Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.604
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

to to, hvala puno!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
happytimes kaže...

treba mi pomoć u vidu davanja samopouzdanja za odabir dijagonale.

sudeći po Rtingsu i sličnim, za gledanje na razdaljini od blizu 3 m

treba ti 75” ekran.

no way, zaista ne bismo preko 55”.

 

meni sad treba neko da kaže da neće biti loše gledati ni ovako.

ipak nije to projektor, da se razumemo.

a po uputstvima sa sajta Gadget Bench sam izračunala

da mi je ugao gledanja 44 stupnja, ne znam više ništa.

brine me da neću dobro videti VA panel ako se odmaknem metar levo ili desno od njega.

ali mislim da to spada do 40 stupnjeva. ne zamerite

 55" na 3m je cisto OK, nece biti premalo iako je 65 naravno bolje. Stvar novaca na kraju.

 

45 stupnjeva je vec solidno ustranu, ako si dobro izmjerio kut. Pod tim kutem ces na VA imati ispranije boje, a to mozes primjetiti i u ducanu, cak i na prenapucanim postavkama i demo materijalu.

 

Evo jos jednom video:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 14:02 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...

 Pa zato što iz Samsungova izloga se može izabrati jednako dobar, a vjerojatno po pitanju slike i bolji Tv (nu8002), a i iz Philips-a se već može  dobiti pus7803 za 5500kn... a i zato što bi ga ja možda kupio kad bi bio 6000kn Pa - 10%,😁 (rado bi htio android, ali ne pod svaku cijenu).

Naravno, pa tko normalan bi dao toliki novac za KINESKI philips s 60Hz panelom  kad je samsung 55NU8002 dostupan za 5999kn ili 55Q6 za 6700. Da ne spominjem Sony XF9005 te LG 55SK8500/9500. Svi ti tv imaju pravi 100Hz panel, i uvijek znaš što uzimaš.

 

Danas u City Centru West/East ZG popust od 15% na Sony, LG, Panasonic u S.Domenici.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 14:29 (Flagship).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa, kao i sve ostalo, opet mozes nadrljati. Ja sam 2x kupovao Sony 49xf7596 i prvi je imao losiju sliku ( citaj backlight bleeding) i znao se smrznut. Prodao sam ga i opet kupio isti ali u Svijetu medija i slika je puno bolja, cak sam sasvim zadovoljan i sa sd kanalima nase televizije, pogotovu nakon sto su mi iz terrakoma poslali onu CI karticu pa nema vise ono tv boxa. Hd kanali su super, a opet sport klub 1 u sd je ocaj. No to sam rijesio streamanjem sa neta preko acestreama i vlc playera.

 

Ono sto me totalno raspizdilo kod sonya je da ima bluetooth, ali je niskoristi jer ti ide samo 1 uredjaj, tj daljjnac i njihovi teveji su odvratno limitirani na malo proizvoda, tako da nista od bezicnih slusalica, moram kupit dongle za bluetooth a wireless tipkovnicu cu uzet koju su oni preporucili da ne bilo problema, a sad su najavili i ukidanje kodija. Ma sranje, iako imaju brutalno dobar prikaz slike i upscaling. Ovaj drugi sto sam uzeo, imo sam srece da je ispo tak dobar panel. Onaj prvi iz elipsa je bio uzas u usporedbi....

 

Na koncu, trebo sam slusat pixela i ubost nu7402 seriju pred bozic kad su 50inca isli za 3300kn ...a eto, ubuduce necu srljat al ne kupujem novi tv sljedecih 6-7g.

 

Ne znam zasto lg ispada los, jer sogor ima model iz 2017 sa brutalno dobrom slikom i  ips je sasvim ok. VA je bas za one filmoljupce koji gledaju u mraku i gustaju se ...

 

Sljedece ide microled tv ako bude tad, dao bog...

 

Po meni samsung nu7402, jer nudi dosta i za relativno msle pare, pa lg i onda sony, u cjenovnom rangu do 5000kn.

 

Ako oces nesto iz vise klase, treba dat bar 7000kn. Frend ima sony 55xf9005 i to je best buy tv na trzistu i tocka. Razlika izm njegovog i moga je bolesna, jednostavno vidis to ali koliko para, tolko mjuze. 

 

Filipsa necu nikad uzet. Vidio sam jedan od tih ambolighta kod drugog lika doma i moj sony ga sisa kvalitetom prikaza ko nista. A moj sony je low end iz xf75 serije. 

 

Sretno ti bilo drugi put tomislav10. I potrazi na netu kalibracijske preporuke za koji god tv uzmes  jer ce ti to poboljsat prikaz sigurno. To sam ja uradio za svog sonya. 

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi treba mi tv za cca 8500kn, dijagonala da je 140cm, sto preporucujete?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo sam skeptik što se Vivaxa tiče, no da li bi ovo mogao biti dobar omjer uloženo/dobiveno? Smart TV, Wifi i te gluposti mi ne trebaju, kad se spajam na 4K sat resiver.

https://www.moduldevet.hr/vivax-imago-led-tv-65uhd121t2s2eu

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 21:27 (David87).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1950Killer kaže...

Ljudi treba mi tv za cca 8500kn, dijagonala da je 140cm, sto preporucujete?

 Imas neke specificne zahtjeve, koje su navike gledanja tva.

generalno samsung q6 , nu8002, q7.

ili najbolja opcija sony xf9005, trenutno je 9000 kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 21:55 (Pixel).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marik7 kaže...

Pa, kao i sve ostalo, opet mozes nadrljati. Ja sam 2x 

Sretno ti bilo drugi put tomislav10. I potrazi na netu kalibracijske preporuke za koji god tv uzmes  jer ce ti to poboljsat prikaz sigurno. To sam ja uradio za svog sonya. 

 

 

 Vratio lg50uk6950 i danas naručio 49nu7172. Bio na akciji u mallu za cca 3 soma kuna. Rszmišljao sam i o 50nu7442 al nije mi se davalo 800kn više ... Kad ga dobijem u petak javim dojmove... 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao sam samsung nakon godinu dana probilo osvjetljenje, ne hvala vise, a nisam zalio na parama. A sluzit ce za ps4 i gledanje serija filmova. Ne treba bit 3d, al smart obavzeno

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1950Killer kaže...

Imao sam samsung nakon godinu dana probilo osvjetljenje, ne hvala vise, a nisam zalio na parama. A sluzit ce za ps4 i gledanje serija filmova. Ne treba bit 3d, al smart obavzeno

 A misliš da se drugima to ne može desiti ? Mema marke s kojom netko nije imao problema, ne treba zato donositi zaključke na temelju jednog iskustva. 

Sony xf9005 je jako dobar tv.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jel imate kakvih iskustva sa domaćom televizijom noa vision led tv

2005 kupio Philips CRT 82 cm 16:9...deset godina bez greške radio...ja ga koristio do 2010 godine
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
happytimes kaže...

treba mi pomoć u vidu davanja samopouzdanja za odabir dijagonale.

sudeći po Rtingsu i sličnim, za gledanje na razdaljini od blizu 3 m

treba ti 75” ekran.

no way, zaista ne bismo preko 55”.

 

 

 momci s rtingsa su ok poznavatelji tv tehnologije no i oni se prokake kada ljudima govore s koje udaljenosti treba gledati tv ?!

imaju li njihove teorije uporište u bilo kojoj znanosti ?

nemaju, i tu je točka.

tebi odgovara jedna udaljenost, nekome druga, trećoj osobi treća...

 

isto tako ja mogu napisati da je često gledanje televizora u mraku štetno za oči !

da, to mi je osobno rekao oftalmolog prije desetak godina..jer se nešto kao....., oko nalazi u neprirodnoj situaciji jer se svaki tren mora naprezati zbog izmjena scena, svjetlijih, tamnijih a okolina koja nije u fokusu je potpuno tamna i tako se nešto u oku oštećuje, ne znam baš što, ne sjećam se.

 

isto tako znam da je zgledanje vrhunskih filmova najbolje otići u kino..

taj doživljaj ne može zamijeniti niti OLEd oa 100 inch...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
happytimes kaže...

treba mi pomoć u vidu davanja samopouzdanja za odabir dijagonale.

sudeći po Rtingsu i sličnim, za gledanje na razdaljini od blizu 3 m

treba ti 75” ekran.

no way, zaista ne bismo preko 55”.

 

 

 momci s rtingsa su ok poznavatelji tv tehnologije no i oni se prokake kada ljudima govore s koje udaljenosti treba gledati tv ?!

imaju li njihove teorije uporište u bilo kojoj znanosti ?

nemaju, i tu je točka.

 WTF, ako se ne slazes s njima ok, ali izmisljati ovako je stvarno sramotno. Tu je tocka? Hvala Kralju svega na zapovijed, mozes li mi jos objasniti kako je zemlja ravna ?

Clanak im se zove "TV Size to Distance Calculator and Science" ako ne razumijes engleski, ovo zadnje "and Science" znaci "i znanost". Ne mozes samo reci da njihove teorije nemaju uporiste u bilo koju znanost, kada ima. Procitaj sta su napisali, prije nego sto tako tvrdo reknes da nemaju uporiste. Ako to sto koriste nije dovoljno , ili ta znanost nije ispravna, ne mozes stvarno ocekivati da samo kazes "nemaju, i tu je tocka" pa da netko odbaci sta su oni napisali uzmimajuci to tebi na rijec .


5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa da, tako nešto i moj zdravi razum pokušava da mi objasni,

da ne spominjem uopšte nervni slom koji bi se desio

kad bi nešto “procurilo” na ekranu plaćenom izvan svake zone komfora

i svakodnevnog življenja.

da ne spominjem da drugi ljudi samo uđu i kupe šta im random osoba

preporuči.

ma samo da ugao gledanja valja i imaću mir 🙏🏻

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
happytimes kaže...

treba mi pomoć u vidu davanja samopouzdanja za odabir dijagonale.

sudeći po Rtingsu i sličnim, za gledanje na razdaljini od blizu 3 m

treba ti 75” ekran.

 

 


Rtings:
Higher field of view was first made possible with Full HD resolutions, but 4k enhances that ability even more. Sitting close to a 1080p TV will often make it seem like you are watching your TV through a screen door, even if it is playing a high quality 1080p HD movie. By increasing your distance from the TV, the density of the details will also increase, producing a better image. This is the angular resolution: the number of pixels per angle. The farther away, the higher the angular resolution will be.

 

Since 4k TVs have such a large density of pixels, it is much more difficult for this issue to arise. You need to be quite close to a fairly large TV for it to be noticeably annoying.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

suprotno logici, prosečnim balkanskim stanovima i ponudi na tržištu 😂

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim u ovim starijim postovima gdje se pisalo da su razlike izmedju 55NU8002 i 55Q6FN minimalne i da se uzme onaj povoljniji. Vidim da ovaj prvi ima 8bit panel, a ovaj drugi 10bit. E sad me zanima gdje se moze primjetit ta razlika izmedju tih panela kod gledanja? Da li je to vidljivo dosta ili?

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 22:37 (bero666).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
happytimes kaže...

treba mi pomoć u vidu davanja samopouzdanja za odabir dijagonale.

sudeći po Rtingsu i sličnim, za gledanje na razdaljini od blizu 3 m

treba ti 75” ekran.

 

 


Rtings:
Higher field of view was first made possible with Full HD resolutions, but 4k enhances that ability even more. Sitting close to a 1080p TV will often make it seem like you are watching your TV through a screen door, even if it is playing a high quality 1080p HD movie. By increasing your distance from the TV, the density of the details will also increase, producing a better image. This is the angular resolution: the number of pixels per angle. The farther away, the higher the angular resolution will be.

 

Since 4k TVs have such a large density of pixels, it is much more difficult for this issue to arise. You need to be quite close to a fairly large TV for it to be noticeably annoying.

 

Koja je razlika između FullHD i 4k? Ne u tehnologiji, nego dali se to primijeti kada se gleda TV kući? 

 

Piše da je LCD prvi panel sa 4K rezolucijom, pa u nastavku da LED panel daje FullHD... LCD i LED Jeli se može kupiti onda LCD sa FullHD a LED sa 4K ili ipak NE?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo stigao mi Samsung 49NU7172. Prvi dojmovi u usporedbi sa LG 50UK6950 da ima, meni subjektivno, bolju sliku. Možda je za mrvicu pretamna, ali manje blijeda nego što je bila na LG-u. Postavio sam postavke po vlastitom nahođenju, postavio sam i filmski mod prema preporukama od Darka (što je slićno ili isto kao i postavke od rtingsa) ali mi ne pašu. 

Zanimljivo da na HDMI-1 ulazu nije radio zvuk od Iskonovog tv setboxa, dok na drugom radi normalno (možda sam nešto sprčkao s postavkama zvuka na TV-u).

Slika na tv programima, 576i, je zadovoljavajuća, na HD od Iskona nešto bolja,  ali ne bitno.

Zanimljivo da ovaj panel ima bolji kontrast po dubini od LG-ievog što me nerviralo. 4K sa youtube je odličan,  ali ni na LG-ev nism imao nikakvih primjedbi.

Kvalitet slike kod gledanja pod većim kutem se manje gubi nego kod LG-a. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 23:05 (tomislav10).
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze li pomoc oko odabira TVa.

Sljedece sto mi je bitno :

-4K

-VESA Mount

-min 100cm

-SmartTV

-Da je odlicna slika, koristit ce se za filmove,serije, utakmice i playstation

 

Do max 2500kn, ima li takvih?

Hvala!

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 23:48 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

šta mislite o kamikazi, izleteti sa LG 55EG9A7V umesto 4K VA Samsungom (NU7402) 

za gledanje na skoro 3 metra?

(zbog određenih mogućnosti samo to dolazi u obzir)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Charlie S kaže...

Koja je razlika između FullHD i 4k? Ne u tehnologiji, nego dali se to primijeti kada se gleda TV kući? 

 

Piše da je LCD prvi panel sa 4K rezolucijom, pa u nastavku da LED panel daje FullHD... LCD i LED Jeli se može kupiti onda LCD sa FullHD a LED sa 4K ili ipak NE?

 Kod tv-a imaš par izvedbi:

 

1. Plasma (više je nema)

2. LCD sa CCFL pozadinskim osvjetljenjem (stari način osvjetljavanja slike putem lampi, više nije u upotrebi tako da ni toga nema)

3. LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjem (trenutno većina tv-a, umjesto starih lampi sliku osvjetljavaju LED diode)

4. OLED (svaki piksel svijetli za sebe, pravi LED display)

 

Pomutnja nastaje jer su trgovine nazvale LCD sa LED pozadinskim osvjetljenjem samo LED tv, što je netočan naziv. Jer to je i dalje LCD ekran samo sliku osvjetljavaju LED diode umjesto starih lampi.

Pravi LED tv je u biti OLED, gdje svaki piksel svjetli za sebe, a pozadinsko osvjetljenje ne postoji.

I jedan i drugi možeš kupiti u 4K i u FHD.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
happytimes kaže...

šta mislite o kamikazi, izleteti sa LG 55EG9A7V umesto 4K VA Samsungom (NU7402) 

za gledanje na skoro 3 metra?

(zbog određenih mogućnosti samo to dolazi u obzir)

 To je starija generacija oleda koja nema HDR ni 4k , ali i dalje vrhunsku sliku, neusporedivo bolju nego NU 7402

Na 3 metra i 55" 4k ti je stvarno nebitan. Meni na 65" na toj udaljenosti HD izgleda odlično.

Jedino pazi da nisi u gurpi korisnika kojima burn in može raditi probleme.

Ako gledaš raznolik sadržaj onda nemaš problema, ako gledaš često isti sadržaj koji ima neki logo stanlno na istom mjestu, onda imaš problema :)

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala po peti put :)

ma što je najveći fazon, ako ne gledam konkretno seriju ili film,

idu mi random slideshow fotke što Chromecast povlači sa neta,

nismo gejmeri ali gleda se fudbal dosta.

ne mogu da verujem koliko je teško doneti odluku.

a najširi ugao gledanja je definitivno 30, pa ću pokušati da nađem

još dokaza da je to ok za Samsungov VA panel

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,treba mi savjet oko kupovine LED TVa za sobu,ekran 82,netreba mi nista posebno.Nasao sam par modela pa me zanima koji model da uzmem,pa ako moze savjet..svi imaju garanciju 5g

 

HISENSE H32A5100

NOA LED TV32 HDR N32LHXB

LED TV ELIT L-3217ST2

STRONG LED TV SRT32HZ4003N

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

od tih Hisense

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa, imaju li svi TV-i još uvijek analogni tuner?
Zgrada nekim čudom ima analogni signal...
I koja bi bila ok dijagonala za 3-3.5m udaljenosti?
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da da. Lg 55uk6950 i Smsung 49nu7172 imaju.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kratos091 kaže... 
I koja bi bila ok dijagonala za 3-3.5m udaljenosti?

 Za 4k materijal barem 65”

Generalno ne ispod 55”, 65” optimalno

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice