Samsung LE32D550

poruka: 263
|
čitano: 106.941
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Samsung LE32D550

ovako u postzavkama maxtva-a kad stavim na full hd rezu on mi prebaci na 720p 50hz cim stisnem tipku snimi!na opcijama tv-a ima neka opcija hdmi anynet i to je jedina opcija u kojoj se spominje hdmi i ona je ukljucena!svejedno nemam slike!nije mi jasno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
unky kaže...

ovako u postzavkama maxtva-a kad stavim na full hd rezu on mi prebaci na 720p 50hz cim stisnem tipku snimi!na opcijama tv-a ima neka opcija hdmi anynet i to je jedina opcija u kojoj se spominje hdmi i ona je ukljucena!svejedno nemam slike!nije mi jasno?

Nemam maxtv pa ne znam koje su opcije u tom uređaju.

Anynet+ omogućuje raznim Samsungovim uređajima da komuniciraju jedan s drugim na način kojim se eliminira potreba za više daljinskih upravljača.

PSN: Muskarcina77
15 godina
offline
Samsung LE32D550

nemam pojma ne mogu da vjerujem tv mi onda nije full hd nema drugog objasnjenja!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
unky kaže...

nemam pojma ne mogu da vjerujem tv mi onda nije full hd nema drugog objasnjenja!?

TV ti je FHD, trebaš pogledat sve opcije na maxtv uređaju, nešto te zeza.

Probaj taj uređaj resetirati.

Također probaj sve HDMI utore koje imaš na TV-u ili maxtv uređaju ili pak probaj drugi HDMI kabel.

PSN: Muskarcina77
15 godina
offline
Samsung LE32D550

probao sva 4 hdmi ulaza isto je nema slike i zvuka preko scarta sve ok!u maxtv opcijama pokusao staviti rezu na 1080 ali mi uvijek prebaci na 720 50 hz osvjezenje slike!

ne znam iskreno vise sta da radim!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550
Spoji ga prvo Scartom, moguce da je prijemnik podesen da prvo da izlaz na Scart.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung LE32D550

pa sad gledam maxtv preko scarta!ne kuzim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung LE32D550

Neka ti scart i hdmi budu uštekani u maxtv uređaj i tv.

Dok ti radi preko scarta, prođi sve opcije na maxtv-u i nađi di možeš postaviti hdmi izvor.

Probaj prebacit i vidi radi li.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
OKOMITE crte na ekranu?

Imam probleme sa slikom...lcd je star 6 godina

Javlaju mi se okomite  crte na  ekranu... mijena se raspored tih crta , kada mijenjam programe

ponekad kada na SK programima gledam nogomet ( puno zelenika, trava isl) tih crta nema ili se ne vide...uglavnom, te okomite crte drugačije se grupiraju na drugačijim programima??

 

Dali se to može riješiti nekim upgradeima, FIRMWIREIMA, konfiguracijom isl.

Nikada da nisam od  2012. ništa konfigurirao, apgrejdao isl, jel to neznam i nisam nalazio potrebu za tim

Da li možda imam neki zastarjelili upgradeili konfiguraciju, ili je  ekran otišao bez mogućnosti poboljšanja ( popravka)

 

MOLIM POMOĆ! Ako trebate jpoš neki podatak pitajte

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 15:10 (hrkihrle).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Pogobu, Virty i ostali znalci

Pa možete li mi barem nešto odgovoriti? malo pomoći...najviše sam zbog vaših piasanja 2012. g.  kupio ovaj tv

Nekima sam poslao i pp ( poruku) sa ovim pitanjem , pa opet ništa???

 

A maheri ste za taj tv...i sigurno nešto znate

Može li se to konfiguracijom, updaejtom, novijim firmwareom ukloniti i poboljšati?? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung LE32D550

6 godina je prošlo, vjerojatno nitko od njih više ni nema ovaj tv :)

 

Možeš pokušati ovdje skinuti pa staviti novi firmware:

 

https://www.samsung.com/uk/support/model/LE32D550K1WXXU/

 

Makar je vjerojatno neki hardverski kvar u pitanju. Ne bi škodilo da staviš sliku

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung LE32D550

Promijenio par TV-a od tada :)

Poslao sam kolegi link glede tog problema pa neka baci oko.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

HVALA TI

Evo 3 ili 4 slike ( UZ 4. sliku POKAZUJE 0% učitanosti i 908k ,  IAKO ZBROJ SVE ČETRI DAJE MANJE OD 3MB??)

Da napomenem...raspored vertikalnih crta je uvijek drugačiji...čini mi se zavisno od boja na ekranu u pozadini isl.

Najmanje se vide crte kada gledam utakmice sa puno zelene bije /trava/ ...tada čak nekada nema vert.crta...ali su boje razrjeđene, nije slika kvalitetna u svakom slučaju

 

Šta uopće može firmware...da li on regulira samo male distorzije, male korekcije izgleda ekrana, ili može riješiti i ovakve stvari'

Slike se mislim dobro vide, pa za znalce ne bi trebao biti problem

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550
tiki kaže...

6 godina je prošlo, vjerojatno nitko od njih više ni nema ovaj tv :)

 

Možeš pokušati ovdje skinuti pa staviti novi firmware:

 

https://www.samsung.com/uk/support/model/LE32D550K1WXXU/

 

Makar je vjerojatno neki hardverski kvar u pitanju. Ne bi škodilo da staviš sliku

 Ne kači mi 3 slike iako je manje od 5mb?? Javlja mi 500 interna greška poslužitelja...ne znam šta je to?

Pokušati ću opet 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

evo 3 slike...valjda će sada povući?

8 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

POKUŠAVAM IZBRISATI VIŠAK POSTOVA ( JAVILO SE KADA SAM POKUŠAO IZBRISATI 4. neuspjelo snimljenu sliku)...nisam znao da svaki moj pokušaj se registrira kao moj novi post?

Ali ne vidim poziciju za "Brisanje posta"...ima samo  pošalji, resetiraj i odustani?? Ne vidim nigdje da  mogu brisati krive postove?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

još jedna slika

 

edit: ne znam zašto ih uvijek okrene za 180??

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 9:33 (hrkihrle).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

HVALA TI na linku 

Kolko mogu prevesti sa ingliša izgleda da je hardverski kvar...

stavio sam 4 slike ekrana , PA KADA  i AKO STIGNEŠ, daj svoje stručno mišjenje može li se to po vama srediti nekim štimanjima( konfiguracijom, firmawareom, updejtom isl.?)

hvala

16 godina
offline
Samsung LE32D550

Vrlo vjerojatno je riječ o hardverskom kvaru. Možeš još provjeriti u servisu, moguće da je problem u t-conu pa se njega možda može promijeniti. No i to je upitno koliko je isplativo s obzirom na starost i dijagonalu aparata

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

Hvala ti!

T-con je kolko vidim na goglu neka elektr. matična ploča( da li največa i glavna ili?). Koliko cca ona može doći.

I KOLIKO BI MAJSTOR TRAŽIO ZA RUKE? 300 kn ili više?

Nešto za slične ploče  za samsung  na ebayu vidim velike razlike ...od 3 do čak 35 funti ??

 

16 godina
offline
Samsung LE32D550

99% da je hardverski problem.

Bez da odneseš u servis na dijagnostiku, teško ćeš znati.

Eventualno nazvati servis/e i opisat problem pa odokativno dobiti odgovor.

 

Može ti se desiti da je popravak neisplativ.

 

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

Hvala ti!

Kada bi se ploča mogla nabaviti preko ebaya isl. za cca 50-100kn, i kad bi rad bio 300kn , možda bih išao na popravak

Sve drugo vodi ka tome šta kažeš...slažem se

bolje kupiti novi, veći i bolji  za  recimo 2200kn ( npr. PHLIPS 43PUS5803)

16 godina
offline
Samsung LE32D550

T-con je modul koji "upravlja" ekranom, recimo to tako. Nije neka nauka to promijeniti, to možeš i sam. Najteža je dijagnostika i u pravilu ne znaš je li problem u njemu dok ne probaš s drugim. Zato je dobro prepustiti dijagnostiku servisu koji moguće ima t-con na lageru, ili koji je već iste te modele sa istom greškom popravio/nije popravio zamjenom t-cona pa ima iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice