Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.649
|
čitano: 1.525.056
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravke televizora!
Marko :D kaže...
Ali zašto stari samsung ne pucketa. Bolja plastika? Radi oko 7h dnevno i na njemu se ne pokaže ta svijetla slika kada se ugasi...

 

Krkljetanje plastike i glow in the dark ... s cim se ti zamaras. A ljeto je ha? Uglavno to ti alieni salju svoj signal u tv pa gledaju da te otmu od mame i tate.

13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
gljinoliga kaže...

 

LOL. Kupi novi scart kabel ili adaptiraj taj sto imas ionak ne vrijedi nis taj kabel

Stavio sam telefonsku slušalicu ispod SCART-a i sve radi super već 4-5 mj. {#}

15 godina
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Marko :D kaže...
gljinoliga kaže...

 

LOL. Kupi novi scart kabel ili adaptiraj taj sto imas ionak ne vrijedi nis taj kabel

Stavio sam telefonsku slušalicu ispod SCART-a i sve radi super već 4-5 mj. {#}

 

Dobra neka adaptacija kad se ima za razbacivati telefonskim slusalicama kod tebe. No kabel ipak nisi adaptiro {#}

13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hahah {#}

Imam doma jednu onu telefonsku slušalicu koja se uključuje u mob, to sam postavio da drži SCART.

 

BTW mjenjao sam kabel i isti je problem, a problem je u tome što SCART priključak ide gore-dolje. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 21:52 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

LCD Tv totalno poludio... Dakle sam se pali gasi.. pa nekad radi.. nekad se nemoze upalit.. pa se sam upali.. pa gasi pali.. itd itd.

Bio je na servisu u Đakovu i majstor kaze da ga nemoze popraviti sad nego tek kad se jos vise pokida...

Sta vi kazete na to.. meni je sumljiv. Tv je Telefunken od 2200kn 68cm kupljen prije 4-5 god.

Sumljam na napajanje.. a moze biti i do software-a?

Help ako znate

Nema labavo...xDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, napajanje je kod takvih pojava glavni "sumnjivac" - nestabilnost neke naponske linije može uzrokovati razne probleme. Provjeri za početak vizualno kondenzatore - ne smiju biti napuhani, one koji jesu zamijeni.

Nije vjerojatno, ali ipak trebalo bi još i provjeriti same tipke - možda je tipka za uključivanje poderana, te povremeno daje kontakt da uključi ili isključi TV.

Softverski problem nije.

KaeR
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Napajanje je 99% krivac,prvo provjeri sve kondenzatore pogotovo one glavne i sa najvećim kapacitetom i naponom
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Tv sony, 70 i nešto ravni ekran, CRT, trinitron.  Gasi se prvi put nakon 1 sat, kad ga upalim nakon 25 min, pa nakon 16 i tako dalje po kvadratnoj funkciji{#}  Izgleda da se pregrijava, ali pitanje je što? Bio je na popravku 6 puta i svaki put su istu stvar zamjenili al ja sam bio mali pa ne znam što, sad mi je palo na pamet prije početka svjetskog da toga tv-a još imamo doma. Jel zna kaj bi se sve moglo na CRT tv-u pregrijavat?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2014.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav! Zanima me što se dešava s mojim Grundig LCD televizorom. Naime, radio je normalno dok jednog dana nije grmilo. Kada je počečo grmiti isključio sam TV iz struje.

Sljedeći dan sam ga upalio i normalno je radio. Nakon par dana TV se nije dao upaliti. Kontrolna lampica (koja inače stalno svijetli) je svijetlila, ali TV se ne da upaliti. Nema ni slike ni zvuka.

Otvorio sam stražnji poklopac TV-a i pogledao ima li "nabubrenih" kondenzatora - sve izgleda OK. Osigurač je također OK.

 

Zna li netko u čemu je problem?

Unaprijed, hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zdravo prijatelji!

Imam Vivax lcd TV2210 koji sam kupio pre oko 6 godina.

Inace kod njega javio se problem, a on je: kada startujem TV sa daljinskim ili sa gumb Power-ON crvena ledica na monitoru postaje zelena to traje nekoliko sekundi pa potom opet postaje crvena.

Ovo sve znaci da TV nece da se ukljuci, tj, monitor ostaje ne ukljucen. Tokom dana kada temperatura predje preko 30C desise posle nekoliko pokusaja (8-15) sa daljinskim TV da se ukljuci. Uvece ili ujutru kada pokusam da ga ukljucim nece da cuje?!{#}

Inace ovaj TV ima vanjsko napajanje od 12V isto kao kod PC monitora.

E pa ljudi dajte pomozite u cemu moze biti problem i kako da ga resim?{#}

Unapred hvala na suradnji!

Vivax lcd TV-2210 Vivax lcd TV-2210
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2014 9:25 (Gost22).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Vrlo vjerovatno kondenzatori i/ili krepano napajanje
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, danas mi je stigao Panasonic tx-50as500 i odkad sam ga upalio stalno mi se pojavljuje banner na vrhu ili dnu ekrana prilikom gledanja. Probavao sam isključiti banner u opcijama ali ne pomaže, na internetu nalazim samo rješenje za stariju verziju dok na svojoj nikako ne mogu naći rješenje kako to isključiti.

Kalko1212 ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vjerojatno je u "demo/store" modu. Obicno tv prilikom prvog paljenja pita koji mod da koristi.

Odi u opcije i srusi na tvornicke postavke. Kad ga upalis trebao bi te pitati koristis li TV kod kuce ili u ducanu.

 

U 99% slucajeva je tako, nadam se da ce biti i za tvoj TV.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nedavno mi je pregorila ova štampana pločica na LCD televizoru Quadro. TV i nije toliko star možda 3 godine. Zanima me koliko košta nova i dali se uopče isplati to mijenjati. Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 14:35 (Xan).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Sudeći po kabelu s desne strane, to je pločica napajanja (iako se ne vidi baš najbolje, pa po oznakama ne mogu biti 100% siguran)

Ne znam konkretno za Quadro, ali moglo bi se procijeniti da bi koštala reda veličine 200 kn, a možda se može i popraviti jeftinije.

Ako je ostatak TV-a u dobrom stanju, mislim da se isplati.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 19:11 (KaeR).
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ako je to SOIC-08 puko lako se njega nabavi, cijena 30-40kn, samo bi se trebalo u service manualu vidit o kojem se ic-u točno radi. Mjenjat diode u mrežnom djelu obavezno!!!

Ako nemaš iskustva s lemljenjem SMD komponenti nemoj niti pokušavat radit sam ;)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Ma 99% se da popraviti,pogledaj je li što izgorilo,a zatim pogledaj elektrolite,te naravno osigurač i ispravljač(Zna biti u kratkom)
robimarko@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Lijep pozdrav! Nedavno sam kupio LED TV Samsung 32H6400. Kada se tv upali, nakon nekog vremena počinje se dosta zagrijavati (u gornjem lijevom kutu ako gledamo s prednje strane) te se također može čuti nekakvo zujanje ako se priđe dovoljno blizu.. Zanima me da li je to normalno ili ako je več netko imao iskustva s time što je uradio po tome pitanju? Unaprijed vam hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Moguće je da se u tom dijelu nalazi sklop napajanja (moguće, po tom zujanju što opisuješ), ili neki od procesora koji se znatnije griju.

Ako nema nikakvih drugih pojava u smislu grešaka u radu, lako moguće je da je to zagrijavanje normalno. Isto tako, zavojnice u napajanju mogu proizvoditi zujanje ako nisu dobro fiksirane odgovarajućom masom, što isto ne predstavlja kvar (osim ako je to zujanje toliko intenzivno da smeta pri korištenju - tada se vjerojatno može slati na reklamaciju).

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav!

 

Imam problema kod spajanja PC-a HDMI kablom na LCd Quadro. Sve je ok dok je slika statična, ali ako želim gledati film, nakon 30 min pojave se vertiaklne crte/smetnje koje vremenom postaju sve gušće a onda se slika jednostavno smrzne i cijeli ekran prekriju vertikalne šarene crte. Nakon toga ne mogu ni vratiti LCD na TV signal (na source) nego ga moram u potpunosti isključiti.

 

Ima li netko ideju što bi mogao biti problem?

 

Unaprijed hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Događa li se to i kod drugih uređaja spojenih preko HDMI-a? Ako da, problem je negdje u TV-u (moguće pregrijavanje HDMI čipa - provjeri da se nije nakupilo puno prašine unutar TV-a; druga mogućnost je neki problem s napajanjem - nestabilni napon).

Ako imaš garanciju, odnesi u servis.

KaeR
9 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pitanje u vezi problema s tv-om. Dakle imam Toshiba lcd Full HD tv. Nakon udara groma događa se slijedeće: Zvuk malo radi malo ne, a isto se događa s HDMI portovima. Zvuk sam riješio sa zvučnicima koje sam spojio na ulaz za slušalice no ostaje problem s HDMI. Tv ima 4 HDMI porta, a od toga jedan opće ne radi, ostali rade s tim da se svakih par minuta (trenutni port na koji je priključen sat receiver radi i desetak minuta...) isključe na par sekundi i zatim opet uključe. Tv ima i S video priključak koji radi normalno no kvaliteta slike na HDMI je naravno bolja pa bi želio osposobiti bar jedan HDMI ulaz da radi normalno. Može kakav savjet?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Mislim da nista od toga. Jednostavno je nesto izgorilo i bez zamjenje sklopa HDMI nece raditi normalno.

 

Da li TV ima VGA ili komponentni (YPbPr) ulaz. Ako da, mozes nekakav adapter nabaviti koji ce pretvarati HDMI signal u jedan od ta dva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ekipa,

 

imam televizor SONY BRAVIA KDL42W650. Da li netko zna kako se na njemu može isključiti slika a da ostane zvuk svirati? Npr. pokrenem youtube aplikaciju, pustim neku pjesmu i tad želim ugasiti ekran, ali želim da mi zvuk ostane.

 

Zasad to radim na način da smanjim svjetlinu, kontrast i sve ostale postavke na 0. No, u manualu sam pronašao da bi tipka na daljinskom to trebala raditi, međutim kad ju pritisnem ne dogodi se ništa.

 

http://postimg.org/image/6nocm1hnn/

 

Zna li neko riješenje?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

probaj napraviti update tv-a

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Baš nedavno sam ga apdejtao na zadnju verziju i svejedno ništa. :(

12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz, Imam LCD LG 42LA640 3D smart led i nedavno sam kupio za njega 5:1 sistem pošto su njegovi zvučnici poprilično loši. Nove zvučnike sam spojio tamo u utor gdje idu slušalice (3.5 mm jack) i dešava mi se to da kad ga upalim ujutro da mu treba cca 3-4-5 minuta da upali zvuk na tim zvučnicima, i to se dešava samo ujutro kod prvog paljenja. Dali netko zna što bi mogli biti. Software je zadnji koji je izašao.

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 15:28 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hladan lem na line out konektoru. Dok se ne zagrije 'misli' da nista nije ustekano.

Probaj sa drugim zvucnicima. Ako se isto dogada zamjeni TV/odnesi na popravak ako je pod garancijom. Ako nije sa lemilicom prodi po lemovima od konektora.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 23:59 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pa u principu, dosta je loš taj konektor, baš sam gledao, to se sve mrda i krči čim se malo pomakne, jako loš potez od LG-a stavljati takvo smeće na "višu" klasu TV-a.

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Danas mi se ovo pojavilo na mojem LG 32LK430 (full hd) TV-u kupljenom 1.02.2012. putem Technomarketa pa me zanima da li se radi o mrtvim pixelima ili ima šanse da se to nekako popravi? TV je gledan normalno i za PS3 igranje pa me čudi da već nešto se događa. Cijena je bila 2400kn u to vrijeme dok sam ga kupovao pa je to možda kakav refurbished ili izložbeni primjerak bio nemam pojma. Nadam se da mi netko može pomoći te se unaprijed zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 14:50 (FistOfNorth).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice