Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.773
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Sada je još 200 kn niža cijena, 49SK8500 nikad jeftiniji 6119 kn:)

 

 

 Je, skinuli su cijenu za 200 kn, ali na sve ostale modele, pa i na 55SK8500 daju produljeno jamstvo 2+3 godine, samo na 49SK8500 ne.

Ak' mogu skupit 6100 kn, skupio bih i tih 6300. Rađe bih da je ostala cijena 6300 i da daju produženo jamstvo ko na ostale modele.

No, kažu, ko čeka taj dočeka, ja sam jedino siguran u to da se načeka, a dali dočeka, o tom, po tom...

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Po svemu tome izgleda da se najviše isplati kupiti onaj QLED samsung 55 za 6.200 kn s 5 god garancije. (moj max što bih dao za tv je 1t €)

Iako je taj Q bezvezarija ipak je to odličan televizor.

Q6 i Q7 su ipak Edge led tv-i i ne treba očekivati čudo od crne u nekim kadrovima. Q8 i Q9 je već puno ozbiljnija stvar, a i puno skuplja.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Tascam kaže...
deckard kaže...

Čisto informacije radi, malo prije sam zapeo za LG C8 oled, zvao LG support da pitam da li jamstvo pokriva burn-in, rekli da (na žalost) NE POKRIVA. Vidim po stranim forumima svakakve informacije na tu temu, pa eto, kod nas je tako kako je, možda kome informacija dobro dođe. Meni je to malo izminiralo planove  .

 Nisi nam otkrio toplu vodu.Onaj koga zanima zna.Ako mi se unutar 5 godina jamstva pojavi burn in, uopće ne sumnjam da ću riješiti problem sa servisom.

 Samo ne znam kako će riješiti problem onaj koji iskrca pun k love za tv, pa light bleeding i tako dalje...

Otkrij mi onda sad ti toplu vodu kako riješiti burn-in sa servisom ako do njega dođe. Zvao sam servis koji servisira robu iz SD i oni su me glatko uputili na LG, a ovi pile svoje. E sad, ako imaš koga tamo negdje ispod haube, to je druga stvar.

 I opet ću ponoviti 3 godine gledam u Oled tv, retentiona , burn-ina niti u promilima.Čak i na modelu iz 2015 godine.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bobi 1 kaže...
deckard kaže...

Čisto informacije radi, malo prije sam zapeo za LG C8 oled, zvao LG support da pitam da li jamstvo pokriva burn-in, rekli da (na žalost) NE POKRIVA. Vidim po stranim forumima svakakve informacije na tu temu, pa eto, kod nas je tako kako je, možda kome informacija dobro dođe. Meni je to malo izminiralo planove  .

 eto vidiš...ja sam prije mjesec dana zvao supra mea servis lg i cura mi reče kako burn in ide pod garanciju...kako bilo odustao sam od oleda i evo baš čekam dostavu 65 xf9005...tako da sam prebrinuo brige oko zaprške...dade se fino živjeti i uz nešto slabiju sliku...

 Taj burn-in je teška enigma. Sumnjam da ide pod garanciju, ali ako ide to bi bila divna vijest posto imam 5g garancije. Nisam baš totalno opušten oko burnin-a, a jedina situacija u kojoj sam vidio da treba pripaziti je kad puštaš neki album sa Youtube-a, a slika bude staticna fotografija cover-a albuma. Tu tv ne ide sam u screen saver mod jer detektira da se ipak u slici miče nešto (valjda minute, sekunde i crta protoka vremena pjesme koja se vrti). Kad slušaš album od 50-tak min sa tom bijelom statičnom youtube podlogom, nije sigurno baš zdravo za organske oled žaruljice... :-/

A što se tiče Sony 65 xf9005 to je sigurno lijepo gledati u 65 incha. Divno je gledati filmove na velikom ekranu. Na poslu imam solidan HD projektor i kada gledam 2,3m široku sliku sa 3m udaljenosti uvjek mi bude žao što nisam uzeo bar 0.7-1m šire platno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 19:13 (zzzele).
6 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krepatil kaže...
Flagship kaže...
Sada je još 200 kn niža cijena, 49SK8500 nikad jeftiniji 6119 kn:)

 

 

 Je, skinuli su cijenu za 200 kn, ali na sve ostale modele, pa i na 55SK8500 daju produljeno jamstvo 2+3 godine, samo na 49SK8500 ne.

Ak' mogu skupit 6100 kn, skupio bih i tih 6300. Rađe bih da je ostala cijena 6300 i da daju produženo jamstvo ko na ostale modele.

No, kažu, ko čeka taj dočeka, ja sam jedino siguran u to da se načeka, a dali dočeka, o tom, po tom...

 Pikiram na isti tv i baš šteta šta nema produženog jamstva...

Ništa,čekamo dalje....

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krepatil kaže...
Flagship kaže...
Sada je još 200 kn niža cijena, 49SK8500 nikad jeftiniji 6119 kn:)

 

 

 Je, skinuli su cijenu za 200 kn, ali na sve ostale modele, pa i na 55SK8500 daju produljeno jamstvo 2+3 godine, samo na 49SK8500 ne.

Ak' mogu skupit 6100 kn, skupio bih i tih 6300. Rađe bih da je ostala cijena 6300 i da daju produženo jamstvo ko na ostale modele.

No, kažu, ko čeka taj dočeka, ja sam jedino siguran u to da se načeka, a dali dočeka, o tom, po tom...

Sada je 55SK8500 7500 s 5 godina garancije, a prije nekoliko dana na ekupi je bio 7000 ali bez 5 g.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sk8500.aspx

 

I onaj Samsung QE55Q6 za 6750 s 5 godina garancije je dobar deal, s ovakvim cijenama 49" uopće nebi trebalo razmatrati:)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Sada je 55SK8500 7500 s 5 godina garancije, a prije nekoliko dana na ekupi je bio 7000 ali bez 5 g. 

I onaj Samsung QE55Q6 za 6750 s 5 godina garancije je dobar deal, s ovakvim cijenama 49" uopće nebi trebalo razmatrati:)

Mislim da je Samsung 5g jamstva u SD samo s AMEX karticama. BTW, gledam već par dana ove SK8xxx i SK9xxx IPS LG-e, čine mi se super opremljeni smart điđama, podržavaju DV, Atmos, dizajn super, evo od danas ima i 65" SK9500 u SD koliko vidim za oko 13k kn, fakat LG ide agresivnim cijenama i led i oled telki već sad tri mjeseca prije black fridaya i shopping groznice krajem godine. I sve je to super, ali gdje god čitam po netu kakav osvrt ili review (sitno early adoptera na Amazonu, rtingd.com, jubito komentari, neki forumi) na neki od tih top led LG-a, previše sranja oko svega toga skupa. DSE, blooming (čak i po danu), banding... A i šlag na tortu: 

 . Mislim, ono, fakat su opremljeni svime što postoji kaj se tiče smart funkcija i standarda za te novce, no...

 

 

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Flagship kaže...

Sada je 55SK8500 7500 s 5 godina garancije, a prije nekoliko dana na ekupi je bio 7000 ali bez 5 g. 

I onaj Samsung QE55Q6 za 6750 s 5 godina garancije je dobar deal, s ovakvim cijenama 49" uopće nebi trebalo razmatrati:)

Mislim da je Samsung 5g jamstva u SD samo s AMEX karticama. BTW, gledam već par dana ove SK8xxx i SK9xxx IPS LG-e, čine mi se super opremljeni smart điđama, podržavaju DV, Atmos, dizajn super, evo od danas ima i 65" SK9500 u SD koliko vidim za oko 13k kn, fakat LG ide agresivnim cijenama i led i oled telki već sad tri mjeseca prije black fridaya i shopping groznice krajem godine. I sve je to super, ali gdje god čitam po netu kakav osvrt ili review (sitno early adoptera na Amazonu, rtingd.com, jubito komentari, neki forumi) na neki od tih top led LG-a, previše sranja oko svega toga skupa. DSE, blooming (čak i po danu), banding... A i šlag na tortu: 

 . Mislim, ono, fakat su opremljeni svime što postoji kaj se tiče smart funkcija i standarda za te novce, no...

 

 Ovdje pričaju tako....

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Po svemu tome izgleda da se najviše isplati kupiti onaj QLED samsung 55 za 6.200 kn s 5 god garancije. (moj max što bih dao za tv je 1t €)

Iako je taj Q bezvezarija ipak je to odličan televizor.

Q6 i Q7 su ipak Edge led tv-i i ne treba očekivati čudo od crne u nekim kadrovima. Q8 i Q9 je već puno ozbiljnija stvar, a i puno skuplja.

 I Q8 je edge led, q9 je tek ozbiljniji.

Iako osobno mislim da ce bilo koji Q vecini korisnika biti i vise nego dovoljno dobar

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
zzzele kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Po svemu tome izgleda da se najviše isplati kupiti onaj QLED samsung 55 za 6.200 kn s 5 god garancije. (moj max što bih dao za tv je 1t €)

Iako je taj Q bezvezarija ipak je to odličan televizor.

Q6 i Q7 su ipak Edge led tv-i i ne treba očekivati čudo od crne u nekim kadrovima. Q8 i Q9 je već puno ozbiljnija stvar, a i puno skuplja.

 I Q8 je edge led, q9 je tek ozbiljniji.

Iako osobno mislim da ce bilo koji Q vecini korisnika biti i vise nego dovoljno dobar

Pojavio se u SD i Q8DN (fald) koji bi trebao biti američki Q8FN za europsko tržište, samo mu je cijena preko 14k kn za 55" što, mislim, pored C8 za 12,5k kn nema baš neke šanse.

Deckard
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što mislite o tome da Samsung ne podržava Dolby Vision? Koliko je značajno ako se TV kupuje za narednih 5-6, s možda i više godina
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
zzzele kaže...

Q6 i Q7 su ipak Edge led tv-i i ne treba očekivati čudo od crne u nekim kadrovima. Q8 i Q9 je već puno ozbiljnija stvar, a i puno skuplja.

 I Q8 je edge led, q9 je tek ozbiljniji.

Iako osobno mislim da ce bilo koji Q vecini korisnika biti i vise nego dovoljno dobar

 Mislim da je Q8 Full-Array, kao i Q9, dok su Q7 i Q6 Edge-led TV-i. Prošlogodišnji 2017 Q8 je imao Edge backlight. Mislim da je ovogodišnji Q8 odličan TV i jako sličan po kvaliteti Q9.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...

 Mislim da je Q8 Full-Array, kao i Q9, dok su Q7 i Q6 Edge-led TV-i. Prošlogodišnji 2017 Q8 je imao Edge backlight. Mislim da je ovogodišnji Q8 odličan TV i jako sličan po kvaliteti Q9.

I ja sam mislio da je Q8FN kod nas fald, ali u Europi nije, samo američki model je fald. No pojavio se Q8DN koji je očito fald verzija američkog Q8FN za Europu.

Deckard
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

I ja sam mislio da je Q8FN kod nas fald, ali u Europi nije, samo američki model je fald. No pojavio se Q8DN koji je očito fald verzija američkog Q8FN za Europu.

 a sta su zakomplicirali...em se zovu skoro identicno kao prošlogodišnji modeli, a onda imaju i 2 ovogodišnja po pozadinskom osvjetljenju različita Q8!

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Što mislite o tome da Samsung ne podržava Dolby Vision? Koliko je značajno ako se TV kupuje za narednih 5-6, s možda i više godina

Ovisi da li te pere HDR ili ne. DV je trenutno osjetno bolje podržan od HDR10+ koji gura Samsung, barem po klasičnim streaming servisima, i meni osobno je fakat popriličan minus Samsungovim telkama što ne podržavaju DV (a cijena za bolje qled modele im je astronomija).

Deckard
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Flagship kaže...

Sada je 55SK8500 7500 s 5 godina garancije, a prije nekoliko dana na ekupi je bio 7000 ali bez 5 g. 

I onaj Samsung QE55Q6 za 6750 s 5 godina garancije je dobar deal, s ovakvim cijenama 49" uopće nebi trebalo razmatrati:)

Mislim da je Samsung 5g jamstva u SD samo s AMEX karticama. BTW, gledam već par dana ove SK8xxx i SK9xxx IPS LG-e, čine mi se super opremljeni smart điđama, podržavaju DV, Atmos, dizajn super, evo od danas ima i 65" SK9500 u SD koliko vidim za oko 13k kn, fakat LG ide agresivnim cijenama i led i oled telki već sad tri mjeseca prije black fridaya i shopping groznice krajem godine. I sve je to super, ali gdje god čitam po netu kakav osvrt ili review (sitno early adoptera na Amazonu, rtingd.com, jubito komentari, neki forumi) na neki od tih top led LG-a, previše sranja oko svega toga skupa. DSE, blooming (čak i po danu), banding... A i šlag na tortu: 

 . Mislim, ono, fakat su opremljeni svime što postoji kaj se tiče smart funkcija i standarda za te novce, no...

 

 

S gotovo svim funkcijama kao OLED tv osim naravno slike:)

 

Ako pogledaš konkurenciju i cijene NOVIH tv u veličini 55" onda je baš ovaj 55SK8500 za trenutačnu cijenu oko 7500 s 5 god.garancije best buy. Uz sve mane i prednosti.

 

Sony 55XF9005 11000 kn

Sony 55XF8505 (IPS panel) 9500 kn

Samsung QE55Q6 2018 9000 kn

Panasonic 55FX780E 2018 12000 kn

 

65" su naravno još znatno skuplji i tu je već OLED teritorij moguć;)

 

Sve ove cijene su kod nas dosta visoke, a činjenica da je npr sada za 1500€ je vani moguće kupiti OLED 65B7D što kod je kod nas nezamislivo. Možda do kraja godine eventualno 65B8/C8 bude na nekim ograničenim  -20% popustima i/ili kuponima-kodovima oko 15K u najboljem slučaju:)

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
deckard kaže...
Flagship kaže...

Sada je 55SK8500 7500 s 5 godina garancije, a prije nekoliko dana na ekupi je bio 7000 ali bez 5 g. 

I onaj Samsung QE55Q6 za 6750 s 5 godina garancije je dobar deal, s ovakvim cijenama 49" uopće nebi trebalo razmatrati:)

Mislim da je Samsung 5g jamstva u SD samo s AMEX karticama. BTW, gledam već par dana ove SK8xxx i SK9xxx IPS LG-e, čine mi se super opremljeni smart điđama, podržavaju DV, Atmos, dizajn super, evo od danas ima i 65" SK9500 u SD koliko vidim za oko 13k kn, fakat LG ide agresivnim cijenama i led i oled telki već sad tri mjeseca prije black fridaya i shopping groznice krajem godine. I sve je to super, ali gdje god čitam po netu kakav osvrt ili review (sitno early adoptera na Amazonu, rtingd.com, jubito komentari, neki forumi) na neki od tih top led LG-a, previše sranja oko svega toga skupa. DSE, blooming (čak i po danu), banding... A i šlag na tortu: 

 . Mislim, ono, fakat su opremljeni svime što postoji kaj se tiče smart funkcija i standarda za te novce, no...

 

 

S gotovo svim funkcijama kao OLED tv osim naravno slike:)

 

Ako pogledaš konkurenciju i cijene NOVIH tv u veličini 55" onda je baš ovaj 55SK8500 za trenutačnu cijenu oko 7500 s 5 god.garancije best buy. Uz sve mane i prednosti.

 

Sony 55XF9005 11000 kn

Sony 55XF8505 (IPS panel) 9500 kn

Samsung QE55Q6 2018 9000 kn

Panasonic 55FX780E 2018 12000 kn

 

65" su naravno još znatno skuplji i tu je već OLED teritorij moguć;)

 

Sve ove cijene su kod nas dosta visoke, a činjenica da je npr sada za 1500€ je vani moguće kupiti OLED 65B7D što kod je kod nas nezamislivo. Možda do kraja godine eventualno 65B8/C8 bude na nekim ograničenim  -20% popustima i/ili kuponima-kodovima oko 15K u najboljem slučaju:)

 

 A Philips model 8303 za 7.700 kuna.?

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Philips spada pod drugu grupu, to su kineski televizori u kojem imamo Hisense, TCL, Skyworth, Philips itd

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Philips nitko ne uzima za ozbiljno
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Philips spada pod drugu grupu, to su kineski televizori u kojem imamo Hisense, TCL, Skyworth, Philips itd

 Aha..dobro da znam..

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Philips nitko ne uzima za ozbiljno

 Pa kako to, da je onda dosta ljudi ovdje kupilo taj brend..?

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zato sto si im ti zamazo oci 

 

jedino di priznam da su na dobrom putu njihovi OLED-i ali ne po tim cijenama

 

chek it

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

zato sto si im ti zamazo oci 

 

jedino di priznam da su na dobrom putu njihovi OLED-i ali ne po tim cijenama

 

chek it

 

 Što se tiče tog videa sam ga več video.. Ali kakve bi ti cjene htio za taj Philips OLED..?

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u rangu starijih LG-a oko max 10 keka...

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 13:56 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

u rangu LG-a 

 Pa nije dosta skuplji od C8.. Ali kvaliteta se plača:)

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 13:57 (garfield1).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mene zanima micro led na 10000 nitsa te razvoj za isti :) 

 

OLED ima burn in pogtovo kod YT-a zapece se logo to je jos uvijek 

ako en pazis tako....vrh slika ali ima te neke boljke

 

chek it

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

mene zanima micro led na 10000 nitsa te razvoj za isti :) 

 

OLED ima burn in pogtovo kod YT-a zapece se logo to je jos uvijek 

ako en pazis tako....vrh slika ali ima te neke boljke

 

chek it

 

 Mene ti Mikro Led ni ne zanimaju, barem ne ovog trenutka.. I kad vidim cifru tog nitsa me počne bolet glava:)  Dobro, da imam kod kuče i masku za zavarivanje.. A što se tiče tog burn- ina baš nije tako problematično kao što neki pišu.. Ali ovdje treba reči istinito" tu ima Lg najviše problema..Ali opet ne tako, da ne bi kupio OLED zbog tog problema.Kod nas rade ti OLEDI čitave dane na statičnoj sliki i nema nikakvih večih problema oko toga..Zato se uključi Screensaver pa nema problema.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

lol vidim da se nerazumijes pa nije 10k nitsa odjednom tj 100% nego na 5% windowa tj peak je taj...

idealno za DV i HDR10+...

 

ma mozes ti pixel shiftat ali to nije rjesnje dugorocno...

 

a koliko ih se samo vraca radi vertical bandingom

 

LG8 serija je bolja po tom pitanju sto se tice burn-ina

 

ali smatram da se OLED mora jos usavrsavati bar 2 godine...

 

garfield1 jesi kad testirao  OLED-e od sony,panasonica ? 

 

samo malo staticnoj slici sa logom ili bez ? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 14:18 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

lol vidim da se nerazumijes pa nije 10k nitsa odjednom tj 100% nego na 5% windowa tj peak je taj...

idealno za DV i HDR10+...

 

ma mozes ti pixel shiftat ali to nije rjesnje dugorocno...

 

a koliko ih se samo vraca radi vertical bandingom

 

LG8 serija je bolja po tom pitanju sto se tice burn-ina

 

ali smatram da se OLED mora jos usavrsavati bar 2 godine...

 

garfield1 jesi kad testirao  OLED-e od sony,panasonica ? 

 

samo malo staticnoj slici sa logom ili bez ? 

 Da ali i na čitav panel, če biti svetilnost prevelika..Dobro jednim odgovara što viša svetilnost, ali nekima ne, svak sam, če se odlučit  oko toga.. Što se tiče Burn-Ina na C8 je več svakako bolja nego na prošlogodišnjim panelima. A što se tiče vertical bandinga nemaju svi iste probleme:)) Zavisi od televizora do televizora.. Ali se slažem sa tobom, da treba neke finese još odraditi na OLED-ima. Ali to danas, je puno bolje nego još 2 ili 3 godine nazad..A što se tiče Sonya, Philipsa i Panasonica sam nešto probavao i nisam zapazio kakvih problema..A što se tiče statike, sa logotipom jer tamo se najbolje vidi..

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

meni je nakon KS-a cilj uzet FALD LED ili OLED sa HDMI 2.1 dakle na ljeto 2k19

do tad je i ovo dovljno sto imam i za sto koristim...

Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice