Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.146.317
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Definitivno odustajem od 55Q6FN!
Ujutro su došle nove zalihe (par komada?), ubrzo link prebacuje na početnu stranicu, a sad kad se vratil - proizvoda više nema...

Vele veliki interes, ma da, prekupci a ne interes!
I koje su to zalihe, da ih je naručeno bar tisuću, sigurno bi ih još bilo!

Taj uglavnom otpada.


Čak se možda okrenem nekom jeftinom i XB1X konzoli ili kompu.

Od jeftinih, kaj mislite na ove recimo:

LG 55UK6950 - 5500kn + 5gg

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx


Panasonic 55FX603E - 4999kn + 5gg

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-55fx603e.aspx


Kaj se uopće događa s Panasonicom?
Za mene je top trojka uvek bila Sony, Panasonic i Samsung.

Evo još jeftinije:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uk6300.aspxhttps://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue49nu7172-uhd.aspx

Što se LG-a tiče UK6950 je edge local dimming IPS, dođe sa Magic remoteom u paketu. Uz UK7550 (nano cell) najbolji iz UK serije. UK6300 je ista stvar bez edge local dimminga (direct) i ultra luminenca, bez Magic remotea, dvije nogice kao stalak. Iskreno ja više volim onakovu jednu nogu pa bi gledao UK6400/6470 jer su isti (razlika boja crna/tamno smeđa). Uzmi u obzir da su 50" modeli VA dok su ostali IPS:

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

BTW u SDu je 55UK6950 5199 kn... Ali ako te ne dira Magic remote uzmi 6300/6400/6470...

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da mi se vratiti par dana unazad uzeo bi Q6F 65" i gotovo. Danas citam reviewe u kojima tvrde da je IPS bolji od VA, u kojima je VA bolji od IPS, u kojem je QLED bolji od OLEDA, i gdje je OLED najbolji. I stvarno svaka tehnologija ima prednosti i mane. Na kraju kaj bude najjeftinije...

 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Definitivno odustajem od 55Q6FN!
Ujutro su došle nove zalihe (par komada?), ubrzo link prebacuje na početnu stranicu, a sad kad se vratil - proizvoda više nema...

Vele veliki interes, ma da, prekupci a ne interes!
I koje su to zalihe, da ih je naručeno bar tisuću, sigurno bi ih još bilo!

Taj uglavnom otpada.


Čak se možda okrenem nekom jeftinom i XB1X konzoli ili kompu.

Od jeftinih, kaj mislite na ove recimo:

LG 55UK6950 - 5500kn + 5gg

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx


Panasonic 55FX603E - 4999kn + 5gg

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-55fx603e.aspx


Kaj se uopće događa s Panasonicom?
Za mene je top trojka uvek bila Sony, Panasonic i Samsung.

Evo još jeftinije:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uk6300.aspxhttps://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue49nu7172-uhd.aspx

 Šteta kaj ga nisi prednaručio do 14.10...mene na kraju bude ispao cca 5500 kn. A dolazi mi prekosutra. Ježi ga.

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Ja sam iskreno rekao svoje mišljenje o oledu...

I ja svoje, najiskrenije i bez ikakve želje za trolanjem i sl. Ali bitnija su iskustva korisnika, pa nek zainteresirani vide u što se upuštaju s postojećim oled televizorima. Da im ne ustreba žongliranje primjeraka u nadi da će izvući panel s manje vidljivim problemima u ovom našem šupku od svijeta jer nisam ziher da vrijede u praksi ista pravila ko vani.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...

Ja sam iskreno rekao svoje mišljenje o oledu...

I ja svoje, najiskrenije i bez ikakve želje za trolanjem i sl. Ali bitnija su iskustva korisnika, pa nek zainteresirani vide u što se upuštaju s postojećim oled televizorima. Da im ne ustreba žongliranje primjeraka u nadi da će izvući panel s manje vidljivim problemima u ovom našem šupku od svijeta jer nisam ziher da vrijede u praksi ista pravila ko vani.

Moj je proizveden u EU, mislim da je Češka u pitanju, moram provjeriti, a vjerujem da su tako svi za EU jer nema LG toliko tvornica.

Naravno da su bitnija iskustva korisnika, to ti i govorim, ti izražavaš mišljenje na temelju pročitanih komentara, a ja na temelju onoga što vidim i koliko to utječe na kvalitetu slike. Teško je procjeniti koliko je nešto stvarno bitno dok sam ne pogledaš.

Mene je to isto sve brinulo jer sam za te nenke stvari bio ovisan o komentarima drugih , ali onda na tim forumima skužiš par likova koji se kuže u problematiku jer vidiš da znaju što pričaju od ostalih koji komentiraju bez razumijevanja. 

Ne postoji tv bez mana , svi ih imaju. Trenutno s oledom ima najmanje problema i najbliži je savršenoj slici od danas dotupne tehnologije. LCD ima daleko više problema i žongliranja.

Daj sad malo educiraj ljude s LCD-ovima kakvih tu sve problema ima i u što se upuštaju, pogotovo što se lcdi ovdje daleko više prodaju, ne bi li to bilo korisnije ?

Znam da ne trolaš nego samo komentiraš, ali i na tim vanjskim forumima ćeš dobiti kritiku od svih da ako nemaš tv da ne komentiraš na takav način,  pitaš što te zanima, izraziš zabrinutost, ljudi ti kažu svoja iskustva, ali nitko ne voli kad mu netko bez ikakvog islustva s tim tvom drži prodike i "educira" ostale.  Pročitaj QLED temu na avs-u  pa ćeš vidjeti što je lutrija i žongliranje panelima :)

Na oled temi ljudi su naučili na vrhunsku sliku i zaista traže iglu u plastu sijena. 

 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj 32W650 maloprije ode, e sad...

Možda prvo za WG i videti XF9005 i još koji, sve kaj znam je tu s foruma i par recenzija.
Trebalo bi to ipak i videti uživo.

Iako, i gore navedeni sam kupil "beskontaktno"...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 18:05 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Moj 32W650 maloprije ode, e sad...

Možda prvo za WG i videti XF9005 i još koji, sve kaj znam je tu s foruma i par recenzija.
Trebalo bi to ipak i videti uživo.

Iako, i gore navedeni sam kupil "beskontaktno"...

 Obavezno, probaj žicat i daljinski da ti daju. Kupio sam i ja beskontaktno, nakon gledanja uživo

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Tolko love za oled i onda nema Dolby Vision, steta 

U toj oled klasi gdje su razlike izmedju tva u slici male jer svi imaju odlicnu sliku, kupuje se onaj s boljom podrskom za sto vise formata i boljim os-om, a tu philips gubi !

Kad se uzme u obzir opremljenost tv-a i cijena LG tu nema konkurencije. 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ponovo pišem poruku jer sam ju postavio baš u pola rasprave o OLED-u. :) pa je moguće prošla nezapaženo.

Ako imate kakvo mišljenje oko ovog TV-a tcl U55C7006 za 5.600kn? Neki usporedni modeli Samsunga ili Sonyja. Nekako mislim da sam ostale proizvođače isključio. Eventualno dolazi u obzir LG ali ne IPS matrica.

Može i skuplje i jeftinije ali nikako manje. :)

KODI sa 'obveznim' pluginovima bih htio imati isto a koliko vidim na ovom TCLu bi se to dalo. Molim preporuke i savjete a najviše iskustva.

 

p.s. Krenio sam sa 43" i budžetom od 3500kn. 

 

Hvala svima na pomoći

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Po kojoj logici jek kod nas samsung qf8n,skuplji od sony xf9005 skoro za 3000kn...A razlika je u nijansama...???

 

Ja znam da je OLED bolji od LCD-a,ali muči me burn in..A budući 50% vrimena bude otpalo na igre...onda jelte....inače moja očekivanja temeljim na sadašnjem tv-u,a to je panasonic lcd(ips) iz 2010 godine...tisuće sati interneta,igara(koristim ga kao pc monitor od prvog dana)...radi kao prvog dana...stoga sam sebi rekao da dobijem stvar koja je duplo bolja od sadašnje ja zadovoljan:)...A Sony xf9005 je više nego duplo bolji.Triba stvari sagledati realno...gledam filmove ali,ono 80% filmova na kraju bude sranje i sad davati 15000 i više kuna da bi gledao sranje film na njemu...s tim da kad daješ već 15000 i više kuna onda i zvučna komponenta mora biti usklađena sa slikom...znači neki soundbar od 5000kn...i onda potrošiš 20000kn da bi vrtio filmove koje skineš sa torrenta...ili kupiš uhd blu-ray player od 3000kn...i onda kupuješ uhd ble-ray filmove...za mene je taj šport preskup...svih ovih 8 godina..kad gledam filmove na svom starom panasonic tv-u ne razmišljam o dubini crne,kontrastu,preciznosti boja...u tom trenutku mi je bitan film

 

moj treći tv će biti...odnosno četvrti...jerbo prvi tv kojeg sam kupio bio je philips iz 2005(CRT 16:9 82cm)...bit će oled...sad kupim lcd...i taman za 5-6 godina situacija sa oledima će biti puno jasnija nego danas,a možda se pojavi nešto još i bolje:)

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 22:39 (HCMAA).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moze neka preporuka telke 40inca do 4000kn==???

šibaaj
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

Po kojoj logici jek kod nas samsung qf8n,skuplji od sony xf9005 skoro za 3000kn...A razlika je u nijansama...???

 

Ja znam da je OLED bolji od LCD-a,ali muči me burn in..A budući 50% vrimena bude otpalo na igre...onda jelte....inače moja očekivanja temeljim na sadašnjem tv-u,a to je panasonic lcd(ips) iz 2010 godine...tisuće sati interneta,igara(koristim ga kao pc monitor od prvog dana)...radi kao prvog dana...stoga sam sebi rekao da dobijem stvar koja je duplo bolja od sadašnje ja zadovoljan:)...A Sony xf9005 je više nego duplo bolji.Triba stvari sagledati realno...gledam filmove ali,ono 80% filmova na kraju bude sranje i sad davati 15000 i više kuna da bi gledao sranje film na njemu...s tim da kad daješ već 15000 i više kuna onda i zvučna komponenta mora biti usklađena sa slikom...znači neki soundbar od 5000kn...i onda potrošiš 20000kn da bi vrtio filmove koje skineš sa torrenta...ili kupiš uhd blu-ray player od 3000kn...i onda kupuješ uhd ble-ray filmove...za mene je taj šport preskup...svih ovih 8 godina..kad gledam filmove na svom starom panasonic tv-u ne razmišljam o dubini crne,kontrastu,preciznosti boja...u tom trenutku mi je bitan film

 

moj treći tv će biti...odnosno četvrti...jerbo prvi tv kojeg sam kupio bio je philips iz 2005(CRT 16:9 82cm)...bit će oled...sad kupim lcd...i taman za 5-6 godina situacija sa oledima će biti puno jasnija nego danas,a možda se pojavi nešto još i bolje:)

 
Pratim raspravu OLED vs LCD i skoro odustao od pisanja ali ovaj post ustvari govori sve.

Iako OLED se može kupiti za 10.000-11.000 kn već sada tako da nije toliko velika razlika.
Kao prvo većina ljudi gleda gluposti od sadržaja i lošu kvalitetu signala. A da ne pričamo o streamanju loših ripova s ilegalnih servisa.

Čak i kod kvalitetnog signala/medija malo tko će ići gledati i vidjeti blooming i uspoređivati crnu na OLED-u i LCD-u.

Na to pate ljudi poput nas koji odlučujemo o kupnji TV-a nekoliko mjeseci i gledamo testove i desetke recenzija.

I budimo realni, volimo se pohvaliti da smo kupili OLED i nešto drugo.

 

Što se tiče Samsunga to je isključivo marketing. Zato su izmislili QLED. Kao da prosječna osoba razlikuje QLED i OLED i zna što je što.

Ti Samsung televizori su bezobrazno skupi ali što to znači prosječnom kupcu. To je šminka. Kao iPhone. Nabrijane boje poput onih na Galaxy mobitelima.

Kao da je ikad čuo za DV, a realno DV neće ni koristiti još godinama.

 

Ja se dvoumim između OLED-a i LED-a. Nisam veliki konzument TV-a i konzole pa mi burn-in nije problem. Mogu platiti i tih 2000-3000 kn više ali je opet pitanje zašto.

Sve je to pretjerivanje, traženje dlake u jajetu i filozofiranje. Ja ću odlučiti na osnovu cijene za BF. Tko da dobru ponudu kupujem -  9005 ili C8. Biti će još televizora, a kao što si napisao svi su bolji od ovog što imamo.

Čak i od dobre stare plazme G30.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

greška

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 0:35 (antiratar).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dpavic kaže...

Ponovo pišem poruku jer sam ju postavio baš u pola rasprave o OLED-u. :) pa je moguće prošla nezapaženo.

Ako imate kakvo mišljenje oko ovog TV-a tcl U55C7006 za 5.600kn? Neki usporedni modeli Samsunga ili Sonyja. Nekako mislim da sam ostale proizvođače isključio. Eventualno dolazi u obzir LG ali ne IPS matrica.

Može i skuplje i jeftinije ali nikako manje. :)

KODI sa 'obveznim' pluginovima bih htio imati isto a koliko vidim na ovom TCLu bi se to dalo. Molim preporuke i savjete a najviše iskustva.

 

p.s. Krenio sam sa 43" i budžetom od 3500kn. 

 

Hvala svima na pomoći

 hisense h55u7a

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa jel itko kupio kakav solidan soundbar,treba mi nesto da ne moram palit reciver i pojacalo svaki put kad zelim malo bolji zvuk sa TVa ili poslusat malo youtube,Deezer mjuze dok sam po kuci!!?

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I mene zanima isto :)

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
HCMAA kaže...

Po kojoj logici jek kod nas samsung qf8n,skuplji od sony xf9005 skoro za 3000kn...A razlika je u nijansama...???

 

Ja znam da je OLED bolji od LCD-a,ali muči me burn in..A budući 50% vrimena bude otpalo na igre...onda jelte....inače moja očekivanja temeljim na sadašnjem tv-u,a to je panasonic lcd(ips) iz 2010 godine...tisuće sati interneta,igara(koristim ga kao pc monitor od prvog dana)...radi kao prvog dana...stoga sam sebi rekao da dobijem stvar koja je duplo bolja od sadašnje ja zadovoljan:)...A Sony xf9005 je više nego duplo bolji.Triba stvari sagledati realno...gledam filmove ali,ono 80% filmova na kraju bude sranje i sad davati 15000 i više kuna da bi gledao sranje film na njemu...s tim da kad daješ već 15000 i više kuna onda i zvučna komponenta mora biti usklađena sa slikom...znači neki soundbar od 5000kn...i onda potrošiš 20000kn da bi vrtio filmove koje skineš sa torrenta...ili kupiš uhd blu-ray player od 3000kn...i onda kupuješ uhd ble-ray filmove...za mene je taj šport preskup...svih ovih 8 godina..kad gledam filmove na svom starom panasonic tv-u ne razmišljam o dubini crne,kontrastu,preciznosti boja...u tom trenutku mi je bitan film

 

moj treći tv će biti...odnosno četvrti...jerbo prvi tv kojeg sam kupio bio je philips iz 2005(CRT 16:9 82cm)...bit će oled...sad kupim lcd...i taman za 5-6 godina situacija sa oledima će biti puno jasnija nego danas,a možda se pojavi nešto još i bolje:)

 
Pratim raspravu OLED vs LCD i skoro odustao od pisanja ali ovaj post ustvari govori sve.

Iako OLED se može kupiti za 10.000-11.000 kn već sada tako da nije toliko velika razlika.
Kao prvo većina ljudi gleda gluposti od sadržaja i lošu kvalitetu signala. A da ne pričamo o streamanju loših ripova s ilegalnih servisa.

Čak i kod kvalitetnog signala/medija malo tko će ići gledati i vidjeti blooming i uspoređivati crnu na OLED-u i LCD-u.

Na to pate ljudi poput nas koji odlučujemo o kupnji TV-a nekoliko mjeseci i gledamo testove i desetke recenzija.

I budimo realni, volimo se pohvaliti da smo kupili OLED i nešto drugo.

 

Što se tiče Samsunga to je isključivo marketing. Zato su izmislili QLED. Kao da prosječna osoba razlikuje QLED i OLED i zna što je što.

Ti Samsung televizori su bezobrazno skupi ali što to znači prosječnom kupcu. To je šminka. Kao iPhone. Nabrijane boje poput onih na Galaxy mobitelima.

Kao da je ikad čuo za DV, a realno DV neće ni koristiti još godinama.

 

Ja se dvoumim između OLED-a i LED-a. Nisam veliki konzument TV-a i konzole pa mi burn-in nije problem. Mogu platiti i tih 2000-3000 kn više ali je opet pitanje zašto.

Sve je to pretjerivanje, traženje dlake u jajetu i filozofiranje. Ja ću odlučiti na osnovu cijene za BF. Tko da dobru ponudu kupujem - 9005 ili C8. Biti će još televizora, a kao što si napisao svi su bolji od ovog što imamo.

Čak i od dobre stare plazme G30.

 

 Bas tako ,sve napisano posteno....

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kak ide uopće to s Deezerom?

Dal se tv ubaci u neki stand by mod ili ekran mora cijelo vrijeme raditi?

Jer ak to šljaka, prodajem i liniju...
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dolazi telka danas između sada i 13:30! 

Valjda ću ju dobro postaviti ^^'

Osjećam se kao kada sam prelazio sa nokije 95 na HTC one x haha...

Mislim da ću nakon dugo vremena prelistati user manual 😁

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Dolazi telka danas između sada i 13:30! 

Valjda ću ju dobro postaviti ^^'

Osjećam se kao kada sam prelazio sa nokije 95 na HTC one x haha...

Mislim da ću nakon dugo vremena prelistati user manual 😁

Sta si na kraju uzeo?

 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Q6 onaj sa ruznim nogicama...da su davali 3 sata ne bi ga uzeo....sam zbog toga...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
cizma kaže...

Dolazi telka danas između sada i 13:30! 

Valjda ću ju dobro postaviti ^^'

Osjećam se kao kada sam prelazio sa nokije 95 na HTC one x haha...

Mislim da ću nakon dugo vremena prelistati user manual 😁

Sta si na kraju uzeo?

 

na kraju sam uzeo samsungov 55q6fn, sa voucherom i satom (ako ga prodam) me ispadne 5500 kn.

Kada kupujem tak neš često ubacim proizvod u uloženo/dobiveno jednadžbu, i kada sam ovaj tv ubacio u tu jednadžbu bio je no brainer buy ^^'

Preživjeti ću bez DV i DTS-a, androida, magic remote-a, oleda i raznoraznih stvari koje ovaj tv nema za 5500 kunića ^^

A ako će mi stvarno toliko faliti te stvari sljedeće godine mogu nekaj drugo uzet, ako će biti love normalno ^^'

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Q6 onaj sa ruznim nogicama...da su davali 3 sata ne bi ga uzeo....sam zbog toga...

 A gle, mene estetika toliko ne pere, bitnija mi je ova moja jednadžba ^^'

Ali to each his own hehe

 

mali edit, nisam naglasio da kupujem tv za radnu sobu/pc sobu, a ne za dnevni boravak gdje bi estetika bila malo bitnija!

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 10:55 (cizma).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo zvala dostava, dolazi za par minuta!

A ja na poslu, kruh ti mili tko će dočekati 15 sati AAAAAHHHHHH!!!

I da,vezano za postavljalje, kalibririanje tv-a, jesu li rtings.com kalibracije dobre, koristi li ih itko?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Kak ide uopće to s Deezerom?

Dal se tv ubaci u neki stand by mod ili ekran mora cijelo vrijeme raditi?

Jer ak to šljaka, prodajem i liniju...

 Ja znam da LG telke imaju funkciju za zagasiti ekran, kad slušaš samo mjuzu/radio/štagod...

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hhahahahaha, došle bluetooth slušalice koje sam naručio u mall.hr-u...

Ali dobro, doći će i tv...!!!!!!

Evo tipkam ovo i zove gls, dolaze za par minuta hahahah...

Koliko emocija u par minuta kruh ti mili...

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

I da,vezano za postavljalje, kalibririanje tv-a, jesu li rtings.com kalibracije dobre, koristi li ih itko?

A gle, bolje išta nego ništa. Dobro kalibrirane postavke se razlikuju od primjerka do primjerka istog televizora/monitora, ali neka odstupanja kod televizora nisu uopće bitna ko kod monitora za pro-foto, tisak itd. Tako da probaj i vidi hoće li ti se to dopasti. A možeš si i sam podesiti stvari, imaš tonu materijala na jubitu i po netu za skinuti s čime si možeš narihtati balans bijele, boje, crnu i kontrast. Nekad davno sam znao žonglirati s primjercima istih monitora, pa kad sam ih kalibrirao kalibratorom svakoga je trebalo podešavati nešto drugačije da im ujednačim osvijetljenje i balans bijele. Tako da... Evo ti nekih materijala koji ti mogu pomoći da si sam odradiš dovoljno dobru kalibraciju bez previše zamaranja:

 

The Lagom LCD monitor test pages

 

HDTV Calibration

 

LPT: Learn how to properly set up you tv's picture settings (tu imaš slika za kalibriranje u 4k rezoluciji za skinuti)

 

LCD MONITOR CALIBRATION

 

Deckard
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Kak ide uopće to s Deezerom?

Dal se tv ubaci u neki stand by mod ili ekran mora cijelo vrijeme raditi?

Jer ak to šljaka, prodajem i liniju...

 Na Sony Androidu postoji opcija za isključit ekran, dakle pogasi sliku a zvuk ostane

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...
ParaNO1d kaže...
cizma kaže...

Dolazi telka danas između sada i 13:30! 

Valjda ću ju dobro postaviti ^^'

Osjećam se kao kada sam prelazio sa nokije 95 na HTC one x haha...

Mislim da ću nakon dugo vremena prelistati user manual 😁

Sta si na kraju uzeo?

 

na kraju sam uzeo samsungov 55q6fn, sa voucherom i satom (ako ga prodam) me ispadne 5500 kn.

Kada kupujem tak neš često ubacim proizvod u uloženo/dobiveno jednadžbu, i kada sam ovaj tv ubacio u tu jednadžbu bio je no brainer buy ^^'

Preživjeti ću bez DV i DTS-a, androida, magic remote-a, oleda i raznoraznih stvari koje ovaj tv nema za 5500 kunića ^^

A ako će mi stvarno toliko faliti te stvari sljedeće godine mogu nekaj drugo uzet, ako će biti love normalno ^^'

Ajd malo slika kad dođe 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice