HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa slikom

poruka: 13
|
čitano: 6.124
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa slikom

Majke mi ak nebum moždani dobila.

Kupila ovaj TV, snižen s 3300 na 2500 kn..:

32“ (81cm) Smart televizor
32LN570R Veličina : 81 cm

    Smart aplikacije i pretraživanje weba
    DVOJEZGRENI PROCESOR
    SMART HOME
    USB POVEZIVOST

I dođem kući, spojim ga, kad ono slika na meniju perfektna, a sami tv programi imaju neke sitne no vidljive i ubitačne smetnja po rubovima osoba ili predmeta koji se na TV-u miču. A izbliza su ko od vražjeg plastelina.

I ništ mi jasno... Pa malo to popravim sa smanjivanjem oštrine no opet je vidljivo ak sam bliže TV-u, pa onda pomislih da je problem u skartu.

Pa odoh kupit HDMI kabel da spojim MAX TV na taj način, jer svi vele da je na taj način definitivno bolja slika.

Kad ono KIFLA. Kod svijetlijih scena na TV-u je dobro, ali kada su tamniji prizori, onda je popriličo ubitačno, pikseli se na trenutak znaju pomaknut kad su face ljudi izbliza na ekranu.

I nazovem ja LG, i tip me odmah prekine i veli da je to HD READY, a ne FULL HD, pa je ovo za očekivati.

Mislim, to je bio za mene šok, jer ne mogu si zamisliti, bez obzira je li ovaj ili onaj HD, da TV koji je napravljen 2013. može imat takvu sliku. To mi je nepojmljivo. Nepojmljivo!

Jel bi kompozitni kabel pomogao barem malo? Što vi velite?

Al čemu ovaj READY? Ne kužim to. Vidim da ima WIFI READY, i to znači da se mora dodatni stick ubacit kako bi se koristio WIFI.

No može li se nešto nadogradit za HD?

Hvala.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 15:58 (inaany).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa slikom

Ja sam prije par tjedana isto kupio novi tv isto hd ready. Dodem doma upalim tv i slika je naravno katastrofa. Zasto? 

 

Zato sto majmuni emitiraju signal uzasne kvalitete i ne samo to nego i kvaliteta slike unutar istih emisija uzasno varira. Npr. gledas dnevnik. Slika iz studija perfektna, voditelju i ispod sminke vidis prist, a kad krene prilog kao da je sniman prije 20 godina je kvaliteta slike itd, itd....

 

Svoj problem neces rijesiti kupovinom kabela. Ako sumnjas u kvalitetu tv-a skini neki full hd film i pogledaj kako ti izgleda na tv (full hd bez obzira sto ti je tv hd ready). Siguran sam da ce ti slika biti odlicna. Za problem gledanja tv-a tj kvalitete slike, uzmi lijepo daljinski u ruke i deri po opcijama dok god ne nades neku srednju vrijednost koja ce ti najvise odgovarati.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa slikom

Teško proguglat jelda? HD READY označava 1366x768 a HD ili Full HD 1920x1080. Ako ti max tv nedaje hd sliku moš se slikat jer ti vjerojatno televizor loše prikazuje SD sliku niže rezolucije....  

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa sli

Jesi li vidjela kakva je slika na takvom TV-u prije nego što si ga kupila, dakle na izložbenom primjerku?

15 godina
neaktivan
offline
Re: HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa sli
inaany kaže...

, a sami tv programi imaju neke sitne no vidljive i ubitačne smetnja po rubovima osoba ili predmeta koji se na TV-u miču. A izbliza su ko od vražjeg plastelina.
...
No može li se nešto nadogradit za HD?

 

 

SD slika na HD ili HD Ready LCD tv-u izgleda skoro uvijek loše. Probaj isključiti razno razne opcije izglađivanja slike i uklanjanja šuma, ali neće biti drastičnog poboljšanja. Odgovor čovjeka iz LG je blago rečeno smiješan, a graniči s glupošću.

TV ne možeš nadograditi na HD; a i da se može nebi dobila ništa.

Probaj pogledati neki HD film, a ako nisi zadovoljna reklamiraj.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
12 godina
offline
HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa slikom

Šta nebi sd slika na hd ready tvovima trebala bit bolja od one na full hd tv. Ja imam full hd i slika na našim programima je cist ok, mozda ti je tv podešen da prikazuje analogni signal, ako vidiš snjeg ili slicne smetnje. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa sli

To sam i ja primijetila. Slika iz Dnevnika je super, a to vrijedi i za nogometne utakmice.

 

Serija Raymond je, recimo, poprilično loše kvalitete.

 

Ali to je meni sve smiješno, ljudi. Ovo je 2013. godina, taj je televizor proizveden ove godine, i vjerujte mi... HD ovaj ili onaj... nema veze - meni nije ni u peti bilo da ću od svega toga problema imat baš sa slikom. Pa kvragu, u kojem mi to vijeku živimo??

 

HD ready bi trebao biti sasvim ugodan za gledanje, a FULL HD bi trebao biti nešto senzacionalno i spaktakularno za one koji picajzliraju i koji si to mogu priuštiti.

 

Ali da u 2013. godini ijedna ova opcija meni radi problema sa slikom, što je glavna funkcija tog uređaja... Pardon, ali meni je to nepojmljivo, neka kaže tko šta hoće.

 

Da televizor, kojemu je glavna zadaća prikazivat sliku, u 2013. godini radi plastelin od ljudi kada gledaš izbliza... NEpojmljivo.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 22:03 (inaany).
12 godina
protjeran
offline
HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa slikom

A cuj, najbolje skaliranje na HD, full HD ti imaju Samsungi i to tek nakon 4-5 soma kuna. Ti si svoj platila 2500, kolko para, tolko muzike.

Makar ne mora biti; danas imaš internet pa pogledaš recenzije i koji TV u entry klasi ima najbolji prikaz SD signala, i prema tome kupuješ. Sad je gotovo.

na referendumu PROTIV
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa slikom

A ti si nasla pored Sasmunga i Sony sta da kupis....od LG sta god sam kupio nista nije valjalo..

Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
offline
HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa slikom

Mislim da se u roku osam dana može zamjeniti, pa možda kupi ovaj: http://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LN575S-smart-tv

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 22:17 (ivo454).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa slikom

Ako odem vratit, jel moram imat posebni razlog ili je to jednostavno moje pravo?

 

Također.. Ako vratim televizor, hoće li mi novci na American Express kartici (kojom sam platila jednokratno) odmah biti vraćeni?

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa sli

Ako te zanima što kvalitetnije procesiranje SD rezolucije tu gledaš u prvom redu Sony, Samsung, Sharp, Panasonic...Ako uspiješ vratit tv reci koliki ti je buđet pa ces dobiti preporuku za ono što tebe zanima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 22:55 (roby27).
14 godina
offline
Re: HD READY na 32 inča - ubitačni problemi sa sli
inaany kaže...

Ako odem vratit, jel moram imat posebni razlog ili je to jednostavno moje pravo?

 

Također.. Ako vratim televizor, hoće li mi novci na American Express kartici (kojom sam platila jednokratno) odmah biti vraćeni?

Po pravilu ne moraš navoditi razlog, samo mora biti u roku. Najlakše je uzeti nešto drugo što se tiče "Americana", ali isto se može napravit, samo procedura je malo kompliciranija. Kao razlog možda da spomeneš, da su te obmanuli , rakavši ti da je "Full HD". Račun je svakako najbitniji, a i ambalaža je potrebna, nema veze što je otvoreno, reci da ti se jednostavno ne sviđa.

Oni će "odobrit" račun kartice, pa će račun na kartice biti u plusu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 23:20 (ivo454).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice