Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.877
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG B8 55'' 8470 kn ovaj vikend u Sancta Domenici

 

Klik

 

Vjerujem da je to najniza cijena ikad (kod nas naravno)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Jučer upalio TV, provjerio sve radi, spojio se preko moba, testirao zvučnike. Nemam još u stanu IPTV niti antenu pa nisam testirao sliku. Stavio sam ga na nogice ali mi ne djeluje nešto ekstra stabilno. Dakle plan je montaža na zid. Kakav mi wall mount preporučate za Q6FN 55"?

Bump 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo ekipa ko zeli OLED ,akcija u SD
20 na kes i 15 na rate.
8470 kn
AUDIOFIL
Moj PC  
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pozdrav, dal ima ovdje na forumu netko ko je serviser samsung smart tv, moze i druge marke, imam pitanje, posjedujem Samsung 55ks9002 i imam jedan problemcic 😊 ako zeli, moze mi se na pm javiti serviser 😊
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da se ne bojim burn in efekta, odmah bi ga na leđima donio doma.

tito vampir! Bog I Hrvati!
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma koji bona burrnin,mit na razini Big Foota
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav zanima me TCL x2 U65X9006. 

Da li netko od vas ima ovaj tv i kakav se pokazao.

Sad je na akciji za 8000

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LeskiRM kaže...

Da se ne bojim burn in efekta, odmah bi ga na leđima donio doma.

 

Ajd ti napiši što radiš s TV-om da se bojiš burn-ina?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Igram ps4 poslije posla. 4-5 sati dnevno. Kad sam na godisnjem zarolam i po 10+ sati
tito vampir! Bog I Hrvati!
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Heben zivot!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Taj famozni burn-in je bio aktualan i kad su se plazme kupovale a evo ova moja gura več 11 godina bez problema i sad več želim da dobije burn-in da mogu konačno kupit novi tv :)
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hahahahahah
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Darian kaže...
Taj famozni burn-in je bio aktualan i kad su se plazme kupovale a evo ova moja gura več 11 godina bez problema i sad več želim da dobije burn-in da mogu konačno kupit novi tv :)

 

Kako ono ide, sit gladnom ne vjeruje. :)

 

Evo opet iz iskustva, svojevremeno prije nekih 8 godina nas 4 iz drustva smo imali svi Panasonic plazme (neki ih jos uvijek imaju).

 

Ja i jedan kolega (S20 i S30) smo unutar vald prvih pola godine popusili burn-in od netransparentnih logoa (i trebalo je oko godinu dana da se "isperu") dok druga dvojica (S20 i G30) nisu nikad imali nikakvih problema.

 

Nazalost to iskustvo je imalo mozda i presudnu ulogu da kada sam prosle godine uzimao novi TV (zamjena za navedenu plazmu) i iako potpuno svjestan da OLED daje apsolutno najbolju sliku (da ne spominjem jos i brzinu softvera i magic remote na LGu) ipak se odlucio na kraju na Sony LCD jer se nisam htio ponovo dovodit u situaciju da stalno razmisljam sto, kako i koliko dugo gledam i vise buljim u logo nego sadrzaj na TVu.

 

Dobro to i sto prosle godine nije bilo OLEDa za manje od 10k, da je npr. LG B8 bio oko 7.5k koliko sam platio svoj (a cijena mu sada vec ide prema tome) mozda bih opet riskirao.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

ovaj vikend u SD TV Lg 55UK6470 snižen na 3350 kn,a Lg 55UK 6950 drugdje oko 4000kn,razlika je Magic remote,local dimming...,isplati li se to uplatiti cca 700 kn više?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 6950 ima nešto drugačiji okvir, trebao bi imati minimalno jače pozadinsko osvjetljenje, local dimming ćeš ionako držati na minimalnim postavkama budući da je edge led pa razlika nije baš toliko velika - usput direct led nema onaj odbljesak kod titlova, te 6950 ima četvrti HDMI ukoliko netko spaja više uređaja. Sve drugo bi trebalo biti isto. Uzmi jeftiniji, a sa amazon.de možeš naručiti taj Magic Remote koji trenutno dođe 40€.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bucom kaže...

Pozdrav,

ovaj vikend u SD TV Lg 55UK6470 snižen na 3350 kn,a Lg 55UK 6950 drugdje oko 4000kn,razlika je Magic remote,local dimming...,isplati li se to uplatiti cca 700 kn više?

 Ne znam tocno sto trazis i kako ces gledati pa cu odgovoriti opcenito. Edge local dimming (UK6950) je najgori oblik dimminga zbog samo par ledica koje bacaju vertikalno, a zna se vidjeti vise na IPS panelu, iako je i na drugima iritantno. Ali da se potpuno iskljuciti u postavkama kod LG-a. Druga razlika bi bila boja okvira, i moram priznati da 6950 lijepo izgleda (imam ga) na jednoj nozi, bolje od sestrinog 6400 koji je crn.

 

Magic remote kao treca razlika je odlican, totalno drugi osjecaj. Ali (!) to ovisi o tome koliko koristis daljinski. Neki npr. ne koriste daljinski uopce vec neki HTPC ili slican player sa drugim daljincem ili mis&tipkovnica itd. Ali ako ces koristiti OS od TVa (aplikacije, player, internet browser, igre...) onda se dosta isplati. Naime, kosta cca 550 kn da ga kupis posebno.

16 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel netko dobio android 8 na sony TV iz 2018? Najavili su prije dosta vremena ali jos uvijek nista od update-a

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Friday kaže...

Jel netko dobio android 8 na sony TV iz 2018? Najavili su prije dosta vremena ali jos uvijek nista od update-a

 

Izasao je Oreo jos prije par mjeseci ali su brzo stopirali OTA update zbog vise bugova sto je primjeceno odmah po pustanju.

 

No evo bas neki dan je pustena nova ver koja to ispravlja i donosi i sve ostalo iz te prethodne: LINK

 

Tako da bi trebala ona sad uskoro preko OTA (vidim da je nekima vec pocela stizat) ili skinut pa instalirat preko USBa.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivan0S kaže...
Friday kaže...

Jel netko dobio android 8 na sony TV iz 2018? Najavili su prije dosta vremena ali jos uvijek nista od update-a

 

Izasao je Oreo jos prije par mjeseci ali su brzo stopirali OTA update zbog vise bugova sto je primjeceno odmah po pustanju.

 

No evo bas neki dan je pustena nova ver koja to ispravlja i donosi i sve ostalo iz te prethodne: LINK

 

Tako da bi trebala ona sad uskoro preko OTA (vidim da je nekima vec pocela stizat) ili skinut pa instalirat preko USBa.

 

Ali jos uvijek nista nema kroz sam UI. A ne da mi se snimati nista na stick i petljati

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

OLED vs QLED 2019 (LG C9 v Samsung Q90R)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Friday kaže...

 

Ali jos uvijek nista nema kroz sam UI. A ne da mi se snimati nista na stick i petljati

 

Nema ni kod mene jos ali to je uobicajeno buduci da pustaju postupno update tako da vjerujem kroz koji dan/tjedan se moze ocekivat da bude svima vec dostupno.

 

Osim naravno ako ne otkriju u medjuvremenu neki critical bug pa zaustave rollout kao sto im se desilo prosli put. :)

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Friday kaže...

 

Ali jos uvijek nista nema kroz sam UI. A ne da mi se snimati nista na stick i petljati

 informatičar koji mlati pare u Irskoj a ne usudi se "petljati" s upgradeom firmwarea na stick ...

 

taj job je idiot friendly 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 informatičar koji mlati pare u Irskoj a ne usudi se "petljati" s upgradeom firmwarea na stick ...

 

taj job je idiot friendly 

 

Znaci ti si sebi u glavi "ne da mi se" preveo u "ne usudim se"?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Friday kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 informatičar koji mlati pare u Irskoj a ne usudi se "petljati" s upgradeom firmwarea na stick ...

 

taj job je idiot friendly 

 

Znaci ti si sebi u glavi "ne da mi se" preveo u "ne usudim se"?

 Veći problem je ako USB flashaš verziju sa nekim bugom u sebi jer nema nazad (rollback), moraš čekati slijedeću...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Friday kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 informatičar koji mlati pare u Irskoj a ne usudi se "petljati" s upgradeom firmwarea na stick ...

 

taj job je idiot friendly 

 

Znaci ti si sebi u glavi "ne da mi se" preveo u "ne usudim se"?

 Veći problem je ako USB flashaš verziju sa nekim bugom u sebi jer nema nazad (rollback), moraš čekati slijedeću...

 

Najveci problem mi je otici do auta po jedini USB stick koji imam. Sve drugo su manji problemi...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Friday kaže...

Najveci problem mi je otici do auta po jedini USB stick koji imam. Sve drugo su manji problemi...

 Život je lijep i onda umreš...

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Friday kaže...

Najveci problem mi je otici do auta po jedini USB stick koji imam. Sve drugo su manji problemi...

 Život je lijep i onda umreš...

 

 

Potresna svjedocanstva

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze preporuka za dobar tv, uređujem stan za najam, ne želim previse potrosit 3 soma najvise, 82 cm je dosta po meni, bang for the buck Lp

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakva ce inace razlika izmedu Oled televizora, recimo Sony AF8 modela i od LG C8?

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, kakvo je mišljenje o ovom TV-u? Donedavno je još bila opcija da se za nekih 100 kn produži garancija za još 3 godine.

 

https://pevec.hr/grundig-32-vle-6730-bp-led-tv-307887.html

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice