SMART TV i W-LAN

poruka: 13
|
čitano: 16.947
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
SMART TV i W-LAN povezivanje?

Kupio sam Samsung UE40F6500 Smart TV i ne mogu se njime spojiti na kućni WLAN. Je li potrebno što u modemu/router konfigururati ili...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SMART TV i W-LAN

Da li si siguran da ima ugrađen WLAN, po mom mišljenju ima samo Ethernet (LAN) - žičani priključak?

Provjeri u uputama/manual-u.

 

EDIT:

Malo sam gledao na Samsung-ovim stranicama tehničke specifikacije pa navode oprečne informacije:

 

Dodaci:

Wireless LAN Adaptor (Included)    Ne

 

Značajke:

Wireless LAN Built-in   Da

 

EDIT II:

 

Da li ti TV vidi router?

Da li ti je uključena vidljivost SSID-a na router-u?

Da li si unio šifru pristupa zaštićenoj mreži? Valjda imaš uključenu zaštitu, makar WEP.

Da li dobiješ kakvu poruku na TV-u vezano na mrežu/konekciju?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2013 13:54 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SMART TV i W-LAN
Ima WLAN Built-provjereno jer pomoću lozinke uspješno se spoji na router i uredno vidi kućnu bežičnu mrežu.
Kada pokrećem neku od Samsung Apps, javi mi da nije availble. Pretpostavljam zbog interneta.
15 godina
offline
Re: SMART TV i W-LAN
enco75 kaže...
Ima WLAN Built-provjereno jer pomoću lozinke uspješno se spoji na router i uredno vidi kućnu bežičnu mrežu.
Kada pokrećem neku od Samsung Apps, javi mi da nije availble. Pretpostavljam zbog interneta.

Sad već nagađam, ali da li si na TV-u u postavkama naveo da si u Hrvatskoj?

Možda ne možeš na Samsung Apps, jer Hrvatska nije podržana, pa prebaci da se nalaziš u D, UK, ili sl.

 

 After your Samsung Smart TV is connected, you'll need to activate it before you can download apps. To do this, access the Smart Hub and login...

Da li si napravio account na Samsung Apps-u? Vidi OVDJE.

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: SMART TV i W-LAN

U TV postavkama sam naveo da sam u Njemačkoj (jedine opcije su DE, AT i CH, drugih zemalja i nema)...

 

Tipka [A] na daljinskom uopće mi ne reagira kako bi se registritao na Samsung Apps...

 

Na Samsung.com isto se ne mogu registrirati, nema mog modela, a na HR verziji tih stranica uopće se ne mogu registrirati...

 

Da li bi na mojem desktop računalo trebala biti vidliva W-LAN mreža Samsung TV-a? Nije mi vidljiva, logično bi bilo da da...

 

 

13 godina
offline
Re: SMART TV i W-LAN
Piše li taj isti broj modela i na naljepnici odozada TV-a?

Ne, wlan ne treba biti vidljiv na desktop računalu!
13 godina
neaktivan
offline
Re: SMART TV i W-LAN

Probao sam sve oznake s naljepnice odozada... ništa. {#}

13 godina
neaktivan
offline
SMART TV i W-LAN

Postoji u meniju opcija SAMSUNG ACCOUNT za krerairanje Samsung accounta, međutim, na mojem TV-u ona je zasivljena (ne mogu ući u nju)... Interesantno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SMART TV i W-LAN

problem nije bio u wlanu (internetu) već u firmwareu. rješeno! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
SMART TV i W-LAN
imam tv LG 42 LA 641,kada ga povezem preko modema ima konekciju i sve radi ok,ali kupio sam skoro asusov router i kada povezem na njega onda nema konekcije,u podesavanjima pocne da pretrazuje mrezni kabol i onda kaze da pretrazivanje nije uspijelo,u cemu bi mogao biti proble?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SMART TV i W-LAN
grom112233 kaže...
imam tv LG 42 LA 641,kada ga povezem preko modema ima konekciju i sve radi ok,ali kupio sam skoro asusov router i kada povezem na njega onda nema konekcije,u podesavanjima pocne da pretrazuje mrezni kabol i onda kaze da pretrazivanje nije uspijelo,u cemu bi mogao biti proble?

 

Update firmware-a?

9 godina
neaktivan
offline
Re: SMART TV i W-LAN

Pozdrav,

 

Mozes li mi reci kako si resio problem sa firmwerom?

Ja imam problem sto ne mogu da nadjem ni jednu wireles mrezu,u pocetku normalno radio,cak sam pre dva dana uspeo da nadjem mrezu ali mi se izgubila posle jednog dana.

na mobilnom mi normalno radi wirelles.

Hvala

8 godina
neaktivan
offline
Re: SMART TV i W-LAN
enco75 kaže...

problem nije bio u wlanu (internetu) već u firmwareu. rješeno! {#}

 Imam sličan problem sa philips smrttvom, tek otvorenim , novim

Možeš li malo objasniti to oko firmawarea?

Šta si radio s njim i gdje si ga našao?

 

Meni ne javlja ništa da moram nešto raditi sa softwerom, firmwerom isl??

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice