Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.140.777
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

4300, može koja preporuka, max. do 5k kn

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Gledajući sad tu akciju, cijene baš i nisu niže od prošlogodišnjih u ovo vrijeme. Izgleda da ću i ja morat čekati SP 2018 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
0x4c756b61 kaže...

Pozdrav,

 

molim preporuku TV-a za PS4 Pro (4K) dijagonale 50 - 55", do 1000€.

 

Hvala

Gađaj Sony obavezno. PS4 Pro + Sony TV ti je najbolja kombinacija.

 

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-49xe8077-4k.aspx

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

Hvala

Gađaj Sony obavezno. PS4 Pro + Sony TV ti je najbolja kombinacija.

 

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-49xe8077-4k.aspx

 

 

 https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xe8577-led-uhd-4k-android-tv-t2s2/80257

 

Ovo je po meni daleko bolja solucija i miran pun kufer vremena..

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...
R36 kaže...

Hvala

Gađaj Sony obavezno. PS4 Pro + Sony TV ti je najbolja kombinacija.

 

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-49xe8077-4k.aspx

 

 

 https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-kd-55xe8577-led-uhd-4k-android-tv-t2s2/80257

 

Ovo je po meni daleko bolja solucija i miran pun kufer vremena..

Ma ovo je brutala...

on rekao do 1000 eura zato sam ja stavio onaj XE8077...

 

Ja sam s XD prezadovoljan, tako da nema priče oko XE

 

Ako je što jebeno na Sony-u onda je taj X1 HDR procesor za obradu slike...stvarno je slika savršena u svim kombinacijama. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 13:08 (R36).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Na Philips modelu, treba isključit opciju Perfect Natural Motion i uključit opciju Clear Lcd, pa je slika odlična što se tiče sporta i filmova gdje se prikazuju brzi kadrovi:) isto je sa modelom 6501.. Jer ipak ima Philips 100Hz panel, dok ima Sony 50Hz panel. A još više nego odličan, je ove godine model 7502, po pitanju slike u statiki i dinamiki..

Jučer gledam kup konfederacija...na Sony nisam ništa namještao, nikakvu Sport sliku ili sl. Sve radi bez greške i slika je brutalna.

 

Ako ja moram puno prčkat i namještat da bi dobio čistu sliku za različite scene i događanja - takav tv me nebi nikad zanimao.

 

Zašto ti to pričam : Imam PS4 - mora bi za Ps4 namještat, onda sd program - pa to namještat, pa netflix - pa to namještat, pa nogomet - pa i to namještat...pa ja bi na dan trebao 3-4 puta namještat sliku. Ne pada mi na pamet.

 

Sony sve to sam odradi...na meni je samo da uživam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 13:06 (R36).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
zvonac kaže...

Ma ovo je brutala...

on rekao do 1000 eura zato sam ja stavio onaj XE8077...

 

Ja sam s XD prezadovoljan, tako da nema priče oko XE

 

Ako je što jebeno na Sony-u onda je taj X1 HDR procesor za obradu slike...stvarno je slika savršena u svim kombinacijama. 

 A pardon onda, nisam pozorno čitao...

 

Pa dalo bi onda uzet neki na akciji za soma eura, npr. 55xd8077, mislim da je bio u Pevecu, oko 7500kn, trebalo bi još provjerit.. Uzet taj model prošlogdišnji na akciji ak nije rasprodano..

 

U suprotnom, onda onaj Sony koji si linkao..

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel moze preporuka tv-a samusng ili lg  do 3700kn +-200?

 

Dijagonala: 49" minimalno ...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
garfield1 kaže...

Na Philips modelu, treba isključit opciju Perfect Natural Motion i uključit opciju Clear Lcd, pa je slika odlična što se tiče sporta i filmova gdje se prikazuju brzi kadrovi:) isto je sa modelom 6501.. Jer ipak ima Philips 100Hz panel, dok ima Sony 50Hz panel. A još više nego odličan, je ove godine model 7502, po pitanju slike u statiki i dinamiki..

Jučer gledam kup konfederacija...na Sony nisam ništa namještao, nikakvu Sport sliku ili sl. Sve radi bez greške i slika je brutalna.

 

Ako ja moram puno prčkat i namještat da bi dobio čistu sliku za različite scene i događanja - takav tv me nebi nikad zanimao.

 

Zašto ti to pričam : Imam PS4 - mora bi za Ps4 namještat, onda sd program - pa to namještat, pa netflix - pa to namještat, pa nogomet - pa i to namještat...pa ja bi na dan trebao 3-4 puta namještat sliku. Ne pada mi na pamet.

 

Sony sve to sam odradi...na meni je samo da uživam.

 Pa to ti uzme 15 sekundi:) A nešto više, da napraviš pravu kalibraciju..Pa ako dadeš 1000 evra za televizor, pa , da nemaš 5 minuta vremena, da napraviš kalibraciju, onda je ionako bezveze sve:) Pa na svakom televizoru je dobro napravit kalibraciju, da imaš stvarno najbolju sliku..Ali i ne treba ako ko neče, ali mislim , da je takvih malo. Jedni televizori imaju več tvorniške dobro podešene postavke, a jedne treba podesit. Ali kao što sam več napisao, ako nema čovjek par minuta vremena za kalibraciju, onda je bezveze, da uopšte kupuje televizor:) Pa nije valjda čovjek več tako lijen, da nema tog vremena..?)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ne radi se o lijenosti ili nedostatku vremena,kod mene je naprimjer nedostatak tehničkog znanja,totalni sam fantom za takve stvari,i vjerujem da ima dosta takvih...stoga je jednostavnije kad ima TV kao Sony,pa ne moraš se mučit previše...

jer kalibracija i sve skupab nekom je možda jednostavno,ali nekom možda i komplicirano i ne želi se zamarat s takvim stvarima...i kad pokuša,rezultat ne ispadne skroz super,nažalost...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
johnyaces777 kaže...

ne radi se o lijenosti ili nedostatku vremena,kod mene je naprimjer nedostatak tehničkog znanja,totalni sam fantom za takve stvari,i vjerujem da ima dosta takvih...stoga je jednostavnije kad ima TV kao Sony,pa ne moraš se mučit previše...

jer kalibracija i sve skupab nekom je možda jednostavno,ali nekom možda i komplicirano i ne želi se zamarat s takvim stvarima...i kad pokuša,rezultat ne ispadne skroz super,nažalost...

Pa što moraš biti expert, da podesiš sliku..? Pa ima video sa kalibracijama, koji te vodi kako i šta:) Dobro razumijem starije ljude, koji stvarno nemaju pojma oko te tehnologije. Ali svi vi koji ste na tom forumu, sam siguran, da zna svaki podesit sliku..A što se tiče same kalibracije , ako se radi kako treba, je slika sigurno bolja:) Ali ako ko nezna podesit sliku, onda nekaka dođe do mene, pa ču mu je ja podesit..Naravno za koju pivo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 18:19 (garfield1).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moze ali nemam philips telkach 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
BeerFTW kaže...

Pozdrav,

Razmišljam o kupnji PANASONIC TX-49DXU601 pa me zanima da li se može naći što bolje za takvu cijenu

 Neznam koliko češ dati za taj televizor, ali mislim, da se može nači svakako bolji televizor.

 

4300, može onda par preporuka max do 5k kn?

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja se ispričavam,ako je možda glupo pitanje...

 

ali nekako sam u manjku opcija gdje postavit TV,pa je jedna od boljih da bude u kutu ispod klime,pretpostavljam da mu ne bi bilo "dobro" ispod ili??mislim,prijatelj kaže da se može klima okrenit da ne puše direktno na njega,ali mislim da ne bi bilo najpametnije,ali eto da pitam...nije baš da sad rješavate svjetsku krizu :)

 

ako može pomoć,unaprijed hvala...

 

edit:itko?? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 13:41 (johnyaces777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima. Pošto planiram u skorije vrijeme kupiti tv, tako se trudim čim više doći do bitnih informacija. Kupio bih obavezno 4k TV dijagonale minimalno 49-50". E sad, pošto su to dvije stvari oko kojih ne bih radio kompromis, zanima me na koje stvari još trebam obratiti pažnju prije kupnje ? Vidim ovdje da neki preporučuju prošlogodišnje modele ispred ovogodišnjih, pa bih molio nekoga da mi da svoje viđenje stvari oko kupnje takvog tv-a. Meni je najbitnije da je 4k, dijagonala ne ispod 49-50", cijena do 5500kn, te da PS4 Pro radi punom snagom na takvom tv-u. Svaki komentar je dobrodošao.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sickness kaže...

Pozdrav svima. Pošto planiram u skorije vrijeme kupiti tv, tako se trudim čim više doći do bitnih informacija. Kupio bih obavezno 4k TV dijagonale minimalno 49-50". E sad, pošto su to dvije stvari oko kojih ne bih radio kompromis, zanima me na koje stvari još trebam obratiti pažnju prije kupnje ? Vidim ovdje da neki preporučuju prošlogodišnje modele ispred ovogodišnjih, pa bih molio nekoga da mi da svoje viđenje stvari oko kupnje takvog tv-a. Meni je najbitnije da je 4k, dijagonala ne ispod 49-50", cijena do 5500kn, te da PS4 Pro radi punom snagom na takvom tv-u. Svaki komentar je dobrodošao.

 Ja bi ti svakako preporučio Philips model 6501. Več ima 100Hz panel, veoma dobar odaziv samog panela, i dobar input lag. A možeš si pogledat, i video na Philips modelu.

Philips  PUS6501

 

Ili još nešto od ovog.

Samsung  KU6072

Sony  KD-XD7005BAEP

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 8:26 (garfield1).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim za misljenje.
Dvoumim izmedju Philips PUS6501 i Sony 55XE8577.
Do sada sam imao plazmu Panasonic 50UT50.
Razlika u cijeni je ocita, da li je u kvaliteti slike? Posebno SD programa.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi Sony taj tv je hebeno dobar, odlican u svim izvorima procesiranja. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, jos je i garancija na Sony 5 god ako danas uzmem. Vec ga dulje ciljam ali mi upao u oko i ovaj Philips radi cijene. Kupujem tv na dulje vrijeme, plazmu ode u vikendicu 😁
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luujo kaže...
Da, jos je i garancija na Sony 5 god ako danas uzmem. Vec ga dulje ciljam ali mi upao u oko i ovaj Philips radi cijene. Kupujem tv na dulje vrijeme, plazmu ode u vikendicu 😁

 sony i pilips u istu rečenicu idu koliko i mercedes sa daciom

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@picajzla0707

Sad več malo pretjeruješ:) Pa ako bi bilo po tvome, se kod nas ne bi prodalo najviše Philips televizora:) Sony jeste veoma dobar televizor, ali ništa posebno bolji napram drugim proizvođačima:) I kad smo več kod Philipsa. I ove godine ostaje model 6501 u prodaji, zbog veoma dobre prodaje u Evropi..Onda nije Philips tako loš..?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 17:52 (garfield1).
 
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luujo kaže...
Molim za misljenje.
Dvoumim izmedju Philips PUS6501 i Sony 55XE8577.
Do sada sam imao plazmu Panasonic 50UT50.
Razlika u cijeni je ocita, da li je u kvaliteti slike? Posebno SD programa.

Ovaj Sony je svakako bolji, napram modelu 6501 tu nema dileme..Jer je govora o višem rangu televizora.Ako tražiš dobar kompromis izmedju kvalitete i cjene, onda ti preporučam Philips model 7101. Isto veoma dobar model, i  jeftinije napram Sonya. Ali ako ti cjena nije važna,  možeš uzet ovaj veoma dobar Sony model.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 17:33 (garfield1).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo dok se vi raspravljate jel bolji mid mid Sony ili low Philips (svi su low kaj se mene tiče ) cijena LG B6 je pala na 13500kn 

 

U Emezetti.

 

Edit: LG C6 za 12700kn!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 17:56 (gocc01).
 
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Evo dok se vi raspravljate jel bolji mid mid Sony ili low Philips (svi su low kaj se mene tiče ) cijena LG B6 je pala na 13500kn 

 

U Emezetti.

 

Edit: LG C6 za 12700kn!

 Pa dobra cijena, ali još uvijek preskupo za večino potrošača:)

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

joj daj ne drami na forumu nas ima swih slojeva ok...

sta bi trebali samo jeftine telkache linkat a nedaj Boze nesto skupo

jer te odmah prozivaju stereotipi 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@4mal

Napisao sam za večinu potrošača..Jer vidim šta i koliko, se kod nas proda tih high end televizora.. Ali naravno, da određeni postotak i kupi takav televizor. Ali takvih je malo:)
Ali kod vas uopšte, pa ne mislim tu ništa loše..
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na komentarima.
Ide se na Sony, ok je cijena u Svijet Medija, na lageru je, slika je po meni dobra, i dok vrijedi garancija ga ionako ne mislim mjenjat, a nadam se i duze.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledajuci sadasnje cijene i akcije i dalje daleko najbolja kupnja je bio 55ks7002 za 7600 kn. ;)
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice