Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.140.309
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cikler kaže...
Doktor Rambaudi kaže...

Slabo ti čitaš recenzije, evo ti jedna za model koji je još bolji od tog šta ti kupuješ...

 

http://www.trustedreviews.com/philips-55pus7101-review

 

sad zamisli kakav je taj još nazivno slabiji pus6501 

 

ali tvoji su novci, samo naprijed. Dosad su se vraćali zbog x različitih kvarova, možda ti uspiješ naći neki drugi 

 Onda mi preporuči neki tv 50" do 6000 kn s 5 god. garancije. Ti preferiraš Samsung Lg?!

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XD7005BAEP/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik&pp=price_comparison

Ovaj ako uzmeš online je 6tkn.

5god garancije.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

....

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U opciji je i Samsung UE32J5100. Zamolio bih za mišljenje o ova 3 TV-a.

Hvala

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung UE32K5102AK, Samsung UE32J5100, Grundig 32 VLE 5520 BN?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Deri kaže...

Samsung UE32K5102AK, Samsung UE32J5100, Grundig 32 VLE 5520 BN?

 Uzmi Samsung K5102, i gotovo..

16 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-49VLE6621WP/

 

Stigao konačno danas, bijeli model sa pet godina garancije.


Za početak pitanje, u nvidia control panelu ponudio mi je opciju 12 bit dubine boja. Koji bi to panel onda mogao biti? Očekivao sam 8 bit, 10 bi bilo fino iznenađenje ali 12??

+ odlična slika full hd meterijala
+ vrlo dobra slika 720p materijala
+ odličan za gaming, nisam primjetio nikakav input lag
+ jeftin za ono što nudi uz dugačku garanciju

- dosta lošija slika SD programa od prethodne plazme
- lošiji kutevi gledanja od te iste plazme
-smart TV može poslužiti samo kao neki osnovni alat

Ove neke mane su mi manje bitne, TV program gledam rijetko ali sad ipak razmišljam otkazati EVO TV zbog kvalitet slike i uzeti nešto prek satelita. Smart TV mi je nebitan jer gore je i tak spojen PC pa me zaboli za to.

Sve u svemu ocjena 4/5 jer sam se nadao nekom čudu kad je SD slika u pitanju. Plazma je tu bog i batina. Sve ostalo rastura za te novce.

 

i da, igranje na 49" sa 3.5 metara je 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzeo sam Samsung 49KU6402 u elipsu, pa ako netko ima pitanja slobodno :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam Sony KD55XD7005, a na zidu imam nosač za TV od prije koji bih htio ostaviti da ne moram kupovati drugi i ponovno bušiti rupe. Problem je sljedeći: trebaju mi 4 šarafa što idu u TV da bi ga mogao staviti na nosač jer ne odgovaraju od prijašnjeg TV-a. Da li itko kojim slučejem zna koji su to točno šarafi i gdje se mogu nabaviti? Hvala!

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ista stvar je bila i meni sa ovim TV-om. Izmjeri sa šublerom i odi u bilo koju željezaru. Ja sam tak riješio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
XXX kaže...

Ista stvar je bila i meni sa ovim TV-om. Izmjeri sa šublerom i odi u bilo koju željezaru. Ja sam tak riješio.

 Taman sam to i napravio maloprije :) Šarafi su izgleda M4 a dubina koja ide u TV je 9mm. Prema tome ću otići sutra kupiti šarafe jer je originalni nosač za Sony TV oko 400 kn pa na više, a već imam svoj koji je namontiran tako da će izgleda ipak poslužiti za kunu-dvije ulaganja :)

FC Bayern Munchen
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pa potrazi manual na netu vjerovatno pise u njemu....
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
pa potrazi manual na netu vjerovatno pise u njemu....

 Već potražio ali ništa. Pročitao sam sve papire što sam dobio uz TV. Čak sam pregledao i manual od originalnog Sony TV nosača na netu ali opet ništa konkretno jer se uz taj stalak dobije nekoliko vrsta šarafa pa koji paše koristiš

FC Bayern Munchen
14 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema šanse da su m4. Ili m8 ili m6, uzmi 4 od oba u željezariji, duljina 20mm bi trebala biti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Pa kao što sam napisao, što se tiče HdReady nema televizora osim tog Philipsa , da podržava Hevc. A ako več podržava, češ naravno gubit na samoj kvaliteti slike, napram FullHD ili 4K televizorima.)

Kod nas hEVC neće biti veći od 1200x720 px (ako ne bude čak HEVC SD) pa što se toga tiče neće izgubiti ništa.

Jedino mi je malo blesavo u današnje vrijeme ne kupiti barem Full HD TV.

 

Ljudi su u zabludi ako misle da će ta moderna kompresija odmah furati HD ili Full HD.

HEVC dolazi sigurno ali možemo očekivati opet SD kvalitet naročito kod IPTv operatera.

Braco, treba kroz bakar potjerati HD i velike brzine interneta.

Da, JA lično i osobno !
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Scorp21 kaže...
jocommb kaže...
pa potrazi manual na netu vjerovatno pise u njemu....

 Već potražio ali ništa. Pročitao sam sve papire što sam dobio uz TV. Čak sam pregledao i manual od originalnog Sony TV nosača na netu ali opet ništa konkretno jer se uz taj stalak dobije nekoliko vrsta šarafa pa koji paše koristiš

 ak si u mogucnosti odi do neke trg gdje ima izlozen i pitaj prodavace mora se moc vidjet makar....

VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ili je M6 ili M8, meni su sa nosačem došli oba duljine 30mm, ali duljina ovisi o nosaču, da li ima onaj distancer ili nema.

Izmjeri dubinu navoja na tv-u i dodaj koji mm za debljinu nosača i takav vijak kupi, ako je predugačak dodaš koju šajbu.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ipak je M6, odoka sam mislio da je M4. Uzeo sam 4 komada u trgovini i neke distancere tako da sada sve uredno stoji :)

FC Bayern Munchen
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima!
Htio bih u sljedecih tjedan, dva dana kupiti koliko toliko dobar tv do 2000 kn (na zalost budzet mi je jako limitiran) ekran 32" ili nesto veci. Kako se ne razumijem previse u tv, a nemam vremena poceti proucavati so bi bilo najbolje molim preporuku. Smart tv moze i ne mora.
Hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dudo1977 kaže...
Pozdrav svima!
Htio bih u sljedecih tjedan, dva dana kupiti koliko toliko dobar tv do 2000 kn (na zalost budzet mi je jako limitiran) ekran 32" ili nesto veci. Kako se ne razumijem previse u tv, a nemam vremena poceti proucavati so bi bilo najbolje molim preporuku. Smart tv moze i ne mora.
Hvala

Ovdje imaš.

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-32pfs4131.aspx

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lh530v.aspx

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-32K5102-927220.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala. Ima li jos netko kakve prijedloge ili je to to?
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

OVIH DANA STIGLA LG 32LH6047. Ako nekog zanima nešto o tv eto. pozz

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Scorp21 kaže...

Kupio sam Sony KD55XD7005, a na zidu imam nosač za TV od prije koji bih htio ostaviti da ne moram kupovati drugi i ponovno bušiti rupe. Problem je sljedeći: trebaju mi 4 šarafa što idu u TV da bi ga mogao staviti na nosač jer ne odgovaraju od prijašnjeg TV-a. Da li itko kojim slučejem zna koji su to točno šarafi i gdje se mogu nabaviti? Hvala!

Kakvo je procesiranje slike sd kanala kod tog sonya? I usporedbi sa pus6501...? :)

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@cikler

Oba prikazuju dobro SD sadržaje..Nema nikakvih razlika, po mome sta oba jednaka...

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S obzirom na veličinu TV-a i malu rezoluciju naših SD kanala jako sam zadovoljan sa procesiranjem slike. Ne mogu ga usporediti sa PUS6501 jer ga nisam imao ali u usporedbi sa Grundigom i LG (32", stari oko 5-6 godina) je razlika ogromna, odnosno Sony daje izvrsnu sliku. Također me i zvuk ugodno iznenadio, jako je kvalitetan. Sve u svemu, moja preporuka. 

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala,

nego još da te pitam, o kojem je panelu riječ, odnosno kakva je slika iz kuta i ono najvažnije :) gledanje nogometa (brzi kadrovi). Da dobijem informacije odmah iz prve ruke... Iako sam već 90% odlučio da kupim Sonya, ali 49"!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@cikler

U pitanju je ips panel, slika gledano iz većih uglova je dobra, doduše nije kao kod plazme. Međutim veći je problem kada se gleda sa veće visine u odnosu na sredinu ekrana, tada su donji delovi ekrana dosta svetliji i značajno gube kontrast. Skaliranje sd kanala je dosta dobro ali to u velikoj meri zavisi od samog kvaliteta signala.

Razmišljao sam se između 49 i 55 (gledam sa 3-3,5m) i na kraju uzeo 55 i nisam pogrešio. Da ponovo biram išao bih na 65 inča.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cikler kaže...
Hvala,

nego još da te pitam, o kojem je panelu riječ, odnosno kakva je slika iz kuta i ono najvažnije :) gledanje nogometa (brzi kadrovi). Da dobijem informacije odmah iz prve ruke... Iako sam već 90% odlučio da kupim Sonya, ali 49"!

O panelu ne znam niti sam istraživao. Vidljivost iz kuta mi je super. Gledao sam neki dan nogometnu utakmicu preko SD kanala i bila mi je jako dobra. Pustio sam si jedan nogometni video 4k kvalitete koji sam gledao kod kuma koji ima 49" PUS7101 i puno mi je bolji na mojem TV-u. Manje zastajkuju jako brze scene nego na PUS7101 i uz to igrači nemaju sjene kao na PUS7101. Ne znam da li se te sjene daju riješiti ali mi to nimalo ne izgleda dobro tako da sam sa Sony TV-om jako zadovoljan. E da, postavke su mi cijelo vrijeme bile na standardnim, odnosno nisam odabrao sport prilikom gledanja nogometa. 

FC Bayern Munchen
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Scorp21 kaže...
cikler kaže...
Hvala,

nego još da te pitam, o kojem je panelu riječ, odnosno kakva je slika iz kuta i ono najvažnije :) gledanje nogometa (brzi kadrovi). Da dobijem informacije odmah iz prve ruke... Iako sam već 90% odlučio da kupim Sonya, ali 49"!

O panelu ne znam niti sam istraživao. Vidljivost iz kuta mi je super. Gledao sam neki dan nogometnu utakmicu preko SD kanala i bila mi je jako dobra. Pustio sam si jedan nogometni video 4k kvalitete koji sam gledao kod kuma koji ima 49" PUS7101 i puno mi je bolji na mojem TV-u. Manje zastajkuju jako brze scene nego na PUS7101 i uz to igrači nemaju sjene kao na PUS7101. Ne znam da li se te sjene daju riješiti ali mi to nimalo ne izgleda dobro tako da sam sa Sony TV-om jako zadovoljan. E da, postavke su mi cijelo vrijeme bile na standardnim, odnosno nisam odabrao sport prilikom gledanja nogometa. 

Na Philips modelu, treba isključit opciju Perfect Natural Motion i uključit opciju Clear Lcd, pa je slika odlična što se tiče sporta i filmova gdje se prikazuju brzi kadrovi:) isto je sa modelom 6501.. Jer ipak ima Philips 100Hz panel, dok ima Sony 50Hz panel. A još više nego odličan, je ove godine model 7502, po pitanju slike u statiki i dinamiki..

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 18:56 (garfield1).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Scorp21 kaže...
cikler kaže...
Hvala,

nego još da te pitam, o kojem je panelu riječ, odnosno kakva je slika iz kuta i ono najvažnije :) gledanje nogometa (brzi kadrovi). Da dobijem informacije odmah iz prve ruke... Iako sam već 90% odlučio da kupim Sonya, ali 49"!

O panelu ne znam niti sam istraživao. Vidljivost iz kuta mi je super. Gledao sam neki dan nogometnu utakmicu preko SD kanala i bila mi je jako dobra. Pustio sam si jedan nogometni video 4k kvalitete koji sam gledao kod kuma koji ima 49" PUS7101 i puno mi je bolji na mojem TV-u. Manje zastajkuju jako brze scene nego na PUS7101 i uz to igrači nemaju sjene kao na PUS7101. Ne znam da li se te sjene daju riješiti ali mi to nimalo ne izgleda dobro tako da sam sa Sony TV-om jako zadovoljan. E da, postavke su mi cijelo vrijeme bile na standardnim, odnosno nisam odabrao sport prilikom gledanja nogometa. 

 Ma nije ni čudno, pogledaj ovdje recenziju tog smeća 7101...http://www.trustedreviews.com/philips-55pus7101-review

 

Sony je puno bolji tv od tog Philipsa :)

 

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam prije tjedan dana uzeo Sony KD-49XD7005 , slika je barem meni vrhunska (isprobao sam 4k, hdr na youtube , netflixu)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice