Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.329
|
čitano: 14.127.518
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
vale7625 kaže...

koji tv bi bio najbolji do 4500 kn? udaljenost od kutne do tv-a je nekih 4-5 metara, cilj je da je što veći, al opet i da ima dobru sliku, a i po mogućnosti da je smart tv, kaj se uopće mora gledati kad se kupuje tv? 

 izvolis http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue50h5500-t2.aspx

8 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

E a nasla sam jos jedan koji ima veci ekran, u elipsu je akcija, samsung SAMSUNG UE55H6203, koji je bolji? 

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
vale7625 kaže...

E a nasla sam jos jedan koji ima veci ekran, u elipsu je akcija, samsung SAMSUNG UE55H6203, koji je bolji? 

 Taj tvoj

Potpis!
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
vale7625 kaže...

E a nasla sam jos jedan koji ima veci ekran, u elipsu je akcija, samsung SAMSUNG UE55H6203, koji je bolji? 

 Taj u elipsu je za klasu bolji uzimaj.

13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Jednostavno pitanje.

Za gledat 3D filmove skinute sa neta (tpb-a),koji tv treba bit? TV sa aktivnim ili pasivnim 3d? 

sup
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
hexx kaže...

Jednostavno pitanje.

Za gledat 3D filmove skinute sa neta (tpb-a),koji tv treba bit? TV sa aktivnim ili pasivnim 3d? 

 Svejedno. To su različite tehnologije pretvaranja istog izvora slike u 3d

Potpis!
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

 Da, makar je bilo novih zapakiranih prije po toj cifri kad su se prodavali u VIPu,


Mrkac, za koju cifru bi ga uzeo? To je prošlogodišnji model, ima ok smart platformu ali to je LG znači IPS panel čitaj slab kontrast, ovaj Sony ima bolju sliku.

15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
k1klop kaže...

 Da, makar je bilo novih zapakiranih prije po toj cifri kad su se prodavali u VIPu,


Mrkac, za koju cifru bi ga uzeo? To je prošlogodišnji model, ima ok smart platformu ali to je LG znači IPS panel čitaj slab kontrast, ovaj Sony ima bolju sliku.

 oko 4000 je cijena a najvise mi je radi web os zato bi LG bas.a sta mislis o ovom modelu http://www.lg.com/hr/televizori/lg-42LB731V-smart-3d-tv

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

To je isti tv,samo drugačije postolje. A uzimaj nečeš fulat nije to loš tv, pogotovo ako je za dnevni boravak jer ima dobar kut gledanja za razliku od VA panela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

ma glavno mi za web os nije mi ni bitna toliko extra kvaliteta slike.da za boravak mi je.eto hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Poštovani forumaši, da li za iste novce (6500kn) kupiti UHD tv ili FULL  HD tv oba su iste dijagonale (55")? Imali smisla već sada uzimati UHD tv kada su nam svi programi u SD-u a većina filmova i serija na torrentima 720 i 1080p? Imam u dnevnom boravku HTPC (vidi pod moj pc). Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ovisi o kojim UHD tv prićamo ako je riječ o Samsungovoj prošlogodišnjoj seriji tipa HU6900 koji nema baš neku sliku u UHD odnosno ima problema sa niskom pokretnom rezoluciom, bolje bi bilo uzeti neki HD tv. Sa ovogodišnjom serijom UHD tv od Samsunga je malo drugačija prića ali oni su još dosta skupi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Evo našao sam ovo, vrijedi li išta??  

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
gocc01 kaže...

Evo našao sam ovo, vrijedi li išta??  

 Baba mi ima taj tv kaže da joj je ok ovako za pogledat sapunice i vijesti.

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
gocc01 kaže...

Evo našao sam ovo, vrijedi li išta??  

 nije loš za taj novac. Imam ga ali po meni mu je najveca mana sto nije vodootporan. Jer koristim ga kao vanjski tv na jahti.

Potpis!
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
gocc01 kaže...

Evo našao sam ovo, vrijedi li išta??  

 nije 8k šteta

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može mala pomoć. Dvoumim se između ova dva, cijenom slična TV.

1. https://www.technoshop.ba/proizvod/1751/lg_ultra_hd_televizori_49ub850v.html

2. http://www.sony.co.uk/electronics/televisions/w750c-series#product_details_default

 

Znam da je LG 4K a Sony FullHD ali me ipak SONY iznenadio cijenom s obzirom da dolazi na Androidu. E sada koja je prednost Androida, ako je uopće ima ispred LG WEB OS 2.0. I da li SONY koristi aktivni ili pasivni prikaz 3D?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

pozdrav, trebao bi televizor do nekih 2300 kn (najmanja veličina 32 inča). Pošto ima dosta izbora televizora ne želim kupiti nešto "na brzinu",zanima me vaš savjet (prijedlog).

Trgovine koje dolaze u obzir su emmezeta, elipso, technomarket, pevec (Osijek). 

P.s. je li ima smisla kupovati 1080p televizor na 32 inča ili je 720p zadvoljavajuće?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
ilija kaže...

pozdrav, trebao bi televizor do nekih 2300 kn (najmanja veličina 32 inča). Pošto ima dosta izbora televizora ne želim kupiti nešto "na brzinu",zanima me vaš savjet (prijedlog).

Trgovine koje dolaze u obzir su emmezeta, elipso, technomarket, pevec (Osijek). 

P.s. je li ima smisla kupovati 1080p televizor na 32 inča ili je 720p zadvoljavajuće?

 malo se rastegni http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=40J5100

11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
MRSKI kaže...

Može mala pomoć. Dvoumim se između ova dva, cijenom slična TV.

1. https://www.technoshop.ba/proizvod/1751/lg_ultra_hd_televizori_49ub850v.html

2. http://www.sony.co.uk/electronics/televisions/w750c-series#product_details_default

 

Znam da je LG 4K a Sony FullHD ali me ipak SONY iznenadio cijenom s obzirom da dolazi na Androidu. E sada koja je prednost Androida, ako je uopće ima ispred LG WEB OS 2.0. I da li SONY koristi aktivni ili pasivni prikaz 3D?

 

 

 

 Vise o androidu na Sony 2015 modeli http://www.sancta-domenica.hr/Novost.aspx?news=3e313681-f18a-40ff-bbcc-8cc56ce063f1

 

Sony koliko znam ti koristi aktivni 3D a LG pasivni koji je bolji...

 

Stavi tocno link gdje mislis kupiti da vidimo gdje je to slicna cijena...

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Brat treba TV do 2500 kN, veći ekran poželjan, Full HD obavezan.

 

Hvala.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Moze mala pomoc kod odabira tv-a? Znaci dijagonala 55" cijena do 6500 kuna. Kolega s posla je bio u elipsu i tamo se dvoumi uzeti braviu w828 ili panasonic as640. 

 

Koliko je meni poznato, w8 iz 2014. je odlican izbor, jos je sad na 30% popusta u elipsu, ali kolega kaze da ga je prodavac savjetovao da je panasonic bolji izbor argumentirajuci to duljom garancijom, vecim brojem herca. Jos mu je rekao da su sony tv-i losije kvalitete i da se cesce kvare od panasonica?!!

 

jel to istina? 

 

Ja sam mu savjetovao da pita u drugom elipsu ili u drugoj smjeni, jer svaki prodavac ima svoju pricu i razloge zasto je neki tv bolji od drugih. Po meni je za te nofce bravia w8 top odabir

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 18:43 (jozak).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ma kakvi herzi to su marketinški trikovi za mazanje očiju na tom paniju piše šta? 1400hz? ili slicna glupost, jedini argument je bolja grancija. Taj sony sigurno ima bolju sliku.

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl50w829b-201403023650.htm

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx40as640b-201406183815.htm

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 19:04 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Hvala! To sam mu i ja rekao, cak sam se i referirao na avforums i njihove testove, ali kaze da je prodavac bio poprilicno uvjerljiv oko onog dijela s kvalitetom i kvarovima, nesto kao da se sonyja dosta reklamira i puno zavrsi na servisu, a da je panasonic pojam kvalitete. Meni se to cini malo bedasto, ali ne mogu to nigdje provjeriti. Jos je navodno rekao da sony ima katastrofalno los "smart" izbornik, a da je panasonic skoro ko samsung u tom segmentu. 

 

A gledaj, mozda im je ostalo puno tih panasonica iz prosle godine pa ih se pokusavaju rijesiti, mozda covjek jednostavno voli panasonic (da ne kazem da je fanboy). Mogu i to razumjeti, a uostalom, i nije taj panasonic los tv, samo mi se sony cini puuno bolji odabir.   

 

Samo jos jedno pitanje, koliko je sigurno kupovati izlozbene modele? Navodno su na toj akciji vecinom izlozbeni modeli, jako malo zapakiranih. Znam da lcd-i imaju dugacak vijek trajanja, ali isto tako ne znam koliko dugo radi u trgovini, a radi po desetak-dvanaest sati svaki dan u tjednu (to je pretpostavka, jer tako otprilike rade ducani). Kaze da mu je prodavac rekao da se prilikom kupnje dobije normalna garancija kao za novi tv. Malo mi je to glupo, jer nekako mi se cini da bi me ipak trebali kao kupca prije upozoriti ili naznaciti da je rijec o izlozbenom modelu. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 20:09 (jozak).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ovo sa kvarenjem vjerojatno stoji jer obično proizvođaći koji daju duže garancije daju je iz razloga jer im se tv-i manje kvare, izložbeni primjerak ako je star godinu dana računaj kao da si kupio 2g star tv preko njuške.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

pozz, imam pitanjce da li se optički kabel smije savijati? Stavio sam telku na zid, ali mi mount blokira audio ulaze.

Da li postoji optički koji ima onak zakrivljenu glavu 90 stupnjeva.

No pain no gain
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
streamg kaže...

pozz, imam pitanjce da li se optički kabel smije savijati? Stavio sam telku na zid, ali mi mount blokira audio ulaze.

Da li postoji optički koji ima onak zakrivljenu glavu 90 stupnjeva.

 I meni se to dogodilo i nigdje nisam našao takav kabel pa sam izbusio rupe na nosaću da bi mogao uštekati kabel

12 godina
protjeran
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Šta kažete za ovaj tv.
Philips 55PUS7809
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice