Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.337
|
čitano: 14.149.005
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

vidio sam, ali tamo je 49JS800V, jedina vidljva razlika je u stalku, a neki tvrde i u 10bit ili 8bit... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
karlo125 kaže...

 

 dovoljno sam ja informiran no i ja sam se prvo zapitao kako 4k losiji od full hd.

Rekao sam covjeku da mi pusti dva ista programa i sve dok ne vidis razliku nebi mi vjerovao sto bi ti sada rekao.

Boje su puno bolje,slika nije rasirena...

Ja koristim telku samo zbog gledanje televizije tj. zbog discovery channela,national geographica i HBOa

Vjerujem da bi ovaj 4k u snimljenom 4k videu bio puno bolji od full hd-a no ja gledam mozda jedanput-dvaput film preko usb-a i jos s tim da uvijek skidam 1080p film jer eto po meni 60 giga downloadanja s nasom prosjecnom hrvatskom internet brzinom nije isplativo i po meni je waste of time...

I uopce ne kuzim poantu tog 4k onda ako je samo zbog gledanje filmova i igranje igrica jer gle ovo u iskonu od jebe** 500 programa imam samo 22 HD a to je neki 720p shit

Jedini koji ima 4k signal za sad je tokyo a pitaj se koliko su oni godina ispred nas tako da ne vidim poantu forsiranja tih 4k televizora

 

LP

 

Nemoguće da su boje bolje, a što znači "raširena" slika ?

 

To je prenizak cjenovni rang da bi ti vidio puno bolju razliku u bojama.

 

Opet tvrdim da ti je lik minirao 4K lošom kalibracijom slike jer to što si sad napisao je nemoguće.

Osim toga, napisao si da "ti je lik rekao" da je "puno bolja slika" a lik priča gluposti ili laže. Evo, ja tvrdim na neviđeno.

I ja sam prije tri tjedna kupio LG UHD tv, obilazio desetak dana trgovine i pikirao sam i tog Samsunga zbog povoljne cijene. To je preniska cjenovna razlika da bi ti vidio puno bolju razliku u bojama kad su oba televizora pravilno podešena.

I ja sam razmišljao kao i ti no gledajući televizore u trgovinama ni jedan me TV s SD rezolucijom nije impresionirao da bih ga kupio pored UHD tv-a.

 

Lažem (vidio sam u Pevecu neki Sony FULL HD model ali cijena mu je nekih 7500 kn, tv je čisto ZLO na SD programima)

Dakle, to je neki drugi svijet panela, drugi svemir dok taj tvoj u toj cjenovnoj razlici NIJE.

 

Nas 80% gleda SD programe a 99% ljudi pored full HD televizora se odluči na Ultra HD.

Misliš da nitko do sad ne bi primjetio toliku prednost full HD naspram UHD ?

 

Čudna ti je priča.. 

 

 

 Gle kolko sam ja shvatio taj 4k ima osnovni panel dok ovaj full hd ima bolju opremu tako da kad bi se uspordeila ta dva telkaca slika je puno prirodnija i lijepsa na full hd-u

Znaci taj 4k bi bio osnovni model dok full hd je opremljen do kraja ajmo rec i zato slika na njemu izgleda lijepse.

Puknut cu haha,stvarno vise ne znam koji bi uzeo,jedan govori jedno,drugi govori drugo.

Kad bi barem mogo uzet dva usb-a i pustit isti video na oba dvije telke pa da vidimo u cem je razlika.

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sve sam bliže panasonicu tx 58ex703e ne mogu nać da li ima bluetooth. možda neko zna. 7.500kn u santa domen. na 24 rate pa kud puko da puklo.

stršljen
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je fora s ovim bonovima za Elipso na njuskalu? 10% 15%? Koliko je to sigurno, otkud im ti bonovi? Nista mi nije jasno :D  Zvao sam lika, da bih u nedjelju dosao i da zajedno odemo kupiti tv u trgovinu. Ali zvuci mi predobro, 15 posto manja cijena

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

vidio sam, ali tamo je 49JS800V, jedina vidljva razlika je u stalku, a neki tvrde i u 10bit ili 8bit... 

 Samo je razlika u stalku, nema nikakve druge razlike.

Stvarno je cijena odlična za taj model, čak i u Engleskoj se nemože naći ispod 700 funti.

Sajko
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

evo sad gledam 49SJ810V na akciji je sad 6800kn... 

jos uvijek previse 

 

To je sa 5 godina garancije? Ak nije, evo alternativa sa 2: https://www.makspro.hr/led-tv-lg-49sj810v-2800-pmi-super-uhd-tv-wi-fi.html

 

Samo ih treba kontaktirati u vezi cijene dostave.

What doesn't kill you only makes you stronger.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2018 22:35 (Clam-).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo ja sam nekoliko dana istraživao koji bi bio best buy tv za filmofile oko 50". Sony je prestao nuditi VA panele u nižim serijama, tako da se treba dobaciti do modela XE850 (koji nije bas jeftin). Samsung nudi seriju 6 (MU6172) sa VA panelom, i to je neloša opcija, ali ima neke probleme (judder i slicna trzanja, neravnomjernu crnu, clouding, i slicne tehnicke izraze). Nije los izbor, ali spremite se za kompromise. LG nudi samo IPS ako se ne varam, kao i Phlilips... Nakon svega sam saznao da Sony uskoro priprema izbaciti W660F/WF660 model, koji ce biti full hd sa naprednim procesorom i vrhunskom slikom. Jos uvijek nema recenzije, pa nije sigurno, ali velika je šansa da bi to mogao postati best buy model (naravno, ne za gejmere ili one željne smart funkcija, samo za filmofile).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sad sam vidio i detalje akcije:

 

Posebna akcijska cijena do 19.03.2018.g. + poklon Logitech tipkovnica K400+!

 

a jamstvo je standardno od LG-a, koliko vidim na njihovim stranicama... 2 godine

osim ako nesto krivo ne tumacim... 

 

http://www.lg.com/hr/podrska/jamstvo

 

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

sad sam vidio i detalje akcije:

 

Posebna akcijska cijena do 19.03.2018.g. + poklon Logitech tipkovnica K400+!

 

a jamstvo je standardno od LG-a, koliko vidim na njihovim stranicama... 2 godine

osim ako nesto krivo ne tumacim... 

 

http://www.lg.com/hr/podrska/jamstvo

 

 

Koliko vidim a to sam vidio i kad sam regao telvizor prije nekoliko dana produžena garancija vrijedi samo za one hladnjake i perilice rublja.

Za TV nema... 

 

http://www.lg.com/hr/5-godina-jamstva-kucanske-aparate-2018

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da to sam i ja vidio... 

 

ali ti imas 2g garancije za svoj uj701v?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemoguće da su boje bolje, a što znači "raširena" slika ?

 

To je prenizak cjenovni rang da bi ti vidio puno bolju razliku u bojama.

 

Opet tvrdim da ti je lik minirao 4K lošom kalibracijom slike jer to što si sad napisao je nemoguće.

Osim toga, napisao si da "ti je lik rekao" da je "puno bolja slika" a lik priča gluposti ili laže. Evo, ja tvrdim na neviđeno.

I ja sam prije tri tjedna kupio LG UHD tv, obilazio desetak dana trgovine i pikirao sam i tog Samsunga zbog povoljne cijene. To je preniska cjenovna razlika da bi ti vidio puno bolju razliku u bojama kad su oba televizora pravilno podešena.

I ja sam razmišljao kao i ti no gledajući televizore u trgovinama ni jedan me TV s SD rezolucijom nije impresionirao da bih ga kupio pored UHD tv-a.

 

Lažem (vidio sam u Pevecu neki Sony FULL HD model ali cijena mu je nekih 7500 kn, tv je čisto ZLO na SD programima)

Dakle, to je neki drugi svijet panela, drugi svemir dok taj tvoj u toj cjenovnoj razlici NIJE.

 

Nas 80% gleda SD programe a 99% ljudi pored full HD televizora se odluči na Ultra HD.

Misliš da nitko do sad ne bi primjetio toliku prednost full HD naspram UHD ?

 

Čudna ti je priča.. 

 

Evo ga,pitao na stranom forumu,covjek objasnio.

 

''The picture on the full hd one was cleaner, because the native resolution of screen is better supported... Some 4k tvs have lower quality for upscaling to 4k''

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

da to sam i ja vidio... 

 

ali ti imas 2g garancije za svoj uj701v?

Da, dvije godine.

Prije Nove godine je bila promotivna akcija za jamstvo na televizore 5 godina.

Trajala je isto kratko  

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...

 

 Evo ga,pitao na stranom forumu,covjek objasnio. 

''The picture on the full hd one was cleaner, because the native resolution of screen is better supported... Some 4k tvs have lower quality for upscaling to 4k''

 

Objasnio je što će ti ovdje većina objasniti...

Ima atomski dobrih Full HD televizora ali brate to su cijene za 49 incha preko 6 t kn

Ovi za 4tkn NE MOGU imati bolju sliku od UHD (sličan cjenovni rang) i to da je ta razlika tako vidljiva golim okom, naročito "bolje boje" što je nonsens.

Normalno da ima 4k televizora s lošijim i boljim panelima iste veličine.

Lik je otkrio toplu vodu.

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajde da se i ja malo "umesam", posto posedujem Samsung MU 65 9002 i Sony XE 55 7005, pa da ukratko opisem moja zapazanja. Razlika u slici kod ova dva modela je minorna kada se gledaju sadrzaji sa You -tube, HD satelitskihsesivera(obicnih), android boksova sa 4k ili HD materijalom, ali je cenovna razlika iha ha. Medjutim..... posto imam i satelitski 4K resiver, eee tu vec postaje jasnije zasto je daleko skuplji i mocniji samsung iz serije 9. Naime kod gledanja sadrzaja u HDR formatu, a trenutno ima mislim 3 takva satelitska kanala, je enormno veca razlika i tu je Samsung daleko nadmocniji jer Sony serije 7 nemoze izvuci kvalitet u HDR- u kao Sami. Imate sada satelitske resivere kao Vu Zero 4k za 140, 150e, pa ako kupujete uhd tv, onda je stvarno uzivanje gledati Travel chanel u 4K rezoluciji, ovako bez toga, moracete se zadovoljiti sadrzajem sa You tub-a koji i nije tako los, nadam se da sam nesto bio od koristi, pozz

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dakle, kupio sam Sony 55xe85. Razmišljao sam i o xe90 jer sam čitao da 85 nema dosta svjetla za hdr ili tako nešto. Razmišljao sam i o LG oled55b7 jer je oled kao savršen. Sad mi je drago što nisam htio dati novce za skuplji jer sam i sa ovim zadovoljan a možda sam mogao uzeti i nešto jeftinije. Uglavnom trebalo bi dobro razmisliti prije kupovine što vam zapravo treba a ne uzimati razne testove zdravo za gotovo jer svaki Tv ima mana. Bojao sam se kako će SD Tv program izgledati na uhd ekranu, ali sasvim je ok. Full hd je odličan a uhd fenomenalan. Android radi savršeno i nije komplicirano za korištenje kao što neki kažu. Uglavnom ja sam zadovoljan TV-om samo mi smeta što je spor. Npr. Kada hoću promijeniti program treba mu par sekundi da promjeni.
 
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, planiram kupiti neki TV do 7000kn samo za filmove/TV kanale, udaljenost 4-5m pa mi trebaju neke preporuke. Par puta je preporučen philipsov 6482 http://www.salonatech.com/philips-led-tv-139cm-55pus6482.html i vidio sam jednu preporuku ovog Sonya https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XE8096BAEP/, jesu to ok izbori i koja je razlika između njih? Ima li neki dobar LG za 7000? Bilo koja preporuka je dobrodošla, bar da imam par telki za izbor pa ću još googlati reviewse. Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
The Big D kaže...

Pozdrav, planiram kupiti neki TV do 7000kn samo za filmove/TV kanale, udaljenost 4-5m pa mi trebaju neke preporuke. Par puta je preporučen philipsov 6482 http://www.salonatech.com/philips-led-tv-139cm-55pus6482.html i vidio sam jednu preporuku ovog Sonya https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XE8096BAEP/, jesu to ok izbori i koja je razlika između njih? Ima li neki dobar LG za 7000? Bilo koja preporuka je dobrodošla, bar da imam par telki za izbor pa ću još googlati reviewse. Hvala.

Za takvu udaljenost, ti ja preporučujem taj model.

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-3d-televizor-65pus6162-65-165-cm-led__45090951

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa taj Philips na papiru bi bio najbolje rješenje jer ima VA panel što je definitivno bolje od IPS za filmove i dijagonala je idealna za tu udaljenost.
Ako ne bi htio, Sony 55XE7005 je sa VA panelom, dosta jeftiniji od budžeta pa uzmeš uz kvalitetan Android box
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bjezi od filipsa i uzmi sony 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Povratak jedija.. ovaj.. garfielda
Dosao je ponovno siriti filipsovu silu.

Nije te dugo bilo, prijatelju.
Cekao si da se smiri bura ili filips vise ne placa dovoljno za tvoju reklamu?

Dobro nam dosao, a i prije otisao!

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
8 1 hvala 5
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...
Povratak jedija.. ovaj.. garfielda
Dosao je ponovno siriti filipsovu silu.

Nije te dugo bilo, prijatelju.
Cekao si da se smiri bura ili filips vise ne placa dovoljno za tvoju reklamu?

Dobro nam dosao, a i prije otisao!

Bio zauzet reklamiranjem na forum.hr-u. Ne smiju ostali forumi biti zakinuti dobrim tv-ima.

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svim forumašima...

molio bi upučene da mi odagnaju dvojbu kod kupnje TV.

TV bi se gledao sa 3/4 m,filmovi i max tv

Modeli su:

 

 

Panasonic TX50EX703E

LG 49UJ701V

Cijena je gotovo ista u Sancta Domenici cca 5200 kn

Dakle koje su prednosti i mane...

Unaprijed se zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odgovor: Antonio3003

 

Možeš ga ubrzat malo...

Dok otvoriš devolaper option (Opcije za razvojne programere) isto ti je kao na mobitelima.

Brzina animacije sve komplet staviš na 0,5 ili 0. Ja stavio 0 i nešto je brže. Druga stvar ti je da podesiš napajanje, tj. staviš na isključeno! Dok je napajanje stavljeno na nisko ili visoko primjetio sm da dosta zna kasniti!

Imaš na netu još da se mogu neke sistemske aplikacije zatvoriti (Samba, deinst. igara...) ali kad sam probao nakon par dana mi je bacao greške.

Prije sam imao TCL C70 no Sony je u skoro svim aspektima bolji TV osim u zvuku i po meni, dizajnu. Pokretna slika na TCL-u je banana i glednje naših programa (HRT1, 2...) slika je 0 nasprama Sonya.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2018 8:31 (Simkoman).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, moze preporuka tva do 2000-2500 kn, namjena gledanje filmova, youtubea, spojio bi kucno kino na tv..82 cm

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Piere kaže...

Panasonic TX50EX703E

LG 49UJ701V

Cijena je gotovo ista u Sancta Domenici cca 5200 kn

Dakle koje su prednosti i mane...

Unaprijed se zahvaljujem.

Ako kupuješ odmah definitivno Panasonic. Samo provjeri u trgovini ako imaju neotvaranih.

  • Veći televizor ... ipak 2,5 cm veća dijagonala
  • Puna UHD rezolucija ... 1920x2160 RGB + 1920x2160 crno-bijeli televizor kod LG-a u odnosu na punu RGB rezoluciju - bolje kada se televizor koristi za rad na PC-u i kada se gledaju UHD filmovi
  • 5x bolji kontrast ... više od 5.000:1 nasuprot 1.000:1 kod LG-a radi VA panela - bolje za filmove
  • 5x više detalja u tamnijim područjima radi VA panela ... 0,035 cd/m2 kod Panasonica, LG ne može prikazati ništa ispod 0,150 cd/m2 - bolje za filmove
  • Usporedive tvorničke postavke, pokrivenosti DCI-P3 spektra boja i obrada SD signala, iako je i tu Panasonic nešto bolji
  • Usporediv OS - Firefox TV nasuprot WebOS, LG je ipak nešto bolji - i jedan i drugi imaju manje mogućnosti nego android ali uz fluidnije sučelje
  • Lošiji kut gledanja radi VA panela - ukoliko govorimo o ekstremnim uvjetima ili kada televizor gleda 15 ljudi
  • Lošije maksimalno osvjetljenje radi VA panela - kada se televizor najviše koristi danju
  • Dosta lošiji daljinski ... iR nasuprot RF kod LG-a (air mouse, glasovno traženje)

 

No vidi. Imaš svjetsko prvenstvo sredinom godine, što znači da će biti dosta akcija u svibnju. Gotovo svi proizvođači će to tada predstaviti ovogodišnje modele. Recimo dodatnih 20% na modele iz 2017 radi čišćenja skladišta, uz pristojnu ponudu neizložbenih televizora.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2018 14:05 (Leon4rdo).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sta nema ovaj LG UHD rezoluciju kao i Panasonic? 

 

LG 49UJ701V features include:

  • 49 inch UHD LED-backlit screen
  • 3840 x 2160 resolution
  • IPS 4K edgelit display
  • ULTRA Luminance
  • HDR10, HLG
  • Smart TV (WebOS 3.5)
  • Freeview HD (Freeview Play) & Freesat HD
  • Audio: Harman Kardon 2.0 channel speaker system, 20W total power, DTS decoder
  • Connectivity: Wi-Fi, ethernet LAN, HDMI x 4 (ARC x 1), USB 2.0 x 2, headphone out x 1, digital audio out (optical), RF in x 2, Miracast screen mirroring, CI slot, Simplink
  • Magic remote included
I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Rezolucija je ista, ali svaki drugi pixel u liniji ne može prikazati boju nego samo crno-bijelu sliku (nijansa sive). Uvjetno nekakva prednost kod izvora signala manjih rezolucija zato jer se manje primjećuju nesavršenosti u skaliranju i moguće je postići veću svjetlinu panela kada se televizor većinom gleda danju. Kod punog UHD signala (znam da ga nema pretjerano u ponudi, ali ipak) i kod PC-a razlika je vidljiva.

 

LG RGBW panele koristi u svim modelima iz 2016 i 2017 godine osim serije 8/9 i LH7700 iz 2016. Neki misle da će LG u 2018 odustati od ovih panela, ali to je više želja kupaca i još samo pretpostavka.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.3.2018 14:31 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala na pojasnjenju!

znaci da LG serije 6 i 7 koji se predstavljaju kao UHD i nisu zapravo pravi native UHD... Tek serija 8 (SJ800/SJ810 i dalje...)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Super sniženje LG-ova od danas na Ekupi...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moja OLED 55B7V je sad na EKUPI  11700,00 kn fenomenalna cijena ja sam je 15.11.2017 platio 14000,00 kn

Samsung S8+
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice