Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.330
|
čitano: 14.127.822
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dimax kaže...

Kupujem 2x32 inch televizora, bitno je da su tuneri HEVC kompatibilni i da ne koštaju više od 4000 skupa ako može manje bilo bi odlično

gledao da uzmem ova dva https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-32GFT6740/

ako netko ima bolju preporuku bio bi zahvalan.

 Any one?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj model je full-array (TCL 55P607)

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 13:26 (Crt True Colors).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
D0nat0r kaže...

Dakle, konačna dvojba : SAMSUNG UE50MU6172UXXH/  ili PHILIPS-49PUS6412  ?

 

Uz naravno pluseve i minuse od oba tv-a. Danas ili sutra se kupuje, čekam par vaših komentara :)

 

Hvala

Pa Samsung ti ima bolji kontrast i prikaz crne. A philips ti ima bolji prikaz boja, bolju pokretnu resoluciju, bolji prikaz slike u dinamiki. Što se tiče svetilnosti sta tu negdje oba.

Samsung ima i problema, sa prikazivanjem  formata velikog bitrata..As sad sam odluči šta ti je bolje.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za sve kuji kupujete Tcl televizore, sam več nešto napisao..Pa, da još jednom..

TCL Super Resolution EX Scaling procesor gubi puno detalja kod prikaza slike. Ovo očito nije najbolji procesor za skaliranje sadržaja nižih resolucija, i na ovom je mjestu TCL još daleko iza konkurencije. Isto tako je i što se tiče pokretne resolucije..Tako, da ko traži televizor za gledanje uglavnom sporta i SD/ HD sadržaja,mu taj televizor baš ne preporučujem..A ko traži, za gledanje 4k/HDR sadržaja, pa je  odličan..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledao sam na netu neke televizore i kod nekih vidio kako imaju verziju Androida 3.0.Možda se varam,ali moj prvi android mobitel je imao tu verziju androida.Šta to nije totalno zastarjelo?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što vas više čitam više imam osjećaj da ni jedan Tv nije dobar 😀 Ni Sony, ni Philips, ni Samsung, ni TCL.
Izgleda da je stvarno istina da treba odabrati najdužu garanciju i uzeti bilo koji brend kao što je rekao netko malo prije.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ponukan Elipsovim "black fridayem" možda bih si kupio TV. Iako ne gledam baš TV kao takav, točnije ove naše programe, svakako pogledam kakve serije i filmove sa različitih sourceva na netu. 

Najviše me privukao ovaj Sony. Veličinom mi odgovara, ne bi veći, eventualno 49". Ono što me muči kod ovog jest što je samo Smart TV. Dakle, nema Android ko skuplji modeli(Sony) ili neki drugi modeli drugih proizvođača u tom rangu(Philips). Koliko je "obični" sonyjev smart tv sustav lošiji od android TVa. Pretpostavljam da u krajnjem slučaju mogu piknuti neki vanjski android box. 
Volio bih ne preći tu granicu od 4k kn. Postoji li nešto drugo što bi valjalo razmotriti. Rado bih 4k, smatram da je to puno bolji izbor od Full HDa za ove dijagonale. Dakle, konkretno za ova dva modela, koji bi bio bolji izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mystik kaže...

Ponukan Elipsovim "black fridayem" možda bih si kupio TV. Iako ne gledam baš TV kao takav, točnije ove naše programe, svakako pogledam kakve serije i filmove sa različitih sourceva na netu. 

Najviše me privukao ovaj Sony. Veličinom mi odgovara, ne bi veći, eventualno 49". Ono što me muči kod ovog jest što je samo Smart TV. Dakle, nema Android ko skuplji modeli(Sony) ili neki drugi modeli drugih proizvođača u tom rangu(Philips). Koliko je "obični" sonyjev smart tv sustav lošiji od android TVa. Pretpostavljam da u krajnjem slučaju mogu piknuti neki vanjski android box. 
Volio bih ne preći tu granicu od 4k kn. Postoji li nešto drugo što bi valjalo razmotriti. Rado bih 4k, smatram da je to puno bolji izbor od Full HDa za ove dijagonale. Dakle, konkretno za ova dva modela, koji bi bio bolji izbor.

 Ja bi ti svakako preporučio, Philips model ili Sony xe8077.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Antonio3003 kaže...
Što vas više čitam više imam osjećaj da ni jedan Tv nije dobar 😀 Ni Sony, ni Philips, ni Samsung, ni TCL.
Izgleda da je stvarno istina da treba odabrati najdužu garanciju i uzeti bilo koji brend kao što je rekao netko malo prije.

Jedino na kaj treba pazit su dvije stvari, dakle da što dulja garancija i jasno varijanta LCD panela.Pošto je OLED panel TV astronomski preskup, kaj se tiče klasičnog LCD TV-a/ili danas i HTPC PC monitor tu je izbor vrlo jasan.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=254&jumpto=5291729&sort=asc&view=flat

 

- LCD TV mora imat VA LCD panel, ili od TV-a koji ima IPS LCD panel bjež što dalje to bolje

 

- što dulja garancija

 

Kaj se tiče dolnjeg linka, sve navedeno za PC monitor VA LCD panel vrjedi i za TV LCD panel varijante.Jedina bitna razlika je statički kontrast, TV VA LCD paneli imaju još znatno veči statički kontrast obično između 4000:1 i 6000:1.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

 

 

Brend ime danas ne znači previše, jer večina brend imena ionako ne proizvodi/ne razvija LCD panele.Za primjer reda radi, šta je tu uopče od Panasonic ako najbitniji dio ili VA LCD panel proizvodi Kineski Chimei Inoolux.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=263&jumpto=5215562&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=252&jumpto=5290067&sort=asc&view=flat

 

 

mystik kaže...

Ponukan Elipsovim "black fridayem" možda bih si kupio TV. Iako ne gledam baš TV kao takav, točnije ove naše programe, svakako pogledam kakve serije i filmove sa različitih sourceva na netu. 

Najviše me privukao ovaj Sony. Veličinom mi odgovara, ne bi veći, eventualno 49". Ono što me muči kod ovog jest što je samo Smart TV. Dakle, nema Android ko skuplji modeli(Sony) ili neki drugi modeli drugih proizvođača u tom rangu(Philips). Koliko je "obični" sonyjev smart tv sustav lošiji od android TVa. Pretpostavljam da u krajnjem slučaju mogu piknuti neki vanjski android box. 
Volio bih ne preći tu granicu od 4k kn. Postoji li nešto drugo što bi valjalo razmotriti. Rado bih 4k, smatram da je to puno bolji izbor od Full HDa za ove dijagonale. Dakle, konkretno za ova dva modela, koji bi bio bolji izbor.

4K rezolucija je super ako imaš video sadržaj u 4K, inače od toga realno nema previše koristi.Jasno 4K 49 je super za spojit komp na takav TV, pa eto ti ogromnog 4K PC ili HTPC monitora.

 

1080p TV prijem ili video rezolucija, to izgleda ok na 4K TV-u/PC monitoru ali ipak razlika je vrlo vidljiva to nije 4K.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 13:27 (rambox).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...

4K rezolucija je super ako imaš video sadržaj u 4K, inače od toga realno nema previše koristi.Jasno 4K 49 je super za spojit komp na takav TV, pa eto ti ogromnog 4K PC ili HTPC monitora.

 

1080p TV prijem ili video rezolucija, to izgleda ok na 4K TV-u/PC monitoru ali ipak razlika je vrlo vidljiva to nije 4K.

Da, između ostalog će TV biti spojen na komp. 43/49 radi toga što nemam baš kud smjestit veće TVove a da ne moram u sobi izvodit akrobacije s namještajem. 

Dakle, kolega je gore rekao Philips ili skuplji Sony. No s obzirom da mi je XE8077 izvan trenutnog budžeta, onda će očito biti Philips. Još jedan Philips koji sam našao, pretpostavljam da je to noviji model. 

 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@mystik

Model 6501 je stariji model, godište 2016.  A model 6412 ovogodišnji. Ako se gleda uglavnom sport je bolji model 6501 zbog 100Hz osvežavanja panela, ali ako se gledaju tv sadržaji,  filmovi serije.. onda je svakako bolji model 6412:)

 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako češ uzet model 6412, se mi javi, da ti šaljem postavke za taj model. Vidječeš, da češ biti veoma zadovoljan:)
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zahvaljujem, ujutro idem do elipsa pa se nadam da će još imat na zalihi u VŽ.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samo da napomenem da je taj Filips IPS kontrasta ni 1000:1. Da nebi ostao iznenađen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ansi kontrast tog Philipsa je 1100:1 Srednji 1175:1 i največi 1300:1

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Plačem... Buahahha
Strašno ali istinito.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Plačem... Buahahha
Strašno ali istinito.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A kakva je kvaliteta slike na TV sa VA panelom ako se gleda sa strane? Čitao sam da je onda bolji IPS panel.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Antonio3003 kaže...
A kakva je kvaliteta slike na TV sa VA panelom ako se gleda sa strane? Čitao sam da je onda bolji IPS panel.

 IPS pane,l je svakako bolji odabir ako gledaš sa strane:) Ovdje si pogledaj.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 20:14 (garfield1).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zašto bi doma gledao TV sa strane? To mi nikada neće biti jasno. VA nema nikakvih problema do 30-40 stupnjeva.
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...
Samo da napomenem da je taj Filips IPS kontrasta ni 1000:1. Da nebi ostao iznenađen.

Oba dva Philips modela 6501 i 6412 imaju IPS LCD panel, pa ti to usporedi sa VA 5000-6000:1 kontrastom.

 

Samo treba čitat linkove koje sam dao u svojem prijašnjem postu.Kratko i jasno IPS je koma za klasičan LCD TV, to je isprani jad i bijeda na kojem crna boja nije crna nego relano siva boja.

garfield1 kaže...
Antonio3003 kaže...
A kakva je kvaliteta slike na TV sa VA panelom ako se gleda sa strane? Čitao sam da je onda bolji IPS panel.

 IPS pane,l je svakako bolji odabir ako gledaš sa strane:) Ovdje si pogledaj.

 

Tvoj foto primjer vidljivih kuteva gledanja je nula bodova na kvadrat.

 

Ajmo u realnost, dakle dolnji video iako su to PC monitor verzije opet slična ista priča.Opet i ponovo treba napomenut, taj Benq PC monitor ima 3000:1 kontrast, a TV varijanta je 5000-6000:1 dakle to bi onda još više došlo do izražaja u usporedbi sa ispranim IPS-om.

 

 

Dakle vidiš i sam koja je razlika=zanemariva, dakle na djelu gdje se uspoređuje vidljivi kut IPS vs VA i to je to.

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zato jer mi je takav dnevni boravak, kutna u kutu a Tv je malo sa strane. Ali vidim na videu od ramboxa da i nije velika razlika. A možda ga stavim na pomični nosač pa okrećem kako treba.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa baš to ja sam kupio stalak na akcij za 200 kn i odličan je.
Televizor mora biti više na zidu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

imam panasonic plazmu 105cm u dnevnom boravku i sve super divno krasno ali sam se poželio veće dijagonale a plazma bi išla u spavaću sobu.

 

čime zamijeniti plazmu? dijagonale 140 ak cm, niskog input laga i barem približno dobre slike kao što je na plazmi, a da nije oled. razmišljao sam do 8000kn ili tako nešto.

 

thanks 

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koorpa kaže...

 

imam panasonic plazmu 105cm u dnevnom boravku i sve super divno krasno ali sam se poželio veće dijagonale a plazma bi išla u spavaću sobu.

 

čime zamijeniti plazmu? dijagonale 140 ak cm, niskog input laga i barem približno dobre slike kao što je na plazmi, a da nije oled. razmišljao sam do 8000kn ili tako nešto.

 

thanks 

Taj ti je dobar model.

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-58ex703e.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ili taj još nešto bolji.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XE8505BAEP/

 

Ili taj model.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55MU8002TXXH/

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iskreno ako hoces sliku u rangu te plazme na tih 8 dodaj jos 10 pa ces doc do neceg slicnog....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

puno mi je dati toliko love za tv. možda ako na crnom petku bude neki ultra turbo mega popust na neki oled, možda... 

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, vidim dosta različitih preporuka za phillips tv. Vezano za elipso akcije koju tv možete preporučiti od 123 cm? Philips 49pus6501 ima dobru recenziju na hdteleviziija stranici ali neki korisnici na ovom forumu je žestoko kritiziraju. Kakav je model panasonic 49ex600e? Ili su možda bolji samsungovi modeli? Najviše bi ga koristio za sport i filmove na bluray diskovima.Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fastlane kaže...

Pozdrav, vidim dosta različitih preporuka za phillips tv. Vezano za elipso akcije koju tv možete preporučiti od 123 cm? Philips 49pus6501 ima dobru recenziju na hdteleviziija stranici ali neki korisnici na ovom forumu je žestoko kritiziraju. Kakav je model panasonic 49ex600e? Ili su možda bolji samsungovi modeli? Najviše bi ga koristio za sport i filmove na bluray diskovima.Hvala

 Nijedan korisnik ga ne kritizira, več oni koji uopšte nemaju taj tv.. Samo, če se ti grga javit, kako Philips ne valja..ali ne treba shvatit to ozbilnjo..Ako češ gledat sport ti je dobar odabir, ali ako češ gledat tv sadržaj filmove itd..onda ti je bolji model 6412..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice