Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.132.663
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Gogo222

 

Hvala na brzom odogovru. Malo sam skeptičan jer ima Edge Led a najveći problem bi mi predstavljao vrlo izražen Dirty Screen Effect. Je l' si možda imao iskustva sa ovim TV-om, da li se primećuju mrlje tokom gledanja utakmica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako možete uvijek tražite modele sa Full LED osvjetljenjem.
 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@AMD_IT

 

Rado bih pazario jedan takav ali nema nijedan u tom cenovnom rangu koji je na HDtelevizija a da im je DSE neprimetan.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
http://hdtelevizija.com/2016/06/19/philips-49pus6501-pus6501-android-ultra-hd-tv-recenzija/2/

Na ovom modelu je navodno ok:
''Naš primjerak PUS6501 televizora je imao blag DSE efekt, no možemo zaključiti kako tijekom praćenja prijenosa Eura 2016 i gledanja UHD snimaka SP-a u Brazilu 2014., uočena nesavršenost nas nije posebno ometala.''
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
gocc01 kaže...
garfield1 kaže...

 Pa jedva smo se riješili Doktora...opet nekakvi glupi posti, sa strane drugih pojedinaca..Pa naravno ima svaki pravo na svoje mišljenje, ali jedni več pretiravaju sa antireklamama  u ovom primjeru za Philips..Ima i drugih brendova, koji nisu ništa bolji nego Philips neki još lošiji, pa se ne pravi takva antireklama..Treba napravit posebnu temu ako več nije, pa nek pojedinci tamo prave diplomu oko poznavanja televizora

 

Problem leži u tome što ti Philips preporučaš u 9,9/10 slučajeva a sad pričaš o nekim antireklamama. Bez ljutnje ali potrebno je malo tih realnih antireklama u ovakvoj situaciji gdje ljudima Philips predstavljaš kao prvi izbor.

 tim više jer pilips, otkako su ga preuzeli kinezi, ugrađuje jako nekvalitetne komponente i tek kad nova serija prođe godinu-dvije vidjet će se rezultat takve poslovne politike u kojoj se štedi na kvaliteti

zato sam i rekao ranije, ako već mora biti pilips, neka ljudi uzimaju te televizore s pet godina garancije, pa kad počnu krepivati neka bar svoje novčeke dobiju nazad

 

amva panel ili ips, ambilight i slično, to su karakteristike koje se uzimaju po osobnim preferencijama, ali kvaliteta bi se trebala podrazumijevati kad uzimaš proizvod koji nećeš mijenjati svakih dvije godine, a to pilips nažalost nema jer kad u google ukucašhermei kondenzatore koje oni koriste uglavnom kao rezultate koje dobiješ su rant zbog crkavanja i razočaranje

 

otkud znaš da philips i u najnovijoj 2016 seriji koristi te kondenzatore?

 

koji još brand koristi te iste?

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hoćemo konkretne linkove.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dreamlord kaže...

 

otkud znaš da philips i u najnovijoj 2016 seriji koristi te kondenzatore?

 

koji još brand koristi te iste?

pogledaš na ebay za ploče, pa probaj po modelu televizora

imaš i specijalizirane forume 

 

ja nisam neki stručnjak, no ima ekipe ovdje i vani koja jest, kojima se sigurno može više vjerovati od tv-prodavača

kad oni kažu da pilips odnedavno koristi šufterske kineske ploče i kondiće koji ne spadaju niti u najniži tier, radije vjerujem njima nego fanboyima bilo kojih tvrtki

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kolega mi je uzeo Philipsa 6501 i sve mu je ok osim sto kaze da u gornjoj cetvrtini ekrana kad je bijela boja ima mrlje kako on kaze... jel to DSE?

i jel to normalno toliko ili je mozda defekt panela?

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips televizori, uglavnom koriste SAMWHA kondenzatore.A sony SAMWHA i Rubycon.Pa da več završimo priču, oko tih stvari..
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...

Kolega mi je uzeo Philipsa 6501 i sve mu je ok osim sto kaze da u gornjoj cetvrtini ekrana kad je bijela boja ima mrlje kako on kaze... jel to DSE?

i jel to normalno toliko ili je mozda defekt panela?

 Možda , da je do panela..Ovdje si pogledaj sliku, sve je ok..

http://shrani.si/f/3h/Ur/nmNQHc9/untitled.png

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Philips televizori, uglavnom koriste SAMWHA kondenzatore.A sony SAMWHA i Rubycon.Pa da več završimo priču, oko tih stvari..

 nebumo baš tako završili priču kako bi ti htio

to je možda koristio dok im je ploče radio fsp, ali otkako su ih preuzeli kinezi, koriste vlastite tpv ploče i na njima smeće od hermei kondenzatora

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
garfield1 kaže...

Philips televizori, uglavnom koriste SAMWHA kondenzatore.A sony SAMWHA i Rubycon.Pa da več završimo priču, oko tih stvari..

 nebumo baš tako završili priču kako bi ti htio

to je možda koristio dok im je ploče radio fsp, ali otkako su ih preuzeli kinezi, koriste vlastite tpv ploče i na njima smeće od hermei kondenzatora

 Pa pričam ti baš za modele 2015/2016, ili ne razumiješ..Pa naravno, da ne razumiješ, kad se ne baviš time..

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
jocommb kaže...

Kolega mi je uzeo Philipsa 6501 i sve mu je ok osim sto kaze da u gornjoj cetvrtini ekrana kad je bijela boja ima mrlje kako on kaze... jel to DSE?

i jel to normalno toliko ili je mozda defekt panela?

 Možda , da je do panela..Ovdje si pogledaj sliku, sve je ok..

http://shrani.si/f/3h/Ur/nmNQHc9/untitled.png

 neznam...ja nisam bio kod njega i vidio tako da nemogu govorit nista... a i ja sam mu rekao da je mozda do panela jer nema sta drugo bit...

 

VenAtoR#2231
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
picajzla0707 kaže...
garfield1 kaže...

Philips televizori, uglavnom koriste SAMWHA kondenzatore.A sony SAMWHA i Rubycon.Pa da več završimo priču, oko tih stvari..

 nebumo baš tako završili priču kako bi ti htio

to je možda koristio dok im je ploče radio fsp, ali otkako su ih preuzeli kinezi, koriste vlastite tpv ploče i na njima smeće od hermei kondenzatora

 Pa pričam ti baš za modele 2015/2016, ili ne razumiješ..Pa naravno, da ne razumiješ, kad se ne baviš time..

 i ja isto pričam za te modele 

kineski tpv je philips u potpunosti kupio 2012. i od 2015. su uveli novu liniju modela koji s philipsom dijele samo ime, a iznutra su kineske tpv power supply boards i na njima hermei kondenzatori

ako ti imaš podatke da tpv ne koristi svoje ploče u tim televizorima, onda ok

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
garfield1 kaže...
picajzla0707 kaže...
garfield1 kaže...

Philips televizori, uglavnom koriste SAMWHA kondenzatore.A sony SAMWHA i Rubycon.Pa da več završimo priču, oko tih stvari..

 nebumo baš tako završili priču kako bi ti htio

to je možda koristio dok im je ploče radio fsp, ali otkako su ih preuzeli kinezi, koriste vlastite tpv ploče i na njima smeće od hermei kondenzatora

 Pa pričam ti baš za modele 2015/2016, ili ne razumiješ..Pa naravno, da ne razumiješ, kad se ne baviš time..

 i ja isto pričam za te modele 

kineski tpv je philips u potpunosti kupio 2012. i od 2015. su uveli novu liniju modela koji s philipsom dijele samo ime, a iznutra su kineske tpv power supply boards i na njima hermei kondenzatori

ako ti imaš podatke da tpv ne koristi svoje ploče u tim televizorima, onda ok

 kakva su vremena mislim da kinezi vec godinama snabdijevaju proizvodace svojim komponentama...i po meni nemora bit da su losiji od nekih drugih... nebi bas reko da i samsing i lg i ostala ekipa koriste millitary grade komponente kondenzatore,smd-e i sve ostalo.... i po meni uopce nemora bit znak da su Phillipsi losi samo zato sto koriste komponente iz kine... to radi 90 posto svijeta...

VenAtoR#2231
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovdje si može svak pročitat citat, iz prošlogodišnjeg sajma CES. I to nisu napisali takvi kako što je picajzla0707, več ljudi koji se spaznaju na elektroniku..
Still, it is interesting to observe that Chinese TV manufacturers are at the forefront of TV hardware innovation ahead of popular brands such as Samsung and Sony.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...

 ... po meni uopce nemora bit znak da su Phillipsi losi samo zato sto koriste komponente iz kine... to radi 90 posto svijeta...

 kondenzatori su podijeljeni u grupe po kvaliteti - tzv. tiers

u prvu grupu spadaju japanski kondići poput rubycon, nippon, panasonic, hitachi i slično

u drugu grupu spadaju tajvanski taicon, teapo, samxon i slično

treća grupa su jamicon i capxcon ili crapcon kako ih popularno zovu i već tu možeš pretpostaviti kakve su kvalitete

četvrta su grupa kineski kondići i to se stavlja u najeftinija napajanja i ploče

 

hermei ne ulazi čak niti u četvrtu najnižu grupu i riječ je o kondićima koji su teško smeće i kad ih guglaš, možeš naići uglavnom na kuknjavu korisnika kojima su pocrkali

takvo nešto pouzdani proizvođači ploča poput delte ili fsp-a nikad ne bi stavili u svoje proizvode, pa sad ti vidi

 

garfield1

takve uopćene izjave o "kineskim proizvođačima" ne govore ništa o pilips televizorima o kojima sad govorimo, a uostalom izjava se tiče inovativnosti, ne o kvaliteti

takve općenite izjave nisu ti ama baš nikakav argument

 

EDIT: opet smo na istoj poziciji kao i ranije - govoriš općenito, banaliziraš tvrdnjama kako "svi televizori crkavaju", kako je kvaliteta komponenti nebitna i slično

više se neću s tobom raspravljati, jer ama baš niti jedan konkretni argument nisi dao, osim "kineski proizvođači su sve više ok"

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 14:07 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
picajzla0707 kaže...
garfield1 kaže...
picajzla0707 kaže...
garfield1 kaže...

Philips televizori, uglavnom koriste SAMWHA kondenzatore.A sony SAMWHA i Rubycon.Pa da več završimo priču, oko tih stvari..

 nebumo baš tako završili priču kako bi ti htio

to je možda koristio dok im je ploče radio fsp, ali otkako su ih preuzeli kinezi, koriste vlastite tpv ploče i na njima smeće od hermei kondenzatora

 Pa pričam ti baš za modele 2015/2016, ili ne razumiješ..Pa naravno, da ne razumiješ, kad se ne baviš time..

 i ja isto pričam za te modele 

kineski tpv je philips u potpunosti kupio 2012. i od 2015. su uveli novu liniju modela koji s philipsom dijele samo ime, a iznutra su kineske tpv power supply boards i na njima hermei kondenzatori

ako ti imaš podatke da tpv ne koristi svoje ploče u tim televizorima, onda ok

 kakva su vremena mislim da kinezi vec godinama snabdijevaju proizvodace svojim komponentama...i po meni nemora bit da su losiji od nekih drugih... nebi bas reko da i samsing i lg i ostala ekipa koriste millitary grade komponente kondenzatore,smd-e i sve ostalo.... i po meni uopce nemora bit znak da su Phillipsi losi samo zato sto koriste komponente iz kine... to radi 90 posto svijeta...

 Tu si u pravu..Ali jednostavno jedni to ne shvate, ili neče shvatit..

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Planiram kupiti novi tv za jedno 5000 kn pa me zanima sljedeće
-da li se isplati uzeti UHD tv ,naime gledao bi se ip tv i kodi koji su najčešće sd kvalitete ili po novom ima i hd kanala  pa me zanima dali bi bio bolji prikaz slike na FULL HD-u? mislim zbog samog skaliranja slike.
-kako vama izgleda slika koji imate UHD televizore a gledate sd sadržaj ili zemaljske programe?da li je slika mutna ?
svakako bih volio uhd kada već kupujem ali ne bih htio da mi slika bude gora od crt-a
-dakle koliko dobro i koliko mogu skalirati televizori sliku. hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 14:04 (reso28).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@picajzla0707
Ti bi trebao biti serviser:)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže... 

hermei ne ulazi čak niti u četvrtu najnižu grupu i riječ je o kondićima koji su teško smeće i kad ih guglaš, možeš naići uglavnom na kuknjavu korisnika kojima su pocrkali

takvo nešto pouzdani proizvođači ploča poput delte ili fsp-a nikad ne bi stavili u svoje proizvode, pa sad ti vidi

 

 

 Nisam guglo uopce tako da nemogu rec da nije istina...samo vec je dokazano i videno, vidio sam i sam par stvari koje se prave skupa u tvornicama u kojim ase prave brendirane stvari i iste su samo sto nema imena pa nije brend, nekazem da je tako s kondenzatorima al nisu tv-i samo kondenzatori tako da je dabe nekom ako koristi dobat kondenzator a smece d ostalih komponenti.... i naravno treba vidjet sta i drugi trpaju u tvoje tv-e... sjecam se jos tamo od 2001. do 2003. kad sam u skolu iso i na praksi u radnji tv-i jedan do drugog Sony i neki ljevi... a sasije im potpuno iste samo sto na ovoj pise Sony a na druga je neka zviz-đu marka...a od tada proizvodaci sigurno nisu postali bolji...samo gori za nas naravno...

VenAtoR#2231
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo danas mi dosao neki update za philips 6401, nije 6.0, ali sve radi osjetno brze. ja prezadovoljan

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
jocommb kaže...

 ... po meni uopce nemora bit znak da su Phillipsi losi samo zato sto koriste komponente iz kine... to radi 90 posto svijeta...

 kondenzatori su podijeljeni u grupe po kvaliteti - tzv. tiers

u prvu grupu spadaju japanski kondići poput rubycon, nippon, panasonic, hitachi i slično

u drugu grupu spadaju tajvanski taicon, teapo, samxon i slično

treća grupa su jamicon i capxcon ili crapcon kako ih popularno zovu i već tu možeš pretpostaviti kakve su kvalitete

četvrta su grupa kineski kondići i to se stavlja u najeftinija napajanja i ploče

 

hermei ne ulazi čak niti u četvrtu najnižu grupu i riječ je o kondićima koji su teško smeće i kad ih guglaš, možeš naići uglavnom na kuknjavu korisnika kojima su pocrkali

takvo nešto pouzdani proizvođači ploča poput delte ili fsp-a nikad ne bi stavili u svoje proizvode, pa sad ti vidi

 

garfield1

takve uopćene izjave o "kineskim proizvođačima" ne govore ništa o pilips televizorima o kojima sad govorimo, a uostalom izjava se tiče inovativnosti, ne o kvaliteti

takve općenite izjave nisu ti ama baš nikakav argument

 

EDIT: opet smo na istoj poziciji kao i ranije - govoriš općenito, banaliziraš tvrdnjama kako "svi televizori crkavaju", kako je kvaliteta komponenti nebitna i slično

više se neću s tobom raspravljati, jer ama baš niti jedan konkretni argument nisi dao, osim "kineski proizvođači su sve više ok"

 

 

Može konkretan link na dokaz da Philips koristi hermei kondenzatore?

Također, ako može, nedvosmisleni dokaz da LG, Samsung, Sony i Panasonic ne koriste te iste?

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...

Također, ako može, nedvosmisleni dokaz da LG, Samsung, Sony i Panasonic ne koriste te iste?

 

 bravo ! ovo i mene zanima

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...

Može konkretan link na dokaz da Philips koristi hermei kondenzatore?

 već sam ti stavio linkove gore za ebay, pa prema modelu traži ploču

a imaš i link na forum pa traži 

također, evo za gotovane

4mal kaže...
AMD_IT kaže...

Također, ako može, nedvosmisleni dokaz da LG, Samsung, Sony i Panasonic ne koriste te iste?

 

 bravo ! ovo i mene zanima

 također vrijedi isti link odozgora, samo upišeš u gugelj samsung, sony ili panasonic umjesto philips

već sam rekao, ne namjeravam se prepucavati, već upozoriti na moguće lošu kvalitetu, ali ovdje čim dirneš u nekom omiljenu firmu samo što te ne linčuju

ako vam je svejedno - kupujte pilips, isto tako i kod napajanja kupujte ms platinum, ja ne znam što dalje reći

ali barem uzmite 5 godina garancije, to je dobronamjerna preporuka za bilo koju marku, a kamo li ovu

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako sam vec reko danas se sve uzima sa sto vise garancije...naravno ektra funkcije se placaju al opet jako dobro gledat garanciju... ako neko misli da se dabe daje 5 godina nek dobro razmisli dal bi danas neka firma dala ista da sama nije sigurna da ce stari izdrzat...malo morgen... ja sam za Panija G20 dobio 7 godina garancije...i eto jos 2 godine mi vrijedi....
VenAtoR#2231
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
Kako sam vec reko danas se sve uzima sa sto vise garancije...naravno ektra funkcije se placaju al opet jako dobro gledat garanciju... ako neko misli da se dabe daje 5 godina nek dobro razmisli dal bi danas neka firma dala ista da sama nije sigurna da ce stari izdrzat...malo morgen... ja sam za Panija G20 dobio 7 godina garancije...i eto jos 2 godine mi vrijedi....

 gledaj, ja sam samo htio dati dobronamjeran savjet, ništa više

nisam, kao neki ovdje, zastupao niti samsung niti panasonic ili sony i lg, ovisno o onome što imaju doma, samo sam rekao ono što sam čuo od drugih u koje imam povjerenja i ono što možeš izguglat

 

ovdje imate savjet od čovjeka koji se na temi napajanja dokazao svojom stručnosti i zasigurno nije zlonamjeran, niti mu je do prepucavanja kakva se ovdje mogu vidjeti jer se nekom ne sviđa kolega garfield ili mu je dosadno

garfieldu svaka čast na volji i odgovorima, preferira philips i meni to uopće ne smeta, no isto tako mislim da kolege treba upozoriti na moguću nekvalitetu, to je sve

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije uopce stvar u preferiranju marke, mene sve zanimaju podjednako i kad sam kupovao TV gledao sam razlicite recenzije i izabrao nesto sto mi pruza najbolji omjer cijene / kvalitete (po nekom mom misljenju). Konkretno, moj tv je Philips PUS6401 i bas me zanimalo to s kondenzatorima, no na oba linka koje si provideao (Google search) i onaj forum - uopće se ne spominju TV-i iz 2016. Baš kao i par postova iznad, ako već netko iznosi neke tvrdnje - normalno da očekujem neke direktne linkove, a ne forum na kojem sam na search term 'Philips' nasao 20 razlicitih philips tema, a nijedna sa TV-om iz 2016 (slicno je i s onim ebay / Google searchom).

 

Daleko od toga da ja smatram svoj odabir marke ispravnim, bas suprotno - isti taj TV otisao na servis  cim sam ga upalio, jer mi je na tamnoj boji vidljiva plava tockica malo ispod sredine ekrana

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 22:55 (skoosha).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma sve 5... ja znam sta je prije bilo s markama i to dok sam na praksu isao jer sam elektronicar po struci samo to su bila vremena nokie 3310 a ta vremena su davno prosla... a svaka informacija kao tvoja u vezi komponenata je dobro dosla tako da nema nikakve zamjerke... i to je zdrava rasprava....meni ide samo na zivce sprdanje i podjebavanje nekog ko pomaze i pokusava pomoc...
VenAtoR#2231
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
AMD_IT kaže...

Može konkretan link na dokaz da Philips koristi hermei kondenzatore?

 već sam ti stavio linkove gore za ebay, pa prema modelu traži ploču

a imaš i link na forum pa traži 

također, evo za gotovane

4mal kaže...
AMD_IT kaže...

Također, ako može, nedvosmisleni dokaz da LG, Samsung, Sony i Panasonic ne koriste te iste?

 

 bravo ! ovo i mene zanima

 također vrijedi isti link odozgora, samo upišeš u gugelj samsung, sony ili panasonic umjesto philips

već sam rekao, ne namjeravam se prepucavati, već upozoriti na moguće lošu kvalitetu, ali ovdje čim dirneš u nekom omiljenu firmu samo što te ne linčuju

ako vam je svejedno - kupujte pilips, isto tako i kod napajanja kupujte ms platinum, ja ne znam što dalje reći

ali barem uzmite 5 godina garancije, to je dobronamjerna preporuka za bilo koju marku, a kamo li ovu

Optužuješ garfielda1 kako govori bez ikakvih konkretnih činjenica a ti radiš istu stvar za koju njega optužuješ.

Pitao sam te jednostavno pitanje i odgovor je nađi si sam.

Evo npr 43PUS6501.

Daj mi jedan jedini link koji nedvojbeno dokazuje koji se kondenzatori stavljaju u taj model.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice