Spajanje PC sa Smart TV-om

poruka: 13
|
čitano: 37.511
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Spajanje PC sa Smart TV-om

Pozdrav

 

Molio bih pomoć kako spojiti PC sa TV-om.   

 

Vidio sam negdje da je moguće da TV koristim kao " drugi monitor sa pc-om.   Npr .  Otvorim film na PC-u i samo povučem prozor sa PC-a na TV dok se tamo ne pokaže.    Dali je to moguće i kako??  

 

Imam Samsung UE32F4500

 

Pokušao sam sa programom ALLSHARE ali nije to što tražim

 

 

Sljedeće pitanje je:  Zašto mi " Picture in picture " ne radi??   Pročitao sam da to nemože biti uključeno jer mi je Smart HUB uključen...znači da ga trebam isključiti ili.... ???

Nije mi jasno u kakvoj je to vezi

 

 

Evo...ako netko zna molio bih da pomogne

 

Hvala unaprijed....  Peace all  {#}

 

 



Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spajanje PC sa Smart TV-om

Siguran sam da negdje mozes nac bolje uputstvo al evo pokusat cu ti objasnit. Danas se najcesce pc sa tv-om povezuje putem hdmi ili dvi kabla. Kad spojis odes u ''Control Panel\All Control Panel Items\Display\Screen Resolution'' i  vids pod displays da li ti je prepoznat tv, zatim pod ''multiple displays'' izaberes neku od opcija. Npr ako ti je i na racunaru full hd rezolucija (1920 x 1080) a i tv ti podrzava istu rezoluciju, najbolje je pod ''multiple displays' izabrati ''duplicate these displays'' tako da ti na tv-u pokazuje desktop tvog racunara i nemas potrebe prevlacit prozore desno da bi ih vidio na tv-u. Ili ako ti npr tv ne podrzava full hd rezoluciju, na tv-u namjestis HD a pod  ''multiple displays'' izaberes ''extend these displays'' i onda prozorcice prevuces desno da bi se prikazali na tv-u. Posto dvi/hdmi kablo vec prenosi zvuk samo trebas prebaciti zvuk tako sto u start/ search kucas sound, otvoris i zvuk tva prebacis na default. Nadam se da je imalo pomoglo. poz

11 godina
neaktivan
offline
Spajanje PC sa Smart TV-om

Opcija all share je mogucnost nekakvog streama stvari sa smartphona bezicnim putem na tv.

Opcija picture in picture ako mislis na koristenje da gledas pola ekrana jedan a pola drugi program kao takva nije moguca jer tv nema dupli tuner ugraden to samo imaju serije F7000 i F8000, jedino mozes koristit koliko mi je u glavi ako je druga polovica ekrana sa drugog izvora dakle npr jedan dio gledas sa antene a drugi dio da je nesto preko hdmi ili slicno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje PC sa Smart TV-om

Imam jednu dilemu u vezi ove teme, odnosno spajanja PC-a s Tv-om. Želim spojiti sve to, i prije nego kupim HDMI kabel i sve to, da objasnim.

Kompjuter mi je na katu, a telka dolje, znači spojio bih to sve sa malo dužim kablom (10 m uvrh glave), ali me zanima mogu li nekako upravljati kompjuterom, dakle imati miš i tipkovnicu uključenu u televiziju, a ne u kompjuter, i da mi svejedno može upravljati kompjuterom kad je spojen s ekranom. Pretpostavljam da to nije baš ostvarivo, ali me zanima

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje PC sa Smart TV-om
tonchy kaže...

Imam jednu dilemu u vezi ove teme, odnosno spajanja PC-a s Tv-om. Želim spojiti sve to, i prije nego kupim HDMI kabel i sve to, da objasnim.

Kompjuter mi je na katu, a telka dolje, znači spojio bih to sve sa malo dužim kablom (10 m uvrh glave), ali me zanima mogu li nekako upravljati kompjuterom, dakle imati miš i tipkovnicu uključenu u televiziju, a ne u kompjuter, i da mi svejedno može upravljati kompjuterom kad je spojen s ekranom. Pretpostavljam da to nije baš ostvarivo, ali me zanima

 Ne

12 godina
offline
Re: Spajanje PC sa Smart TV-om
tonchy kaže...

Imam jednu dilemu u vezi ove teme, odnosno spajanja PC-a s Tv-om. Želim spojiti sve to, i prije nego kupim HDMI kabel i sve to, da objasnim.

Kompjuter mi je na katu, a telka dolje, znači spojio bih to sve sa malo dužim kablom (10 m uvrh glave), ali me zanima mogu li nekako upravljati kompjuterom, dakle imati miš i tipkovnicu uključenu u televiziju, a ne u kompjuter, i da mi svejedno može upravljati kompjuterom kad je spojen s ekranom. Pretpostavljam da to nije baš ostvarivo, ali me zanima

 Pc > hdmi > tv

miš maus kuča haus i tastatura bežično > komp

uživaj

14 godina
offline
Re: Spajanje PC sa Smart TV-om
Hvala na konstruktivnom odgovoru :D e a, koliko dometa imaju bežične tipkalnice i miševi?
|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Spajanje PC sa Smart TV-om
tonchy kaže...
Hvala na konstruktivnom odgovoru :D e a, koliko dometa imaju bežične tipkalnice i miševi?

 Takoder mozes ako imas smarphone preko WIFIja kontrolirat komp, ako je komp dosta jak mozes ga i podijelit na 2 kompa s vmware workstation. Znaci svaki monitor/tv bi se ponasao kao poseban komp. Po meni je to daleko bolja opcija nego kupovat one drek kutijice koje stekaju i pol toga ne radi.

 

Na ovom logitech combu pise da ima domet 10m, sad ne znam kak bi to islo prek zidova itd.

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=logitech+MK270

 

http://www.logitech.com/en-sg/product/wireless-combo-mk270

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2015 17:56 (steelman).
14 godina
offline
Re: Spajanje PC sa Smart TV-om
Ovo sa smartphonom ne bi funkcioniralo pošto ne mislim da imam dovoljno dobar fon; uzelo bi mi to živce
Ono što ja želim jest biti na kompjuteru, koji mora biti gore (jer dolje nema mjesta više :/), dok sam ispred telke.. :D ima koji način ili da vučem produžne kablove? :P
|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Spajanje PC sa Smart TV-om
Dosao sam do kompromisa i spojio sam nekako sve to,samo predstavlja mi problem to sto ne cujem zvukove od racunala na zvucnike od televizije.. Koliko sam shvatio, hdmi kabel prenosi i video i audio, a nikako ga ne mogu cuti.
|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje PC sa Smart TV-om

ovo piše iznad,  u start/ search kucas sound, otvoris i zvuk tva prebacis na default

 

 

mene zanima kako napraviti da je jedno kuciste i da svaki monitor radi kao zaseban komp?

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Spajanje PC sa Smart TV-om

Spojio sam LG TV 42 incha s kompom i na kojem je spojen lcd monitor. E sada slika je na TV smanjena (nije razvučena do kraja) tj podesio sam da na tv je full hd dok monitor nije ful hd. Sve sam pogledao postavke, skaliranje  stavio na 0 i opet nije dosta. Display jena extended i grafa je AMD 4660. Kako da desktop bude razvučen skroz na tv?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje PC sa Smart TV-om
Pozdrav zanima me dali netko zna o cemu se radi ,znaci spojim PC na TV i dode do dijela starting Windows i iza toga crna slika dalje nista ,a spojim monitor na integralnu sa vdi utorom i radi ,spojim na graficku monitor isto dode do starting Windows i crno ,dali neko zna o cemu se radi i sta trebam? Hvala
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice