Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.378
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pinkyz kaže...

Evo mene opet..buđet mi se popeo na 6k i dalje razmatram sve opcije od filipsa na dalje.. ali razlog zasto se opwt javljam su ovi TCL koji su mi zapeli za oko a nisam nikad ni cuo za njih.. zasad mi je najveci favorit i dalje sony (7005,8005) pa me zanima kakav je taj TCL u odnosu na sony u tom cijenovnom rangu, govorimo od 4k telkama(namjena 1. Sport 2.film 3.igra) ne treba mi veca dijagonala od 49" i ako ima android tv jos bolje

 

 

 Po tom redosledu što si napisajo je svakako najbolji model Philipsa 7502:)

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Redoslijed nije tolko bitan bit ce svega po malo al recimo da je onda ovako igra,sport,film ...hvala na preporuci al to minje ipak prwko budgeta jel je pn u ducanu 7k... vise me zanima uspiredba tcla i sonya

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 15:40 (Pinkyz).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja bih ti savjetovao Sony najviše zbog Androida koji se solidno updejta i na kojem odlično radi KODI. Imam doma noviji x9 i stariji X7 iz 2015.,oba rade bez greške. Imaju osim Androida i Chromecast, tako da bez kablova možeš pustiti film sa kompjutera. Noviji modeli svi redom podržavaju HDR, slika je solidna, upscaling odrađuje IMHO odličan X1 procesor...
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon sto sam procito vise od 30stranica unazad,i bar 20ak recenzija na netu mislim da ce to tako i bit. Vise sam cuo pohvala za sony nego za filips a i kad se tu doda jedan sony soundbar i ps4 to ce bit setup samo takav. sad samo izabrat izmedju 7005/7077 i 8005/8077 te vidit di je najbolja cijena :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pinkyz kaže...

Nakon sto sam procito vise od 30stranica unazad,i bar 20ak recenzija na netu mislim da ce to tako i bit. Vise sam cuo pohvala za sony nego za filips a i kad se tu doda jedan sony soundbar i ps4 to ce bit setup samo takav. sad samo izabrat izmedju 7005/7077 i 8005/8077 te vidit di je najbolja cijena :D

 

Nemaš kaj razmišljati, ak si možeš priuštiti svakako odaberi Sony 8005/8077. Verzija 70xx nema Android već Linux znači zaboravi na Kodi i sl. aplikacije, a ovakav odgovor su mi složili iz Elipsa konkretno za 7077 model:

 

"Poštovani. Da, uređaj je "basic smart TV" i kao takav ima neke svoje integrirane aplikacije poput YouTube-a, ali to je to. Dakle, samo "surfanje" kao na klasičnom Android TV-u + dodatne aplikacije poput HBO-a i Netflixa, neće te moći imati. Daljinski ima gumb samo za Youtube."

What doesn't kill you only makes you stronger.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 16:07 (Clam-).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da znam al moram jos vidjet jel to i TRILUMINOS zaslon jedina razlika i kakve su znacajke TRILUMINOS zaslon. Imam andorid box pa mi i nije najbitnije da ja android tv, al opet ne znam kako ce radit na njemu tako da su mi to jos neke stvari koje moram provjeriti

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pinkyz kaže...

Redoslijed nije tolko bitan bit ce svega po malo al recimo da je onda ovako igra,sport,film ...hvala na preporuci al to minje ipak prwko budgeta jel je pn u ducanu 7k... vise me zanima uspiredba tcla i sonya

Pa ovdje ga imaš za nešto malo više..Pa svakako se isplati, dati tih nešto malo  para više, i imaš best buy televizor u tom rangu:)) Što se tiče TCL televizora sam več nešto napisao, uopšte nisu primerni za sport:) Pa i samo procesiranje slike,  nije na nivoju poznatih brendova..TCL televizori valjaju jedino modeli za Američki trg, dok su Evropski modeli lošiji..

A ti sam odluči.

 

http://www.makspro.hr/index.php/led-tv-philips-49pus7502-4k-ambilight-3.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pinkyz kaže...

Nakon sto sam procito vise od 30stranica unazad,i bar 20ak recenzija na netu mislim da ce to tako i bit. Vise sam cuo pohvala za sony nego za filips a i kad se tu doda jedan sony soundbar i ps4 to ce bit setup samo takav. sad samo izabrat izmedju 7005/7077 i 8005/8077 te vidit di je najbolja cijena :D

Čuo si više pohvala za Sony, ali to od takvih koji uopšte nemaju te televizore:) Ne razumem, da nečete ne samo ti uzet recimo Philips model 7502 u tom rangu televizora koji je svakako best buy u tom cenovnom rangu:)) Ima več 100Hz osveževanje, što ne nudi nijedan proizvođač u tom cjenovnom rangu televizora, poslije ima več 10 bitni panel što je opet osjetno bolje nego drugi televizori u tom rangu koji imaju 8 bitne panele, poslije ima osjetno bolji slikovni procesor itd..Ovdje treba reči, da ako tko kupuje Sony zbog logotipa i imena onda ga neka svakako uzme, ali tko traži što bolji televizor što se tiče ukupan kvalitet slike, onda u tom rangu i za takve pare svakako Philips televizor 7502:))

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zadnjih mjesec dana pretrazujem koji tv kupiti i kao iz paštete iskaces garfield sa svojim philipsom, ima te i na ostalim forumima.

Ako ljudi pisu da su ih preuzeli kinezi onda to vise nije isti tv kao i prije, zadnjih sto stranica na svakoj strani preporucujes nekog philipsa.

A kad netko napise , npr. moze mi netko reci nesto o sony 49xe8005 ti odma pises imas za istu cijenu sugavi philips koji je bolji.

Sigurno te netko placa za ovo reklamiranje, a reci cu ti samo da za taj tvoj philips nema mjesta među sonyem, samsungom i lg-em.

 

 
10 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemam iskustva sa TCLom iako mi se cini da je najbolji izbor upravo on s androidom i ostalim al evo da vidim sta bi mi vi preporucili za cca 4 soma koliko stoje ovi:

 

TCL U43P6046

LG 43LJ614V

PHILIPS 43PFS5301/12

SAMSUNG 40JU6072

GRUNDIG 40VLE6730BP

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
razor1234 kaže...

Zadnjih mjesec dana pretrazujem koji tv kupiti i kao iz paštete iskaces garfield sa svojim philipsom, ima te i na ostalim forumima.

Ako ljudi pisu da su ih preuzeli kinezi onda to vise nije isti tv kao i prije, zadnjih sto stranica na svakoj strani preporucujes nekog philipsa.

A kad netko napise , npr. moze mi netko reci nesto o sony 49xe8005 ti odma pises imas za istu cijenu sugavi philips koji je bolji.

Sigurno te netko placa za ovo reklamiranje, a reci cu ti samo da za taj tvoj philips nema mjesta među sonyem, samsungom i lg-em.

 

 Molim te ljepo nemoj pisat gluposti:)) Kaži mi istinito, jer se baviš televizorima..?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Pinkyz kaže...

Redoslijed nije tolko bitan bit ce svega po malo al recimo da je onda ovako igra,sport,film ...hvala na preporuci al to minje ipak prwko budgeta jel je pn u ducanu 7k... vise me zanima uspiredba tcla i sonya

Pa ovdje ga imaš za nešto malo više..Pa svakako se isplati, dati tih nešto malo  para više, i imaš best buy televizor u tom rangu:)) Što se tiče TCL televizora sam več nešto napisao, uopšte nisu primerni za sport:) Pa i samo procesiranje slike,  nije na nivoju poznatih brendova..TCL televizori valjaju jedino modeli za Američki trg, dok su Evropski modeli lošiji..

A ti sam odluči.

 

http://www.makspro.hr/index.php/led-tv-philips-49pus7502-4k-ambilight-3.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 svee stoji ali  jel to c cijena za web trgovinu ili da dojdem tamo i kupim + sto je u slo znaci imam troskove goriva i ne znam jel moram to prijavit na granici itd... a mene zanima obicna trgovina znaci doc provuc karticu(na rate :D) i otic sa zapakiranim tvom kuci a ne da ga meni neko dostavlja jel sto se tice televizora nije mi to bas najzgodnije

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fifti kaže...

Nemam iskustva sa TCLom iako mi se cini da je najbolji izbor upravo on s androidom i ostalim al evo da vidim sta bi mi vi preporucili za cca 4 soma koliko stoje ovi:

 

TCL U43P6046

LG 43LJ614V

PHILIPS 43PFS5301/12

SAMSUNG 40JU6072

GRUNDIG 40VLE6730BP

Za takve pare, ti ja svakako preporučujem taj model:) A možeš si i nešto pročitat oko tog modela, na prošloj stranici gdje je jedan kupio taj model.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6412/

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pinkyz kaže...
garfield1 kaže...
Pinkyz kaže...

Redoslijed nije tolko bitan bit ce svega po malo al recimo da je onda ovako igra,sport,film ...hvala na preporuci al to minje ipak prwko budgeta jel je pn u ducanu 7k... vise me zanima uspiredba tcla i sonya

Pa ovdje ga imaš za nešto malo više..Pa svakako se isplati, dati tih nešto malo  para više, i imaš best buy televizor u tom rangu:)) Što se tiče TCL televizora sam več nešto napisao, uopšte nisu primerni za sport:) Pa i samo procesiranje slike,  nije na nivoju poznatih brendova..TCL televizori valjaju jedino modeli za Američki trg, dok su Evropski modeli lošiji..

A ti sam odluči.

 

http://www.makspro.hr/index.php/led-tv-philips-49pus7502-4k-ambilight-3.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 svee stoji ali  jel to c cijena za web trgovinu ili da dojdem tamo i kupim + sto je u slo znaci imam troskove goriva i ne znam jel moram to prijavit na granici itd... a mene zanima obicna trgovina znaci doc provuc karticu(na rate :D) i otic sa zapakiranim tvom kuci a ne da ga meni neko dostavlja jel sto se tice televizora nije mi to bas najzgodnije

 Ne trebaš iči u Sloveniju po njega, jer ti ga dostave kod kuče. Ali ako uzimaš na rate, onda to svakako odpada.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 17:48 (garfield1).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

naiso na ovu akciju ( https://www.elipso.hr/prilika/sony-kd55xe8096-akcija-2018/) isplativo?

takva je cijena 49"  xe8005/8077 

 edit:

mozda je ipak malo prevelika ostabvit cu post za druge :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 18:31 (Pinkyz).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A zašto ne bi uzeo jeftiniji 55" XE70 seriju koja je sa VA panelom mnogo bolji izbor za filmove, a uz to ima nizak input lag i za gaming. A ako ti treba Android, lijepo uzmeš jeftiniji Android box koji su ionako hardverski jači od onih u TV-u.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E i mene zanima kakvi su za razliku od ovih ostalih...iako kako cujem onu su nakon lg i samsunga treci najveci proizvođač tva na svijetu...na papiru po specifikacijama su top,za te novce ni jedan nema blizu,tek za 1500-2milje dolaze ove ostale marke,al nema nikoga da ima takav tv jer su ocito novi kod nas...al opet,to je fora kao kod huaweia jad je dolazio pa svi imali samsung i iphone...a ovaj nudio sve isto za manje love

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
A zašto ne bi uzeo jeftiniji 55" XE70 seriju koja je sa VA panelom mnogo bolji izbor za filmove, a uz to ima nizak input lag i za gaming. A ako ti treba Android, lijepo uzmeš jeftiniji Android box koji su ionako hardverski jači od onih u TV-u.

 Tako ce vjerovatno i bit jel sam cito recenzije i kazu da je xe70 cak i bolji od xe80 a android box imam tako da mi je to vec prednost jedino me zanima ovaj TRILUMINOS al mislim da ne vrijedi 1000kn vise zbog toga

 

Edit: 

Koja vrijedi za modele 7005 i 7077

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x720e

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x700d

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 19:51 (Pinkyz).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
razor1234 kaže...

Koja mi mogla niti najniza cijena za sony 49xe9005 kad izađu novi modeli ili kad budu bile akcije prije svjetskog prvenstva?

 

 Ja jedino kak ti mogu pomoc kao eto kolega forumaš  ako si u blizini Dugog Sela il kako vec ,mogu ti ustupit da bacis oko na TV(49XE9005) u kucnim uvijetima. Pod uvijetom da nisi pljackas ili rejpist :P . Poneseš na stiku videe kaj oš pogledat i dam ti daljinac u ruke . 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne sumnjam da tv nije dobar, sad imam full hd koji sam platio 2800, a ovaj je 9000. Jos sam danas u elipsu gledao sd signal

koji je vrhunski naspram ovog koji imam. Jedino je cijena problem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima Sony koji 49" sa va panelom?
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
Ima Sony koji 49" sa va panelom?

 Ima model XE9005

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovdje imaš nešto o panalima koje Sony stavlja u 2016/2017 modele.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 11:25 (Leon4rdo).
 
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje !

Pitao bih vas koji imate Bluetooth Soundbar za Tv.

Rade li precizno ti zvučnici, kasni li zvuk, kakav je zvuk općenito ?

Hvala.

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Pitanje !

Pitao bih vas koji imate Bluetooth Soundbar za Tv.

Rade li precizno ti zvučnici, kasni li zvuk, kakav je zvuk općenito ?

Hvala.

 Ne bi tribalo kasnit nista. Jedino sta kvalitetu zvuka ne mos  dobit kao sa kvalitetnim kabelom. 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E fala prika.

U suštini me je to i zanimalo jer sam i posumnjao da takav prijenos signala može biti dobar.

Suština je da se uređaj uključi zajedno s televizorom da ne moram imati još jedan daljinski kao sad

Imam dobru Panasonic liniju ali bih baš htio da sve ide automatski. Uključim tv i odmah se aktiviraju zvučnici kao u blutut opciji.

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ARC HDMI možda? Ako imaš noviji TV

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nani kaže...

ARC HDMI možda? Ako imaš noviji TV

Je.

Kupio LGUJ701v prije nekoliko dana.

Audio linija nema HDMI ARC dok TV ima.

 

Linija nema ni opciju sinkronizacije da bi se isključio i uključio zvuk linije kad se uključi TV, recimo da ju spojim optičkim kabelom..

Linija je kvalitetna ali zbog ograničenja zbog jer što ovaj tv uoće nema analog OUT več samo optički i HDMI, prisiljen sam kupiti novi, manji uređaj koji podržava navedene opcije.

 

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 23:47 (Anđeo bez falinge).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sorry, pogriješio sam :-( Manji model Sonya kod mene je ipak X8 a ne X7 serije... Pogubim se u tim silnim oznakama :-( X8 ima Android, dok ga X7 nema...
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kolko vodim ovdje glavnu riječ vvode philips isony donekle se spominje samsung lg u tragovima ali niko ne preporučuje panasonic tv.e šta su oni toliko lošiji od gore navedenih,govorim o serijama ex 6 i ex 7 serijama. i pitanje za majstora2 dali 65pus6412 ima aplikaciju gogle play trgovinu.brat mi je zagrizo za taj tv još je na akciji u elipsu 9.000kn može in 12 rata bez kamata. garancija2+3g. samo da me nebi poslje krivio ako bude problema sa philipsom.ja sam još u pozrazi za tv.eom srce me vuče isto na philips 65pus6412 a razum da još ne srljam.da li je panasonic 58ex703 isplativa za 8.000kn

stršljen
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice