Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.139.753
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...
Pixel kaže...
cizma kaže...

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 I ja zadnjih par tjedana imam problema s hbo go, slika ispod razine SD-a !

Nakon maltretaze korisnicke sluzbe , i tisucu provjera s moje strane, zakljucili su da je problem kod tcoma vezna uz link prema hbo go aplikaciji.

 

 Meni su danas otkrili taj detalj, isto nakon višetjedne jebade...probajte na ovaj način, pa na onaj način, pa u ovo doba, pa u ono...pošizio sam skoro...

 

I da, evo nakon tri krafne postavio sam sliku na tv-u kako rtings.com kaže, i sve je ok, samo me zanima jeli normalno da je boja u meniu ovako žućkasta? Na tvorničkim postavkama je bila ledeno bijela.

 Sto se tice zuckaste boje to uglavnom bude zbog "warm 2" postavke boje ili kako je vec to Samsung  nazvao  . Ne znam kako je naznaceno u meniju ,  postavi na warm1 ili normal , ili smanji toplinu ako ti smeta . 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 21:00 (error_666).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
PetarG kaže...
Pixel kaže...
cizma kaže...

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 I ja zadnjih par tjedana imam problema s hbo go, slika ispod razine SD-a !

Nakon maltretaze korisnicke sluzbe , i tisucu provjera s moje strane, zakljucili su da je problem kod tcoma vezna uz link prema hbo go aplikaciji.

 

 Pixel jeli je riješen problem? Meni kažu da mi je visok ping 20-25 (isto tcom), što je po meni glupost jer netflix isporučuje bez problema FHD

Nije, kazu da je u postupku rjesavanja.

meni je ping 17 ms

netflix, amazon, youtube 4k hdr radi bez problema 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
cizma kaže...
Pixel kaže...
cizma kaže...

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 I ja zadnjih par tjedana imam problema s hbo go, slika ispod razine SD-a !

Nakon maltretaze korisnicke sluzbe , i tisucu provjera s moje strane, zakljucili su da je problem kod tcoma vezna uz link prema hbo go aplikaciji.

 

 Meni su danas otkrili taj detalj, isto nakon višetjedne jebade...probajte na ovaj način, pa na onaj način, pa u ovo doba, pa u ono...pošizio sam skoro...

 

I da, evo nakon tri krafne postavio sam sliku na tv-u kako rtings.com kaže, i sve je ok, samo me zanima jeli normalno da je boja u meniu ovako žućkasta? Na tvorničkim postavkama je bila ledeno bijela.

 Sto se tice zuckaste boje to uglavnom bude zbog "warm 2" postavke boje ili kako je vec to Samsung  nazvao  . Ne znam kako je naznaceno u meniju ,  postavi na warm1 ili normal , ili smanji toplinu ako ti smeta . 

Ma znam, ali nakon one ledeno bijele izgledalo je baš žuto, oker. 

Ali kaj ti je ljudsko oko, sada mi izgleda normalno, malo "tamnija" nijansa bijele boje...😅

 

 

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel android( i ostali smart tv) tv u stanju sa svojim media playerom s obzirom na cpu prožvakati recimo remux od blue planet 2(140GB)...dokumentarac je na hdd-u..spojim na usb 3.0 od tv-a...pitam jerbo nisam u stanju sam provjeriti..a na youtubu baš stvari koje me onteresiraju nema:(

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 21:35 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

jel android( i ostali smart tv) tv u stanju sa svojim media playerom s obzirom na cpu prožvakati recimo remux od blue planet 2(140GB)

 Ovaj sony xf9005 ili OLED lgc8 bi to trebao prožvakat kao od šale ali bilo bi dobro da netko ko ima te nove zvjeri od tv-eja malo nam pobliže to kaže kako se ti televizori nose sa takvom vrstom sadržaja.A najviše me zanimaju ti bolji modeli kako to izvode ove bolje serije iz 2017 i 2018 godine.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 21:38 (Seki001).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 

Svaka čast, i ja bih vrlo vjerojatno dijelio isti tvoj entuzijazam da me ne peru frustracije natezanja sa samsungom. Moja je telka isto danas dosla oko 11 h, i jos je u paketu neraspakirana. 

Naime meni samsung ne prizna gear sat kao poklon, jer je telka dosla danas iako sam ju narucio iz sancta domenice 30.09 (placanje pouzecem) dok je promocija bila jos dobrano aktivna. Kako gospoda kazu kako bi pravila vazila za sve korisnike podjednako, nazalost nisu u mogucnosti praviti iznimke (poslat mi sat) i da i dalje pratim njihove stranice kako bi mogao sudjelovati u buducim promocijama...

 

na cemu si ti?
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lupez kaže...
cizma kaže...

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 

Svaka čast, i ja bih vrlo vjerojatno dijelio isti tvoj entuzijazam da me ne peru frustracije natezanja sa samsungom. Moja je telka isto danas dosla oko 11 h, i jos je u paketu neraspakirana. 

Naime meni samsung ne prizna gear sat kao poklon, jer je telka dosla danas iako sam ju narucio iz sancta domenice 30.09 (placanje pouzecem) dok je promocija bila jos dobrano aktivna. Kako gospoda kazu kako bi pravila vazila za sve korisnike podjednako, nazalost nisu u mogucnosti praviti iznimke (poslat mi sat) i da i dalje pratim njihove stranice kako bi mogao sudjelovati u buducim promocijama...

 

 A ježi ga...ja sam prednaručio 04.10. ali sam uzeo na tri rate, tak da su odmah povukli 2300 kn, i dobio sam račun za predujam, slip od kartice. Tako da sam imao dokaz da da ću ga uzeti kada dođe na skladište i bude meni isporučen.

Možda je u tome caka...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...
HCMAA kaže...

jel android( i ostali smart tv) tv u stanju sa svojim media playerom s obzirom na cpu prožvakati recimo remux od blue planet 2(140GB)

 Ovaj sony xf9005 ili OLED lgc8 bi to trebao prožvakat kao od šale ali bilo bi dobro da netko ko ima te nove zvjeri od tv-eja malo nam pobliže to kaže kako se ti televizori nose sa takvom vrstom sadržaja.A najviše me zanimaju ti bolji modeli kako to izvode ove bolje serije iz 2017 i 2018 godine.

 Evo ja upravo skidam pa probam sa LG B8 OLEDom!

Ali vjerujem da nece bit problema ,nije jedan file od 140GB nego par nastavaka po 15-20GB

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...
HCMAA kaže...

jel android( i ostali smart tv) tv u stanju sa svojim media playerom s obzirom na cpu prožvakati recimo remux od blue planet 2(140GB)

 

 bez greske to radi na vecini  televizora visih serija ,  mogu ti  potvrdit za taj boxset  . Imam BluePlanet 2 skinut (143 GB)  , i media  player od  LG UH8507 iz 2016.  to vrti bez greske ,  kao i dosta teze od njega   .  Blue planet ima oko 43 - 45 Mbps bitstream , dok  Npr Tomb Raider HDR UHD verzija  od 56.8 GB ima 70 Mbita bitstream koji je isto  prozvak˙o bez najmanjeg  problema i to sa PCa wi-fi em  preko media servera  . Nema razloga da ne bude tako na novijim , jacim i boljim televizorima 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zna li tko da li se popust 10% kod santa domenice dobije jednom godišnje ili jednom u životu na isto ime i prezime, isti mail, OIB ?

iskoristio sam popust za soundbar a drugi tv bih kupio na 36 rata preko Dinersa koji je na moje ime.

znam da mogu sad prijaviti na nekog drugog no osnovno je pitanje, za mene...

hvala.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

zna li tko da li se popust 10% kod santa domenice dobije jednom godišnje ili jednom u životu na isto ime i prezime, isti mail, OIB ?

iskoristio sam popust za soundbar a drugi tv bih kupio na 36 rata preko Dinersa koji je na moje ime.

znam da mogu sad prijaviti na nekog drugog no osnovno je pitanje, za mene...

hvala.

 Mislim da ti taj popust ionako vrijedi samo na placanje jednokratno. Takav popust ti mogu i ja dati (10% za jednokratno), PM ako ga trebas.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lupez kaže...
cizma kaže...

Kruh ti mili, sad sam ko Neo, vidim matricu hahaha...

Nisam još ništa prčkao po slici, samo plug and play.

Sve super osim HBO GO aplikacije, ali to je povezano sa tcomom izgleda, nemrem dobiti FHD.

Ništa ne pucketa za sada, slika super i bez narihtavanja...

Toliko za sada, idem nekaj pojest haha.

 

 

Svaka čast, i ja bih vrlo vjerojatno dijelio isti tvoj entuzijazam da me ne peru frustracije natezanja sa samsungom. Moja je telka isto danas dosla oko 11 h, i jos je u paketu neraspakirana. 

Naime meni samsung ne prizna gear sat kao poklon, jer je telka dosla danas iako sam ju narucio iz sancta domenice 30.09 (placanje pouzecem) dok je promocija bila jos dobrano aktivna. Kako gospoda kazu kako bi pravila vazila za sve korisnike podjednako, nazalost nisu u mogucnosti praviti iznimke (poslat mi sat) i da i dalje pratim njihove stranice kako bi mogao sudjelovati u buducim promocijama...

 

 Preporucam da ga onda fino vratis tako neraspakiranog i kupis kroz mjesec dana bolji TV za istu lovu ili mrvu vise.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Seki001 kaže...
HCMAA kaže...

jel android( i ostali smart tv) tv u stanju sa svojim media playerom s obzirom na cpu prožvakati recimo remux od blue planet 2(140GB)

 

 bez greske to radi na vecini  televizora visih serija ,  mogu ti  potvrdit za taj boxset  . Imam BluePlanet 2 skinut (143 GB)  , i media  player od  LG UH8507 iz 2016.  to vrti bez greske ,  kao i dosta teze od njega   .  Blue planet ima oko 43 - 45 Mbps bitstream , dok  Npr Tomb Raider HDR UHD verzija  od 56.8 GB ima 70 Mbita bitstream koji je isto  prozvak˙o bez najmanjeg  problema i to sa PCa wi-fi em  preko media servera  . Nema razloga da ne bude tako na novijim , jacim i boljim televizorima 

 Ja imam problem kad streamam veli fajlove preko media servera na PC,komp je na žici a TV je na wifi,svako malo buffering... uglavnom negledljivo.

Koristim Serviio media server.

 

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 tv bih kupio na 36 rata preko Dinersa 

 

ono kad ti istekne garancija a ti i dalje placas rate

#croatiantragedies

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C3c1l kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 tv bih kupio na 36 rata preko Dinersa 

 

ono kad ti istekne garancija a ti i dalje placas rate

#croatiantragedies

Ne znam o kojem TV-u je riječ i kolika je cijena. Ja kada budem uzeo uzet ću na rate također. Mada ako uzmem Q6FN uzet ću na 12 rata. Nema kamate tako da mi to neće biti problem, kao da ni nemam. Možda čovjek uzima TV od 20K kn i zašto nebi uzeo na rate ako se nudi? 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

 Mislim da ti taj popust ionako vrijedi samo na placanje jednokratno. Takav popust ti mogu i ja dati (10% za jednokratno), PM ako ga trebas.

 Hvala, ne trebam jer ću kupiti na 36 rata nekakvu makinu a puno mi je za odjednom dati toliko novaca.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za koliko ste dobili odgovor iz samsunga za sat?

Poslao sam im mail za vikend i još uvijek ništa...

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C3c1l kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 tv bih kupio na 36 rata preko Dinersa 

 

ono kad ti istekne garancija a ti i dalje placas rate

#croatiantragedies

 nije tragedija jer dobijem garanciju na 5 godina.

matematika je jednostavna..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mali info za sve one koji su kupovali u SD Samsung TV-e sa 5 god. garancije. Meni se dogodilo to da sam u isto vrijeme 05.10. slao mail za potvrdu tih 5 god garancije i onaj pametan sat kao poklon. Nakon par dana su se javili i rekli da nemaju Gear Fit 2 Pro već Gear S3 Frontier (reko super, aj da i to čujem), ali o produžetku garancije niti riječi. Nakon šta sam vidio brojne komentare na Facebooku kako se ljudi žale da nakon xy dana, pa čak i mjeseci nisu dobili nikakav povratan mail, ja sam preventive radi išao preko Facebooka pitaiti Samsung šta smo s garancijom na što su mi oni odgovorili da su im njihovi tehničari rekli kako su isti i prosljedili meni na mail. Naravno, to nije istina, ja nikakav mail nisam dobio, što sam im na kraju i rekao, da bi mi oni odgovorili kako kolege danas šalju garanciju (haha)

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljena je gomila uređaja tako da se duže čeka na odobrenje garancije, isto je sa satovima, čekat će se jer je svugdje sve pokupovano. Jebiga, procedure traju i potrebno je malo strpljenja ali svi će dobiti sve. Bio sam u sličnoj situaciji sa jednom drugom promocijom, a kako mi frend ima frenda koji je radio u Samsungu objasnio mi je kako stvari stoje. Sporo ide, ali bitno je da dođe na kraju!

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Flagship kaže...
ParaNO1d kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/44f46d41b

Koji je bolji onda? I koji se kod nas prodaje?

Kod nas za sada samo 55B8PLA

 

Ovaj drugi (B8PUA) je za North Am tržišta a onaj prvi (B8SLC) je najnovija verzija. U Njemačkoj je pod oznakom B87LC i 99% je kao B8 jedino je razlika u stalku i boji. Ono što je super (na žalost ne i kod nas) je cijena po kojoj je se prodaje kod njih a to je 1095€! :)

 

 

 Mislim da je razlika i u tunerima kod pojedinih modela

Da, za germanska tržišta oznake su LLA što znači TWIN tuner. Kod nas je u prodaji 55/65C8PLA što je SINGLE tuner pa pretpostavljam da je tvoj 65C8 PLA i da ima samo jedan SAT ulaz, ne?

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sickness kaže...

Mali info za sve one koji su kupovali u SD Samsung TV-e sa 5 god. garancije. Meni se dogodilo to da sam u isto vrijeme 05.10. slao mail za potvrdu tih 5 god garancije i onaj pametan sat kao poklon. Nakon par dana su se javili i rekli da nemaju Gear Fit 2 Pro već Gear S3 Frontier (reko super, aj da i to čujem), ali o produžetku garancije niti riječi. Nakon šta sam vidio brojne komentare na Facebooku kako se ljudi žale da nakon xy dana, pa čak i mjeseci nisu dobili nikakav povratan mail, ja sam preventive radi išao preko Facebooka pitaiti Samsung šta smo s garancijom na što su mi oni odgovorili da su im njihovi tehničari rekli kako su isti i prosljedili meni na mail. Naravno, to nije istina, ja nikakav mail nisam dobio, što sam im na kraju i rekao, da bi mi oni odgovorili kako kolege danas šalju garanciju (haha)

 Znači nije neka automatika, registracija na stranici i slično... najs... Za LG je bilo 2 godine tvorničke i 3 Protecto jamstvo, oba papira kod dostave dođu zalijepljena za kutiju.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Minneyar kaže...

 Mislim da ti taj popust ionako vrijedi samo na placanje jednokratno. Takav popust ti mogu i ja dati (10% za jednokratno), PM ako ga trebas.

 Hvala, ne trebam jer ću kupiti na 36 rata nekakvu makinu a puno mi je za odjednom dati toliko novaca.

Znači uzima se makina na 36 rata? Možda ova za 555 kn/mj ?

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled65c8.aspx

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Minneyar kaže...

 Mislim da ti taj popust ionako vrijedi samo na placanje jednokratno. Takav popust ti mogu i ja dati (10% za jednokratno), PM ako ga trebas.

 Hvala, ne trebam jer ću kupiti na 36 rata nekakvu makinu a puno mi je za odjednom dati toliko novaca.

Znači uzima se makina na 36 rata? Možda ova za 555 kn/mj ?

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled65c8.aspx

 Taj i ja gledam, ali imam osjećaj da ću dočekati C9

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dali se isplati uzeti ovaj tv ,

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-55uk6200pla?yottly_online=recommender&yottly_recommender=personalised-homepage

ili ima nesto bolje i novije od ovoga do 6000kn ali da je LG .

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 11:57 (edin26).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@volegradele
Hmm, a vjerojatno te ruter zaj jer nema dovoljan protok . Ja isto idem preko serviia i stvarno nemam problema . Ucita se instant i nema nikakvih trzanja ni bufferinga ma koliki fajl bio. Ako si u prilici spoji i TV žicom, ili nabavi bolji ruter jbg .

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Ne znam o kojem TV-u je riječ i kolika je cijena. Ja kada budem uzeo uzet ću na rate također. Mada ako uzmem Q6FN uzet ću na 12 rata. Nema kamate tako da mi to neće biti problem, kao da ni nemam. Možda čovjek uzima TV od 20K kn i zašto nebi uzeo na rate ako se nudi? 

Da ne ispadne da pametujem, ali život me naučio da luksuz koji košta 15-20k i više kn kupujem ni pod razno osim kad imam keš za to i kad mi nakon toga ostane još zaliha novca za neko vrijeme da mogu komotno dati otkaz na poslu ako mi ozbiljnije dignu živac. Al bio sam i ja nekoć mlad i željan svega, a i mislio sam da vrijeme stoji i da ga imam beskonačno . Tako da razumijem.

Deckard
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Minneyar kaže...

 Mislim da ti taj popust ionako vrijedi samo na placanje jednokratno. Takav popust ti mogu i ja dati (10% za jednokratno), PM ako ga trebas.

 Hvala, ne trebam jer ću kupiti na 36 rata nekakvu makinu a puno mi je za odjednom dati toliko novaca.

Znači uzima se makina na 36 rata? Možda ova za 555 kn/mj ?

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled65c8.aspx

 Taj i ja gledam, ali imam osjećaj da ću dočekati C9

Dakle čeka se C9 OLED i HDMI 2.1? :)

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Znači uzima se makina na 36 rata? Možda ova za 555 kn/mj ?

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled65c8.aspx

 Da, to bi bio prvi izbor ali sačekat ću BF možda ga malo još spuste.... (poslije ću potrgati karticu)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Al bio sam i ja nekoć mlad i željan svega, a i mislio sam da vrijeme stoji i da ga imam beskonačno . Tako da razumijem.

 nisam ni ja mlad ali sam još uvijek za tehniku malo blesast....  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice