Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.099.078
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@4mal

 

Napram Lg-ju, če biti sigurno bolji..A što se tiče Panasonica, je teško reči još sada.

 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a jos neznamo koliko ce QLED 2-nd gen. priblizit OLED-u jer ovaj sad je losiji od nekih moela

po locall dimmingu,kontrastu samo je wide gamut bolji ali opet nema ful aray lit!

QLED sa full aray litom, to se trazi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal ti ko i ja saltalno odgadas kupnju novog za neka bolja vremena :D.... Samo neznam dal cu uspjet docekad drugu generaciju qled-a s ovom kramom koju sad imam....hahaha

Sta mrzim ovo preko mobitela kad nema citiranja....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@4mal 

Pa mislim, da če se teško sasvim približit, jer je to još uvijek Lcd panel.I što se tiče novih modela, nije baš nekakva razlika napram prošlogodišnjim, osim veči barvni razpon uopšte kod svetlih kadrova. A što se tiče FALD-a na tim modelima, mislim, da če biti teško.Kod Samsunga je pogrešna politika, jer rade samo na panelima, a ništa na procesorima koji su i tekako važni:) Zato imaju Sony i Panasonic televizori najvišeg ranga, najkvalitetniju sliku. Zato jer imaju odlične procesore te isto dobre panele,i kombinacija toga donosi stvarno odličnu sliku. Zato je i Philips-ne "TPV razvio ove godine sasvim novi procesor, koji če rezultirat još bolju kompletniju- sliku nego na modelima 2016. Recimo ovi utisci što se tiče Philips OLEDA.

 

The engine is the contributory factor for the improvements as the OLED panel used is identical to last year's - LG's 2016 panel. As we've found with other manufacturer's 2017 models though, processing can make all the difference. Even though all of the OLED TVs coming onto the market use that panel, save for LG's own new variants, which use 2017 displays, they have their own characteristics. And enhancements in the way an image is processed can make a distinct difference to picture quality.

 

 

 
1 0 hvala 1
16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel bi do SP-a mogli ocekivat 55-incha 8k entry modele kao sto je bilo sa 4k i sp 2k14-te

kad sam nabavio sadasnji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@4mal

Što se tiče 8k, mislim, da če biti teško.Kod nas sam skoro siguran, da ne..A biče u nekim zemljama, nogometno prvenstvo 2017 na tv programima več u 4k.To ne bi bilo loše i kod nas..

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 10:56 (garfield1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@4mal 

Pa mislim, da če se teško sasvim približit, jer je to još uvijek Lcd panel.I što se tiče novih modela, nije baš nekakva razlika napram prošlogodišnjim, osim veči barvni razpon uopšte kod svetlih kadrova. A što se tiče FALD-a na tim modelima, mislim, da če biti teško.Kod Samsunga je pogrešna politika, jer rade samo na panelima, a ništa na procesorima koji su i tekako važni:) Zato imaju Sony i Panasonic televizori najvišeg ranga, najkvalitetniju sliku. Zato jer imaju odlične procesore te isto dobre panele,i kombinacija toga donosi stvarno odličnu sliku. Zato je i Philips-ne "TPV razvio ove godine sasvim novi procesor, koji če rezultirat još bolju kompletniju- sliku nego na modelima 2016. Recimo ovi utisci što se tiče Philips OLEDA.

 

The engine is the contributory factor for the improvements as the OLED panel used is identical to last year's - LG's 2016 panel. As we've found with other manufacturer's 2017 models though, processing can make all the difference. Even though all of the OLED TVs coming onto the market use that panel, save for LG's own new variants, which use 2017 displays, they have their own characteristics. And enhancements in the way an image is processed can make a distinct difference to picture quality.

 

 

 bome tu si u pravu... u scakom predstavljanju tv-a svi proizvodaci navode i chipset i brabonjaju sta moze, ovo-ono bla bla... jedino samsung nista...i vidi se da svi imaju onaj Jazz procesor i to je to....

VenAtoR#2231
16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ezio jesi dobio zadji firm.,meni je dosao ali jos uvijek nije netflix updatean za HDR 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir


Malo gledal rivju, tip ovu telku ne preporucuje za sd kanale, minimalno bi bilo 720p, da slika lici na nekaj..
Kakvi su vasi dojmovi u vezi ovog lcd tva?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko ovaj Samsung i dali je podržan HEVC i T2?

https://svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue49ku6402-led-uhd-4k-tv-t2s2/74738

He who is brave is free.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja imam 55xd7005 koji ima isti chipset imaju i isti firmware. I ja sam zapravo pozitivno iznenađen skaliranje. imam osnovni paket bnet, na Samsungu 48h6400 je to lošije izgledalo. Makar najmanje ga koristim za TV programe. Većinom kodi, Netflix.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Možeš li napisati nesto vise o 55xd7005, kako si zadovoljan slikom, smart funkcijama, brzinom? Ja bih uglavnom gledao SD sadrzaj, youtube, a sa kodija maksimalno fullhd (nemam dovoljno brz internet za 4k). Ima li nekih artefakata na slici?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ti android telkaci su super stvar jer je najbolji za prilagodbu svojim potrebema... jedina boljka moze bit da zastare chipseti... kolko vidim proizvodaci se bas nekidaju da hardverski tv izdrzi razdoblje od nekoliko godina... niti da se mogu igrati igre, naravno za one koji vole gaming na androidu....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Budem snimio neki filmić, danas sutra.
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupili smo ovaj samsung UE49KU6402U kako ste i savjetovali.

TV izgleda stvarno fenomenalno. Softver mu je izvrstan. 

 

Imam samo par pitanja. Samsung ima aplikaciju za PC kojom se pc jako lako spoji na TV ako su na istoj mreži. 

Međutim ako putem nje pokušam streamat 4K 30fps video, radi dosta dobro ali se javlja blagi tearing. Lagano se kida slika na momente.

To mi je nekako i očekivano jer putem wi-fi veze glatko prenosit 4k video je malo previše... 

 

Međutim onda sam je spojio lan kabelom u router. Ona se spojila žično na mrežu ali čini mi se da se samsung aplikacija još uvjek spaja tako da traži tv putem wi-fia.

Možda sam u krivu ali ako nije do toga onda ni lan kabel nema dovoljno propusnosti za 4k 30fps video. 

Tearing je rjedak i nije strašan ali ga ima malo.

 

Šta sad još igra ulogu tu. Tip lan kabela i router vjerojatno? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A da odspojis tv sa wifi-ja i samo ostavis lan kabel ustekan.... ro ti je najbolja verzija....tvrda linija je tvrda linija...
VenAtoR#2231
14 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo pogledaj koji je bandwith hdmi 2.0 kabela, a koji wifi ili lan mreže, pa će ti sve biti jasno :) Inače to streamanje radi i bez raznih aplikacija.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
athlon64 kaže...

Kupili smo ovaj samsung UE49KU6402U kako ste i savjetovali.

TV izgleda stvarno fenomenalno. Softver mu je izvrstan. 

 

Imam samo par pitanja. Samsung ima aplikaciju za PC kojom se pc jako lako spoji na TV ako su na istoj mreži. 

Međutim ako putem nje pokušam streamat 4K 30fps video, radi dosta dobro ali se javlja blagi tearing. Lagano se kida slika na momente.

To mi je nekako i očekivano jer putem wi-fi veze glatko prenosit 4k video je malo previše... 

 

Međutim onda sam je spojio lan kabelom u router. Ona se spojila žično na mrežu ali čini mi se da se samsung aplikacija još uvjek spaja tako da traži tv putem wi-fia.

Možda sam u krivu ali ako nije do toga onda ni lan kabel nema dovoljno propusnosti za 4k 30fps video. 

Tearing je rjedak i nije strašan ali ga ima malo.

 

Šta sad još igra ulogu tu. Tip lan kabela i router vjerojatno? 

 Wifi bi trebao imati dovoljnu propusnost za stream preko lokalne mreže.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...

 Wifi bi trebao imati dovoljnu propusnost za stream preko lokalne mreže.

 ovisno o access pointu, odnosno ruteru, nije isto dali imas b/g, n ili ac signal!

takodjer, lan kabel ti mora imati 4 parice, odnosno 8 žičica...i switch/ruter treba imati GIGABITNU propusnost

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 22:21 (Tionio).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao sony...sad bi ju najradije vratio nazad

nema mogucnost DTS outputa kad vrtim film na KODI-u...za poludit!!

TiONiO
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sta uopce neprepoznaje dts ili ga nemoze poslat na recimo reciver?
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni na Sony-u radi DTS u kodiu. Pioneer pojačalo, preko hdmi Arc.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tionio kaže...

Stigao sony...sad bi ju najradije vratio nazad

nema mogucnost DTS outputa kad vrtim film na KODI-u...za poludit!!

 Napiši koju riječ o telki, kad stigneš..

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

odlučio sam kupiti 4KTV 40" da mi služi kao monitor -- odmah da prekinem odgvoroe tipa kupi si monitor = jesam kupio sam i hoću tv a monitor tj. star ide na prodaju povoljno..  btw LG34UM68-P

 

Naime do sad sam zbog malog stana koristio TV kao monitor i zadnje na kojem sam ga koristio je Samsung 49HU7500, sad sam ga probao staviti na stol da vidim koliko će mi to biti preveliko i ne znam zakaj to nisam ranije probao jer sam tek sad skužio da ga mogu koristiti bez skaliranja u 4K na toj udaljenosti i meni osobno nema do VA matrice- bolje mi je naviknuo sam i hoću to ..

 

E sad ono kaj sam htio pitati, znači koristio bi ga u 3840x2160 nativnoj rezi 60Hz i to mi sad na ovom mom radi bez greške prek HDMI 2.0 na 60Hz sa 4:4:4 bojama - e sad kad već uzimam novo da li da 40" uzmem curved ili ravni - to mi je najveca dvojba !???  razlika u novcima je nikakva tipa 250kn na toj dijagonali

 

Znači dvojba je između Samsung 40KU6072  i 40KU6172

 

jel koristio ko takav tv ( 40" ) kao monitor od kojeg sam udaljen tipa metar pa da li je bolje uzeti curved i zašto ili da uzmem flat ( radit ću i obradu fotki na tom TV-u - ništ profi ali u Lightroomu ), jel stavrno bolji "immersion" na curved pogotovo na toj maloj udaljenosti  ili ( igrat ću i igre dosta i znam za lag ali me ne dira, do sad sam igrao sa lagom od oko 100ms pa mi nije smetalo )

 

Hvala

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

 Napiši koju riječ o telki, kad stigneš..

 evo da se osvrnem malo..dakle rijec je o SONY Bravia KD-55XD8577 4K
uzeo sam ju prvenstveno radi android TVa...medjutim, ocekivao sam puno vise

što se tice DTS-a, verzija kodi-a koji je dostupan na playStoreu uopce ne pozdrava DTS output passtrought, imam harman-kardon reciever i spojen je preko optickog s televizije, nadalje, da bi dobio DTS, morao sam skinuti SPMC sa playstorea, to je valjda neka prilagodjena verzija KODIa (verzija 16, nije 17)

e sad, preko tog SPMCa sam uspio dobiti dts output na recieveru ali imam jedan drugi problem, svaki puta kad pokrenem nekakav film koji ima zvuk u DTSu, valjda taj SPMC posalje nekakav cudan signal i samoj televiziji i dogodi se to da se televizija odjednom pojaca na 100% i počne užasno zujat...ne mogu to opisat, dakle pink noise i to užasno glasno, i onda moram postepeno smanjivat daljnjiskim od 100 do 0 (ta procedura traje 20ak sekundi) kako bi nastavio gledali film (ako stisnem mute, onda mi se i reciever muteira pa nemam uopce zvuka), dakle blagi užas...postoji opcija da se iskljuci zvucnik od televizije u postavkama, medjutim onda mi to gubi smisao kod normalnog gledanja TV-a, jer harman-kardon palim samo kad gledam nekakav film

eh sad, to je više manje to što sam danas stigao isprobati, također pokušao sam ubosti USB stick sa filmovima, i ne postoji nikakvo out-of-box rijesenje za vrtit filmove s njega, morao sam skinut ES file explorer da uocpe dodjem do sticka, postoji nekakav SONY VIDEO ali s njim nisam uspio nista otvorit...ne znam, mozda je problem do sticka ili neceg drugog, malo mi djeluje cudno, nije prestajao vrtit "LOADING" pa sam si skinuo es explorer

same postavke i sučelje je užasno usporeno i sve trokira, za namjestit si listu programa mi je trebalo valjda pola sata, jer svaki program koji sam si namještao je scrollao po par minuta...užasno, sporo i grozno...

kad se mijenjaju kanali treba mu po 3sekunde da prebaci program...

sve ovo usporedjujem sa svojom panasonic vierom starom 8 godina, koja je 100put brže radila te stvari...

e da, i 2 centrimenta uz rub imam nekakve sive linije? to jos nisam shvatio zbog cega je, sve u svemu..ocekivao sam vise za 8400kn

 

EDIT: da ne ispadne samo da kritiziram, to su samo neke stvari koje mene muce, mozda netko uopce nece gledat filmove u dts-u nego ce si placat netflix i uzivati u tome...medjutim ja sam ipak malo drugaciji korisnik..ocito
sve u svemu, ima lijepu sliku, upscaleing dobro funkcionira cak i sa nasim SD programima, svidja mi se sto na mobitelu sad imam svugdje tipku sa CAST, i bilo što mogu castat na ekran od televizije, tanki rubovi predivno izgledaju..eto :)

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 22:35 (Tionio).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni radi DTS na kodiu 17 samo moraš isključiti oni zadnju opciju mislim dts-hd. Makar spmc radi puno bolje na Androidu pa ja njega koristim. Meni spmc vrti sve 4k, DTS sve formate, ACE sport. jos gledam Netflix, iptv i spojen mi je na PC. što se tiče pistavog zvuke to je očito do kodia jer se meni to događa na minix i LG televizoru u sobi, na Sony-u ne. Baš ću sutra snimiti neki filmić pa da vidiš dali sam ja skroman ili meni TV radi iznenađujuće brzo. TV je 55xd7005, zadnji firmware od 15.03.
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav, 

 

isprike ako sam promasio temu, ali nisam znao jednostavno gdje pisati, pa sam odlucio ovdje. naravno radi se o tv-u ali ne o odabiru vec o update-u

 

naime kupio sam '65 incni SonyKD-65XD8505 koji model iz 2016 godine i zanima me ako netko od vas koristi TV koji je na Android OS-u da me uputi kada bi trebao izaci novi update. 

 

guglao sam malo, i vidim da su prekinuli novi Marshmallow update jer su se nasli neki bug-ovi.

 

da li je netko probao od vas manualno update uraditi ? te da li nekome od vas koji koristite Android OS ima malo lag-a u OS-u ? 

 

sve u svemu, TV je prva liga, jako sam zadovoljan samo malo razocaran zbog tih lagova, te jednom mi je iskocio error jer sam bio spojio MX Master na bluetooth. 

 

no dobro, hvala na odgovoru. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dal uzeti FHD sa odlicnom slikom ili 4k telku sa solidnim prikazom slike?

Gledam od Sonya 50w805c, model iz 2015te godine, jako hvaljena telka sa odlicnim prikazom slike, prakticki po svim parametrima, nisam naisao na neke znacajne kritike, to je FHD, blizu 6tkn.
Osobno ne znam dal ima jos odlicnih FHD telki, zato kaj sam u startu gledal odmah 4k telke..


Dok recimo za 600tinjak kn gore, ima sony 8077 sa 4k rezom al ok prikazom slike..

Ak se rastegnem malo vise, dobijem naravno jos bolju telku sa boljim prikazom i naravno uz to dobijem i njene mane, tak da mi je to na kraju sve upitno rastezanje do neke granice, posto se postavlja dodatno pitanje, dal to opravdava vecu svotu novaca uz naravno dodatne mane koje dolaze uz tu telku..

Svi briju na taj 4k, a ak oces nekaj ozbiljnije moras dosta dublje posegnut ruku u djep..

Ok, imas 4k telku uz solidni prikaz slike ili FHD koji je odlican po tom pitanju..

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2017 7:41 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Dal uzeti FHD sa odlicnom slikom ili 4k telku sa solidnim prikazom slike?

 Evo ovdje sam ponešto napisao o tim modelima, tj modelu koji ja posjedujem. 

SkorvY
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice