Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.097.161
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
martyzd kaže...

Idemo probat jos jedanput, 55 incha, bit ce definitvno jedan od ovih modela:

- Samsung Q6FN je 7500kn,

- Samsung NU8002 je 6800kn,

- LG SK8500 je 7200kn,

- Hisense 55U7A je 5000 kn.

 


 

Sada s ovih 5 godina garancije 55SK8500 je vjerojatno najbolji odabir.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@deckard Ne bih rekao da je do linka u TV, prije da je do routera. Jbt kod mene model iz 2016 (LG SUHD),i preko wi-fi streamam HDR 4K filmove sa bitrateom preko 70Mbps bez bufferinga, a da taj OLED ne moze ??
Jedino ako nisu poceli skrtarit i sa tim u novijim modelima i ugrađivati jeftinije i lošije wifi kartice .
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 15:15 (error_666).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Dr.House kaže...

što sad uzet a nekako me sad više ovaj 55XF90005 vuče nego veći ekran a ne bih htio kasnije požalit, uvijek isto.

 

Sony KD 55XF9005 (2018)
Sony KD 65XE8505 (2017)

55XF9005 bez imalo razmišljanja, ovaj prošlogodišnji ti još k tome pati i od 50Hz buga i ne podržava Dolby Vision, niti je to fald televizor, a niti mu je HDR nešto za razliku od XF-a 9005. Različite klase.

 

Da, vjerojatno će tako i biti.

 

Flagship kaže...
Dr.House kaže...

Hebem ti dilemu ... zapela su mi ova dva donja, cijenom su blizu ali ne i veličinom ekrana i što sad uzet a nekako me sad više ovaj 55XF90005 vuče nego veći ekran a ne bih htio kasnije požalit, uvijek isto.

 

Sony KD 55XF9005 (2018)
Sony KD 65XE8505 (2017)

65" je privlačniji ali ipak je XF9005 znatno bolji tv kao što vele dečki. Vrlo brzo će se vidjeti hoće li sadašnja cijena za 55XF9005 (8500 s popustima) biti i dalje najniža ili, što se svi nadamo, padne i niže.

 

Budimo realni, 65XF9005 ni uz neke extra BF popuste vjerojatno neće ispod 11-12K pa ako je to previše novaca onda je kvalitetniji 55" jedina opcija. Ja ne bih isključio niti OLED 55B8 iz opcija, izgledno je da bi možda negdje mogao biti dobavljiv za cca 9tkn u sljedećih par tjedana pa bi uz 5g garancije to bio dobar ulov:)

 

Taj KD-55XF9005 si mi predložio još od mog prvog upita ali htio sam 65" pa je ovaj tvoj prijedlog za 65XE8505 bio najbolje što se moglo za tu lovu uzet ali pošto uvijek moramo raditi kompromise morat ću i sada ali mislim da sa ovim neću pogriješit i bit će bolje uložen novac.

 

Hvala obojci što ste me riješili dileme, lakše je kad se podijeli. :)

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala svima na preporuci i savjetima.

Prvo kupit tv, a zatim neki "all in one" mini hi fi, odustao sam davat 10k za tv. Za moje potrebe bilo koji od ovih Samsunga Q6FN, NU8002, LG SK8500 ili Hisense 55U7A koji je 5k i 5 g. gar. bit ce okidoki! 

Sad cemo vidit sto ce se nudit uz dobre popuste.

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Koji TV od dolje ponuđenih bi odabrali?

 

Uzeti nešto od toga ili nešto četvrto? približno u tom cjenovnom rangu i te veličine? 

10 LED TV LG 50UK6950PLB
0 SONY KD49XE7005BAE
1 SAMSUNG UE49NU7172UXXH
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 15:29 (master.on.wheels).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
master.on.wheels kaže...

Pozdrav,

 

Koji TV od dolje ponuđenih bi odabrali?

 

Uzeti nešto od toga ili nešto četvrto? približno u tom cjenovnom rangu i te veličine? 

 Ja bi ti preporučio taj bolji model Philipsa:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-49pus7503-12-3d-televizor-cijena-49-125-cm-led-full-hd-ultra-hd-61278851

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-50pus6703-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-67326011

 

Ili još taj model Panasonica ili Samsunga.

 

https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-49fx700e-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-63870471

 

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue50nu7402-televizor-cijena-50-127-cm-curved-led-62020791

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Istina, samo to nije to bez prostornog razmještaja ozvučenja. Pa evo prilike da se probaš riješiti komode s razlogom . Komode su out već 30 godina .

 to je lijepa komodica, ne vrijeđaj... 

nego, htio sam kupiti nešto ovako

 

 

 

da stane receiver ali nema širokih.

sve su nekih 70 do 90 cm.. 

ova moja komodica je široka 120 cm, taman za budući OLEd 

ovi tv stolići su mi preniski do 50 cm a preširoki (ovaj dolje je 146 cm) jer mi je u blizini s lijeve strane i dosta veliki PC stol pa nemam baš mjesta, jedino da cijeli namještaj u sobi rasturim, a i to je moguće nako renoviranja sljedeće godine.

 

 

 

nego, slažem se za soundbar. on je nužno zlo. imam ga i ja, gornja jedinica je široka nekih 90 cm i uopće nemam osjećaj sterea..

volim i ja kad se u filmovima zvuk čujno prelijeva  s lijeve na desnu stranu zvučnika al, štaš... ;)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 17:33 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Operativni sustav sa ugrađenim KODI-jem!
hrkihrle kaže...

Hvala ti !

 

iako neki PHilipsi imaju android nugat, baš ovaj PHILIPS  PFS 5803 koji mene zanima  ima Saphi OS , da li po tebi  taj Saphi ima  već ugrađen kodi ili ne?

Rezoniram isti proizvođač itd...možda je Saphi nešto kao android nugat (  pa da ima  kodi) ali ima još nešto pa ga zato nazvaše  drugačije- Spahi '

 

Zna li netko od znalaca ima li taj saphi oper.sustav  isto ugrađen kodi ili ne?

 

Da li kada surfaš po webu na tvom LG-u  , ti je surfanje  pregledno i jednostavno kao kada surfaš preko google tražilice  , na GCromu ili MC Windowsima na računalu, ili kao da surfaš  na  smsrtphonu?

Možda sve to nepotrebno pitam ?

Ima li tvoj LG posebnu ikonicu za Googl pretraživač? Nisam nikada surfao na Linuxu isl, nego samo na ranije navedenim browserima , pa neznam na šta to sve liči na drugim operat.sustavima?

 

Hvala svima koji mi to malo pojasne :)

 Da si malo duže pogledao video, vidio bi Darka kako ide na net preko browsera :-)

 

- Da, imaš posebnu ikonicu za browser u glavnom meniju, možeš dodavati i svoje linkove na glavnu traku izbornika.

 

- Korištenje je najbliže PC-u jer imaš daljinski koji radi kao miš sa scroll kotačićem (airmouse ili kao Nintendo Wii Nunchuk kontroler), a i izgled browsera je kao na PC-u, ima tabove...

 

- Sveukupno, na LG WebOS-u sa Magic remoteom ne ideš na browser pa na search (iako možeš) nego ga jednostavno pitaš preko mikrofona u daljinskom, prepoznaje i hrvatski jer je zapravo Google assistant, što LG zove ThinQ AI. Jedino glasovno kontroliranje TV-a i ostalih uređaja radi na engleskom za sada. Znači kada si u nekoj aplikaciji (tipa Youtube) i odeš na search, imaš 3 načina upisivanja - prvi je klasični sa kursorima (gore, dolje, lijevo, desno), drugi je sa daljincem kao mišem upikneš slova iz rasporeda, ili treći da mu pričaš.

 

Ako nisi siguran kako to sve izgleda, evo ti opet link na Darkove videe u kojima pokaže većinu toga:

 

-Na 5:20 min ti pokaže browser

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 17:50 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I kolko kosta takva komoda?
Cisto me zanima jer sam si ja sam napravio komodu od 3 elementa s tim da je srednji dio otvoren.
Unutra je receiver i uskoro ps4pro.
Na komodi sam napravio jos jedan element u kojem je centralni zvucnik a na tom elementu je tv.
Sad kad kupim xf 900 sve ostaje isto samo taj element od centralnog zvucnika povecam tak da stanu one ruzne noge gore.
A na te noge cu napravit od crnog materijala pokrov i ugravirat sony bravia.
To bi moglo izgledat lepse nego noge.
Kad sve napravim slikice idu naravno.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pegaz2507 kaže...

A na te noge cu napravit od crnog materijala pokrov i ugravirat sony bravia.
To bi moglo izgledat lepse nego noge.
Kad sve napravim slikice idu naravno.

 Napraviš mu "čarapice", hijaoooooo

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
😂
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
DiRT kaže...

Meni je to malo čudno jer je tv od rutera na manje od 4m, očekivao sam veću brzinu wifija, a i nema zida koji bi blokirao signal jer je u istoj sobi. Vidjet ću još kak će bit, al dobro realno 4k ne koristim puno, a spajanje na komp nema veze s tim, neg sam direkt yt na tvu.

Meni je na LG C8 wifi link bezveze, šteka čak streaming s hard diska na routeru za malo zahtjevnije materijale u velikom bitrateu. Inače router vrhunski odrađuje sve drugo po stanu i oko njega. Puknuo mrežni kabel s tog istog routera preko dva gigabitna switcha i avion, sve ko podmazano.

 

error_666 kaže...
@deckard Ne bih rekao da je do linka u TV, prije da je do routera. Jbt kod mene model iz 2016 (LG SUHD),i preko wi-fi streamam HDR 4K filmove sa bitrateom preko 70Mbps bez bufferinga, a da taj OLED ne moze ??
Jedino ako nisu poceli skrtarit i sa tim u novijim modelima i ugrađivati jeftinije i lošije wifi kartice .

 

Meni na LG B8 wifi link stream-a filmove bez problema i buffera..neki potegnu i do 150Mbps.

imao sam ponekad buffering dok nisam na ruteru podesio 5GHz umjesto 2.4Ghz band...tako da mislim da vam je do rutera...probajte u postavkama rutera upaliti 5Ghz i spojiti TV na taj band te bi problem trebao nestati.

 

P.S. tko koristi TV u raznovrsne svrhe i želi najbolju sliku svakako preporučam OLED...od kad ga imam ja sam se preporodio :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 19:35 (evincar).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja mislim da je u routeru  problem , zagusenje mreze , interferencije  ili nesto sasvim trece . 

Tako i kod mene , moj nema  5 Ghz mrezu , ali nema  bufferinga nikad  ni na 2.4 . Preko wi-fi imam brzinu oko 85 Mbps na tv-u , preko lokalne mreze debelo preko 100 . Dobri su ovi Cisco HG setovi sto  nam daju na  koristenje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

brzinski sam bacio oko, ali u toj brzini ako sam dobro skuzio, svi tv LG, nebitno gdje kupljeni mogu ostvariti 5g garancije 

 

U sklopu promocije „5 godina sigurnosti“ jamstveni period je produžen na ukupno 5 godina za sve LG OLED TV-e te ULTRA HD LED TV-e iz 2018. godine kupljene u periodu od 1. studenoga 2018. do 15. siječnja 2019. i registrirane do 15. veljače 2019.

 

5 godina zajamčene zabave uz vaš novi LG OLED ili ULTRA HD TV!

 

https://www.lg.com/hr/tv-5godina-sigurnosti-2018-zima

 Eto, ja prekjučer pregriz'o i naručio 49SK8500 za 5440 kn za keš. Imam ono što mi treba; 49", IPS panel radi kuta gledanja, 100Hz. Planirao sam reskirati još 375 kn za doplatu jamstva, kad ono danas LG časti s 5 godina jamstva. TV stigao, već sam se registrir'o za jamstvo. Sve u svemu, za te pare mislim da je sasvim OK deal.

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I ja isto imam problem“buffering” ,LG B8, brzina mi je preko optike 200/100,zvao sam T-com da mi daju kvalitetniji router .Brzinu sam povecao sa 100/40 na 200/100 i sad bi mi za koji dan trebao doc novi router jer ovo sranje od ZTE ne moze potegnut toliko.Spreman sam cak i kupit novi router od 1000-1500 kn samo da nemam problema wifi i stremanja video materijala preko mreze.
Bas me zanima taj novi router kakav je.
Jel itko dobio takav od T-coma?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja ti imam 200/100 optiku preko T-Coma, dobio sam Speedport ruter te radi bez bufferinga na 5Ghz bandu.

8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 49SK8500 je dobar tv ne kao Sony xf900 ili Samsung q6 ali za te novce i sa tom garancijom više nego dobar tv!

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 21:28 (Seki001).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bio danas u trgovini i pitam mogu li jedan dan sa sticka pustiti film na 9005 da vidim koliki je blooming na titlovima. Kaže mi lik da je Tv previše uz zid i da je teško doći do utora ali da probam na Sony OLED-u. Kao sve je to isti software. Ili me pravi ludim ili nema pojma. Valjda je prvo
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

Ja ti imam 200/100 optiku preko T-Coma, dobio sam Speedport ruter te radi bez bufferinga na 5Ghz bandu.

 I opet nema wifi antenu ni mogucnost naknadne ugradnje!

AUDIOFIL
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam Samsung 48j6202 star oko 3g negdje. Ima neke kao sjene po vertikali (mislim da je banding). Najvise je vidljiv kod gledanja nogometa recimo kod pomicanja kamere. Cak sam bio zamjenio nakon kupovine za drugi primjerak i ista stvar bila i na tom drugom koji je uz to imao i tamnije rubove, njega sam ostavio jel mi se nije dalo vise natezat. S vremenom ili se to smanjilo ili sam se priviko na to pa ni ne zamjecujem to toliko jako kao na pocetku. E sad, moje pitanje je da li je to isto vidljivo toliko i kod ovih novijih 4k televizora? Prvenstveno mislim na ove koje tu najvise spominjete Samsung 55Q6FN - NU8002, LG 55SK8500 i Sony XF900. Znaci zanima me da li i na tim novim televizorima ima problema sa DSE, banding i ostalo u toj mjeri kao i kod ovih starijih modela? Eto pa ako je neko voljan da odgovori, pogotovo oni koji imaju neke od gore navedenih tv-a, a koji obracaju paznju na takve stvari.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Bio danas u trgovini i pitam mogu li jedan dan sa sticka pustiti film na 9005 da vidim koliki je blooming na titlovima. Kaže mi lik da je Tv previše uz zid i da je teško doći do utora ali da probam na Sony OLED-u. Kao sve je to isti software. Ili me pravi ludim ili nema pojma. Valjda je prvo

 Moguce je da nema ni pojma...

Mozda zna sve o brijacim aparatima 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
@deckard Ne bih rekao da je do linka u TV, prije da je do routera. Jbt kod mene model iz 2016 (LG SUHD),i preko wi-fi streamam HDR 4K filmove sa bitrateom preko 70Mbps bez bufferinga, a da taj OLED ne moze ??
Jedino ako nisu poceli skrtarit i sa tim u novijim modelima i ugrađivati jeftinije i lošije wifi kartice .

Ne znam, router (legendarni Asus RT-AC68U) je jednostavno predobar i predobro vozi milijun drugih stvari i uređaja i preko kabla, i preko WiFi mreža na obje frekvencije, VPN, media server itd. itd. Sad se jedino našao televizor koji kašlje preko WiFia kad su malo zahtjevniji bitrateovi u pitanju. Ako tri smartphonea i tablet streamaju iste sadržaje s istog mjesta čak i na periferiji stana, i to radi fino britko i glatko i tako već više od godinu dana od kad sam postavio router, u koga da drugog uperim prst nego u telku? Makar nije ni bitno, kabel radi besprijekorno, ionako mi je po čitavom media prostoru razvedena kabelska infrastruktura. Čak nisam isprobavao s novijim firmwareom telke nakon nadogradnje, ne da mi se fakat. Očito se ne vole, a i ima tona druge opreme oko telke pa možda nešto smeta (iako mobilnim uređajima ništa ne smeta).

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

Ja ti imam 200/100 optiku preko T-Coma, dobio sam Speedport ruter te radi bez bufferinga na 5Ghz bandu.

Ja ni ne koristim providerov router ni za što osim kao goli modem, a epicentar mrežne komunikacije po stanu i oko njega je Asusov RT-AC68U. Za one koji se malo bolje kuže u mrežne tehnologije i routere vjerojatno će znati o čemu se radi i da problem ne može biti u routeru jer je i samo izgovaranje riječi "problem" uz taj router otprilike isto kao i da Ronaldu kažeš da ne zna igrati nogomet . E sad, da sam probao sve to skupa kad sam tek prvi put palio telku i odmah navalio na WiFi, i da mi se kasnije više nije dalo zezati s tim kad sam mu uguziuo kabel, istina. Budem baš kasnije išao pogledati kako sad stvari stoje, u međuvremenu sam i firmware telke nadogradio.

 

Edit1: samo sam zagrebao po Googleu i odmah mi je u oko upalo sljedeće: LG OLED WiFi Slow? Fix Here . Hm, izgleda nisam jedini .

Edit2: probao sad s 2.4GHz linkom i sve radi ko urica. Probao opet 5GHz, buffering samo takav. Našao po netu neke rasprave gdje ljudi savjetuju 2.4GHz link, kao 5GHz ne radi baš ni s oledima iz 2017. ni s ovim novijima. Mislim da je do odnosa telke i routera, pa kako je ko kakve sreće. Uglavnom... Vratio se na kabel da ne pržim jaja bez veze .

 

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 16:35 (deckard).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bero666 kaže...

Imam Samsung 48j6202 star oko 3g negdje. Ima neke kao sjene po vertikali (mislim da je banding). Najvise je vidljiv kod gledanja nogometa recimo kod pomicanja kamere. Cak sam bio zamjenio nakon kupovine za drugi primjerak i ista stvar bila i na tom drugom koji je uz to imao i tamnije rubove, njega sam ostavio jel mi se nije dalo vise natezat. S vremenom ili se to smanjilo ili sam se priviko na to pa ni ne zamjecujem to toliko jako kao na pocetku. E sad, moje pitanje je da li je to isto vidljivo toliko i kod ovih novijih 4k televizora? Prvenstveno mislim na ove koje tu najvise spominjete Samsung 55Q6FN - NU8002, LG 55SK8500 i Sony XF900. Znaci zanima me da li i na tim novim televizorima ima problema sa DSE, banding i ostalo u toj mjeri kao i kod ovih starijih modela? Eto pa ako je neko voljan da odgovori, pogotovo oni koji imaju neke od gore navedenih tv-a, a koji obracaju paznju na takve stvari.

 

Hvala.

Kako na kojem modelu, to ti je zbog šlampavo postavljene i razvedene led rasvjete. Imaš na rtings.com-u info za DSE i banding u okviru recenzija svakog televizora, imaš i ove gore recenzirane pa pogledaj. Tek trebam čuti ili vidjeti neki LG s ips-om a da nema bandinga (pogotovo na zelenoj a što se vidi npr. na nogometu). Za Sony fald telke uglavnom vele da nemaju s tim problema, ali one imaju izraženije zatamnjene uglove. Ja sam godinama trpio banding LG-ovog ips-a na nogometu, sad kako sam uzeo oled nema ga više ni u tragovima. Mene isto dosta žderu takve stvari.

Deckard
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Posto sada dolazi black friday a sa njime i popusti htio bi si kupiti TV do 3500kn pa bi htio cuti vase preporuke 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiće kvalitete slike na na nedavno kupljenom xf900...

 

Primjetio sam blooming koji se ne vidi kad se direktno gleda, ali se primjeti iz kuta od 35-40 stupnjeva. Kad gledam neki 4k HDR kontent i imam upaljeno  "X-tended Dynamic Range" u titlove ne mogu gledat koliko svijetle i bacaju blooming iz kuta. A i puno procesinga podiže šum, tako da treba pametno s tim.

 

Koliko god atraktivna bila ta svijetlina, prejaka je i za gledat, a titlovi pogotovo. Ja sam malo osjetljiv na svijetlo pa ovo je malo subjektivo. 

Spominje se na netu blooming na xf900, ćak i veći od xe900 ali to je zbog povećane svijetline. Kada se namjeste postavke to se skoro skroz može zaobići, a da slika i dalje ostane HDR

 

Igrao sam se par dana po postavkama i pogledao puno toga po netu i nekako su mi najbolje sjele ove postavke, iako mi je gama 0, jer gledamo i po danu u svijetloj prostoriji... ne volim presaturirane boje, kao neki ljudi. Volim čistu, kvalitetnu, realnu sliku.

 

https://www.cnet.com/forums/discussions/sony-xbr-65x900f-basic-picture-settings/ 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 9:50 (Blader).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
The_K kaže...

Posto sada dolazi black friday a sa njime i popusti htio bi si kupiti TV do 3500kn pa bi htio cuti vase preporuke 

 Za takve pare definitivno taj model Philipsa:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus7373-12-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-67325791

 

Ili taj model.

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus6703-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-67325891

 

 

Ili još taj model Samsunga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue49nu7172-3d-televizor-cijena-49-125-cm-curved-led-62020731

 

 

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Što se tiće kvalitete slike na na nedavno kupljenom xf900...

 

https://www.cnet.com/forums/discussions/sony-xbr-65x900f-basic-picture-settings/ 

 

Blader i koliko si sve u svemu ti zadovoljan sa tim TV daj malo opiši taj Android jel to tako loše ili srednja žalost?

Kako prikazuje crnu boju?

SD i HD,FHD sadržaj? 

Kakvu bi ocjenu dao tom TV do 10?

Napad je najbolja obrana :)
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, planiram kupiti krajem mjeseca tv pa bih vas molio nekakvu preporuku, velicine 55 inca, bitnija mi je kvaliteta slike od ovih smart i slicnih cuda tehnologije. Cijenovni rang 4000-5000kn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Što se tiće kvalitete slike na na nedavno kupljenom xf900...

Primjetio sam blooming koji se ne vidi kad se direktno gleda, ali se primjeti iz kuta od 35-40 stupnjeva. Kad gledam neki 4k HDR kontent i imam upaljeno  "X-tended Dynamic Range" u titlove ne mogu gledat koliko svijetle i bacaju blooming iz kuta. A i puno procesinga podiže šum, tako da treba pametno s tim.

Koliko god atraktivna bila ta svijetlina, prejaka je i za gledat, a titlovi pogotovo. Ja sam malo osjetljiv na svijetlo pa ovo je malo subjektivo. 

Spominje se na netu blooming na xf900, ćak i veći od xe900 ali to je zbog povećane svijetline. Kada se namjeste postavke to se skoro skroz može zaobići, a da slika i dalje ostane HDR

Hehe, ja kad sam prošli tjedan vidio kako izgledaju default title na Netflixu na oledu C8 u HDR-u, strefilo me skoro. Isto tako blješti i GUI. Najradije bih si bio stavio sunčane naočale . Naslućivao sam ja da bi HDR doma po mraku mogao biti takvo nešto kad telke popale sve što popaliti mogu da zasvijetle najviše što mogu a mudraci koji su izrađivali software nisu sredili gui i title da se tome prilagode. Uglavnom ni ja ne volim blještavilo, volim kino štih boja i svega ostaloga, pa to krotim kod sebe s Energy saving opcijom koja sve to skupa smrači (ovisno o razini koju namjestim). Ne znam kako drugačije a da si ne spalim i oči i diode. Ako imaš kakvu takvu opciju na Sonyu, probaj. Netflixu se title daju srediti da su transparentne s crnom transparentnom pozadinom online pod korisničkim profilom, pa su onda u HDR-u sive i više ne blješte. E sad, za sve ostalo, video player i druge servise dok ide HDR, hm...

Deckard
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice