Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.592
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ali rekao je da ne može veći od 43'', pa samim time je ograničen u izboru na jeftinije modele.

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nažalost mi ne odgovara dijagonala veća od 43" iz prostornih razloga, što automatski isključuje i QLED i OLED. Zato sam naveo Sonyjev kao primjer skupljeg u tim dimenzijama, a taj Samsung kao primjer jeftinijeg. Naginjem prema Sonyju, ali ne znam bih li takav televizor preplatio kad bih ga uzeo za 5000kn, kad znam da se za tolko mogu kupiti i većih dimenzija (iako ponavljam, ja ne mogu zbog prostora).  

6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Kako možejo biti dobar odabir ti početni Lg modeli..? Kao prvo imajo sasvim obične IPS panele, kao drugo imajo WRGB panele, a kao treče imaju več par godina stare slikovne procesore:) Stvarno ne razumem, ko kupuje te Lg televizore, kad dobijaš  bolje televizore za iste ili malo više para..

 koliko znam moj LG 701 v s 50 Hz nema NIKAKVIH problema s ghostingom, motionom općenito....

jedino u nekim filmskim serijama slika zna blago podrhtavati a to se riješi de judderom i sve bude 5...

za Philips se to ne može reći po upisima korisnika sa bezbroj foruma....

 

ako je procesor odličan (za tzv..početne modele) zašto bi ga trebalo mijenjati svake godine ?!

 

ni na PC-u ne mijenjaš svake godine drugi (jači) CPU.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Anđeo bez falinge
Kako konkretno namjestiš de judder?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Flagship kaže...
stipest kaže...
Koliko će tek koštati 48'' OLED kad se pojavi?

Pa ne može biti skuplji od 55" oled-a, zar ne? Ovisno je i u kojoj će se izvedbi naći, da li kao C9, B9 ili neka nova serija.

 

U ovome trenutku na EU tržištima novi 55C9 je ispod 2000€, B9 će sigurno biti barem par stotina eura jeftiniji kad se pojavi. Ako već krajem godine bude lansiran i 48", a navodno bi mogao, onda ne vidim način na koji bi mogao biti skuplji od 55" bez obzira C9 ili B9. Taj "mini" oled 48" je i predviđen više za EU tržište gdje će i potražnja biti veća. Jedino ako ga prebace u 2020. e onda će to biti i neka nova serija s maksimalnom cijenom, kod nas bojim se i preskupom. Pa sada kod nas za najnoviji ali prosječni 49SM8500 traže skoro 9000 kn

 Takva je bila prva informacija da bi mogao biti do kraja ove godine, ali po novim nema šanse. Sada se nadaju da bi moga biti predstavljen na CES-u i eventualno upasti u line up za sljedeću godinu. Ako za 49SM9000 traže 1500 funti koliko bi trebao onda koštati 48'' OLED. Ne može manje.

Ne zna se pouzdano, sigurno ćemo bit pametniji početkom rujna kad bude onaj tehnološki sajam u Njemačkoj (IFA). Da su moguće last minute izmjene vidjeli smo već prije, na ces-u kad su predstavili sve modele nije bilo niti slova o 77" B9. I onda puf, baš u Njemačkoj nedavno ne samo iznenada najavljen nego i prikazan 77"B9:)

 

Ali i ja isto više mislim da će se s 48" ići u 2020. liniju, možda 49"B/C10..

 

Otkud ti ove lude cijene u funtama za 49SM9000? I uz brexit to zvuči puno preskupo. Cijena je već znana, evo u Njemačkoj je 1198 eura.

 

https://www.mediaathome.de/duesseldorf-nemetz/tv-und-audio/fernsehen/tv-geraete/259536/49sm90007la-123-cm-49-lcd-tv-mit-led-technik-a

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Unatoč ovim carinskim ratovima i milijardama koje se spominju to ništa ne smeta za ove malo kvalitetnije kineze:)

 

Novi HISENSE 65H8F, 65" VA Direct LED FALD 120Hz panel, Dolby Vision, Android. Cijena sitnica, preračunato oko 4600 kn! Šteta što to nije za EU model, za 5K i 5g gar bio bi HR best buy

 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/504d197e

 

https://www.bestbuy.com/site/hisense-65-class-led-h8f-series-2160p-smart-4k-uhd-tv-with-hdr/6339039.p?skuId=6339039

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 13:19 (Flagship).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Flagship kaže...
Otkud ti ove lude cijene u funtama za 49SM9000?

 

Evo odakle:


https://www.avforums.com/news/lg-full-2019-tv-line-up-pricing-and-availability.16015

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 14:12 (stipest).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

Flagship kaže...
Otkud ti ove lude cijene u funtama za 49SM9000?

 

Evo odakle:


https://www.avforums.com/news/lg-full-2019-tv-line-up-pricing-and-availability.16015

Da, cijena je nevjerojatno visoka, čak preko 500 eura skuplja u odnosu na Njemačku cijenu

 

https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-49sm9000pla-49-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-with-google-assistant-10192247-pdt.html

 

Ništa čudno što onda većina naručuje iz Njemačke jer model za Njemačko tržište je i bolje opremljen (dupli S2/T2/C tuneri)

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

da li mi se više isplati uzeti 55" Sony XF9005 za 8500 kn (SD) ili 65" Samsung NU8002 za 8100 kn (Harvey Norman).

Gledam TV sa točno 3,2 m i nisam na čisto da li je 65" prevelika dijagonala za tu udaljenost i da li je ovaj Sony za 400 kn više i 10" manju dijagonalu toliko kvalitetniji da opravdava razliku u cijeni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, zanima me mišljenje o Samsung 43 UHD 4K Smart TV NU7192.

Produžio sam uo s bnetom, pa su mi dali ovaj tv za 120 kn mjesečno na 2. godine. Jel valja šta ovo ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cervinjo kaže...

Pozdrav ekipa, zanima me mišljenje o Samsung 43 UHD 4K Smart TV NU7192.

Produžio sam uo s bnetom, pa su mi dali ovaj tv za 120 kn mjesečno na 2. godine. Jel valja šta ovo ?

 Srednja klasa, model sam po sebi okej (sad je već star godinu dana). Nije baš nekakav deal koji ti daju (možeš proć jeftinije).

Megabajt.hr
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asterix040 kaže...

Pozdrav svima,

da li mi se više isplati uzeti 55" Sony XF9005 za 8500 kn (SD) ili 65" Samsung NU8002 za 8100 kn (Harvey Norman).

Gledam TV sa točno 3,2 m i nisam na čisto da li je 65" prevelika dijagonala za tu udaljenost i da li je ovaj Sony za 400 kn više i 10" manju dijagonalu toliko kvalitetniji da opravdava razliku u cijeni?

 Uzmi si Sony-a ako ti je isključivo bitna kvaliteta slike, ima full array dimming (samsung ima edge), veću svijetlinu, brzinu odziva... Ako su ti bitne Smart funkcije onda Samsung all the way, jednostavno Android TV je još zbrčkan cijeli u usporedbi s Tizenom i WebOS-om.

 

Puni comparison - > https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-nu8000/585/586

 

Megabajt.hr
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
megabajthr kaže...
Asterix040 kaže...

Pozdrav svima,

da li mi se više isplati uzeti 55" Sony XF9005 za 8500 kn (SD) ili 65" Samsung NU8002 za 8100 kn (Harvey Norman).

Gledam TV sa točno 3,2 m i nisam na čisto da li je 65" prevelika dijagonala za tu udaljenost i da li je ovaj Sony za 400 kn više i 10" manju dijagonalu toliko kvalitetniji da opravdava razliku u cijeni?

 Uzmi si Sony-a ako ti je isključivo bitna kvaliteta slike, ima full array dimming (samsung ima edge), veću svijetlinu, brzinu odziva... Ako su ti bitne Smart funkcije onda Samsung all the way, jednostavno Android TV je još zbrčkan cijeli u usporedbi s Tizenom i WebOS-om.

 

Puni comparison - > https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-nu8000/585/586

 

 

 

Ma jasno mi je da sony ima bolju sliku, ali se dvoumim jer je cijena slična a sammy je ipak 65". Ne mogu si u dućanu nikako dočarati kako bi mi to stajalo u dnevnoj sobi. Di god sam na forumima čitao piše da je kod UHD najbolje uzeti najveću dijagonalu koju si možeš priuštiti. Kakva su iskustva ljudi sa foruma glede veličine, za otprilike istu udaljenost očiju od ekrana, cca 3 i kusur metra?

Ovo mi se svodi na vječnu borbu dijagonala vs kvaliteta....

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 21:16 (Asterix040).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asterix040 kaže...

Pozdrav svima,

da li mi se više isplati uzeti 55" Sony XF9005 za 8500 kn (SD) ili 65" Samsung NU8002 za 8100 kn (Harvey Norman).

Gledam TV sa točno 3,2 m i nisam na čisto da li je 65" prevelika dijagonala za tu udaljenost i da li je ovaj Sony za 400 kn više i 10" manju dijagonalu toliko kvalitetniji da opravdava razliku u cijeni?

 

Po tim cijenama po meni ne opravdava (ne ulazeci u ostale razlike tipa OS, dolby vision/DTS podrska itd) i to govorim kao vlasnik 55XF9005.

 

Takodjer cijena za XF9005 je bila u vise navrata i dosta niza, ja sam svoj uzeo za prosli black friday takodjer u SD za 7.5k sa isto 5god garancije, a bila je tu negdje i par puta nakon toga (sa -10% za newsletter).

 

Treba uzeti u obzir da 55' LG B8 OLED je takodjer tu negdje po cijeni sada te je mozda i najbolji izbor ako ti uvjeti gledanja to dopustaju.

 

I za kraj na toj udaljenosti mislim da 65' nije nikako preveliko, mozda bude prvih dan ili dva. :)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asterix040 kaže...

Pozdrav svima,

da li mi se više isplati uzeti 55" Sony XF9005 za 8500 kn (SD) ili 65" Samsung NU8002 za 8100 kn (Harvey Norman).

Gledam TV sa točno 3,2 m i nisam na čisto da li je 65" prevelika dijagonala za tu udaljenost i da li je ovaj Sony za 400 kn više i 10" manju dijagonalu toliko kvalitetniji da opravdava razliku u cijeni?

 A gle, to ti je vjecito pitanje, ili ces kvalitetu ili kvantitetu.Ja bih na tu udaljenost isao na 65” sigurno i ovaj nu8000 bi me zadovoljio.Sad mu je jos i cijena stvarno nikad manja.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Asterix040 kaže...

Pozdrav svima,

da li mi se više isplati uzeti 55" Sony XF9005 za 8500 kn (SD) ili 65" Samsung NU8002 za 8100 kn (Harvey Norman).

Gledam TV sa točno 3,2 m i nisam na čisto da li je 65" prevelika dijagonala za tu udaljenost i da li je ovaj Sony za 400 kn više i 10" manju dijagonalu toliko kvalitetniji da opravdava razliku u cijeni?

 išao bih na veći jer se tv brzo "smanji" pa će ti i 55 biti uskoro normalno odn malo.

dakle, Samsung. (pripazi da ti ne uvale već vraćani model)

 

novi kolega iznad priča o mušicama androida (zbrčkan je). nije android zbrčkan nego televizori još nemaju dostatne procesore koji bi ga kulturno pokretali jer procesor u tv- se bavi raznim drugim stvarima a ne samo androidom..

 

 

Web Os i tizen su light androidi, malo zahtjevni s malo apk pa su zato lakši televizorima za korištenje...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stručnjaci pomažite, hitno mi treba odabir između dva tv-a, ljubitelj sam ambilighta, 49pus7503 (3600 kn Elipso midnight shopping) ili 49pus7803 (Elipso), obje 2 g garancije (nažalost ali eto), veća dimenzija ne stane, gledat će se na 3,5 m udaljenosti pa sad koliko je tu IPS panel važan, zanima me po drugim specifikacijama (procesor) kako se razlikuju odnosno koji tv je bolji,refrešanje,brzina procesora... Molim hitno savjete!!!

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zaboravila napisati da je 49pus7803 4000 kn,znači samo 400 kn razlike, sve u budžetu, mislim može i neki drugi android ali za te novce teško da će se koji naći.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
megabajthr kaže...
Asterix040 kaže...

Pozdrav svima,

da li mi se više isplati uzeti 55" Sony XF9005 za 8500 kn (SD) ili 65" Samsung NU8002 za 8100 kn (Harvey Norman).

Gledam TV sa točno 3,2 m i nisam na čisto da li je 65" prevelika dijagonala za tu udaljenost i da li je ovaj Sony za 400 kn više i 10" manju dijagonalu toliko kvalitetniji da opravdava razliku u cijeni?

 Uzmi si Sony-a ako ti je isključivo bitna kvaliteta slike, ima full array dimming (samsung ima edge), veću svijetlinu, brzinu odziva... Ako su ti bitne Smart funkcije onda Samsung all the way, jednostavno Android TV je još zbrčkan cijeli u usporedbi s Tizenom i WebOS-om.

 

Puni comparison - > https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-nu8000/585/586

 

Android TV je zbrckan.Pa kakvu sve glupost neću ovdje pročitat.

 

Imam Sony Android TV - XD8577 star 2 godine.Placen je tada 8500kn a bio je negdje 9500kn. Funkcionalan software...vrlo jednostavan, radi sve bez greške.TV je top.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 9:31 (R36).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gloria kaže...

Stručnjaci pomažite, hitno mi treba odabir između dva tv-a, ljubitelj sam ambilighta, 49pus7503 (3600 kn Elipso midnight shopping) ili 49pus7803 (Elipso), obje 2 g garancije (nažalost ali eto), veća dimenzija ne stane, gledat će se na 3,5 m udaljenosti pa sad koliko je tu IPS panel važan, zanima me po drugim specifikacijama (procesor) kako se razlikuju odnosno koji tv je bolji,refrešanje,brzina procesora... Molim hitno savjete!!!

 Što se tiče tih dva modela je razlika u panelima, u boji okvira televizora, postolju,  i model 7503 ima bolji zvuk. A što se tiče ostalih specifikacija sta sasvim jednaka.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neki best buy za oko 4000kn 55inch? Gledao NU7172 ali nedostaji audio codeci.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto sam pred kupnjom, koristim prvi post tu za najjednostavnije moguće pitanje, best-buy, ako može u budget 4K klasi, do 3500kn?

 

Može li se kupiti dobar TV za te novce u domaćim trgovinama i koji bi preporučili? Proizvođač mi je apsolutno nebitan kao i duljina garancije itd. Samo bang for buck i nekakva kvaliteta slike i fičra.

 

Baš ono najjeftinije moguće, a najbolje moguće za tu lovu. Danas ili sutra sam to planirao riješiti pošto mi se stari TV gasi sam od sebe, a upali se iz svakog petog puta. Hvala..

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
thedream kaže...

Pošto sam pred kupnjom, koristim prvi post tu za najjednostavnije moguće pitanje, best-buy, ako može u budget 4K klasi, do 3500kn?

 

Može li se kupiti dobar TV za te novce u domaćim trgovinama i koji bi preporučili? Proizvođač mi je apsolutno nebitan kao i duljina garancije itd. Samo bang for buck i nekakva kvaliteta slike i fičra.

 

Baš ono najjeftinije moguće, a najbolje moguće za tu lovu. Danas ili sutra sam to planirao riješiti pošto mi se stari TV gasi sam od sebe, a upali se iz svakog petog puta. Hvala..

 Koje veličine..?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zec_94 kaže...

 Ovaj zadnji. Pogledaj malo poviše komentar kolege koji ga je nedavno kupio. Imaš i par slika.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Boja okvira i postolje nisu bitni, zvuk ok a sto se tice procesora na display specifacionsu se vidu neke razlike ali ja ih ne razumijem (ova ima mediatek i Arm cortex a za ovu drugu nista ne pise)i koliko  je vazan display area na 7503 je 79.84%  a kod 7803 92.59%,?!!

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
megabajthr kaže...
Asterix040 kaže...

Pozdrav svima,

da li mi se više isplati uzeti 55" Sony XF9005 za 8500 kn (SD) ili 65" Samsung NU8002 za 8100 kn (Harvey Norman).

Gledam TV sa točno 3,2 m i nisam na čisto da li je 65" prevelika dijagonala za tu udaljenost i da li je ovaj Sony za 400 kn više i 10" manju dijagonalu toliko kvalitetniji da opravdava razliku u cijeni?

 Uzmi si Sony-a ako ti je isključivo bitna kvaliteta slike, ima full array dimming (samsung ima edge), veću svijetlinu, brzinu odziva... Ako su ti bitne Smart funkcije onda Samsung all the way, jednostavno Android TV je još zbrčkan cijeli u usporedbi s Tizenom i WebOS-om.

 

Puni comparison - > https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-nu8000/585/586

 

Android TV je zbrckan.Pa kakvu sve glupost neću ovdje pročitat.

 

Imam Sony Android TV - XD8577 star 2 godine.Placen je tada 8500kn a bio je negdje 9500kn. Funkcionalan software...vrlo jednostavan, radi sve bez greške.TV je top.

 

 

A ovaj TCL Xess X2 U65X9006? Čitao sam o njemu da nije loš. Ima li tko na forumu iskustva sa tim modelom?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zec_94 kaže...

Dodaj još 350 kn i imaš 55SK8500. Vidi tko od ovih ima na stanju, naravno nove i zapakirane.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=55sk8500

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice