Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.144.042
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Hvala ti na odgovoru!

 

Da, nebum niš dirao izgleda, a ovo za tamne rubove sam im rekao da bi dobio povratni poziv od servisera, jer da sam ih pitao za jedan zaglavljen piksel rekli bi mi doviđenja vjerojatno 😅

 

 Mislim da ide tolerancija do 3 pixela, ali ja ne bih niti tad dirao ako se zaista ne vidi

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
cizma kaže...

Hvala na odgovoru!

 

 

 

Sam nekako najviše vučem ka shield-u jer ga ima za 200€ na amazonu. Nakon toga Xbox one x jer mi se čini da dobijem sve u jednom, ali ima nekih Ps4 ekskluziva koje bih htio odigrati the last of us, horizont zero dawn itd.

 

 Samo radi Last of Us se isplati uzeti PS4 pro , a da ne spominjem horizont zero dawn (top igra). A tu je sad i red dead redemtion 2 (nije ekskluziva la je bonus :) ) , uskoro izlazi i Last of us 2, a ima tu još podosta igara koje su same po sebi razlog kuplnje ps4 pro-a.

Znači ovo govorim čisto sa stajališta igranja. Samo za primjer last of us igram već treći put  iznova i nije mi dosadna iako znam sve što će biti, priča  i ambijent u igri mi je tako dobar , a sad napokon igam i u HDR-u pa je sve još ljepše :)

 Prema mom skromonom mišljenju PS4/Pro je bolja kupovina od Xbox-a u smislu igra - Sony ima bolje i više ekskluziva dok je kod Xbox-a X jači hardware, odnosno podržava nativnu 4K rezoluciju i FreeSync i to je jedini + za Xbox, dok PS4 Pro podržava chekekrboard 4K koji također izgleda jebeno, recimo Horizon Zero Dawn izgleda jebeno u 4K.

http://mygt540.com/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...
ParaNO1d kaže...
deckard kaže...
ParaNO1d kaže...

Ovo je tlocrt stana tj dnevnog boravka. Je li 55" dovoljna dijagonala za ovakav prostor? 

Kod mene je slična udaljenost telke od mjesta s kojeg uglavnom gledam (ravno ispred, nešto ispod 3 metra, udaljenost je naravno veća prema stranama trosjeda). Već sedmu godinu 55", skroz ok. Želja je bila 65" pošto se gledaju samo filmovi, serije i nešto nogometa, pa za letterboxane filmove da se pojača kino efekt. Serije i nogomet u 16:9 aspektu mi je sasvim ugodno za gledati na 55". Pa sam radije opet išao na 55" (ali oled) nego na 65" led i s obzirom na veliku razliku cijene 55" i 65" oleda te realni rizik od burnin-a.

Slično razmišljanje kao i moje. Ne znam još hoće li biti kutna ili dvosjed/trosjed. Tako da ni udaljenost nije poznata sad točna. Mislim da će ići 55" pa kako bude samo zbog razlike u cijeni na 65". Trenutno doma imam 49" i zadovoljan sam. A gledam s nekih 2,7 m udaljenosti.

 Da, bolje jebeni 55" nego mediocre 65" i to stoji jer sam i ja u maloj nedoumici, ali pošto ću također biti na nekih do 3m udaljenosti od telke 97% uzimam 65". Kvragu uzimam za slijedećih 5 do 7 godina...pričekati svakak crni petak ili božić... Ak je cijena problem 65" Hisense u7a se čini kao cool kupovina za cca. 7.500kn ili manje .. Imaju ga par forumaša i kažu da je i više nego solidni... A i recenzije su 8 od 10 na avs forumi..  

 A jesi išao pogledati uživo te televizore, zanima me tvoj dojam uživo za taj Hisense?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...
Pixel kaže...
cizma kaže...

Hvala na odgovoru!

 

 

 

Sam nekako najviše vučem ka shield-u jer ga ima za 200€ na amazonu. Nakon toga Xbox one x jer mi se čini da dobijem sve u jednom, ali ima nekih Ps4 ekskluziva koje bih htio odigrati the last of us, horizont zero dawn itd.

 

 Samo radi Last of Us se isplati uzeti PS4 pro , a da ne spominjem horizont zero dawn (top igra). A tu je sad i red dead redemtion 2 (nije ekskluziva la je bonus :) ) , uskoro izlazi i Last of us 2, a ima tu još podosta igara koje su same po sebi razlog kuplnje ps4 pro-a.

Znači ovo govorim čisto sa stajališta igranja. Samo za primjer last of us igram već treći put  iznova i nije mi dosadna iako znam sve što će biti, priča  i ambijent u igri mi je tako dobar , a sad napokon igam i u HDR-u pa je sve još ljepše :)

 Prema mom skromonom mišljenju PS4/Pro je bolja kupovina od Xbox-a u smislu igra - Sony ima bolje i više ekskluziva dok je kod Xbox-a X jači hardware, odnosno podržava nativnu 4K rezoluciju i FreeSync i to je jedini + za Xbox, dok PS4 Pro podržava chekekrboard 4K koji također izgleda jebeno, recimo Horizon Zero Dawn izgleda jebeno u 4K.

 Ja imam PS4 Pro i LG C8 55" Last of US i Horizon izgledaju prebolesno u HDRu i jos nisan ustima postavke to me malo muci nikako da nadem nesto sta mi paše oku i sta me jako odusevilo je zvuk stvarno nema potrebe za soundbarom il slicnim stvarima

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači konsenzus je PS4 pro za igrice + Nvidia shield TV za DTS workaround?

Ili ima nešto jeftinije od shield-a a da podržava DTS + atmos?

 

A vidim ima više šasija, u SD imaju B i G šasiju. Ako netko zna koja je razlika, bio bih mu zahvalan na pomoći.

 

I kolko vidim treba se paziti na vrstu ventilatora, Delta je loš, nidec dobar.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 13:16 (cizma).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

Jedna potencijalno vrlo korisna informacija za vlasnike novijih (2017+) Samsunga - imamo ugrađenu Steam Link funkcionalnost u samom TV-u. Dakle jednostavno skines Steam Link aplikaciju sa storea i to je to :) imas bezicno povezan kontroler sa PC-om i mozes streamati igre sa PC na Samsung TV bez ikakvog vanjskog boxa.

 

Zato sam ja odlucio da necu Nvidia Shield i slicne gluposti, eventualno ps4pro radi ekskluziva, ali svi ovi media boxovi i slicno su mi bespotrebni jer sve ionako skidam na komp u visokoj kvaliteti i streamam otamo.

 To sam i ja vidio i onda naisao da ekipa kaze da nije bas sjajno i preporucaju hardverski Steam link za sicu jer on radi 100%, ali kad je besplatno... Samo ne ocekuj da savrseno radi.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Minneyar kaže...

Jedna potencijalno vrlo korisna informacija za vlasnike novijih (2017+) Samsunga - imamo ugrađenu Steam Link funkcionalnost u samom TV-u. Dakle jednostavno skines Steam Link aplikaciju sa storea i to je to :) imas bezicno povezan kontroler sa PC-om i mozes streamati igre sa PC na Samsung TV bez ikakvog vanjskog boxa.

 

Zato sam ja odlucio da necu Nvidia Shield i slicne gluposti, eventualno ps4pro radi ekskluziva, ali svi ovi media boxovi i slicno su mi bespotrebni jer sve ionako skidam na komp u visokoj kvaliteti i streamam otamo.

 To sam i ja vidio i onda naisao da ekipa kaze da nije bas sjajno i preporucaju hardverski Steam link za sicu jer on radi 100%, ali kad je besplatno... Samo ne ocekuj da savrseno radi.

 pravi Steam Link je izgleda diskontinuiran... izgleda da ga nema u ponudi ni na Steamu, niti igdje u Europi. Moze se naci od 3rd party prodavaca sa jako napucanim cijenama - nisam lud da dam 70+ eura za nesto sto je bilo doslovno 1 dolar. pretpostavljam da mozda rade na novoj verziji.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

 pravi Steam Link je izgleda diskontinuiran... izgleda da ga nema u ponudi ni na Steamu, niti igdje u Europi. Moze se naci od 3rd party prodavaca sa jako napucanim cijenama - nisam lud da dam 70+ eura za nesto sto je bilo doslovno 1 dolar. pretpostavljam da mozda rade na novoj verziji.

 Moguće, neka nova verzija sa većom propusnošću ili ulazima i slično.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

pocelo je kao neka BF snizenja u UK (nazalost nema dostava u HR, bar za modele koje sam checkirao)

 

Best TV deals for Black Friday 2018: cheap 4K televisions including last year's flagship TVs at big discounts

Daleko su te cijene od nekih pravih BF, recimo u Njemačkoj već SADA i prije BF može se kupiti 65C8 za 1999€ u MM dok je u UK 65B8 oko 2600€.

 

A koje će tek cijene oni na otoku imati nakon brexita, to će biti strava

 

 

 

 

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daddyss kaže...

 

 Ja imam PS4 Pro i LG C8 55" Last of US i Horizon izgledaju prebolesno u HDRu i jos nisan ustima postavke to me malo muci nikako da nadem nesto sta mi paše oku i sta me jako odusevilo je zvuk stvarno nema potrebe za soundbarom il slicnim stvarima

 Nemoj me zezati za zvuk 

Pa dok nisi odigrao te igre na pravom HT sustavu nemaš pojma što propuštaš, pa to se  usporedit ne može, pogotovo u igrama u kojima je ambijent bitan ili gdje je zvuk bitan da te upozori iz kojeg smijera neprjatelj dolazi.

To je kao da si rekao da Horizon možeš igrati na starom 20" CRT monitoru i da nemapotrebe za oledom i sličnim stvarima.

Zvuk je nažalost prečesto zanemaren u svemu ovome, a pridonosi doživljaju često više nego dobra slika.

I kupnja soundbara nije dobar zvuk :) , čak niti nekog jeftinog sve u jedan HT sustav s onim jeftikaner zvučnicima. Dobat HT sustav isto košta, ali tko ga ima sigurno ga zna cijeniti

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Znači konsenzus je PS4 pro za igrice + Nvidia shield TV za DTS workaround?

Ili ima nešto jeftinije od shield-a a da podržava DTS + atmos?

 

A vidim ima više šasija, u SD imaju B i G šasiju. Ako netko zna koja je razlika, bio bih mu zahvalan na pomoći.

 

I kolko vidim treba se paziti na vrstu ventilatora, Delta je loš, nidec dobar.

 Ako nemaš pravi HT (dolby atmos receiver i sve potrebne zvučnike) zanemari dolby atmos, nećeš baš ništa dobiti s tim, nemoj raditi nikakav odabir na temelju tog podržava li dolby atmos ili ne.

Čak i na dolby atmos snimkama stvarna iskorištenost dodatnih kanala je minimalna, u praksi najveća korist je od obična dva stražnja kanala, time se dobije prostornost i onda eventualno centralni kanal (ja ga osobno niti ne koristim je prednji zvučnici to odlično odrade i pozicioniraju zvuk u center, dok bi centralni zvučnik morao ići ispod ili iznad tv-a)

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji tv od 55" preporucujete da ima 4k, hdr, android ili tizen ako je Samsung. Da ima pristojnu kvalitetu slike i fluidan interfejs. Cijena izmedju 500 i 750 Eura.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zato san i napisa da nema potrebe za soundbarom jer nebi dobija neku bitniju razliku nego sto sada iman na TVu,drugo su kvalitetni zvucnici sa reciverom,to je vec bolest od zvuka virujen.@Pixel sto mi preporucas za pravi HT sistem u sobi od 12m2.

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG ima dobre zvučnike naspram jada sa štot laptopa što su proizvođači znali stavljati na TV-e da budu što tanji. U tom smislu su super, znači sasvim upotrebljivi da te nije stid poglasnit

 

Soundbarovi su mi osobno bezveze, osim možda izgledom, ali ostalo banana, pogotovo cijena za neki pošteni. Poštene komponente i Hi-Fi zvučnici su skuplji od 65" OLED-a samo za stereo, a kamoli Atmos. A nisam naišao na Atmos k-kino pa da se to spusti na nekakovu "normalnu" cijenu ispod 5K kn. Tako da i "staro" 5.1 k-kino sasvim dobro funkcionira. I AKG slušalice

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 15:27 (Mad Ant).
8 godina
neaktivan
offline
Božić i Vrni petak ili petci??
Kaiserex kaže...
ParaNO1d kaže...
deckard kaže...
ParaNO1d kaže...

Ovo je tlocrt stana tj dnevnog boravka. Je li 55" dovoljna dijagonala za ovakav prostor? 

Kod mene je slična udaljenost telke od mjesta s kojeg uglavnom gledam (ravno ispred, nešto ispod 3 metra, udaljenost je naravno veća prema stranama trosjeda). Već sedmu godinu 55", skroz ok. Želja je bila 65" pošto se gledaju samo filmovi, serije i nešto nogometa, pa za letterboxane filmove da se pojača kino efekt. Serije i nogomet u 16:9 aspektu mi je sasvim ugodno za gledati na 55". Pa sam radije opet išao na 55" (ali oled) nego na 65" led i s obzirom na veliku razliku cijene 55" i 65" oleda te realni rizik od burnin-a.

Slično razmišljanje kao i moje. Ne znam još hoće li biti kutna ili dvosjed/trosjed. Tako da ni udaljenost nije poznata sad točna. Mislim da će ići 55" pa kako bude samo zbog razlike u cijeni na 65". Trenutno doma imam 49" i zadovoljan sam. A gledam s nekih 2,7 m udaljenosti.

 Da, bolje jebeni 55" nego mediocre 65" i to stoji jer sam i ja u maloj nedoumici, ali pošto ću također biti na nekih do 3m udaljenosti od telke 97% uzimam 65". Kvragu uzimam za slijedećih 5 do 7 godina...pričekati svakak crni petak ili božić... Ak je cijena problem 65" Hisense u7a se čini kao cool kupovina za cca. 7.500kn ili manje .. Imaju ga par forumaša i kažu da je i više nego solidni... A i recenzije su 8 od 10 na avs forumi..  

 

 

Nisam pratio ništa oko LED tva zadnjih 6-7 godina pa neznam iz iskustva

Da li uvijek za Božić budu popusti  za telke ( kod većine dućana ili samo neki??) i kada bude crni petak/ili crni petci (u množini?)

? da li za svaku  tehničku tvrtku budu kada oni odrede i  više puta godišnje .., ili samo 1 godišnje?

 

Mall.hr ima baš sada Black Friday,  Philips je imao prošli vikend  neki "Philips Late night shopping"

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Eh eh eh...vrag mi nije dao mira i išao sam detaljnije pregledati ekran na svom Samsungu, i da, našao sam jedan zaglavljen piksel...

Ali doslovno sa udaljenosti od 30cm naviše se ne kuži...ali ja znam da je tamo.. 

 

I sada, trebam savjet jedan. 

Kada se jednom TV otvori na servisu, jeli taj TV još uvijek isti u smislu, kada se jednom otvori nakon što je tvornički zatvoren i pušten u prodaju, padne li mu kvaliteta nakon otvaranja?

 

Zvao sam servis i rekao da panel ima tamne rubove kada je bijela boja na ekranu 😅 

Pa kada me nazove serviser da ga priupitam želi li zaraditi parsto kuna da se zamjeni panel zbog tog jednog piksela.

 

Bottom line, jel mi bolje ništa ne dirati jer taj jedan piksel se doslovno ne vidi na udaljenosti većoj od 30cm, ali ja znam za njega.

Ili probati nagovoriti servisera da mi za parsto kuna ocjeni da treba panel mijenjati?

 

Ako može pomoć bio bih zahvalan 😅

 Ja bih probao "odglaviti" taj piksel. Proguglaj na netu imaš neke programe koji brzo mjenjaju crveno/plavo/zeleno i uspješnost im je preko 50% kod rješavanja takvih problema... Vrijedi pokušati

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

Dečeci,

 

Imam nekoliko modela koje sam stavio u uži izbor i to 65" osim OLED-a koji bi bio 55", pa molim ako Vam nije problem roknuti anketu koji je po Vama najbolji i zašto ( naravno OLED je tu car, nema se šta, ali zaista hoću 65" tako da sam na 97% za 65" ) - da vidim kak dišete. Unaprijed hvala!

 Uzmi 65" Sony. Jest da bi OLED dao bolji kontrast, dublju crnu, ali XF9005 je fantastičan FALD LCD i sigurno nećeš biti razočaran slikom. 10" je velika razlika i povećava doživljaj gledanja i po meni je to bolji kompromis u odnosu na OLED. 

8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zuper jel ti imaš taj XF9005 Sony?

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
M23 kaže...

Koji tv od 55" preporucujete da ima 4k, hdr, android ili tizen ako je Samsung. Da ima pristojnu kvalitetu slike i fluidan interfejs. Cijena izmedju 500 i 750 Eura.

Samsung 55NU8002, 5977 kn. Pitanje dali ima 5 god. garancije, mislim da je netko ovdje kupio u protisu pa treba pitati.

 

https://www.protis.hr/products/details/samsung-led-tv-55strong-stylebackgroundyellownu8002strong-ultra-hd--smart/133086

 

 

Sony 55XE8596, 6199 kn. Model iz 2017. ali ima triluminos VA panel od 100hz, android - bolji izbor od aktualnog XF85. Mall.hr koliko znam nema 5 god garancije na televizore ali treba vidjeti.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-4k-led-tv-prijemnik-kd-55xe8596b

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

zuper jel ti imaš taj XF9005 Sony?

 Nemam. Ali pogledao sam puno testova i mišljenja korisnika da mogu zaključiti da se radi o vjerojatno najboljem LCD-u za novce koje se traži.

Pogotovo sada ako se nađe negdje na akciji i sa 5 godina garancije.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Kaiserex kaže...

Dečeci,

 

Imam nekoliko modela koje sam stavio u uži izbor i to 65" osim OLED-a koji bi bio 55", pa molim ako Vam nije problem roknuti anketu koji je po Vama najbolji i zašto ( naravno OLED je tu car, nema se šta, ali zaista hoću 65" tako da sam na 97% za 65" ) - da vidim kak dišete. Unaprijed hvala!

 Uzmi 65" Sony. Jest da bi OLED dao bolji kontrast, dublju crnu, ali XF9005 je fantastičan FALD LCD i sigurno nećeš biti razočaran slikom. 10" je velika razlika i povećava doživljaj gledanja i po meni je to bolji kompromis u odnosu na OLED. 

65XF9005 je minimum 13K-14K pa nisam siguran da mu je to opcija. Jedino ako i kada se ostvari onih 20% popusta u SD west gate pa to spusti cijenu na cca 10960 kn:)

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daddyss kaže...

Zato san i napisa da nema potrebe za soundbarom jer nebi dobija neku bitniju razliku nego sto sada iman na TVu,drugo su kvalitetni zvucnici sa reciverom,to je vec bolest od zvuka virujen.@Pixel sto mi preporucas za pravi HT sistem u sobi od 12m2.

 Ovisi koliko love želiš potrošiti, ali pod pretpotavkom minimalno , a da pristojno zvuči išao bi na neki entry level receiver (mala je soba pa ti ne treba puno snage) koji je oko 2000 - 2500Kn (ili ako nse nađe jefnitije) , bit će sad akcija pa bi se moglo ulovit nešto povoljno, pogotovo prošlogodišnji modeli koji ničime ne zaostaju za novima  (obično promjene par nebitnih sitnica) , znači neki Denon, Maranz, Yamaha, Onkyo,Pioneer, Harman Kardon  (ne nužno ovim redosljedom), svi su ok, male su razlike između, samo pazi da je 4K/60 Hz full-rate pass-through, HDR, ARC, HDMI CEC ,HDMI inputs with full HDCP 2.2 support , obično svi jesu ali valja provjeriti i da je minimalno 5.1 , ako uleti 7.2 još bolje (teško za tu cijenu), ali 5.1 je sasvim dovoljno , ionako su nabitniji prednji i dva zadnja surround kanala.  

Uz to 4 zvučnika, prednji malo bolji, iza može neke slabije za efekte,  iza ove nađeš neke za max 500 - 800 kn, nemoj sad baš neko najveće smeće (ništa od plastike :) ) jer ipak današnji filmovi i igre dosta guraju i preko njih , prednje stavi neke malo bolje jer oni najviše pridonose zvuku i da imaju bas driver barem 16 cm (za početak ti ne treba sub, kasnije ga dokupiš ako zatreba),  za 1000-1500Kn zaista ima ogroman izbor bookshelf  zvučnika (pogledaj npr u ronisu na webu) , teško je neki preporučiti konkretno kad ih nisam slušao, gledaj da idu što dublje prema specigfikaciji,  55 Hz - 60 Hz je ok (za ispod tog ionako svi lažu u specifikaciji :) ) , s obzirom da je receiver entry , biraj zvučnik koji ima veću osjetljivost, deklariranu snagu zanemari, svi su ok, snaga samo govori koliko zvučnik može primiti , a ne koliko daje, u biti zvučnik s većom osjetljivošću glasnije svira uz istu snagu receivera.

Znači za  okvirno 4000 Kn bi se složio neki enry level HT sustav pristojnog zvuka.

 

Ako želiš nešto bolje, reciveri u klasi 4-5000 Kn su neki optimum i tu bi išli i neki zvučnici slične cjenovne klase , eventualno floorstanderi ako se ima mjesta ili neki kvalitetniji bookshelfe + možda  neki sub.

Inače, jeftini sub donese više štete nego koristi jer samo radi nepreciznu tutnjavi koja kvari zvuk, da bi iole nešto vrijedio treba ti za njega preko 2000 kn.

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Kaiserex kaže...

Dečeci,

 

Imam nekoliko modela koje sam stavio u uži izbor i to 65" osim OLED-a koji bi bio 55", pa molim ako Vam nije problem roknuti anketu koji je po Vama najbolji i zašto ( naravno OLED je tu car, nema se šta, ali zaista hoću 65" tako da sam na 97% za 65" ) - da vidim kak dišete. Unaprijed hvala!

 Uzmi 65" Sony. Jest da bi OLED dao bolji kontrast, dublju crnu, ali XF9005 je fantastičan FALD LCD i sigurno nećeš biti razočaran slikom. 10" je velika razlika i povećava doživljaj gledanja i po meni je to bolji kompromis u odnosu na OLED. 

 Ako nisi pretjerano sitničav i osjetljiv na poznate mane lcd-a, bolje je uzeti veči ekran, konačno se dobije bolji dojam s večim tvom, a ovaj sony je solidan tv.

Idealno veči oled :) 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@pixel
Ispravi me ako grijeaim ali ja mislim da nema za 2500kn receiver koji podrzava hdr passthrough.
To su receiveri koji imaju vec i wifi i lan i ko zna kakve điđemiđe a ti kostaju od 3000 pa na vise.
Bolje da kupi nekakav entry 5.1 yamahu ili bilo koji pa posalje zvuk preko hdmi arc iz televizora na receiver.
Ali opet ispravi me ako grijesim.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 16:35 (Pegaz2507).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani,

 

molim za malu pomoć!
Planiram povećati brzinu ISkon interneta i produžiti ugovor sa 24mj ugovorom.

Oni nude i TV uređaje s popustom, a dvoumim se između ova dva modela:

 

1. LED TV Sony Bravia KD-55XF7596 - 5899,00 kn

2. LED TV TCL U55C7006 Smart TV - 4899,00 kn

 

Sony je 1100 kn skuplji, pa Vas molim za Vaš mišljenje? Isplati li se uzeti neki od njih ili da odem do Sancta Domenice, pa izaberem nešto slično u tom cenovnom rangu (5000,00 kn)?

Hvala i srdačan pozdrav,

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
cizma kaže...

Znači konsenzus je PS4 pro za igrice + Nvidia shield TV za DTS workaround?

Ili ima nešto jeftinije od shield-a a da podržava DTS + atmos?

 

A vidim ima više šasija, u SD imaju B i G šasiju. Ako netko zna koja je razlika, bio bih mu zahvalan na pomoći.

 

I kolko vidim treba se paziti na vrstu ventilatora, Delta je loš, nidec dobar.

 Ako nemaš pravi HT (dolby atmos receiver i sve potrebne zvučnike) zanemari dolby atmos, nećeš baš ništa dobiti s tim, nemoj raditi nikakav odabir na temelju tog podržava li dolby atmos ili ne.

Čak i na dolby atmos snimkama stvarna iskorištenost dodatnih kanala je minimalna, u praksi najveća korist je od obična dva stražnja kanala, time se dobije prostornost i onda eventualno centralni kanal (ja ga osobno niti ne koristim je prednji zvučnici to odlično odrade i pozicioniraju zvuk u center, dok bi centralni zvučnik morao ići ispod ili iznad tv-a)

 Hvala ti na odgovoru!

 

Mali edit, shvatio sam da sam na bug.hr forumu i da ne bih baš trebao postavljati pitanja za ilegalne ili u najmanju ruku upitne probleme.

 

Moje isprike!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 21:13 (cizma).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...
cizma kaže...

Eh eh eh...vrag mi nije dao mira i išao sam detaljnije pregledati ekran na svom Samsungu, i da, našao sam jedan zaglavljen piksel...

Ali doslovno sa udaljenosti od 30cm naviše se ne kuži...ali ja znam da je tamo.. 

 

I sada, trebam savjet jedan. 

Kada se jednom TV otvori na servisu, jeli taj TV još uvijek isti u smislu, kada se jednom otvori nakon što je tvornički zatvoren i pušten u prodaju, padne li mu kvaliteta nakon otvaranja?

 

Zvao sam servis i rekao da panel ima tamne rubove kada je bijela boja na ekranu 😅 

Pa kada me nazove serviser da ga priupitam želi li zaraditi parsto kuna da se zamjeni panel zbog tog jednog piksela.

 

Bottom line, jel mi bolje ništa ne dirati jer taj jedan piksel se doslovno ne vidi na udaljenosti većoj od 30cm, ali ja znam za njega.

Ili probati nagovoriti servisera da mi za parsto kuna ocjeni da treba panel mijenjati?

 

Ako može pomoć bio bih zahvalan 😅

 Ja bih probao "odglaviti" taj piksel. Proguglaj na netu imaš neke programe koji brzo mjenjaju crveno/plavo/zeleno i uspješnost im je preko 50% kod rješavanja takvih problema... Vrijedi pokušati

 Hvala na odgovoru i savjetu!!

 

Probao sam sa preporučenom masažom ekrana ali nije uspjelo.

Budem uštekao PC u TV pa ću probati i taj neki jxfixscreen ili kak se zove. 😅

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
M23 kaže...

Koji tv od 55" preporucujete da ima 4k, hdr, android ili tizen ako je Samsung. Da ima pristojnu kvalitetu slike i fluidan interfejs. Cijena izmedju 500 i 750 Eura.

 Ovdje imaš dva veoma dobra modela sa Androidom.

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7503-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102051

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

 

Ili još taj model  Sonya sa Androidom.

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xf8096-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-60772631

 

A što se tiče Samsunga taj model.

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7402-televizor-cijena-55-139-cm-curved-led-62020831

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
M1G kaže...

Poštovani,

 

molim za malu pomoć!
Planiram povećati brzinu ISkon interneta i produžiti ugovor sa 24mj ugovorom.

Oni nude i TV uređaje s popustom, a dvoumim se između ova dva modela:

 

1. LED TV Sony Bravia KD-55XF7596 - 5899,00 kn

2. LED TV TCL U55C7006 Smart TV - 4899,00 kn

 

Sony je 1100 kn skuplji, pa Vas molim za Vaš mišljenje? Isplati li se uzeti neki od njih ili da odem do Sancta Domenice, pa izaberem nešto slično u tom cenovnom rangu (5000,00 kn)?

Hvala i srdačan pozdrav,

 

 Ovdje imaš bolje modele:)

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-tv-prijemnik-55pus7503?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xf8096-4k.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7402-televizor-cijena-55-139-cm-curved-led-62020831

 

https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-55fx700e-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-63870451

 

 

 

 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Philips kao da se srami svojih televizora.:)
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice