Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.132.408
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@karlito13 nakon ovog sam sve blize 55uk6950... 

Za ostatak para vodim zenu na cevape jer je blagoslovila 55" i stedim za komp 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

@karlito13 nakon ovog sam sve blize 55uk6950... 

Za ostatak para vodim zenu na cevape jer je blagoslovila 55" i stedim za komp 

 

Eto ja bas pitam tu kakav je ovaj uk 65 6470...Sad veli da je slika ok...pa si mislim mozda tak nekaj ...isto se vrti sd kanali,a1 iptv..satelitska ..nis posebno..

Mislim si zbog velicine ekrana...ili isto ovo kaj ti kazes 55 uk 6950..nisam pametan

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li neko zna nešto o ovom produženom jamstvu na Samsung televizore.

Kupio sam 55NU7172 u Tehnopolisu i nakon toga ispunio obrazac na Samsungovoj stranici.

Odmah sam od njih dobio automatizirani odgovor da je registracija zaprimljena te da će nakon obrade podataka mi biti javljeno o uspješnosti registracije.

Prošlo je tjedan dana i nisam od njih nikakav odgovor dobio.

 

Marko Ištuk
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...
Striko2009 kaže...

@karlito13 nakon ovog sam sve blize 55uk6950... 

Za ostatak para vodim zenu na cevape jer je blagoslovila 55" i stedim za komp 

 

Eto ja bas pitam tu kakav je ovaj uk 65 6470...Sad veli da je slika ok...pa si mislim mozda tak nekaj ...isto se vrti sd kanali,a1 iptv..satelitska ..nis posebno..

Mislim si zbog velicine ekrana...ili isto ovo kaj ti kazes 55 uk 6950..nisam pametan

 Gle, sve zavisi od ocekivanja...ja nisam nista ocekivao....imao sam i prije 4k 60inca tv...ako se ne varam s VA panelom. Sad sam isao na omjer velicina/cijena. Cak sam skicnuo i Grunding, TLC i Hisense i da nije ispao ovaj LG po ovoj cijeni vjerovatno bi isao na TLC ili Hisense...nesto u srednjoj klasi.

Tehnologija prebrzo ide, i ovaj tv ce za 2 godine biti stara kanta....tako da nisam htio davati puno novaca pogotovo jer to necu koristiti, i lakse mi je zamjeniti postojeci tv za par godina jer nisam dao bubreg za njega. :-) Iskreno meni maxtv izgleda oke...

Jedino sto bi mogao prigovoriti, kao da osvjetljenje po kutevima nije isto...mozda je i do sadrzaja bilo...nisam testirao sa fixnom slikom. 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wrbex kaže...
karlito13 kaže...
Striko2009 kaže...

@karlito13 nakon ovog sam sve blize 55uk6950... 

Za ostatak para vodim zenu na cevape jer je blagoslovila 55" i stedim za komp 

 

Eto ja bas pitam tu kakav je ovaj uk 65 6470...Sad veli da je slika ok...pa si mislim mozda tak nekaj ...isto se vrti sd kanali,a1 iptv..satelitska ..nis posebno..

Mislim si zbog velicine ekrana...ili isto ovo kaj ti kazes 55 uk 6950..nisam pametan

 Gle, sve zavisi od ocekivanja...ja nisam nista ocekivao....imao sam i prije 4k 60inca tv...ako se ne varam s VA panelom. Sad sam isao na omjer velicina/cijena. Cak sam skicnuo i Grunding, TLC i Hisense i da nije ispao ovaj LG po ovoj cijeni vjerovatno bi isao na TLC ili Hisense...nesto u srednjoj klasi.

Tehnologija prebrzo ide, i ovaj tv ce za 2 godine biti stara kanta....tako da nisam htio davati puno novaca pogotovo jer to necu koristiti, i lakse mi je zamjeniti postojeci tv za par godina jer nisam dao bubreg za njega. :-) Iskreno meni maxtv izgleda oke...

Jedino sto bi mogao prigovoriti, kao da osvjetljenje po kutevima nije isto...mozda je i do sadrzaja bilo...nisam testirao sa fixnom slikom. 

 Bas to,tehnologija ide prebrzo da bi sad tukao novac u nesto sto ce za 2 ili 3 g.bit za kikiriki...vise se ne kupuje nista na duge staze....koja godina i mjenjaj...

Reci jel ti na postolju ili si ga stavio na zid..gdje si ga kupio...tnx

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 0:17 (karlito13).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam za BF uzeo LG 49SK8500 za oko 5000 kn preko ekupi. Obzirom da nisam neki znalac mogu samo reci svoja iskustva. Kvalitetom izrade na visokom nivou, slika odlicna (mada bih trebao usporedit s VA panelom da budem mjerodavniji) a i klinci gledaju od svugdje, ja nikad ne gledam u mraku i sve 5. OS izvanredan, sve postavke jasne i brze, daljinski je cudo, a najvise me iznenadio zvuk. Uz ovo ne treba soundbar. Registrirao sam se za 5 g garancije, jos cekam potvrdu. HBO GO u HD-u pun pogodak
Eto, nadam se da je nekima pomoglo, mislim da je za prosjecne korisnike ovaj tv i vise nego dovoljan.
Poz
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo kako se kretala cijena za sk85

 

55sk8500         

Datum  18.10.18.  23.10.18.  29.10.18.  05.11.18.  07.11.18.  12.11.18.  23.11.18.  28.11.18.  05.12.18.

Sancta  8400     8400     8400     6800     8000     8000     7800     7800     7800

Protis   7970     7500     7340     7336     7200     7200     7265     7513     7497

 

sta ga nisam upiknuo 5/11...   

 

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima
Trazim neki android tv da ima cca 120 cm dinagonale.
Zanima ju me misljenja za ovaj:
https://tehno-mag.hr/proizvod/elit-49-led-tv-uhd-l-4917uhdts2/
Cijena je 2.999 kn i ima 5 godina garancije.
Zna li netko kakav je ovaj elit?
I ima li neki bolji omjer cijene i kvalitete za android tv od cca 120 cm dijagonale?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za vlasnike LG OLED-a ili one koji razmišljaju kupiti
LG 2018 OLED Firmware Update Fixes HDR Luminance Fluctuations



Već sam mislio da ću morati prihvatiti luminance Fluctuations

Vincet je zakon, a i LG se pokazao dobar po pitanju supporta.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Kupujem novi TV za cca 6000kn (moze i koja stoja preko ako bas vrijedi).

Primarno bih ga koristio za Netflix i Ps4 pro.

 

Trenutno mi je za oko zapeo LG 55SK8100 koji je navodno 100Hz.

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-55sk8100pla

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno brzinsko pitanje, jel po vama televizor od 65 incha prevelik za gledanje sa udaljenosti od minimalno 2 m (fotelja), odnosno maksimalno 2,8 m (kutna garnitura)? Dvoumim se između 55 i 65 dijagonale...

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mfran kaže...

Jedno brzinsko pitanje, jel po vama televizor od 65 incha prevelik za gledanje sa udaljenosti od minimalno 2 m (fotelja), odnosno maksimalno 2,8 m (kutna garnitura)? Dvoumim se između 55 i 65 dijagonale...

 55" ti je dovolnjo..

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mfran kaže...

Jedno brzinsko pitanje, jel po vama televizor od 65 incha prevelik za gledanje sa udaljenosti od minimalno 2 m (fotelja), odnosno maksimalno 2,8 m (kutna garnitura)? Dvoumim se između 55 i 65 dijagonale...

Ovisi koga pitaš. Odi u trgovinu i stani na tu udaljenost od 55" i 65" pa vidi. Iako to nije mjerodavno ali čisto da dobiješ neki uvid. Doma starci imaju na 2,5m 49", ja planiram za tu udaljenost 55". Tako da je to dosta indivudalno. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
mfran kaže...

Jedno brzinsko pitanje, jel po vama televizor od 65 incha prevelik za gledanje sa udaljenosti od minimalno 2 m (fotelja), odnosno maksimalno 2,8 m (kutna garnitura)? Dvoumim se između 55 i 65 dijagonale...

Ovisi koga pitaš. Odi u trgovinu i stani na tu udaljenost od 55" i 65" pa vidi. Iako to nije mjerodavno ali čisto da dobiješ neki uvid. Doma starci imaju na 2,5m 49", ja planiram za tu udaljenost 55". Tako da je to dosta indivudalno. 

 da, to je isto ko i kod žena, jedna voli 13 cm a druga 31 cm...sve ovisi kaj želiš od kite, u ovom slučaju od tv-a

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mfran kaže...

Jedno brzinsko pitanje, jel po vama televizor od 65 incha prevelik za gledanje sa udaljenosti od minimalno 2 m (fotelja), odnosno maksimalno 2,8 m (kutna garnitura)? Dvoumim se između 55 i 65 dijagonale...

 Teško odrediti, npr. sa 2m je možda bolje 55", al sa 2,8m bi bilo ok 65"...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mfran kaže...

Jedno brzinsko pitanje, jel po vama televizor od 65 incha prevelik za gledanje sa udaljenosti od minimalno 2 m (fotelja), odnosno maksimalno 2,8 m (kutna garnitura)? Dvoumim se između 55 i 65 dijagonale...

 uvijek je to individualno što kažu kolege no mislim da je za tu udaljenost pametnije kupiti "bolji" 55 nego za iste novce 65

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wrbex kaže...
Mad Ant kaže...
Wrbex kaže...

vezano za LG i 5 godina garancije

https://www.lg.com/hr/tv-5godina-sigurnosti-2018-zima

 

registrirao sam tv, gledam nema nikakvog povratnog mail-a...nakon par dana pogledam spam i naravno da je tamo zavrsilo. 

Ali me zacudilo da u mail-u nema serijskog broja, broja racuna ili bilo sto drugo...samo opceniti mail. Da li je to to? Ili trebam cekati jos neki mail? 

evo i ss mail-a

regao sam konkretno 65uk6470plc koji sam btw platio 4999 s dostavom i placanje pouzecem za koje cudom nisu uzeli dodatnih kuna sto me iznenadilo.

 

 Malo čudno, da... jer dodatno osiguranje na 3 g. je od Protecta. Ja recimo imam baš papir od njih i LG-a za regularnih 2 g. posebno, jer u toj akciji je SD već platila jamstvo (nije bilo nikakove registracije).

 

Nego, kako ti izgleda 65-ica?

 

Kad si uzeo, sad u ovoj akciji? 

Gle sto se tv-a tice... gledao sam i citao okolo i naokolo sto i kako...i skoro uzeo 55 sony ovaj koji se preporuca tu skorz. Pa si mislim, zadnji film sam pogledao davnih dana, tv skoro ni ne gledam...a uglavnom se vrte crtici na tv-u. A i zadnji tv su klinci polupali samsung ue60ku6072 tako da mi ne vrijedi uzimati nesto bolje, a i odgovara mi veliki kut gledanja.

 

A tu na forumu je netko linkao bash taj tv na nekom webshopu za kojeg do tada nisam niti cuo, s cijenom od 4999, malo pogledao po netu cijene i to je bila debelo ispod HR, ali i cijena u DE i okolici tako da sam njega uzeo.

I na kraju kako izgleda? Kad pustis 4k s youtouba ili netflixa super...ali i maxtv sd programi izgledaju oke, da ne kazem odlicno. Uglavnom ja zadovoljan.

 

 

 

 

Molim te mi reci gdje 65-ica 6470 košta 4999 uzimam ga odmah, ako već nije prošao voz. Ako sam zakasnio vjerojatno uzimam u Elipsu Hisense 55u7a, osim ako me netko brzo ne razuvijeri :)

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš u MALL.HR za 5600 + dobiješ poklon WD 1 TB u vrijednosti od 420kn, ako ti je to dovoljno blizu 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Svi to rade s mijenjanjem cijena netom prije akcija i popusta, na žalost to je tako. Problem je i nedostupnost određenih tv-a kad su specifične akcije kao ova sutra u shopovima SD-a u City Centru West/East.

 

55XF9005 i 55Q6 naravno NISU dostupni, 55SK8500 u CC West kao imaju- s popustom ništa extra najpovoljnije ali 7000 izlazi s 5 godina garancije i pitanje je dali će netko u ovih 3-4 tjedna imati nižu cijenu od ovih 7tkn. Ona dva spominjanija lg-ja s VA panelima su dosta povoljni sutra, 50UK6470 3239 kn, 50UK6950 4049 kn.

Moram ti se zahvalit na ovoj informaciji. Pogledao sam njihovu stranicu, face i probao googlat al nigdje nisam našao da je u City Centrima 10% popusta na LG televizore. Ipak otišao u East provjerit jer mi nije previše daleko i fakat vrijedi ta akcija. 50Uk6950 je bio izložen i mimo lošeg dizajna oduševila me slika te sam ga uzeo za 4049kn kako si i napisao, a prednost je kaj je ta cijena neovisna o obliku plaćanja a uzimao sam na rate.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Za vlasnike LG OLED-a ili one koji razmišljaju kupiti
LG 2018 OLED Firmware Update Fixes HDR Luminance Fluctuations

Da, prekjučer mi je još napravio update, prvo sam to išao pogledati i izgleda sad sve radi kako treba.

Deckard
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
death_zombi kaže...
Flagship kaže...

Svi to rade s mijenjanjem cijena netom prije akcija i popusta, na žalost to je tako. Problem je i nedostupnost određenih tv-a kad su specifične akcije kao ova sutra u shopovima SD-a u City Centru West/East.

 

55XF9005 i 55Q6 naravno NISU dostupni, 55SK8500 u CC West kao imaju- s popustom ništa extra najpovoljnije ali 7000 izlazi s 5 godina garancije i pitanje je dali će netko u ovih 3-4 tjedna imati nižu cijenu od ovih 7tkn. Ona dva spominjanija lg-ja s VA panelima su dosta povoljni sutra, 50UK6470 3239 kn, 50UK6950 4049 kn.

Moram ti se zahvalit na ovoj informaciji. Pogledao sam njihovu stranicu, face i probao googlat al nigdje nisam našao da je u City Centrima 10% popusta na LG televizore. Ipak otišao u East provjerit jer mi nije previše daleko i fakat vrijedi ta akcija. 50Uk6950 je bio izložen i mimo lošeg dizajna oduševila me slika te sam ga uzeo za 4049kn kako si i napisao, a prednost je kaj je ta cijena neovisna o obliku plaćanja a uzimao sam na rate.

Netko je ovdje i prije napisao pa credit ide i njemu:)

 

Na ovoj str imaju popis s popustima u SD za CC East i West. Tzv žuta srijeda.

 

https://citycenterone.hr/zagreb-east/popusti/zuta-srijeda-prosinac-2018e/

 

 

Znači ima ih još na lageru,  sve je zapakirano i kako treba?

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
death_zombi kaže...
Flagship kaže...

Svi to rade s mijenjanjem cijena netom prije akcija i popusta, na žalost to je tako. Problem je i nedostupnost određenih tv-a kad su specifične akcije kao ova sutra u shopovima SD-a u City Centru West/East.

 

55XF9005 i 55Q6 naravno NISU dostupni, 55SK8500 u CC West kao imaju- s popustom ništa extra najpovoljnije ali 7000 izlazi s 5 godina garancije i pitanje je dali će netko u ovih 3-4 tjedna imati nižu cijenu od ovih 7tkn. Ona dva spominjanija lg-ja s VA panelima su dosta povoljni sutra, 50UK6470 3239 kn, 50UK6950 4049 kn.

Moram ti se zahvalit na ovoj informaciji. Pogledao sam njihovu stranicu, face i probao googlat al nigdje nisam našao da je u City Centrima 10% popusta na LG televizore. Ipak otišao u East provjerit jer mi nije previše daleko i fakat vrijedi ta akcija. 50Uk6950 je bio izložen i mimo lošeg dizajna oduševila me slika te sam ga uzeo za 4049kn kako si i napisao, a prednost je kaj je ta cijena neovisna o obliku plaćanja a uzimao sam na rate.

Netko je ovdje i prije napisao pa credit ide i njemu:)

 

Na ovoj str imaju popis s popustima u SD za CC East i West. Tzv žuta srijeda.

 

https://citycenterone.hr/zagreb-east/popusti/zuta-srijeda-prosinac-2018e/

 

 

Znači ima ih još na lageru,  sve je zapakirano i kako treba?

 

 

 Dok sam ja bio prije 2h bilo ih je još. Ne znam kako su zapakirani s obzirom da sam zatražio da mi dostave doma (nemam auto u zg-u) i rekao mi lik da bi tv trebao u petak il najkasnije ponedjeljak doći. Makar sam sumnjičav kaj se toga tiče jer znam da ljudima još nisu došli proizvodi s BF-a.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

evo kako se kretala cijena za sk85

 

55sk8500         

Datum  18.10.18.  23.10.18.  29.10.18.  05.11.18.  07.11.18.  12.11.18.  23.11.18.  28.11.18.  05.12.18.

Sancta  8400     8400     8400     6800     8000     8000     7800     7800     7800

Protis   7970     7500     7340     7336     7200     7200     7265     7513     7497

 

sta ga nisam upiknuo 5/11...   

 

 

 Ili 55XF9005 do prije par dana za 7500 kn

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

SD još jednom oduševljava svojim supportom, od BF-a nemaju TV dostupan.

 

Upit o QE555QFN, odgovor:

 

Poštovani,
zahvaljujemo na upitu.

Nažalost nemamo informaciju ali Vas pozivam da pratite našu web stranicu gdje bude vidljivo čim bude ponovno u ponudi.

S poštovanjem,

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

 


Nažalost nemamo informaciju ali Vas pozivam da pratite našu web stranicu gdje bude vidljivo čim bude ponovno u ponudi.

S poštovanjem,

 vako je to trijebalo pisati;...

Nažalost, nemamo informaciju ali Vas pozivamO da pratite našu web stranicu gdje ĆE BITI vidljivo čim "traženi proizvod bude u ponudi".

 

 

eto, možete me zvati naci ili bilo što ali kad ti netko polupismen ovako što napiše, stvarno ??!!! ...ne znam koliko im vjerovati...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aerossi kaže...

Ekipa,

 

samo jedno upozorenje na cigane iz Santa Domenice - u srijedu imaju 10% popusta na sve TV-ove u City Centru, pa su nedavno prigodno podignuli cijene, primjerice, Phillips 49'' 7803 je bio 5000, a sad je 5300, kako bi neutralizirali učinak popusta. Treba taj šljam malo bolje kontrolirati, na ovakvim prevarama, pretpotavljam, uzimaju dobar dio prihoda.

 

 

 
..... to svi prodavci rade u poslednje vrijeme.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...

To treba prijaviti, za takve slučajeve izričito jest mijenjan zakon o zaštiti potrošača i to je kažnjivo, samo bi bilo dobro imat screenshot stare i nove cijene. Treba gamad naučiti pameti.

 

ovakve akcije se provode već nekoliko godina, samo treba prijaviti

ovdje u članku inspekcija sama daje primjere zavaravajuće poslovne prakse, koja je kažnjiva sa 10-100 tisuća kuna, a jedan od njih je i povećavanje cijena prije akcije - link

 

- U jednom smo nadzoru otkrili kako je cijena za proizvod, a u pitanju je bila računalna oprema, samo dan prije odobravanja popusta povišena, kako bi potrošač stekao dojam da kupuje proizvod po nižoj, odnosno povoljnijoj cijeni.

 
..... u takvim slučajevima oni se ograde da je razlika u cijeni zbog dobavljača.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir


Čitajući ovu temu i dileme oko kupnje novog TV-a - izbor se suzio na tri, za mene cjenovno, realna modela :

- Sony 55XF7596
- Samsung 49Q6
- LG 55UK6950

Cijene za sva tri modela su, okvirno, oko 7oo,oo € ..... Iskreno smatram da se više, realno, i ne isplati uložiti u TV za prosječnog korisnika. Kao što je neko već naveo - tehnologija brzo napreduje ...... ovih dana vidjeh da u ponudi već ima TV-ova sa 8k rezolucijom ...... ode to u nedogled, a mi to sve ne možemo stići ..... bar novčano. ;) 

Ipak, meni ostaje pitanje šta je najbolje za uzeti od tri gore navedena ?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 21:49 (Neške).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...
picajzla0707 kaže...

To treba prijaviti, za takve slučajeve izričito jest mijenjan zakon o zaštiti potrošača i to je kažnjivo, samo bi bilo dobro imat screenshot stare i nove cijene. Treba gamad naučiti pameti.

 

ovakve akcije se provode već nekoliko godina, samo treba prijaviti

ovdje u članku inspekcija sama daje primjere zavaravajuće poslovne prakse, koja je kažnjiva sa 10-100 tisuća kuna, a jedan od njih je i povećavanje cijena prije akcije - link

 

- U jednom smo nadzoru otkrili kako je cijena za proizvod, a u pitanju je bila računalna oprema, samo dan prije odobravanja popusta povišena, kako bi potrošač stekao dojam da kupuje proizvod po nižoj, odnosno povoljnijoj cijeni.

 
..... u takvim slučajevima oni se ograde da je razlika u cijeni zbog dobavljača.

 oni to moraju dokazati ulaznim računima na kojima su datumi, ne dolazi im u provjeru polupismena baba mare, nego tržišna ili koja već inspekcija

dakle, moraju imati ulazne račune s cijenama prije i poslije poskupljenja i mora biti vidljivo da je dobavljač doista povećao cijenu

 

ako misliš da će lako postići neki dogovor s dobavljačem da im ovaj pošalje lažnu potvrdu/račun, ne vjerujem da bi dobavljači riskirali nemale kazne i izdavali lažne račune da pokriju nečiju tuđu muljažu s akcijama, a osim toga i dobavljač te račune mora pravdati odgovarajućim ulazom novčeka na svoj žiro račun

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Neške kaže...
picajzla0707 kaže...

To treba prijaviti, za takve slučajeve izričito jest mijenjan zakon o zaštiti potrošača i to je kažnjivo, samo bi bilo dobro imat screenshot stare i nove cijene. Treba gamad naučiti pameti.

 

ovakve akcije se provode već nekoliko godina, samo treba prijaviti

ovdje u članku inspekcija sama daje primjere zavaravajuće poslovne prakse, koja je kažnjiva sa 10-100 tisuća kuna, a jedan od njih je i povećavanje cijena prije akcije - link

 

- U jednom smo nadzoru otkrili kako je cijena za proizvod, a u pitanju je bila računalna oprema, samo dan prije odobravanja popusta povišena, kako bi potrošač stekao dojam da kupuje proizvod po nižoj, odnosno povoljnijoj cijeni.

 
..... u takvim slučajevima oni se ograde da je razlika u cijeni zbog dobavljača.

 oni to moraju dokazati ulaznim računima na kojima su datumi, ne dolazi im u provjeru polupismena baba mare, nego tržišna ili koja već inspekcija

dakle, moraju imati ulazne račune s cijenama prije i poslije poskupljenja i mora biti vidljivo da je dobavljač doista povećao cijenu

 

ako misliš da će lako postići neki dogovor s dobavljačem da im ovaj pošalje lažnu potvrdu/račun, ne vjerujem da bi dobavljači riskirali nemale kazne i izdavali lažne račune da pokriju nečiju tuđu muljažu s akcijama, a osim toga i dobavljač te račune mora pravdati odgovarajućim ulazom novčeka na svoj žiro račun

 
Razumijemo se u potpunosti ...... samo navodim njihov odgovor kada im se saopšti da je cijena za određeni proizvod bila manja prije nekog vremena u odnosu na trenutnu ..... u najviše slučajeva kada je u toku neka akcija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 22:00 (Neške).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice