Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.100.060
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG je vrh od ponudjenih  all-arounder nemas kaj razmisljat 

 

bdw uskoro reca!

 

http://hdtelevizija.com/2018/09/06/najava-testa-lg-49sk8500-fald-uhd-led-lcd-tv/

 

 

jedina razlika u odnosu na puno skuplji SK95 je vise zona jer ima Super local dimming PRO

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 13:09 (4mal).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Trenutno nema većih akcija na televizore. Taj televizor je prije 15 dana bio 1.250 kn jeftiniji. Ukoliko se sve ne proda cijena će mu opet biti slična. Ove godine za black friday 23.11. i nešto ranije će biti tek prave akcije.

Trenutno Sony 55XE8577  za 6.570kn (100 Hz VA panel sa dobrim kontrastom) i LG 55SK8500 za 7.560 kn uz promo TV10 (najkompletniji tv ali sa nešto lošijom kontrastom), oba sa 5 godina garancije se više isplate.

Taj 55XE8577 je izložbeni tv, i s tom cijenom će takav ostati još dugo:)

 

 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@deckard, ako se slučajno zatekneš u Dojčland onda bi ti ovo bila odlična prilika ubost 65SK9500 za odličnih 1499€:)

 

https://www.euronics.de/xxl-tettnang/tv-und-audio/fernsehen/tv-geraete/228962/65sk9500lla-164-cm-65-lcd-tv-mit-led-technik-a

 

Prije samo par mjeseci 65SK9500 je krenuo s cijenom od 3000€, sada je već na 50% te cijene što je super:)

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 13:41 (Flagship).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hi

Trebao bi TV za mamu.

 

Do 4000kn

Gledaju se SD programi (zemaljska TV) ali i satelitski.

Treba bit Smart TV (Android ili neki drugi).

Daljina do TV-a je cca 3m.

 

Ako treba jos neki info recite.

 

Slobodno navedite par modela za koje smatrate da ulaze u uzi izbor.

 

Hvala

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen LG 55SK8500 danas, odlicno izgleda, a jos ga nisam ni podesio...

 

Jos jednom hvala svima na preporukama!!

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 21:20 (Bene).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uzivaj i baci recu kad ga istestiras 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ces slucajno igrati PS4/Xbox HDR podrzane igre i ako ti HDR Game mode bude pretaman, samo iskljuci TruCinema (ili prebaci na User i graj se sa dejudder sliderom) da izbjegnes artifekte u HDR Vivid modu. Isto vrijedi za druge HDR sadrzaje ako primjetis artifekte. Naravno i HDR Game mode mozes dodatno podesiti po zelji sto se tice svijetline i drugih parametara jer ipak ima najnizi input lag, meni se osobno Vivid svidio najvise.

 

Ukljucenje HDR Deep Color-a i prebacivanje input-a u Game Console te dodatno namjestavanje na konzoli se podrazumjeva, u svakom slucaju radi bez problema i cak igre koje nemaju dodatnu podrsku za PS4 Pro izgledaju izvrsno sto me ugodno iznenadilo.

 

Na 4K Media imas dosta demo matrijala ako zelis malo viditi "sta moze u najboljem slucaju" sto bi se reklo Od Dolby Atmos-a i Visiona do HDR 10, HLG ti ostalog sto podrzava. Imaju i listu razlicitih filmova,dokumentaraca i serija koji su u snimani u 4K rez. te koji su upscailani sa 2K.

 

Ako volis dokumentarce, moja preporuka za HDR je The Last Reef, Blue Planet i Planet Earth

 

 

 

 

Pretpostavka je majka svih zajeba Ica :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa trebam vasu pomoc u izboru tva i to ne jednog nego dva...
Uglavnom tv su za sobe gdje ce se ponekad gledat filmovi ps4 i slicno nece se koristiti a jedino sto mi je bitno je garancija da je sto dulja (sadasnji tv su riknuli malo jedan nakon drugog nakon isteka garancije) i ako je to moguce da je neki smart tv...
Nemam profesionalni budzet za to nazalost maksimalni iznos po tv je oko 2000 do maksimalnih 2500...
Pa ako mi mozete udjelit neki savjet sto vrijedi te novce jer ovo sto sam gledao po nabavi sve mi je vise manje isto tako da ne znam sto je dobro sto lose...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djigibao kaže...

Hi

Trebao bi TV za mamu.

 

Do 4000kn

Gledaju se SD programi (zemaljska TV) ali i satelitski.

Treba bit Smart TV (Android ili neki drugi).

Daljina do TV-a je cca 3m.

 

Ako treba jos neki info recite.

 

Slobodno navedite par modela za koje smatrate da ulaze u uzi izbor.

 

Hvala

 Za mamu. 5 godina garancije

 

LG Va panel Web OS 4.0 https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-50uk6470.aspx

 

Samsung tizen OS VA panel 3869 kn  https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue49nu7172-uhd.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

TCL s 5 god garancije android punih 10 bit VA 4.274kn https://www.smartson.hr/artikl/47840-tcl-televizor-u49c7006-4k-uhd-tv-c70-series-49?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 Nešto jeftiniji LG s IPs panelom 3.699 kn https://neutrinomobile.hr/lg-smart-tv-49-121cm-49uj634v-ultra-hd.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 12:22 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zahvaljujem na trudu i odgovoru.

 

Par info pitanja (bez ljutnje cisto informativno):

Zasto 4K TV kad se nema korisit u njenom slucaju (ili danas vise nema FHD)?

Da li se moze naci kvalitetniji FHD?

Zasto taj Samsung u Santa Domenici kad je isti taj u SuperNet 3540kn?

 

 

E da, bitna stavka je TV podrzava i ovaj novi đir kodiranja koji ce doc (HEVC ili kako vec)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 12:43 (djigibao).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Horatio_Hornblower kaže...
Pozdrav ekipa trebam vasu pomoc u izboru tva i to ne jednog nego dva...
Uglavnom tv su za sobe gdje ce se ponekad gledat filmovi ps4 i slicno nece se koristiti a jedino sto mi je bitno je garancija da je sto dulja (sadasnji tv su riknuli malo jedan nakon drugog nakon isteka garancije) i ako je to moguce da je neki smart tv...
Nemam profesionalni budzet za to nazalost maksimalni iznos po tv je oko 2000 do maksimalnih 2500...
Pa ako mi mozete udjelit neki savjet sto vrijedi te novce jer ovo sto sam gledao po nabavi sve mi je vise manje isto tako da ne znam sto je dobro sto lose...

 Teško je kao što si i sam primjetio pronaći nešto super pametno za te novce.

s 5 godina garancije možda ovaj grunding https://www.ekupi.hr/GRUNDIG-LED-TV-40VLE6731BP-FULL-HD-SMART-1289233.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala puno! :D

 

Necu igrati igrice vjerojatno na telki. Pustio sam planet earth sa netflixa...slika je orgazam...

 

Sad sam tek skuzio da se svaki picture mode podesava za sebe, ceka me jos hrpetina posla, a sporo mi ide snalazenje, mada je sustav logican i stvarno nevjerojatno glatko i brzo radi, ali mi je ovo prvi smart tv. Onaj TruMotion ili kako se vec zove mi je uzasan...daje soap opera efekt ako se ne varam? To sam odmah ubio.

 

Uspio sam ga spojiti preko DLNA i plexa da vuce stvari sa mreze (synology nas). Ovo super radi.

 

4k serije preko wifi-a znaju brejkati. Imam ruter od synologya i 120/30 mbita konekciju. To je pretpostavljam do tv-a, buduci da su ruter i tv jedan do drugog, a nista nisam skidao, tako da nisam ni pokusavao rijesiti to preko QoSa. Kada sam ga spojio na lan, problemi su nestali u potpunosti, tako da ce tako i ostati.

 

Cekam jos da mi dode Thunderbolt3 -> HDMI kabel da ga probam spojiti na laptop. Mozda isprobam i koju igru onda, mada samo WoW halam povremeno.

 

Isprobao sam jos sony 55xf9005 u sancta domenici. Iako daleko vise preferiram android (naviknut zbog moba) neusporedivo je sporiji u odnosu na webos.

 

Screen mirroring i sheranje preko mobite i tableta (oboje Samsung) radi nevjerojatno glatko.

 

Eksterni hard wb 4tb, spojen na TV guta sve sto sam probao baciti na njega, i isto tako - skroz glatko. Ne preporucam reproducirati ispod full hd sadrzaja. 

 

Buduci da sam na bnetu, ovi sd? programi koji nisu HD ne izgledaju bas lijepo. Nije tragedija, ali kuzi se stvarno... To ionako ne gledam pa me ne dira stvarno, ali se bas zamjetno kuze pixeli. Sve od full hd sadrzaja pa na vise je savrsenstvo.

 

PS ovaj daljinski od LGa je cudo. Funkcionira kao mis? Ne znam kako se zove ta tehnologija, ali je show hahaha. Vec sam mislio kako cu morati uzimati bluetooth tipkovnicu, a kad ono...

Uvijek mogu preko moba upravljat telkom i tipkat ako zelim. Bas sam pozitivno iznenaden.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djigibao kaže...

Zahvaljujem na trudu i odgovoru.

 

Par info pitanja (bez ljutnje cisto informativno):

Zasto 4K TV kad se nema korisit u njenom slucaju (ili danas vise nema FHD)?

Da li se moze naci kvalitetniji FHD?

Zasto taj Samsung u Santa Domenici kad je isti taj u SuperNet 3540kn?

 

 Zato što u 4K ugrađuju kvalitetniju elektroniku a nema danas razlike u slici između full Hd i UHD i na Sd programima.

Santa domenica daje dodatno+ 3 godine jamstvo a ti ako hoćeš kupi s 2 godine jamstva u super netu

 

Da, svi navedeni podržavaju HEVC, čitanje svih formata pa i HEVC-a sa vanjskog diska ili flash drajva i HEVC streaming DVB-T2  koji će se pojaviti 2019.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2018 12:53 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozz

Moze preporuka tv-a oko 1500kn?
Da je bar 80cm ekran
Hitno danas, hvala unaprijed
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo na mobitel skinuo Infinity War 22GB 10bit HDR dolby atmos bla bla i mogu ga streamat sa mobitela na telku   

 

LG V30>MU8002

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bene kaže...

PS ovaj daljinski od LGa je cudo. Funkcionira kao mis? Ne znam kako se zove ta tehnologija, ali je show hahaha. Vec sam mislio kako cu morati uzimati bluetooth tipkovnicu, a kad ono...

Uvijek mogu preko moba upravljat telkom i tipkat ako zelim. Bas sam pozitivno iznenaden.

Taj daljinski sam vidio da radi sa LG televizorom iz 2009 (LH5000 ili tako nešto) za koji nisam siguran da uopće ima išta osim iR. Po specifikacijama taj TV nema ni WiFi ni Bluetooth pa ti sad budi pametan. Sve tipke na Magic Remote-u funkcioniraju, ali budući da ga ne pali iz stand-by infracrveno otpada, stoga pretpostavljam da se ipak radi o ograničenoj verziji Bluetooth-a. Daljinski se može konfigurirati da radi sa Sonos playbarom, raznim STB-ima i tko zna sa čime ne. Ima ugrađeni mikrofon koji bez problema prepoznaje i čć. Iza toga stoji Nuance Dragon koji je prvo ime na tom području. Ukoliko te zanima više:

- Hillcrest Labs, the company behind the Nintendo Wii controller, is proudly proclaiming that its Freespace tech is what makes LG's remote so magical in the first place. 

- LG Magic Remote is first to adopt Nuance's Dragon TV voice-control.

 

Još ćeš pozitivnije biti iznenađen kad počneš tražiti stvari na netu samo sa ugrađenim mikrofonom.

 

PS.

Ne treba zanemariti ni Dolby Vision / Atmos podršku, odnosno punu(?) podršku za nadolazeći Rec.2020 standard. "The main improvement from an end-user’s perspective is that it places an additional layer of information on top of a core HDR10 video signal which contains scene-by-scene information which Dolby Vision-capable TVs can use to improve the way they present their pictures. This means better brights and darker blacks, and this enables TVs to display the full range of colors in the Rec.2020 standard." Doduše, trebalo je par godina da se prihvati ali trenutno ne postoji ozbiljniji film koji nema podršku za Dolby Vision i sumnjam da će oni sa 12-bitne boje tako lako ići na 10-bitni HDR10+. Sorry Samsung/Panasonic/Philips, nije da HDR10+ nama budućnost ali je trenutno dosta udaljen od nje. Televizora koji podržavaju DV ima stvarno malo. LG UH770/UJ750/SK7900 na više, Sony XD9305/XE9305/XF9005 na više, Toshiba U6863/U78, Loewe 7.x/9.x, Hisense H9E (US). TCL i Visio također imaju neke modele ali oni su samo za američko tržište. Stvar je u licenci. No za razliku od npr. Panasonica koji iako je s nekim plazmama bez problema nadilazio THX specifikaciju jednostavno nije želio trošiti novce na licenciranje (kupci su to znali i nije bio problem to što na kutiji od televizora nije pisalo THX), televizori koji nemaju podršku za DV je gotovo sigurno neće ni dobiti nadogradnjom softvera. Od uređaja koji podržavaju DV tu su Apple TV 4K, Google Chromecast Ultra i nadolazeći Xbox One. Ali niti jedan ne obrađuje signal već samo prosljeđuje sliku DV televizoru. Softverskih playera (za Kodi) nema i tako će vjerojatno i ostati. Tako da mislim da je DV zaista zgodno za imati. Zgodna stvar je i to kako Dolby Vision dosta nadilazi trenutne mogućnosti televizora/player-a pretpostavljam da će se TV lako uklopiti sa nekim playerom koji će podržavati buduću tehnologiju.

 

Iduća slika se se nadovezuje na prijašnji post.

Volio bih da me puritanci ne napadnu zbog nadopunjenih i preklapajućih standarda ali RGB(Rec.601) > sRGB(Rec.709) > DCI-P3 > Rec.2020 ugrubo odgovaraju CD > DVD > BluRay > FUTURE.

Na slici sivo u pozadini je ono što mi vidimo. Isprekidano je ono što pojedini standard prikazuje. Ovo šareno u sredini je moj monitor (83% DCI-P3). Svi televizori unatrag desetak godina nalaze se negdje između sRGB i DCI-P3 područja. Za usporedbu 75% pokrivenosti DCI-P3 (otprilike sRGB spektar) imaju npr. 2017 TCL P6046 ili 2018 Philips PUS7503, 85% kvalitetniji IPS, 92% Sony XE9005, 99% OLED. Kao što se može vidjeti na grafikonu Rec.2020 gotovo svugdje prelazi ono što ljudsko oko može registrirati. Plavi peak dolje je ono što Quantum dot pokušava popraviti. To je razlog zašto neki koriste zaštitne naočale za rad na monitoru (plavi filter, ako se mene pita upitnog učinka budući da bijelo svjetlo vani ima daleko veći spektar od onog što mi vidimo pa nema nikakvog problema).

 

https://image.ibb.co/dT8yX9/Colors.png

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 10:10 (Leon4rdo).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
djigibao kaže...

Zasto 4K TV kad se nema korisit u njenom slucaju (ili danas vise nema FHD)?

 Zato što u 4K ugrađuju kvalitetniju elektroniku

jel možeš pojasniti otkud ti ova informacija?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
djigibao kaže...

Zasto 4K TV kad se nema korisit u njenom slucaju (ili danas vise nema FHD)?

 Zato što u 4K ugrađuju kvalitetniju elektroniku

jel možeš pojasniti otkud ti ova informacija?

 U pravu je, nema vise kvalitetnih Full HD televizora. Zadnja godina kada je bilo dobrih Full HD televizora je 2016-ta a od tada su se polako pocinjali gasiti LCD plantovi za proizvodnju Full HD panela jer je potraznja opala i trenutno ima samo par nezahtjevnih plantova za proizvodnju budzetnih(citaj nekvalitetnih) Full HD panela. Danas si jednostavno prisiljen kupiti 4K TV ako hoces dobar televizor cak i ako ti ne treba 4K rezolucija.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nintendo wii....na to me podsjeća daljinski

 

Evo, ako će nekome možda trebati - uz pomoć ovoga sam kalibrirao telku:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9000/settings

 

Dodatno još isprobano i wireless screen sharing (mislim da se to zove Miracast?) sa laptopa (Dell XPS13, Windows 10) na telku - i to funkcionira odlično, kao i sa mobitela/tableta. Kabel mi još nije stigao.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo kad se spominje kalibracija....neki dan sam  prepisao kalibraciju sa rtingsa  za novi sony xf 9005...i uopće me se nije dojmilo...neki parametri  koje oni preporučuju, kao uključeni x tended dynamic range dovedu do toga da stative ili linije nogometnog igrališta blješte da bodu oči... o bijelim panoima za reklame na drugoj strani terena da ne pričam...onda netko na forumu spomenu av forums...pa podesih po njima ---i gle čuda, gotovo idealno....vele isključi taj  x tended i slika postade izvanredna...doduše neke male preinake  sa svjetlinom sam podesio po  stanju u sobi ali u globalu to je to ... dakle ne uzimati zdravo za gotovo kao sveto pismo svaku kalibraciju, ne odgovara svakome isto nego nekakav okvir  pa onda po svome ...recimo smanjim svjetlinu po noći jer mod kućno kino  koji mi je po danu, sa 65 colnog ekrana isporučuje veliku količinu svjetla koja mi baš smeta pa idem na mod kino pro i po noći je to odlično...malo živcira što se svaki ulaz mora posebno podešavati ali  kad jednom središ zbilja valja...i da, ne pada mi napamet vraćati 65 pa uzimati 55 cola ,kao što se bojah veličine...veličina je ipak važna ...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

 U pravu je, nema vise kvalitetnih Full HD televizora. Zadnja godina kada je bilo dobrih Full HD televizora je 2016-ta a od tada su se polako pocinjali gasiti LCD plantovi za proizvodnju Full HD panela jer je potraznja opala i trenutno ima samo par nezahtjevnih plantova za proizvodnju budzetnih(citaj nekvalitetnih) Full HD panela. Danas si jednostavno prisiljen kupiti 4K TV ako hoces dobar televizor cak i ako ti ne treba 4K rezolucija.

 e ma ja pitam za izvor te informacije, jer nitko od recenzenata više ne rastavlja televizore i ne ispituje kvalitetu

bila je stranica fullhd.gr do prije koju godinu koja je radila takve recenzije i rastavljala svaki model koji bi dobili na test

no otkako su je ugasili tih informacija jednostavno nema, osim na nekim specijaliziranim forumima gdje naletiš kad netko random rastavi i analizira neki od televizora

 

to je također vrlo loše za nas potrošače, jer proizvođači mogu bezbrižno uvaljivati jeftinije komponente a da ih nitko ne prozove - što upravo radi i uvijek spominjani pilips

zato za sigurne informacije moramo čekati da se od pojedinog modela pojavi na ebayu rezervna ploča, pa se mogu analizirati komponente, no to uvijek treba čekati

da je situacija kao sa napajanjima gdje je to osnova svakog testa ili grafičkim karticama čija se kvaliteta komponenti sve češće analizira u posljednje vrijeme, da vidiš kako bi pazili što stavljaju unutra

zato je vrlo upitno tko i što stavlja u svoje televizore, ne samo budget modele, nego i one skuplje - pouzdano znamo da s kvalitetom fuša pilips, a bogme ne bi vjerovao niti samsungu jer su poznati po fušanju, isto kao i lg čiji televizor i sam imam i s kojim sam imao problema baš zbog nekvalitete - a baš na lg me upozorio i prijatelj koji servisira televizore, kad sam mu spomenuo probleme

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
jel možeš pojasniti otkud ti ova informacija?

Poslao mi je link početkom drugog mjeseca forumaš kojemu ne znam sad nick (nije Garfy) link gdje je objašnjeno zašto se trpa u full hd teveje elektronika starija 2-3 godine.

Polako se odustaje od full HD-a što znaš i sam, link je bio s RTingsa.

Redovno brišem Pm i nemam link.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
picajzla0707 kaže...
jel možeš pojasniti otkud ti ova informacija?

Poslao mi je link početkom drugog mjeseca forumaš kojemu ne znam sad nick (nije Garfy) link gdje je objašnjeno zašto se trpa u full hd teveje elektronika starija 2-3 godine.

Polako se odustaje od full HD-a što znaš i sam, link je bio s RTingsa.

Redovno brišem Pm i nemam link.

 ma ok, nema smisla sad insistirati, no ipak treba reći da je to sve rekla kazala

jer što ima veze što ubacuju elektroniku staru 2-3 godine, to radi masa proizvođača i kod novih modela u slučaju elektronike koja ne zahtjeva neke nove tehnologije, dapače - radije stavljaju nešto provjereno

 

primjerice, ako su kondenzatori kvalitetni, koga briga što je netko stavio kondiće koji su razvijeni ili proizvedeni prije par godina i stoje im u skladištu

oni novi iz iste klase nisu ništa napredniji, mogu samo biti nepouzdaniji obzirom da ih nisu stigli provjeriti u praksi

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma, sve Ok, smisao svega je da su UHD televizori za ljude koji se boje te "visoke reze" i prikazivanja Sd programa potpuno isti ako ne i bolji u prikazu Sd programa.

ništa drugo.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GRUNDIG LED TV 40VLE6731BP
Planiram uzeti ovo u e kupi po preporuci sa foruma za 2400kn 5 godina garancije samo me interesira kakvo je iskustvo ljudi sa grunding televizorima obzirom da je to sad sve napravljeno u turskoj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

ma, sve Ok, smisao svega je da su UHD televizori za ljude koji se boje te "visoke reze" i prikazivanja Sd programa potpuno isti ako ne i bolji u prikazu Sd programa.

ništa drugo.

 i ja sam se bojao kako ce SD izgledati na UHD rezoluciji, imam samsung 40MU6172 ... na kraju je ispalo skroz OK ..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...

 

 ma ok, nema smisla sad insistirati, no ipak treba reći da je to sve rekla kazala

jer što ima veze što ubacuju elektroniku staru 2-3 godine, to radi masa proizvođača i kod novih modela u slučaju elektronike koja ne zahtjeva neke nove tehnologije, dapače - radije stavljaju nešto provjereno

 

primjerice, ako su kondenzatori kvalitetni, koga briga što je netko stavio kondiće koji su razvijeni ili proizvedeni prije par godina i stoje im u skladištu

oni novi iz iste klase nisu ništa napredniji, mogu samo biti nepouzdaniji obzirom da ih nisu stigli provjeriti u praksi

 Koliko ja znam (citam), HD panele danas vecinom rade  kineski ODM proizvodaci. Valjda se ne isplate raditi Samsungu ni Lg-u zbog male zarade. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...

 Koliko ja znam (citam), HD panele danas vecinom rade  kineski ODM proizvodaci. Valjda se ne isplate raditi Samsungu ni Lg-u zbog male zarade. 

 iskreno, niti samsung niti lg mi nisu neki zalog kvalitete

za lg mi je poznato iz vlastitog iskustva i savjeta prijatelja koji radi kao serviser, a na samsung škiljim na jedno oko jer fušaju s kvalitetom i kod top modela svojih mobitela, a kamo li neće kod televizora koje nitko živ osim servisera ne otvara i ne provjerava kvalitetu

 

ali da, za pretpostaviti je da smanjenjem potražnje i padom cijena ujedno pada i kvaliteta panela

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno, sve stoji što si napisao.

 

Meni su njihove preporuke u ovom slučaju dobro poslužile, brightness sam podesio jedino malo drugačije jer mi tako paše za oči, ali okvirno su mi ovaj puta njihove preporuke bile skroz ok.

Provjerim baš i av forums, nisam znao za njih, hvala!

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod mene je 55xe8505 i gledam malo po netu vezi kalibracije tog tva i vidim na stranici prije je kolega svoj podesio po postavkama sa ovog av foruma.

Odem tamo i ne mogu da nadjem taj model ima 55xe8596 i gladm sada vecinom mi taj tv i izbaci kad trazim ovaj svoj model.

Dali je to isti tv?

Predpostavljam da bi mogao kalibrirat svoj tv kako je ovaj kalibriran ali opet bolje pitat 

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice