Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.337
|
čitano: 14.149.005
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Zvonac naravno da su na prvu očarani-slikom.Pa tv se i kupuje zbog kvalitete slike.Nego zbog čega? Cijelo vrijeme trubiš o nekakvim manama oled-a.negdje sam ti već napisao, vidio sam svojedobno B6 pored XE90.Ne da je razlika minorma, nego je moja žena rekla kako je isprana slika na XE90.Meni dosta.

Eh sada ga pretjeruješ da je ekipa vraćala B7 i uzimala lcd, to pričaj nekom drugom.Kupci oled-a su bivši plazmaši, a izna se zbog čega.

 Gle, nemrem se sjetit jel bio B7 ili serija prije njega, nemoj me drzat za rijec..

Nemas pojma kolko bih volio da to nije istina sto sam pisao o vracanju oleda i prelasku na lcd..

 

Zakeljio sam prije cca 1god.linkove na forum.hr, u vezi tih stvari, al ocito ljudi citaju ono sto im odgovara i naravno izmedju ostaloga, bilo je linkova di se ekipa vracala sa oled na lcd..

 

Da, tv se kupuje radi slike, al se ipak gleda pomnije malo kod odabira, dok je oled u pitanju, bitno da se vidi u ducanu da je crna stvarno crna i tu ljudi padaju..

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa nije baš da je crna crna jedini benefit Oled-a. Koji je benefit lcd-a spram oled-a? .

Drugi forumaši su ti napisali i više nego ja.
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Uz to ti misliš da se pozadinsko osvjetljenje na LCD-u ne troši ili ne mijenja vremenom ? Svaki elektronički element  mijenja karakteristiku kak vrijeme prolazi, bitno je samo da zadrži dobre karakteristike za vrijeme radnog vijeka. Za TV mi je to nekih 10g i tu i oled i lcd zadovoljavaju

Jasno da se troši, sve se troši, ali kod lcd-a ono što imaš na početku nekog petogodišnjeg ciklusa praktički imaš i na kraju i još debelo dulje, a vidjet ćemo na što će oled ličiti za 5-10 godina. Ako je suditi po rtings.com testovima, nebrojenim komentarima po forumima, masi smartphonea s oled ekranima i svim demo primjercima oled televizora koje sam ikad vidio po trgovinama, tipično korišteni oled televizor će za 5-10 godina biti groblje.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Zvonac naravno da su na prvu očarani-slikom.Pa tv se i kupuje zbog kvalitete slike.Nego zbog čega? Cijelo vrijeme trubiš o nekakvim manama oled-a.negdje sam ti već napisao, vidio sam svojedobno B6 pored XE90.Ne da je razlika minorma, nego je moja žena rekla kako je isprana slika na XE90.Meni dosta.

Eh sada ga pretjeruješ da je ekipa vraćala B7 i uzimala lcd, to pričaj nekom drugom.Kupci oled-a su bivši plazmaši, a izna se zbog čega.

Nemalu količinu žalopojki o burn-inu i bandingu oleda sam pročitao po stranim forumima i jubitu gdje ekipa mijenja oled telke ko čarape nadajući se da će dobiti dobar primjerak. Banding, uniformnost, burn-in, pa natezanje s trgovinama, servisima, LG-om, pa serviseri-gljive, priče za mrtve astronaute itd. Ono, što ti ljudi očekuju od svega toga? Mislim, realno, ni LCD-i nisu neka sreća, gomila svinjarija s tim.

Deckard
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ih vraćaju i mijenjaju-ne mijenjaju sigurno za lcd.Isto tako koristim samsungov Galaxy od jedinice iz 2010 pa niti na jednom nisam imao burn in.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 12:32 (Tascam).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad se, eto, ovdje već nađe ekipe koja niječe burn-in na oled televizorima, odn. pišu o tome kako je stvar prenapuhana i da se to korisnicima doma ne događa, evo mali podsjetnik za one koji baš ne prate tehnologije i koji ne surfaraju po recenzentskim portalima o čemu se tu radi:

 

https://www.zdnet.com/article/lg-embarrasses-with-oled-burn-in-at-tradeshow/

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 

Pa sretno s oled televizorima  .

Deckard
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije da sad nešto branim OLED jer sam samo korisnik koji želi kupit najbolje sto može za svoje novce ali eto mislim da bih mi trebalo par sekundi da stavim na stotine linkova ispod o problemima LCD TV bilo kojeg proizvođača.

Eto ja ću vrlo vjerovatno za koji dan postat vlasnik LG B8 modela unatoč tim famoznim falingama OLED tehnologije,pa budem javljao dojmove tokom godine!

 

I naravno pozivam i druge sa foruma koji planiraju ili već imaju OLED TV  da malo opisu svoja iskustva iz prve ruke a ne razne neprovjerene recenzije po internetu.

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slična priča kao što je svojedobno kružila o plazma tehnologiji.Već sam pisao.Prvi oled LG55eg910 nikakvih ama baš nikakvih anomalija.Sin često igra PS pa kad mu se neda  više igrati,ostavi  upaljen i statička slika ostane satima(ako nema nikoga doma) .Drugi Oled LGB7 isto tako, ne pazim niti na formate,niti na programe koje gledam.Gleda se i Bein sport skoro svaku večer, pa nema upečenog logo.

Od plazmi imao od low end do high end modela, pa nikada vidio burn in.Reteontion da nakratko na Samsungovoj plazmi prije nego što je riknula

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 13:27 (Tascam).
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
----------- Sony 55XE9005 Review --------------------

I have had the 55XE9005 2 weeks, before this I have used KS7000, XD93, LG B6, hopefully this is helpful to some people :

#1 There is no obvious stuttering on any source SD, 1080p, 1080i, 4k etc. smooth motion without SOE, if you use 2 on "clearness" there is almost no motion blur. Overall motion on XE90 is very good, from the Rtings reviews it is possibly better than XE93 and ZD9.

#2 Sony upscaling, noise reduction, "reality creation" works very well, most brands you are better turning that stuff off because it looks worse. Reality creation approx 20/100, RNR : off, DNR : auto, smooth graduation : low-med, does a very good job with low quality sources, compared to OLED for example which is covered in grain, noise, posterisation etc. 1080p and 4k look very good, SD looks as good as possible on a 55".

#3 Input lag, 4k 60hz 4:4:4 with BFI with 33ms lag, this is very good as most TV's will add lag when you try to use 4:4:4 or BFI, most TV's do not have BFI option in game mode.

KS7000 - The XE90 is pretty much better in every way compared to the KS7000, the KS7000 is good value, if you do not notice the PWM double image, stuttering, SOE, poor local dimming etc.

XD93 - The samsung panel in the XE90 is much better and higher contrast, dimming is better, input lag is fixed, android and menus are faster.

LG B6 - The XE90 cannot match the blacks and contrast or the dolby vision HDR, BUT, the motion on the LG OLED is not good, this is the big problem with LG OLED, also the B6 makes a mess out of any low bitrate, low resolution, grain etc. and the full screen brightness is poor compared to LCD.

B6 je u igri.
Bas nasel post od prosle godine, pa da okacim ovdje..
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vjerujem da je u jednom tvoj xe90 bolji od b6/b7, to je skaliranje sd signala.U to sam gotovo siguran.

Međutim nameće se pitanje tko u 2018 godini kupuje tv zbog sd-a?
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

trilema... 

 

50uk6950

49uk7550

49sk8100

 

nekako ciljam 49uk7550 ali bi volio cuti komentare... 

 Ako već ideš prema SK8100 onda dodaj još cca 500kn i idi na 49SK8500 koji je bolji televizor u odnosu na navedene (FALD 100Hz panel)

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 13:57 (Flagship).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Vjerujem ...........

Međutim nameće se pitanje tko u 2018 godini kupuje tv zbog sd-a?

 Vjeruj mi, jako puno ljudi.

Pokvari im se tivi star 6-7-8-9-10 godina i,,,,,, idu muž i žena kupiti novi.

Baš njih 70% zanima je li OLED QLEd Va, IPS, điđe miđe.

Daj ovaj tv i fertig.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na tu populaciju ljudi koji dođu i Interspar i vide jvc,kažu vauuu vide ovo je japanski ,gle kakvu sliku ima.Još je i na akciji .). Ajmo kupit

Podosta "stručnih forumaša" sa av topica , nisu niti čuli za jvc, dok je bio victor company of japan.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sva sreća pa su i tom nesretnom SD-u dani polako odbrojani. Slijedećih par godina u većini država EU slijedi gašenje takvih kanala, valjda će i kod nas biti tako pa onda neće bit ovih rasprava "koji tv je najbolji za ovaj jad od SD slike"

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pred poćetak i za vrime nogometnog prvenstva kod devetorice sam iša uključit i namistit tv da ga mogu gledat.Najviše marke grundig,dva lg i jedan sony .To su sve bili tv od 3,500-4,500 kn otprilike.Niko nije spominja ni HRT 2 HD,negu su čuli kasnije pa me zvali da im pronađem taj program.Najviše ih zanima sd kvaliteta.Najviše me iznenadilo da prilikom neke moje kalibracije koju sam namistija, svi su tražili da vratim sliku na kojoj su boje prenaglašene i ekran presvjetao(dynamic,sport,vivid itd).

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...

Uz to ti misliš da se pozadinsko osvjetljenje na LCD-u ne troši ili ne mijenja vremenom ? Svaki elektronički element  mijenja karakteristiku kak vrijeme prolazi, bitno je samo da zadrži dobre karakteristike za vrijeme radnog vijeka. Za TV mi je to nekih 10g i tu i oled i lcd zadovoljavaju

Jasno da se troši, sve se troši, ali kod lcd-a ono što imaš na početku nekog petogodišnjeg ciklusa praktički imaš i na kraju i još debelo dulje, a vidjet ćemo na što će oled ličiti za 5-10 godina. Ako je suditi po rtings.com testovima, nebrojenim komentarima po forumima, masi smartphonea s oled ekranima i svim demo primjercima oled televizora koje sam ikad vidio po trgovinama, tipično korišteni oled televizor će za 5-10 godina biti groblje.

 Vrijeme će pokazati. Koristim plazmu preko 10 godina i ista priča je bila i tada plazma vs lcd. Ja nikakvih problema nisam imao i nakon 10g uživam u jednako vrhunskoj slici. Jedino što mi sad fali je 4k i HDR i zato gledam polako prema novom tv-u. A što se slike tiče, ne bi ovu plazmu mijenjao za skoro niti jedan lcd današnji (samo par top modela lcda bi razmotrio i olede).

rtings.com naglašava (i to stvarno treba naglasiti) da oni mrcvare tv-e u nestandardnim uvijetima da vide kako se ponašaju, to nisu uvijeti u kojima tv radi doma (osim u iznimnim slučajevima hard core igrača i ljudi koji gledaju samo jedan program , a za niti jednu od te dvije skupine nije oled)

smartphon nije relevantan jer koristi potpuno drugačiji panel od tva. Demo primjerci vrte u krug isi materijal na shop modu pa niti to nije relevantno (niti ćeš doma tako podesiti sliku niti ćeš gledati isti video godinu dana bez prestanka).

Zapravo za 5-10g normalnog korištenja oleda na očekujem nikakve probleme jer već imaš i kod nas takvih testova i na rtings gdje tv-i rade po cijeli dan što kad se preračuna na par sati gledanja dnevno ispadne npr 5 g.  

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Tascam kaže...
Zvonac naravno da su na prvu očarani-slikom.Pa tv se i kupuje zbog kvalitete slike.Nego zbog čega? Cijelo vrijeme trubiš o nekakvim manama oled-a.negdje sam ti već napisao, vidio sam svojedobno B6 pored XE90.Ne da je razlika minorma, nego je moja žena rekla kako je isprana slika na XE90.Meni dosta.

Eh sada ga pretjeruješ da je ekipa vraćala B7 i uzimala lcd, to pričaj nekom drugom.Kupci oled-a su bivši plazmaši, a izna se zbog čega.

Nemalu količinu žalopojki o burn-inu i bandingu oleda sam pročitao po stranim forumima i jubitu gdje ekipa mijenja oled telke ko čarape nadajući se da će dobiti dobar primjerak. Banding, uniformnost, burn-in, pa natezanje s trgovinama, servisima, LG-om, pa serviseri-gljive, priče za mrtve astronaute itd. Ono, što ti ljudi očekuju od svega toga? Mislim, realno, ni LCD-i nisu neka sreća, gomila svinjarija s tim.

 Vidio sam to, ali s obzirom da gledam i top lcd-e mogu ti reći apsolutna ista priča, ljudi vračaju masu tv-a zbog banding, DSE, motion-a u nadi da će dobiti dobar panel, priča se o konkretno oznakama dobrih i loših serija panela, zapravo daleko više problema na lcd forumima nego oled forumima.

Radi se  o tome da ljudi koji imaju probleme pišu po forumima ostali ne pa se stekne dojam da ima hrpa problema, realno nije tako jer se proda masa tv-a , a čitaš o desetcima problematičnih primjeraka.  Naravno nativni problemi svake tehnologije su tu, to se ne može izbjeći

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Kad se, eto, ovdje već nađe ekipe koja niječe burn-in na oled televizorima, odn. pišu o tome kako je stvar prenapuhana i da se to korisnicima doma ne događa, evo mali podsjetnik za one koji baš ne prate tehnologije i koji ne surfaraju po recenzentskim portalima o čemu se tu radi:

 

https://www.zdnet.com/article/lg-embarrasses-with-oled-burn-in-at-tradeshow/

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

 

Pa sretno s oled televizorima  .

  Ali upravo to sad ti radiš, prenapuhavaš i širiš paniku :)

 

Pogledaj test sa razumijevanjem, imaju 6 panela, na 4 je sve ok na kojima se vrti raznolik sadržaj, dva na kojima je stalno CNN imaju problem što se i očekivalo prije testa je 24/7 vrte isti program koji konstantno ima crveni bar dolje. To je sasvim jasno da će se upržiti slika.

Sad si postavi pitanje, što će ti oled tv ako ćeš gledati njes kanal cijeli dan ? OK ne znaš kud ćeš s lovom pa eto oled , onda ok, kupi drugi kad se zapeće :) U ovom slučaju kupi najjeftiniji tv jer ti za cnn ne treba bolji :)

 Oled nema smisla ako ga ne misliš koristiti za filmove i kvalitetne sadržaje, 4k igre i sl.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...
----------- Sony 55XE9005 Review --------------------

I have had the 55XE9005 2 weeks, before this I have used KS7000, XD93, LG B6, hopefully this is helpful to some people :

#1 There is no obvious stuttering on any source SD, 1080p, 1080i, 4k etc. smooth motion without SOE, if you use 2 on "clearness" there is almost no motion blur. Overall motion on XE90 is very good, from the Rtings reviews it is possibly better than XE93 and ZD9.

#2 Sony upscaling, noise reduction, "reality creation" works very well, most brands you are better turning that stuff off because it looks worse. Reality creation approx 20/100, RNR : off, DNR : auto, smooth graduation : low-med, does a very good job with low quality sources, compared to OLED for example which is covered in grain, noise, posterisation etc. 1080p and 4k look very good, SD looks as good as possible on a 55".

#3 Input lag, 4k 60hz 4:4:4 with BFI with 33ms lag, this is very good as most TV's will add lag when you try to use 4:4:4 or BFI, most TV's do not have BFI option in game mode.

KS7000 - The XE90 is pretty much better in every way compared to the KS7000, the KS7000 is good value, if you do not notice the PWM double image, stuttering, SOE, poor local dimming etc.

XD93 - The samsung panel in the XE90 is much better and higher contrast, dimming is better, input lag is fixed, android and menus are faster.

LG B6 - The XE90 cannot match the blacks and contrast or the dolby vision HDR, BUT, the motion on the LG OLED is not good, this is the big problem with LG OLED, also the B6 makes a mess out of any low bitrate, low resolution, grain etc. and the full screen brightness is poor compared to LCD.

B6 je u igri.
Bas nasel post od prosle godine, pa da okacim ovdje..

 B6 je bio taman istina, B7 ima daleko manje agresivan ABL i od tada su sve serije dosta svjetlije.

Motion je drugi par rukavica, to je dosta osobno i svatko drugačije percipira, nekome više smeta nekome manje, netko više voli samsung algoritme za motiona, neko sony ... to svatko treba za sebe utvrditi smeta li mu opće ili koji mu više odgovara

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oliol kaže...

Pred poćetak i za vrime nogometnog prvenstva kod devetorice sam iša uključit i namistit tv da ga mogu gledat.Najviše marke grundig,dva lg i jedan sony .To su sve bili tv od 3,500-4,500 kn otprilike.Niko nije spominja ni HRT 2 HD,negu su čuli kasnije pa me zvali da im pronađem taj program.Najviše ih zanima sd kvaliteta.Najviše me iznenadilo da prilikom neke moje kalibracije koju sam namistija, svi su tražili da vratim sliku na kojoj su boje prenaglašene i ekran presvjetao(dynamic,sport,vivid itd).

 Ha ha , znam za taj problem s namještanjem slike :)

Ljudi se naviknu na prenapucane neprirodne  boje i kontrast (isto kao u glazbi što svi napucavaju bas i visoke :) ) i kad ima namjestiš da bude precizno onda im sve izgleda mlitavo i bezveze.

Zapravo često je problem sd signala i lošeg signala pa bez dih poboljšanja sve izgleda očajno.

Kad je izvor  kvalitetan onda ova poboljšanja samo smetaju.  Ali ovo je ionako ekipa kojima nije bitna kvaliteta slike. S jedne strane su i sretnici jer kupe jeftin tv i baš ih briga, ne opterećuju se glupostima oko kvalitete slike :)

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A tek će bit veselja kad krene emitiranje u HEVC codecu a Hrvatska još puna stari(ji)h mpeg-2 i mpeg-4 televizora

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako nekoga zanima prodajem 55xe8577, star 3 mjeseca kupljen u Harvey Norman, 5500 kn

Upite u pm

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam kupio prije par dana LG 50UK6300
(uhd 4k hdr active)
I stalno se borim sa podešavanjem slike na našim zemaljskim programima, nikako da ugodim oku.
Nigdje na internetu ne mogu naći kalibraciju za taj model, jel zna možda netko gdje ima na netu neka stranica za tako nešto.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 20:08 (kran).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio bih novi tv za oko 5000kn na 24 rate.

 

Ne razumijem se baš u to pa molim za preporuku.

 

Najbitnija mi je slika jer samo filmove i evotv gledam na tv-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZABORAVKOO kaže...

Kupio bih novi tv za oko 5000kn na 24 rate.

 

Ne razumijem se baš u to pa molim za preporuku.

 

Najbitnija mi je slika jer samo filmove i evotv gledam na tv-u.

 Koja veličina..?

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa ne znam, što veći to bolji zar ne.

 

Do sada sam imao neki LG koji je imao oko 80cm dijagonalu.

 

Inače gledam tv sa kauča sa udaljenosti oko 4m.

 

I važni su mi isto tako i zvučnici jer nemam neke dodatne zvučnike

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZABORAVKOO kaže...

Pa ne znam, što veći to bolji zar ne.

 

Do sada sam imao neki LG koji je imao oko 80cm dijagonalu.

 

Inače gledam tv sa kauča sa udaljenosti oko 4m.

 

I važni su mi isto tako i zvučnici jer nemam neke dodatne zvučnike

Dal si išta video sa takve udaljenosti.. Ako uzimaš na rate, ti ja preporučujem taj veoma dobar model..

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7503-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102051

 

Ili nešto od toga.

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus6503-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-61084751

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-61847251

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-55uk6950-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62088131

 

 

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa jesam nekako, sada će valjda biti bolje :)

 

prvi ima za 6300kn na 24 rate u santa domenici,

 

drugi ima za 5600kn na 24 rate u santa domenici,

 

treći ima za 5000kn na 24 rate u techno magu,

 

četvrti ima za 5200kn na 24 rate u harvey normanu,

 

 

sada kojega bi ti uzeo obzirom na cijenu i po čemu se oni razlikuju?

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 21:51 (ZABORAVKOO).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imas za uk6300 na rtings.com

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6300
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A kakav je taj? Lošiji od ovih koje je garfild preporučio? i gdje se taj može kupiti onda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice