Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.395
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam LG i isto mi je jučer javljao da se ne može spojit na server na glasovne komande. Valjda onda nešto do njih.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš sam kupio u Emezetti taj šugavi Panasonic i izdrzao je mjesec i devet dana. Upravo je na putu u servis u Zagrebu na detekciju kvara. Saturacija boja je otišla u ekstremnu i ne odobravaju zamjenu za sad. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Imam C8 i imam neke probleme u korištenju.
Najveći je da mi u većini mkv datoteka ne prepoznaje titlove.
Pogledao sam info vezan uz player da čita određene formate ali mi je totalno čudno da uglavnom ima problema. Napravio sam factory reset ali ista stvar. Vanjske titlove čita.

HBO aplikacija mi zna s vremena na vrijeme zamrznuti. OK, vjerovatno je problem do aplikacije ali je iritantno da se mora upaliti i ugasiti TV, a da nema mogućnosti gašenja aplikacije. Ili možda ima neka opcija?

Jučer mi u par navrata nisu radile glasovne commande. Javio neku grešku da se ne može spojiti na server. Mislim WTF. Zašto se za običnu glasovnu komandu mora spajati na vanjski server. Internet je inače radio bez problema u tom trenutku.

I jedno općenito pitanje. Zbog čega se kod postavljanja svijetline iznad 50 kvari crna boja. Zar crna nije uvijek crna bez obzira na svijetlinu. Znam da se na OLED-u svijetlina postavlja preko OLED light ali nekako mi nema smisla da obična svijetlina mjenja crnu boju. Iako ako dobro razumijem to je problem loše uniformiranosti panela jer tamo gdje je panel dobar crna je crna i kada se poveća svjetlina.

Jako rijetko koristim mkv pa ne znam, ovo malo mi je radilo bez problema, ali obicno iskljucim titlove jer mi ne trebaju i onda samo smetaju na ekranu.

U pola godine koliko imam tv hbo mi se smrznuo dva puta i morao sam skroz ugasit tv da proradi. Aplikaciju mozes ubit da odes na home ekran , tada ti gore prikaze koja je aktivna aplikacija i imas X kraj nje za gasenje, nekad ovo pomogne, nekad ne.

 

Glasovne naredbe idu na server, vjerojatno vise razloga, prvo da te prate kako koristis tv, ne mora biti razlog spijuniranje nego tako lakse prate rad sustava radi mogucih poboljsanja,  AI sustav je vjerojatno na serveru (manji dio na tvu), ali nisam siguran, znam da svi salju glasovne naredbe na server (i telefoni)

 

Svjetlina nije ono sto mislis, svjetlina samo pomice donju granicu u odnosu na koju se dodaje ostalo kod generiranja slike. Zato ako je previse podignes slika vise nije crna, nema to veze s panelom. To je samo offset. Nema veze s uniformnoscu.

Svi paneli nisu isti , meni recimo svjetlina na 50 nije ok, prenisko je i izgubim sve detalje. Kod mene je 54 optimum kad stavim testne uzorke, crna je i dalje skroz crna, a izlazak i crne prema sivoj je kontinuiran.

Oled light određuje izlaznu razinu svjetlosti ekrana i on ne dira crnu

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li preporuka za smart tv koji bi koristio za iptv programe do 4000 kuna.

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Imam C8 i imam neke probleme u korištenju.
Najveći je da mi u većini mkv datoteka ne prepoznaje titlove.
Pogledao sam info vezan uz player da čita određene formate ali mi je totalno čudno da uglavnom ima problema. Napravio sam factory reset ali ista stvar. Vanjske titlove čita.

HBO aplikacija mi zna s vremena na vrijeme zamrznuti. OK, vjerovatno je problem do aplikacije ali je iritantno da se mora upaliti i ugasiti TV, a da nema mogućnosti gašenja aplikacije. Ili možda ima neka opcija?

Jučer mi u par navrata nisu radile glasovne commande. Javio neku grešku da se ne može spojiti na server. Mislim WTF. Zašto se za običnu glasovnu komandu mora spajati na vanjski server. Internet je inače radio bez problema u tom trenutku.

I jedno općenito pitanje. Zbog čega se kod postavljanja svijetline iznad 50 kvari crna boja. Zar crna nije uvijek crna bez obzira na svijetlinu. Znam da se na OLED-u svijetlina postavlja preko OLED light ali nekako mi nema smisla da obična svijetlina mjenja crnu boju. Iako ako dobro razumijem to je problem loše uniformiranosti panela jer tamo gdje je panel dobar crna je crna i kada se poveća svjetlina.

 Evo ja imam lgsk85 i meni nije htel očitovati titlove od torrenta, makar ih imenovao isto kao i film(.str)

Sve sam riješio preko programa MKVToolNix(spojiš titlove i film), tek tada pokazuje titlive i da upravljati njima..

Nadam se da sam riješio dio tvog problema.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

O čemu ovisi čitanje titlova kod filmova? Nekoć sam trebao prijevod ugraditi u film da bih ga sa kompa streamao na telku. 

 

Sad na mobitel skinem film, sa getsubtitles(jeben app) skinem prijevod koji aplikacija odmah i preimenuje i to je to. 

 

Imam dosta serija na mobitelu koje ne mogu otvoriti sa media playerom od mobitela (ima video al zvuk nije podržan) ali kad piknem cast, film se bez problema pokrene na televizoru. I DD i DTS, sve jede.

 

Dal je to kaj sve radi na telki do telke ili mobitel ima neko naprednije streamanje? Da znam, kaj da zadržim kad će bit zamjena 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
POZNANOVEC kaže...

 Evo ja imam lgsk85 i meni nije htel očitovati titlove od torrenta, makar ih imenovao isto kao i film(.str)

Sve sam riješio preko programa MKVToolNix(spojiš titlove i film), tek tada pokazuje titlive i da upravljati njima..

Nadam se da sam riješio dio tvog problema.

 može ih tako ubaciti no to nije rješenje problema jer LG player bar od web os 3.5 MORA čitati tilove i iz MKv kontejnera, AVI, bilo kojega..jer je to današnjim televizorama banalna funkcija.

 

ako može moj Lg od 4500kn čitati što god mu gurnem preko USB-a (dakle ne preko Pc-a već uštekam vanjski disk ili flash drive u USB 2.0 utor) to isto mora raditi  pogotovo tv koji košta desetak tisuća kuna.

 

s njegovim televizorom nešto nije u redu  ili CroDexter nije baš dobro objasnio koji su to "vanjski" titlovi koje čita ?!

onda postoje i neki "unutarnji" ako sam dobro shvatio koje ne čita ?!

kakav je to ?

 

MKV je samo torba u koju utrpaš video zapis, zvukovni zapis i subtitl. 

Pogledao sam u godini dana oko stotinjak filmova (više od pola u MKV kontejneru, uglavnom h.264 codec) i samo s jednim sam imao problem a bio je u HEVC-u- h.265

 

neki su tu na temi skinuli isti film i njima je radio.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 21:19 (Anđeo bez falinge).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Momci sta kazete za ovaj tv UE65NU7402 Samsung.

Sad je na popustu za 7k?

Ako imate bolji prijedlog od toga slobodno napisite?

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 22:21 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jedva sam ponovno pronašao informaciju o titlovima. Nikako da se sjetim da je u helpu.
Uglavnom, znam da je mkv kontejner ali mi za 95% mkv-ova ne daje opciju odabira titla koji je u kontejneru. Znam da titl postoji jer kad pokrenem film na mobitelu u VLC-u ili Kodiju mogu odabrati titl. To me živcira jer gledam uz engleske titlove koji postoje u svakom mkv fajlu. Kad stavim mkv i titl u isti folder može se odabrati titl.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Joke32 kaže...

Može li preporuka za smart tv koji bi koristio za iptv programe do 4000 kuna.

Hvala

 Ovdje imaš veoma dobar model..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/

 

Ili poslije još koji od  ta dva modela.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7172-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-61847251

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-55uk6470plc-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67315811

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Momci sta kazete za ovaj tv UE65NU7402 Samsung.

Sad je na popustu za 7k?

Ako imate bolji prijedlog od toga slobodno napisite?

To je dobar tv za vecinu hd,uhd sadrzaja, jedino na njemu neces imati HDR ako ti je to bitno , cijena ok.

Jedino ako si zahtjevniji korisnik onda trazi dalje, ali to ce te daleko vise kostati.

 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

To je dobar tv za vecinu hd,uhd sadrzaja, jedino na njemu neces imati HDR ako ti je to bitno , cijena ok.

Jedino ako si zahtjevniji korisnik onda trazi dalje, ali to ce te daleko vise kostati.

 

 Ma nije to za mene nego za prijatelja koji nije zahtjevan korisnik,za njeg su svi televizori isti k...toliko o tom.

Znam da bi gledao dosta ove nase programe i iptv,a ovo je 65" i ne znam kakvo mu je skaliranje slike.Ako ne radi to u priliku dobro to ce izgledat katastrofa na 65".

Kod mene je sony 55" iptv i nasi programi izgledaju odlicno s obzirom na dijagonalu i rezoluciju.

Hdr je totalno nebitan,znaci nece pogrijesit s ovim tvom,ja sam mu predlozio ako oce da nadoplati malo pa uzme 55" sonyev model neki.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 12:06 (hrka11).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Momci sta kazete za ovaj tv UE65NU7402 Samsung.

Sad je na popustu za 7k?

Ako imate bolji prijedlog od toga slobodno napisite?

 

Ovdje imaš odličan tv.
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-4k-tv-prijemnik-kd-60xf8305-android

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
Pixel kaže...

To je dobar tv za vecinu hd,uhd sadrzaja, jedino na njemu neces imati HDR ako ti je to bitno , cijena ok.

Jedino ako si zahtjevniji korisnik onda trazi dalje, ali to ce te daleko vise kostati.

 

 Ma nije to za mene nego za prijatelja koji nije zahtjevan korisnik,za njeg su svi televizori isti k...toliko o tom.

Znam da bi gledao dosta ove nase programe i iptv,a ovo je 65" i ne znam kakvo mu je skaliranje slike.Ako ne radi to u priliku dobro to ce izgledat katastrofa na 65".

Kod mene je sony 55" iptv i nasi programi izgledaju odlicno s obzirom na dijagonalu i rezoluciju.

Hdr je totalno nebitan,znaci nece pogrijesit s ovim tvom,ja sam mu predlozio ako oce da nadoplati malo pa uzme 55" sonyev model neki.

 

 Skaliranje mu je ok, gledao sam i 75” model i bilo je ok koliko se moze od obicnog sdr programa ocekivati, ne bi isao na sony osim ako je u pitanju  xf9005 model.

Ako je hdr nebitan onda definitivno ovaj model u 65”. 

 

Android na tvima te klase radi lose i sporo pa ih ne bi preporucio (sony, phillips)

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 12:31 (Pixel).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukasijaner kaže...
Flagship kaže...
Puno bolja ponuda je u njemačkom MM. LG OLED 55/65B8 za 999€ odnosno 1555€

 

 

 Koja je razlika LG OLED55B8PLA u odnosu na ovaj LG OLED55B87LC ?

 

 

55B8PLA 2X20W

55B8LLA 2X20W Twin tuneri.

55B87LC 1X20W Twin tuneri, drukčiji stalak.

 

LLA, 7LC su modeli za Njemačko tržište i u 99% slučajeva radi se samo o tunerima i sitnim kozmetičkim razlikama.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
POZNANOVEC kaže...

Upravo kupio SD lg55sk85 za 7600kn (15% popusta noćni šoping) i gratis saundbar... Na prvu Tv je mrak

Jedno pitanje, kad uparim saundbar i Tv zvuk izlazi samo iz saundbara i taj zvuk je dosta loš, može se narhtati da se zvuk reproducira i iz Tv i iz saundbara?

 

Moze , samo kad se to ukljuci onda gubis SIMPLINK , tj da se soundbar pali i gasi sa TVom i da ga kontroliras daljincem od TV-a  (tako je bar na webOS 3)

 

 

 

kako tako los zvuk iz soundbara , jel sve podeseno kako treba ?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Skaliranje mu je ok, gledao sam i 75” model i bilo je ok koliko se moze od obicnog sdr programa ocekivati, ne bi isao na sony osim ako je u pitanju  xf9005 model.

Ako je hdr nebitan onda definitivno ovaj model u 65”. 

 

Android na tvima te klase radi lose i sporo pa ih ne bi preporucio (sony, phillips)

Ok onda,jer to me jedino i zanimalo...znam da ce se gledat utakmice,filmovi i nas program.

Ovo je VA panel ako sam ja dobro vidio?

A za sony si upravu ja imam 55xe8505 tv je odlican,slika perverzija ali andorid trzucka,nije nista strasno ali zna trzat.

Ja osobno koristim Kodi sa svojim NAS serverom za filmove,serije,slike i to mi savrseno funkcionira.

Kad bi vec mora birat izmedju kvalitete,slike ili brzi android uvik bi ovo prvo odabra,ovo drugo nije nista strasno,mada za takve pare mora da radi ko podmazano.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo da kažem, došao je danas mail sa pdfom za Samsung 5 godina jamstva, znači tek za 3 mjeseca i 3 tjedna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bok, tražim best buy android tv  do 2700 kn,

Uvjeti: android tv (radi tog jer bi se gledala iptv lista i tu i tamo youtube), minimalno 43 inča (108 cm).

 

 

Slušam sve prijedloge i unaprijed zahvaljujem na pomoći :)

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

POZNANOVEC ako si titl imenovao sa[.str] normalno da nece prepoznati. treba biti[.srt]

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 22:42 (dovla_77).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, nedavno sam se javio i uz vasu pomoc sam odustao od samsunga 7172

ugl, do 49’ mi treba smart tv, do 4000kn +-100/200kn ne igra ulogu

Lg 6950 mi se svidja, cini mi se skroz ok, oko 3600 je, al ako znate nesto bolje javite, unaprijed hvala

edit. Nisam neki zahtjevni korisnik, al bitno mi je da jako dobro prikazuje sport...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 11:25 (tonix8).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za te pare, teško. Možda Sony 49xf7005 ili neki TCL, no ovisi šta tražiš od tv-a. Sony po meni ima najbolji upscale engine, što je bitno za gledanje SD kanala u nas. Mislim da bi bilo dobro da uzmeš taj LG, to je kompletan TV i kvaliteta slike je dobra, s obzirom da je VA panel (znači bolja crna i općenit prikaz boja...). Možda bi se mogao protegnut na 55 inčnu verziju za par stotki više, isti Tv samo je ekran IPS ( lošija crna, no zato ima šire kuteve gledanja a sve ostalo isto ). Osobno, malo mi je to s VA/IPS prenapuhano, gledam oboje, jer frend ima VA 55 inčni sony, ja 49 inčni IPS i ne mogu reći da njegov nije bolji, ali nije tolika razlika da me ubija u pojam ako kužiš. Sve se svodi na tvoje navike, želje i pare. Nećeš fulat s tim LG-om, samo vidi da li bi radije nešto veći ekran.

 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tonix8 kaže...

Bok, nedavno sam se javio i uz vasu pomoc sam odustao od samsunga 7172

ugl, do 49’ mi treba smart tv, do 4000kn +-100/200kn ne igra ulogu

Lg 6950 mi se svidja, cini mi se skroz ok, oko 3600 je, al ako znate nesto bolje javite, unaprijed hvala

edit. Nisam neki zahtjevni korisnik, al bitno mi je da jako dobro prikazuje sport...

 

 Da bi ti "jako" dobro prikazivalo sport, bi trebao uzet koji televizor sa 100Hz osvežavanjem panela. A to u tom cenovnom rangu nečeš dobit.. Ali najbolje što možeš dobit u tom cenovnom rangu, sta ta dva  Philips modela koja imata "veoma" dobar motion ili još taj Sony model.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-50PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

https://www.nabava.net/televizori/philips-49pus7503-12-televizor-cijena-49-125-cm-led-full-hd-ultra-hd-61278851

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xf7596-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-61767831

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma, to je relativno točno.

dobar 50 Hz potpuno normalno prikazuje sportske scene.

tu jedino Philips s 50 Hz ima problema dok LG, Sony i Samsung nemaju...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije vezano za kupnju, ali vidim da se spominju titlovi pa možda neko zna. Dakle tv je SONY BRAVIA W605B, iz 2015. Pokušavam gledati sadržaj sa kompa, dakle sharing preko kućne mreže, tv vidi sadržaj na kompu, pokreće ga (iako ne sve, nešto šta inače pokrene kad stavim na usb ne pokreće preko ovog sharinga sadržaja sa  PC), ali problem su titlovi. Dakle u istom folderu su film i titlovi, isto se zovu, ali tv ne pokreće. Postoji li neko rješenje tog problema ili moram koristiti mkv tool nix? 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tonix8 kaže...

Bok, nedavno sam se javio i uz vasu pomoc sam odustao od samsunga 7172

ugl, do 49’ mi treba smart tv, do 4000kn +-100/200kn ne igra ulogu

Lg 6950 mi se svidja, cini mi se skroz ok, oko 3600 je, al ako znate nesto bolje javite, unaprijed hvala

edit. Nisam neki zahtjevni korisnik, al bitno mi je da jako dobro prikazuje sport...

 

 

Na tvom bih se mjestu protegao do Hisense 55u7 (4700 Kn)

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala vam, ugl razmisljao sam i o 7005, i 7400 seriji koju vidim da ste preporucili dosta puta ovdje.

nije mi bitno kakva ce slika bit na SD kanalima, svakako cu ih rijetko gledat

Vise mi je bitno za HD programe(bnet HD pakete imam) i uhd ponekad(iptv)

mala je udaljenost 1-1.5m pa ne znam jel mi previse 55?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 12:54 (tonix8).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tonix8 kaže...

Hvala vam, ugl razmisljao sam i o 7005, i 7400 seriji koju vidim da ste preporucili dosta puta ovdje.

nije mi bitno kakva ce slika bit na SD kanalima, svakako cu ih rijetko gledat

Vise mi je bitno za HD programe(bnet HD pakete imam) i uhd ponekad(iptv)

mala je udaljenost 1-1.5m pa ne znam jel mi previse 55?

 

 

 

Što se tiče slike, tu se nebih nametao sa komentiraima jer nisam stručnjak za taj dio ali vjerujem da je slika na tom modelu ok. Ja sam klincima nedavno uzeo u sobu H43A5600 na sugestiju nekih tu ljudi sa foruma i slika je stvarno super međutim sustav Smart TV me totalno razočarao.

 

Kolega je također tih dana uzeo H50A6140 i vratio ga nazad nakon par dana jer procesor nije mogao vrtiti FHD kanale (govorim oFHD kanalima preko IPTV-a).

 

Tako da se nećeš usrećiti ako planiraš gledati IPTV na Hisense-u. Dobio sam ovdje savjete kako IPTV funkcionira odlično na Hisensu I na prvu mi se činilo da to radi ok, međutim to nije nimalo dobro. Dostupna ti je samo aplikacija SS IPTV (koja je spora, ograničenih mogućnosti i nema mogućnost EPG-a) i iz vlastitog iskustva ti savjetujem da ako planiraš gledati IPTV preko Hisense Smart TV-a nemoj ga ni slučajno uzimati.

 

Ako ćeš IPTV gledati preko neke vanjske kutije (android box, MAG...) a smart ti je potreban npr. za youtube onda je ovaj hisense vjerojatno ok investicija. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 13:08 (send).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dovla_77 kaže...

POZNANOVEC ako si titl imenovao sa[.str] normalno da nece prepoznati. treba biti[.srt]

 Krivo sam napisao u tom postu...

Titlovi se moraju zvati isto ko i film, bez ikakvih .srt, .sub.....i prikazuju se normalno

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, pitanje vezano uz Samsung QLED serije:

 

Isplati li se uzeti Q7F ili Q6F 2018?

 

Prednosti i mane?

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice