Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.526
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 

 Budem sutra, prekosutra

 Jel neki problem sa vracanjem ili...?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
tomislav10 kaže...

 

 Budem sutra, prekosutra

 Jel neki problem sa vracanjem ili...?

 A trebam uzeti GO da odem do Rugvice ... to je jedini razlog 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
tomislav10 kaže...

A da se Vas dvojica prestanete prepucavati dugim postovima koje nitko normalan ne čita?

Bolje da npr predložite TV do 4 soma u veličini 49-50'' za gledanje TV programa 

Preporučio sam ga već puno puta, jesam ja kriv što ljudi ne znaju pročitati par postova unazad i stalno pitaju apsolutno ist pitanja

 

Samsung serija NU7000 osim ako je širok kut gledanja jedan od glavnih uvjeta (onda nema pomoći osuđen si na jeftini ips )

 

 

 Prtetpostavljam da Philips ili Sony serija 7 po tebi ne dolaze u obzir ili (btw Sony je VA, a Philips?)?

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@tomislav10

 

Oba Philips modela imata MVA panel.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
*Pixel*

Drago mi je citat tvoje postove,vidim da volis i da ti je bitna kvaliteta slike i nelose pises.
Ali moram priznat da si kao politicar puno toga nadrobio sto radis a ubit opet nista nisi rekao.
😁😂
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Philips revealed 2019 TV lineup with Dolby Vision and HDR10+ support

 

 Sad kada je Philips napokon implementirao Dolby vision u Oled-u, (doduše "kaska" najmanje dvije godine  za LG-em koji je to implementirao u modelu B7/C7/E7,možda i u seriju 6 koja je iz 2016), sada više nije marketinški trik, kako si prije pisao??

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Pixel kaže...
tomislav10 kaže...

A da se Vas dvojica prestanete prepucavati dugim postovima koje nitko normalan ne čita?

Bolje da npr predložite TV do 4 soma u veličini 49-50'' za gledanje TV programa 

Preporučio sam ga već puno puta, jesam ja kriv što ljudi ne znaju pročitati par postova unazad i stalno pitaju apsolutno ist pitanja

 

Samsung serija NU7000 osim ako je širok kut gledanja jedan od glavnih uvjeta (onda nema pomoći osuđen si na jeftini ips )

 

 

 Prtetpostavljam da Philips ili Sony serija 7 po tebi ne dolaze u obzir ili (btw Sony je VA, a Philips?)?

 Sony seriija 7 je isto šarolika pa nisam siguran da bi bio najbolji izbor jer se svašta može dobit (vezano uz panele, sony serija 7 je vecinom IPS, do nedavno nisam niti znao da imaju VA panel u toj seriji jer inicijalno su svi bili IPS). 

Phillips se ne usudim radi porijekla :) Ne znači nužno da ima lošu sliku. Ako je 5 godina garancije, možda.

Samsung mi je tu nekako najzaokruženiji, ima solidnu sliku, dobar os, relativno pouzdan (koliko to danas tv-i mogu biti jer svi se kvare). 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
*Pixel*

Drago mi je citat tvoje postove,vidim da volis i da ti je bitna kvaliteta slike i nelose pises.
Ali moram priznat da si kao politicar puno toga nadrobio sto radis a ubit opet nista nisi rekao.
😁😂

 Potpuno se slažem :)

Pokušao sam dočarati čime se bavim bez da otkrijem osobne detalje. Znam da zvuči bezveze kad se čita, ali  želim imati svoju privatnost.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
garfield1 kaže...

Philips revealed 2019 TV lineup with Dolby Vision and HDR10+ support

 

 Sad kada je Philips napokon implementirao Dolby vision u Oled-u, (doduše "kaska" najmanje dvije godine  za LG-em koji je to implementirao u modelu B7/C7/E7,možda i u seriju 6 koja je iz 2016), sada više nije marketinški trik, kako si prije pisao??

 Da , sad je phillips dobro ušao u teritorij LG-a i za 99% kupaca koji nisu svjesnio da je kinez to će sigurno biti jedan od izbora. LG i dalje ima daleko bolji os, ali izgubio je prednost u podržanim formatima, a uz to su cijenom slični. 

Bit će zanimljivo :)

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bome ne bi.Debelo i skupo sam se opekao sa Philips tv-om dok još nije postao kinez.Mogu si misliti kakav je tek sada.

 

Kod nas su još uvijek LG oled-i best buy i jeftiniji od Philipsa.Nisam još pročitao niti na jednom forumu kod nas da je netko kupio Philips oled.

 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Ja bome ne bi.Debelo i skupo sam se opekao sa Philips tv-om dok još nije postao kinez.Mogu si misliti kakav je tek sada.

 

Kod nas su još uvijek LG oled-i best buy i jeftiniji od Philipsa.Nisam još pročitao niti na jednom forumu kod nas da je netko kupio Philips oled.

 Nitko pametan nece uzimat Philips OLED pored LG-a

Huawei Mate 20 Pro
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pasko kaže...
Tascam kaže...

Ja bome ne bi.Debelo i skupo sam se opekao sa Philips tv-om dok još nije postao kinez.Mogu si misliti kakav je tek sada.

 

Kod nas su još uvijek LG oled-i best buy i jeftiniji od Philipsa.Nisam još pročitao niti na jednom forumu kod nas da je netko kupio Philips oled.

 Nitko pametan nece uzimat Philips OLED pored LG-a

 Onda ima dosta ludih, pošto dosta kupuju Philips OLED televizore..

 

i još nešto citata iz različitih testova.

 

Verdict
Advertisement

The Philips 55OLED803 is a brilliant TV. In some ways, it's better than the LGs with which it shares a panel, particularly in terms of colour vibrancy and detail.

Skin tones still occasionally seem a little off and a premium Sony will do an even better job with motion, but these are minor flaws in an overall excellent picture performance.

What's more, with the bugs of the first sample we tested no longer proving an issue, you're free to enjoy that excellent picture without fear of the set crashing - and we're free to give the TV the five-star rating it clearly deserves.


Verdict

Overall, the Philips OLED 803 is a strong contender in an already impressive 2018 OLED field. Ambilight gives it a unique advantage, and it has another winner in Perfect Natural Reality, probably the best SDR-to-HDR image processor we've seen since Sony's object-based HDR remastering.

The lack of catch-up is an irritant, however, but given that most users will have another device offering ITVHub or All4, that shouldn't be a deal breaker. The lack of Dolby Vision may prove a bigger hurdle, especially compared to LG's C8 OLED, but only if you have a compatible player and software investment.

What Philips finally has got right is the price: at around GBP2000 this is a superb screen for the money, easily able to take-on LG's OLED equivalent. The OLED game just got even more exciting thanks to this Philips set.

Philips 65OLED803 review: Verdict

In short, it's another exemplary OLED TV from Philips. As with its predecessors, Philips' image processing engine serves up stunningly refined motion across sport, movies and games. The only slight disappointment is the higher input lag compared to the class-leaders.

Add Ambilight to the mix, and the Philips 65OLED803 is a unique and highly credible alternative to other top-performing OLEDs on the market.


CONCLUSION 5/5
The Philips 55OLED803 is an excellent Oled TV and certainly one of the best TVs on the market. The competition is tough and Philips has the weapons to fight against the references of the category, thanks to its P5 processor that performs feats. This TV has more than one trick in its bag to stand out, like the two remotes, a minimalist design and Ambilight system, unique on the market, while maintaining a very high image quality.

Philips 55OLED803 / 12 - Conclusion

With its P5 chip Philips gets beautiful images from the 55OLED803. Especially the addition of Perfect Natural Reality, which gives all your existing content a truly exceptional HDR tone, is an excellent asset. Count on excellent motion sharpness and all the benefits of OLED, and you have amazing picture quality. Philips has also significantly improved the sound so that you get a fantastic all-rounder with this television.


On the other hand the presence of both remote controls is also very significant and the design is a little more refined. Finally, without forgetting a much more powerful HDR rendering since we measure here a luminous peak of 876 nits instead of 750 nits approximately last year, a hell of a difference believe us. The Color Perfect displays simply incredible results, even if we come out a little standards, with colors of breathtaking beauty, which burst the screen with their richness, their dynamism, their nuances and the finesse of the gradients .
For its part, the Ambilight, always so pleasant, brings a real immersion and a variable mood according to the moods (what a great function, really!). Another advantage of this TV full of exclusive features, an SDR / HDR conversion with unprecedented performance, capable of transforming any content into HDR with a natural confusing. The P5 processor, of course, is just as much to rent, it offers a wide range of settings and video processing. We were particularly impressed by the Upscaling Ultra HD quality of this TV and the quality of its motion compensation, although typical camcorder according to the settings, but a flawless accuracy and precision without flickering, nor loss of brightness!
But the knockout is the price of this TV Oled, EUR 2,290, an extremely aggressive price. Not content to win globally as the best Oled TV we have tested so far, the Philips 55POLED803 is also the best value for money on the market. Philips, for the second consecutive year, realizes the grand slam!


PHILIPS 550LED803 Review

The 55OLED803 makes improvements over its predecessor, delivering cinematic visuals, Ambilight immersion and solid sonics. Great price tag too.

Final verdict

The 65OLED is a pretty remarkable achievement. It delivers the punchiest HDR pictures of any OLED TV we've tested so far, without compromising OLED's natural advantages of gorgeous black levels and ultra-wide viewing angles. It also converts SDR to HDR exceptionally well if you want to do that.


Verdict

Tucked away in its beautifully built bodywork is Philips' most powerful and comprehensive video processing engine. This delivers images that enjoy levels of sharpness, brightness, contrast and color range that other OLED TVs just can not reach - all backed up by OLED's traditional stellar black levels and contrast.

Sure, there are a couple of things pending firmware updates and not all viable apps offer HDR at present. But we're nitpicking.

Overall, the Philips OLED masterpiece.

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja budala moraš biti da uzmeš Philips Oled Tv?

 

 
3 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jomi kaže...

Koja budala moraš biti da uzmeš Philips Oled Tv?

 

 Svaka budala, koji traži televizor sa najkvalitetnijom slikom:)) A ove godine, če mnogo ljudi kupovat Philips model 7304, koji, če tražit veoma dobar televizor za ne previše para..

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 17:47 (garfield1).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sigurno u Philips u neće dobiti Tv s najboljom slikom, nakon nekoliko dana sto ga kupi dobiti će sam od sebe potvrdu da je budala. 

 
4 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jomi kaže...

Sigurno u Philips u neće dobiti Tv s najboljom slikom, nakon nekoliko dana sto ga kupi dobiti će sam od sebe potvrdu da je budala. 

 Da nije to onda Lg..? I ja imam model 7303 več neko vreme,pa sam još uvijek veoma zadovoljan:))

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 17:51 (garfield1).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže..

 Svaka budala, koji traži televizor sa najkvalitetnijom slikom:)) A ove godine, če mnogo ljudi kupovat Philips model 7304, koji, če tražit veoma dobar televizor za ne previše para..

 Po tvojoj procjeni, kada se očekuje u HR prodaja tog novog modela, koliko bi mogao koštati u varijanti 55"?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel zna netko da li postoji mogucnost povrata robe ako nije kupljena preko web shopa nego bas u trgovini?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...
garfield1 kaže..

 Svaka budala, koji traži televizor sa najkvalitetnijom slikom:)) A ove godine, če mnogo ljudi kupovat Philips model 7304, koji, če tražit veoma dobar televizor za ne previše para..

 Po tvojoj procjeni, kada se očekuje u HR prodaja tog novog modela, koliko bi mogao koštati u varijanti 55"?

 Negdje u travnju / svibnju. A cjena bi mogla bito oko 900 evra.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samo ću se nadovezati da sam isprobao nekoliko Phillips televizora s pompoznim natpisom "2018 model" i ama baš svaki od njih ima katastrofa performanse.

Već kod listanja opcija u izbornicima sam čovjeku zahvalio na vremenu, vratio daljinski i otišao pogledati TCL.
Moj PC  
1 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
kdokma kaže...
garfield1 kaže..

 Svaka budala, koji traži televizor sa najkvalitetnijom slikom:)) A ove godine, če mnogo ljudi kupovat Philips model 7304, koji, če tražit veoma dobar televizor za ne previše para..

 Po tvojoj procjeni, kada se očekuje u HR prodaja tog novog modela, koliko bi mogao koštati u varijanti 55"?

 Negdje u travnju / svibnju. A cjena bi mogla bito oko 900 evra.

 900 €??? U startu ne bi smio biti preko 6000kn!

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...
garfield1 kaže...
kdokma kaže...
garfield1 kaže..

 Svaka budala, koji traži televizor sa najkvalitetnijom slikom:)) A ove godine, če mnogo ljudi kupovat Philips model 7304, koji, če tražit veoma dobar televizor za ne previše para..

 Po tvojoj procjeni, kada se očekuje u HR prodaja tog novog modela, koliko bi mogao koštati u varijanti 55"?

 Negdje u travnju / svibnju. A cjena bi mogla bito oko 900 evra.

 900 €??? U startu ne bi smio biti preko 6000kn!

 A zašto ne bi smeo prelazit tu cjenu..?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
kdokma kaže...
garfield1 kaže...
kdokma kaže...
garfield1 kaže..

 Svaka budala, koji traži televizor sa najkvalitetnijom slikom:)) A ove godine, če mnogo ljudi kupovat Philips model 7304, koji, če tražit veoma dobar televizor za ne previše para..

 Po tvojoj procjeni, kada se očekuje u HR prodaja tog novog modela, koliko bi mogao koštati u varijanti 55"?

 Negdje u travnju / svibnju. A cjena bi mogla bito oko 900 evra.

 900 €??? U startu ne bi smio biti preko 6000kn!

 A zašto ne bi smeo prelazit tu cjenu..?

 Pa zato što iz Samsungova izloga se može izabrati jednako dobar, a vjerojatno po pitanju slike i bolji Tv (nu8002), a i iz Philips-a se već može  dobiti pus7803 za 5500kn... a i zato što bi ga ja možda kupio kad bi bio 6000kn Pa - 10%,😁 (rado bi htio android, ali ne pod svaku cijenu).

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@kdokma

 

Pa to je početna cjena..I Samsung je bio dosta skuplji, kad je izašao.. Taj Philips češ prema kraju ljeta svakako dobit jeftinije:) A što se tiče slike, če biti sigurno kvalitetniji od tog Samsunga.. Jer, če imat več 10 bitni panel, Direkt Led panel, i "osjetno" bolji procesor, koji je u prošlogodišnjim OLED televizorima..Pored toga, če ima več širok razpon boja, Dolby Vision, HDR10+ itd..

 
1 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
jomi kaže...

Sigurno u Philips u neće dobiti Tv s najboljom slikom, nakon nekoliko dana sto ga kupi dobiti će sam od sebe potvrdu da je budala. 

 Da nije to onda Lg..?I ja imam model 7303 več neko vreme,pa sam još uvijek veoma zadovoljan:))

 Ima li uopće koji model Philips tv-a za koji ti nisi napisao da ga imaš? 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko se sjetim nisam nikad napisao, da imam osobno više Philips televizora osim sada taj model 7303.. A napisao sam najvjerovatnije, da imam na poslu sve te televizore naravno kao i ostale:)

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 8:29 (garfield1).
 
0 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@kdokma

 

Pa to je početna cjena..I Samsung je bio dosta skuplji, kad je izašao.. Taj Philips češ prema kraju ljeta svakako dobit jeftinije:) A što se tiče slike, če biti sigurno kvalitetniji od tog Samsunga.. Jer, če imat več 10 bitni panel, Direkt Led panel, i "osjetno" bolji procesor, koji je u prošlogodišnjim OLED televizorima..Pored toga, če ima več širok razpon boja, Dolby Vision, HDR10+ itd..

 da bio je dosta skuplji, ali je i klasu i pol barem više pozicioniran. On je bio u klasi pus8303 ili neke više serije, a ovaj novi pus7304 je početna varijanta srednjeg segmenta ili samsugove serije 7xxx...

A što se tiće slike vrlo je upitno hoće li biti bolji od tog samsunga nu8002. (hdr mu sigurno neće biti bolji, možda malo sd programi kojih je ipak sve manje, 50/60HZ naspram 100/120hz...), mislim sviđa mi stv, barem na pairu, ali ne mislim na njega potrošiti više od 5500 kuna u prvoj polovici godine, u drugoj max 4999kn... Tko voli nek izvoli...

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

treba mi pomoć u vidu davanja samopouzdanja za odabir dijagonale.

sudeći po Rtingsu i sličnim, za gledanje na razdaljini od blizu 3 m

treba ti 75” ekran.

no way, zaista ne bismo preko 55”.

 

meni sad treba neko da kaže da neće biti loše gledati ni ovako.

ipak nije to projektor, da se razumemo.

a po uputstvima sa sajta Gadget Bench sam izračunala

da mi je ugao gledanja 44 stupnja, ne znam više ništa.

brine me da neću dobro videti VA panel ako se odmaknem metar levo ili desno od njega.

ali mislim da to spada do 40 stupnjeva. ne zamerite

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
happytimes kaže...

treba mi pomoć u vidu davanja samopouzdanja za odabir dijagonale.

sudeći po Rtingsu i sličnim, za gledanje na razdaljini od blizu 3 m

treba ti 75” ekran.

no way, zaista ne bismo preko 55”.

 

meni sad treba neko da kaže da neće biti loše gledati ni ovako.

ipak nije to projektor, da se razumemo.

a po uputstvima sa sajta Gadget Bench sam izračunala

da mi je ugao gledanja 44 stupnja, ne znam više ništa.

brine me da neću dobro videti VA panel ako se odmaknem metar levo ili desno od njega.

ali mislim da to spada do 40 stupnjeva. ne zamerite

 65" super na toj udaljenosti. Uzmi u obzir da su to preporuke za gledanje 4k sadržaja.

55"  je ok, ali 65" je bolje.  Uzmi u obzir i što ćeš gledati. Ako gledaš puno filmova / dokumentraca, igraš se na tv-u  onda veći ekran itekako dobro dođe. Ako gledaš tv program , sve i svašta i nisi prekritičan 55 je dovoljno.

Ako recimo uzmeš 65  i sjediš blizu, recimo max 3m, na VA panelu bi mogla primjetiti varijaciju slike ako se pomakneš lijevo desno previše, mislim na toj udeljenosti da bi se primjetilo ako odeš preko metra.

Gledao sam npr 75" VA panel (Samsung serije nu7000) na jedno 2.5 - 3m i čak kad sjedim u sredini primjetim gubitak kontrasta po rubovima ekrana. 

Računaj da kod va panela imaš centar točno ispred ekrana i jedno mjesto lijevo i desno, sve dalje preko toga se već primjeti više ili manje ovisno o konkretnom panelu

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
happytimes kaže...

treba mi pomoć u vidu davanja samopouzdanja za odabir dijagonale.

sudeći po Rtingsu i sličnim, za gledanje na razdaljini od blizu 3 m

treba ti 75” ekran.

no way, zaista ne bismo preko 55”.

 

meni sad treba neko da kaže da neće biti loše gledati ni ovako.

ipak nije to projektor, da se razumemo.

a po uputstvima sa sajta Gadget Bench sam izračunala

da mi je ugao gledanja 44 stupnja, ne znam više ništa.

brine me da neću dobro videti VA panel ako se odmaknem metar levo ili desno od njega.

ali mislim da to spada do 40 stupnjeva. ne zamerite

 65" super na toj udaljenosti. Uzmi u obzir da su to preporuke za gledanje 4k sadržaja.

55"  je ok, ali 65" je bolje.  Uzmi u obzir i što ćeš gledati. Ako gledaš puno filmova / dokumentraca, igraš se na tv-u  onda veći ekran itekako dobro dođe. Ako gledaš tv program , sve i svašta i nisi prekritična 55 je dovoljno.

Ako recimo uzmeš 65  i sjediš blizu, recimo max 3m, na VA panelu bi mogla primjetiti varijaciju slike ako se pomakneš lijevo desno previše, mislim na toj udeljenosti da bi se primjetilo ako odeš preko metra.

Gledao sam npr 75" VA panel (Samsung serije nu7000) na jedno 2.5 - 3m i čak kad sjedim u sredini primjetim gubitak kontrasta po rubovima ekrana. 

Računaj da kod va panela imaš centar točno ispred ekrana i jedno mjesto lijevo i desno, sve dalje preko toga se već primjeti više ili manje ovisno o konkretnom panelu

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice