Hdmi pitanje i savjeti(extender, splitter i kabel)

poruka: 2
|
čitano: 1.581
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Hdmi pitanje i savjeti(extender, splitter i kabel)

Pozdrav

Trebam preporuku marke, gdje kupiti i savjete u vezi hdmi kabela, hdmi splitera i hdmi extendera.

Nekoliko informacija, radi se o kaficu, preureduje se i trebam dovest maxtv na 3 televizora u kaficu, da to napravim i rijesim problem za ubuduce.

Mogu kupiti i u Njemackoj (kupit ce rodbina), amazon uk takoder (uvjet da dostavljaju u hrv) ili jednostavno kupiti u Hrvatskoj.

 

prvi tv je odmah do maxtva, drugi udaljen 8-10m, a treci 18-20m (terasa, tv je vani samo kad su sportska prvenstva).

znaci trebao bi hdmi kabel od 10m i 20m

 

trebao bih preporuku splittera sa 2 ulaza (maxtv i android box) i 3/4 tv izlaza? marka, gdje kupiti, sta kupiti?

 

koji hdmi kabel kupiti i kakav? vidim da postoje sa ugradenim pojacivacem, jel to uopce funkcionira ili je samo marketisnki trik? postoje cak i opticki hdmi kabeli...

i preporuku hdmi extendera ako je potreban?

 

prvi put se susrecem s tom problematikom, trebam sloziti da radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 17:59 (filipusis5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hdmi pitanje i savjeti(extender, splitter i kabel)

Da bi mogao istu sliku bacati istovremeno na više TV/monitora treba ti aktivni splitter. U teoriji bi to trebalo biti jednostavno, kupiš aktivni splitter sa dva ulaza i 4 izlaza i HDMI kablove potrebne dužine i samo spojiš. Međutim u teoriji to nije baš tako jer se tu pojavljuje problem ako izvor koji pokušavaš povezati na više ekrana ima zaštitu kopiranja i snimanja sadržaja i da jednostavno splitter ne može podijeliti signal koji ima takvu zaštitu.

Nemam iskustva sa boxom od maxtv, ali imam sa boxom od providera m:tel iz BiH gdje jednostavno nisam mogao podijeliti signal na više TV uređaja jer to nije dozvoljavala spomenuta zaštita. Probao sam tri različita aktivna splittera i ni jedan nije radio sa boxom od m:tela, a svi su uredno dijelili signal sa PC-a i android tv boxa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 18:14 (Widowmaker).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice