Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.583
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

oki, za sada onda izgleda taj sony 55xe9005 4k izgleda najbolji izbor. Eh ali i taj oled me vuče, taj lg fhd za 8500... hmmm. Da li mi treba 4k?  na tako velikoj dijagonali kakav je fhd? 

 

taj novi tv bi bio spojen na komp uglavnom jer ne gledam baš ovaj zemaljski program. znači poneka igra, youtube, filmovi, surfanje netom. malo me muči fhd jer imam osjećaj da mi fali mjesta na ekranu, fali radne površine. nemam doma ništa veće rezolucije od fhd pa mi je teško usporediti.

 

mogu li se igrati na 4k? imam ryzen 1600 16gb rama i cf rx480. ako uzmem ps4, može li on tjerati 4k? generalno, šta se može danas sa 4k? i šta će se moći u skoroj budućnosti?

 

 

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Igranje na 4K baš možeš zaboravit u svojoj situaciji.ryzen nebitan u toj prici nego grafa koja nema sanse to pogurat.Ni ps4 nije 4k. A što se može u 4k  je malo obuhvatno pitanje.Mozes ti danas sve igrat u 4k ako ti novcanik dosta debel pa imas titanice u kompu,a sto se tice 4k materijala naravno da ih je svakim danom sve vise.Al jos uvijek nije mainstream 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ti recenzije za oba pa odluči, makar nemaš tu šta puno razmišljati.

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/eg9100-oled  (to je taj tv, isti chipset, iste specifikacije panela, isti os samo drugo kućište)

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e

 

Ja bi išao na Sony jer je future proof, ima android, FALD(odlična crna i kontrast) i pravi HDR.

 

Ovaj LG, stari chipset, stari OS, visok imput lag, niska svjetlina panela....(je ima bolji kontrast i crnu ali to je sve)

 

PS4 pro ima dosta naslova u 4k.

Netflix, Amazon sve novo izbacuju u 4k.

Sa PC ćeš komotno moći puštati 4K HDR filmove.

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
garfield1 kaže...
Dioniz111 kaže...

Zanima me mišljenje koja od navedenih televizija je najporeporučljivija za gleanje utakmnica i filmova u hd -u te igranje play stationa 

 

1.Sony Bravia KD-49XE8077

2.Sony Bravia KD-49XE8005

3.Sony Bravia KD-49XE7077

4.Sony Bravia KD-49XE7005

 

Takoder me zanima koja je najpovoljnija za instalaciju kodija te jos neki tv od 49 ili 50" koji mozete preporučiti 

Ako češ gledat uglavnom sport, onda ti preporučujem taj veoma dobar model:) A nije dobar samo za sport, več i za druge sadržaje.. Več ima 100Hz osvežavanje panela, što je veoma važno za gledanje sporta, 10 bitni panel,i veoma dobar procesor. A dobar je i što se tiče igara.

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7502-android-ambi3.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ili taj nešto jeftiniji model sa isto 100Hz osvežavanjem panela.

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7101.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Obavezno uzmi Sony...moja preporuka XE80 seriju., to su ti ova prva dva.

 

Pozdrav, da se nadovežem na ovo jer ocigledno gledamo slicne proizvode, zanima me koji bi od navedenih (ili ne od navedenih po nekoj cijeni od 5-6k max) bio najbolje "all around" riješenje koje se moze naci kod nas ili narucuti izvana a da dostavlja u Hr, znaci gledao bi se i sport a tu i tamo upalila i plejka i gledali definitivno i filmovi (možda najcesce ovo osim za vrijeme prvenstva). Da li se uopce isplati sad na ovim akcijama ista grabiti (ako to nisu oni 7k+ kuna top end Sony tv-i jer to si trenutno priusitit bas i ne mogu :D) ili se vise isplati onda sacekati zimu i nadati najboljemu?

 

edit: zaboravio sam napomenuti ako ima nesto od 55" naravno da isto ulazi u igru, samo nekako gledam okolo i ne vidim bas postene ponude pa nisam se sjetio ukljuciti :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 15:42 (FlatScher).
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 15:50 (garfield1).
 
0 3 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Puno hvala na informacijama, budem pogledao i utiske pa još odlucim sta tocno uzeti :)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FlatScher kaže...
R36 kaže...
garfield1 kaže...
Dioniz111 kaže...

Zanima me mišljenje koja od navedenih televizija je najporeporučljivija za gleanje utakmnica i filmova u hd -u te igranje play stationa 

 

1.Sony Bravia KD-49XE8077

2.Sony Bravia KD-49XE8005

3.Sony Bravia KD-49XE7077

4.Sony Bravia KD-49XE7005

 

Takoder me zanima koja je najpovoljnija za instalaciju kodija te jos neki tv od 49 ili 50" koji mozete preporučiti 

Ako češ gledat uglavnom sport, onda ti preporučujem taj veoma dobar model:) A nije dobar samo za sport, več i za druge sadržaje.. Več ima 100Hz osvežavanje panela, što je veoma važno za gledanje sporta, 10 bitni panel,i veoma dobar procesor. A dobar je i što se tiče igara.

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7502-android-ambi3.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ili taj nešto jeftiniji model sa isto 100Hz osvežavanjem panela.

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-49pus7101.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Obavezno uzmi Sony...moja preporuka XE80 seriju., to su ti ova prva dva.

 

Pozdrav, da se nadovežem na ovo jer ocigledno gledamo slicne proizvode, zanima me koji bi od navedenih (ili ne od navedenih po nekoj cijeni od 5-6k max) bio najbolje "all around" riješenje koje se moze naci kod nas ili narucuti izvana a da dostavlja u Hr, znaci gledao bi se i sport a tu i tamo upalila i plejka i gledali definitivno i filmovi (možda najcesce ovo osim za vrijeme prvenstva). Da li se uopce isplati sad na ovim akcijama ista grabiti (ako to nisu oni 7k+ kuna top end Sony tv-i jer to si trenutno priusitit bas i ne mogu :D) ili se vise isplati onda sacekati zimu i nadati najboljemu?

 

edit: zaboravio sam napomenuti ako ima nesto od 55" naravno da isto ulazi u igru, samo nekako gledam okolo i ne vidim bas postene ponude pa nisam se sjetio ukljuciti :D

 

 

Pogledaj si ovaj Sony sa VA panelom.

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koorpa kaže...

 

oki, za sada onda izgleda taj sony 55xe9005 4k izgleda najbolji izbor.Eh ali i taj oled me vuče, taj lg fhd za 8500... hmmm. Da li mi treba 4k?  na tako velikoj dijagonali kakav je fhd? 

 

taj novi tv bi bio spojen na komp uglavnom jer ne gledam baš ovaj zemaljski program. znači poneka igra, youtube, filmovi, surfanje netom. malo me muči fhd jer imam osjećaj da mi fali mjesta na ekranu, fali radne površine. nemam doma ništa veće rezolucije od fhd pa mi je teško usporediti.

 

mogu li se igrati na 4k? imam ryzen 1600 16gb rama i cf rx480. ako uzmem ps4, može li on tjerati 4k? generalno, šta se može danas sa 4k? i šta će se moći u skoroj budućnosti?

 

 

Ne moš uspoređivat odličan 4K/VA/120hz, u odnosu na 1080p OLED koji je to šta je dakle nije 4K rezolucija.

 

Odi pa vidi kolko košta 4K OLED 55, ili bolje nemoj gledat cijena je do plafona dakle plati Sony i nosi.

 

4K 55 TV ili HTPC monitor, pa to ne kupuješ svaki dan nego za 5+godina dakle odma kupiš 4K rezoluciju i gotova priča.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=404&jumpto=5534752&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=404&jumpto=5533372&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=403&jumpto=5532715&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 17:23 (rambox).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jos me zanima koji je bolji odabir izmedu ova 3 televizora za ove radnje koje sam naveo i da vazno mi je instalacija kodija tako da mislim da android tv imaju prednost ako s nevaram

 

1.LED TV PANASONIC TX-50EX700E

2. Sony 3D televizor KD-49XE7077

3. Philips televizor 49PUS6482

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

1.Panasonic

2. Sony

3. Filips

Bolje kupi android box za 300 kn i dobar tv nego ips tv sa androidom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 18:18 (Grga1984).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li šta boljeg od Sony KD-55XE9005 u cijenovnom rangu gledajući BF cijenu (8.700kn)?

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema ni blizu. Jednostavno za tu cijenu je sony bestbuy.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dioniz111 kaže...

Jos me zanima koji je bolji odabir izmedu ova 3 televizora za ove radnje koje sam naveo i da vazno mi je instalacija kodija tako da mislim da android tv imaju prednost ako s nevaram

 

1.LED TV PANASONIC TX-50EX700E

2. Sony 3D televizor KD-49XE7077

3. Philips televizor 49PUS6482

 Ako očeš Kodi onda svakako Philps model, a ako ti ne treba Kodi onda je dobar i Panasonic.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Nema ni blizu. Jednostavno za tu cijenu je sony bestbuy.

E jbg, izgleda da ću bankrotirati :)

PSN: Muskarcina77
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A bolje se odma isprsi nego da kupis kao i ja ips ekran i pozalis nakon 5 dana. I onda zajebancija prodaj kupi nesto sto valja.

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji tv je najbolji al u FullHDu do 49"  neovisno o cijeni ?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

49WE755

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima OLED FULL HD u Sancta Domenica za te pare.Od tog sony-a po kvaliteti slike a tu najviše mislim na crnu boju koju ja jednostavno nemogu prožvakat niti na jednom lcd-u do sada.Taj backlight bleed za mene je neprihvatljiv i izgleda očajno na telki od 11k kuna. Savjetujem ti oleda iz razloga što posjedujem samsung ks7500 49incha koji je slovio kao best buy ali po noći pri gledanju filmova i serija taj bleed je toliko očit da bi im ja zakonom zabranio proizvodit ta sranja. Vjeruj mi sad bi dao samsunga i 3000 kuna doplatio za tog oleda da mogu.Kamo sreće da nisam uzeo telku jel kad vidim ovog lg-a u SD na 8.5k kuna najrađe bi samsunga utopio po kratkom postupku. Ovo sam htio citirat Vilty-u.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 22:16 (mislioc).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mislioc kaže...

Ima OLED FULL HD u Sancta Domenica za te pare.Od tog sony-a po kvaliteti slike a tu najviše mislim na crnu boju koju ja jednostavno nemogu prožvakat niti na jednom lcd-u do sada.Taj backlight bleed za mene je neprihvatljiv i izgleda očajno na telki od 11k kuna. Savjetujem ti oleda iz razloga što posjedujem samsung ks7500 49incha koji je slovio kao best buy ali po noći pri gledanju filmova i serija taj bleed je toliko očit da bi im ja zakonom zabranio proizvodit ta sranja. Vjeruj mi sad bi dao samsunga i 3000 kuna doplatio za tog oleda da mogu.Kamo sreće da nisam uzeo telku jel kad vidim ovog lg-a u SD na 8.5k kuna najrađe bi samsunga utopio po kratkom postupku. Ovo sam htio citirat Vilty-u.

Za filmove i konzole koristim Samsung UE48H6400AK TV s kojim sam zadovoljan.

Crna boja mi ne igra veliku ulogu, jednostavno me to ne smeta.

Ako sam sa ovim Samsungom zadovljan, a di neću sa ovim Sonyem za kojeg dobivam samo riječi hvale di god pitam i pročitam. 

 

Sony KD-55XE9005 4K bi me izaša 7856kn.

Nemam se šta misliti :)

PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 22:59 (Virty).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Vidim da vecinom se mislite izmedju 4K i skupljih tv-ova.

Treba mi preporuka za sta jeftiniji tv od 43 i veće dijagonale bez smarta i ičeg drugog.  Udaljenost gledanja je nekih 3m cca.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-43pfs4132.aspx

 

Nasa san ovoga posto cu kupovat neku mašinu još priko te stranice. 

 

Ako imate bolje preporuke i na drugim stranicama napišite

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
mislioc kaže...

Ima OLED FULL HD u Sancta Domenica za te pare.Od tog sony-a po kvaliteti slike a tu najviše mislim na crnu boju koju ja jednostavno nemogu prožvakat niti na jednom lcd-u do sada.Taj backlight bleed za mene je neprihvatljiv i izgleda očajno na telki od 11k kuna. Savjetujem ti oleda iz razloga što posjedujem samsung ks7500 49incha koji je slovio kao best buy ali po noći pri gledanju filmova i serija taj bleed je toliko očit da bi im ja zakonom zabranio proizvodit ta sranja. Vjeruj mi sad bi dao samsunga i 3000 kuna doplatio za tog oleda da mogu.Kamo sreće da nisam uzeo telku jel kad vidim ovog lg-a u SD na 8.5k kuna najrađe bi samsunga utopio po kratkom postupku. Ovo sam htio citirat Vilty-u.

Za filmove i konzole koristim Samsung UE48H6400AK TV s kojim sam zadovoljan.

Crna boja mi ne igra veliku ulogu, jednostavno me to ne smeta.

Ako sam sa ovim Samsungom zadovljan, a di neću sa ovim Sonyem za kojeg dobivam samo riječi hvale di god pitam i pročitam. 

 

Sony KD-55XE9005 4K bi me izaša 7856kn.

Nemam se šta misliti :)

 Samo kupuj, telka je odlična, a prilika još bolja, nećeš ju tak brzo opet vidjeti za tu lovu 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja sam imao 48h6400 odličan TV.

Sada imam 55ks8002 i probijanje pozadinskog osvjetljenja uočim jednom mjesečno(kod neke baš specifične scene) i to je tako slabo da nije vrijedno spomena.

55xe9005 bi trebao imati i manje problema s tim.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeli tko uspio uzeti ovaj Sony 9005 na SD web shopu po snizenoj cijeni?
Meni u kosarici pokazuje vecu cijenu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cekao nocas 00:01; nije dao. Upravo probao, proslo. :) http://prntscr.com/he4aqo

 

<3

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji je trik.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

N ema trika, stavio u kosaricu, upisao kod za popust za "gotovinu" (Mislim da je "TV-10) i u kosarici je bila cijena 87xx kn.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupljeno! Panasonic plasma 42" nakon 10 godina bezprijekornog rada seli u spavacu.
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

vec kad je jako aktivno.dajte preporuke za TV do 3600kn cura si uzima. Naime uzeli su jucer 43" neki grunding 4k "smart tv" ali nema support ni za netflix nit za HBO el ima sta u tim nizim cjenovnim razredima a da ima moguce support za oboje 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi neki s androidom, ima support za sve.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...

Pozdrav. Vidim da vecinom se mislite izmedju 4K i skupljih tv-ova.

Treba mi preporuka za sta jeftiniji tv od 43 i veće dijagonale bez smarta i ičeg drugog.  Udaljenost gledanja je nekih 3m cca.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-43pfs4132.aspx

 

Nasa san ovoga posto cu kupovat neku mašinu još priko te stranice. 

 

Ako imate bolje preporuke i na drugim stranicama napišite

 

Hvala

 Šta mislite o ovome  : https://www.cdiscount.com/high-tech/televiseurs/toshiba-48l3663dg-tv-led-full-hd-122-cm-48-sm/f-106261306-tos48l3663dg.html

Bit će u Harvey Normana za oko 2600kn.

Ne nalazim na netu čiji je panel...

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice