Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.521.615
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: SAMSUNG UE43KU6072U 43" kvar slika...

A ništa, pošalji na garanciju ako se ponovo dogodi. Ovo mi ne izgleda kao problem sa signalom ali provjeri za svaki slučaj jačinu TV signala.

 

mingad kaže...

Pozdrav.
Imam problem sa televizorom iz naslova. Kad se ukljuci radi normalno cca 40 minuta. Nakon toga slika pocne lagano podrhtavati da bi se nakon nekog vremena skroz razvukla po ekranu i drhti. Pokusat cu staviti video da vidite o cem se radi pa ako netko ima ideju sta bi to moglo biti...

 Ako ugasiš i odmah upališ TV da li je isti problem ili radi normalno pa opet nakon nekog vremena se pojavi?

14 godina
offline
Re: SAMSUNG UE43KU6072U 43" kvar slika...
Alkaline kaže...

A ništa, pošalji na garanciju ako se ponovo dogodi. Ovo mi ne izgleda kao problem sa signalom ali provjeri za svaki slučaj jačinu TV signala.

 

 Jačina signala je oko 20%,kvaliteta signala od 90-100%

13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima.

Imam Sony 55XE7005 već nekih 10-ak mjeseci i u posljednjih nekoliko tjedana se javlja problem da TV povremeno ne reagira na komande preko daljinskog. Problem se manifestira kod pokušaja otvaranja Favorites-a, pa je ponekad potrebno prebaciti na drugi kanal da bi tipka za Favorites proradila. Isto tako, primijetio sam da Youtube aplikacija znatno sporije radi - prebacivanje videa ima velik lag, odaziv na komande je spor, povremeno zašteka kod premotavanja i sl. Daljinski ima nove baterije, i on funkcionira - čak se vidi blinkanje malog svjetla što indicira da TV prima signal iz daljinskog, no komande se jednostavno ponekad ne apliciraju.

 

Ako netko ima sličnih iskustava - ili još bolje - ako je riješio problem, svakako molim javite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zašto svo ovi današnji DVB-T /T2 televizori ne traju dulje od 5-6 god. Obično počnu odlazit taman dok im prođe garancija. Jednostavno ne mogu vjerovat da se današnja tehnologija koja se ne grije kao nekadašnji CRT-TV kojeg još i danas koristim rikavaju tako brzo i to većinom kakti krepavanje procesora. Šogor mi je promijenio evo već sada četvrti u 15 god. tu su i susjedi, prijatelji. Rijetko, ali rijetko da se nekom omakne pa mu TV izdrži 8 i više god.

Da li su programirani da se pokvare, ili se u njih ugrađuju nekvalitetniji dijelovi. Pa takvi televizori bi trebali trajat barem 10-15god. Evo moj CRT-TV je star sada već 18 god. nikad kvar.

Da li više uopće postoji neka firma koja ne sklapa svoje televizore u Kini. Da li čim kupimo TV moramo razmišljat o slijedećem kojeg ćemo kupiti za 5-6 god.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 9:37 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Molim pomoć u vezi LG televizora. Model 32LB8561V.

 

Od nedavno se događa da TV zaboravlja postavke nakon gašenja, pa treba svaki put ponovno pretraživati programe, podesiti svjetlinu, boje itd.

 

Ima li netko iskustva s tim modelom? Na koji način "pamti"? Dal je u igri nešto tipa baterije na matičnoj? Mogu li nešto iskemijati ili je najlakše da ga odnesem na servis.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima

 

imam samsung TV, model UE49NU7172, kupljen prošlo ljeto.

 

U zadnje vrijeme (po danu i po noći) TV se pali sam od sebe i radi dok se ne fizički ne ugasi... s daljinskim je sve u redu, testirano na više na načina. Resetirao postavke TV, ponovno se ista stvar događa.

 

Ima netko da je riješio ovakav problem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pique kaže...

Pozdrav svima

 

imam samsung TV, model UE49NU7172, kupljen prošlo ljeto.

 

U zadnje vrijeme (po danu i po noći) TV se pali sam od sebe i radi dok se ne fizički ne ugasi... s daljinskim je sve u redu, testirano na više na načina. Resetirao postavke TV, ponovno se ista stvar događa.

 

Ima netko da je riješio ovakav problem?

 Isključi automatsko ažuriranje kanala i softwarea (ako ga ima).

5 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

 

MOLIM ZA POMOĆ!!!!

 

-02.12.2018.kupljen tv u Elipsu

- 30.12.2018. iskri iz kabla od struje na izlazu iz tv

- 31.12.2018. poslan pisani prigovor

- 02.01.2019. dostavljen u poslovnicu bez vidljivih oštećenja

- 23.01.2019. dolazi odgovor da je lcd razbijen i prerezan kabel od struje

- isti dan ih prijavljujem na zaštitu potrošaća

Dakle moje pitanje je da li je moglo doć do pucanja LCD ekrana zbog neispravnog strujnog kabla od tv i koja su moja prava?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 14:30 (Lina76).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne, nije moglo. A isto tako se ni kabel nije baš sam mogao prerezati. Jesu poslikali tv u elipsu prije slanja na servis?

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

ne nisu imam samo slike iz servisa sa naznakom da se razbijen ekran vidi tek kad je upaljen

 

7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Dostavljen u originalnoj ambalazi? Ako da, zasto nije isao direkt proizvodjacu ili sluzbenom servisu?

Ako nije u originalnoj ambalazi sa originalnim stiroporom - lako moguce da je ostecen u transportu.

 

Sto se kabla za napajanje tice, ako nije fiksni (vecinom kod boljih televizora je odvojiv), nebi trebalo bit problema,

desava se da zivotinjice pregrizu, a i nespretni korisnici znaju prilikom otvaranjem i skidanjem vezica zarezati nozem.

(vidio sve na svoje oci, desava se i najboljima)

 

A ako je kabel fiksni, onda lako mogu odbiti jamstvo radi toga, makar se onda radi o manje poznatim i renomiranim brandovima ala "china-tech".

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

U originalnoj ambalaži direktno u poslovnicu. Fizički nitko nije do poslovnice oštetio Tv, jedino što se dogodilo kad se i sam kvar dogodio je bilo iskrenje iz kabla na izlazu iz Tv,nekakav mali prasak ko da je puklo nešto i nakon toga izbacuje osigurače u kući.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kabel je fiksni i nitko nije dirao oko njega

7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A onda tako reci, nema druge. Ekran moze puci od prenapona, rijetko ali moze. Tako da svakako to napomenuti.

Uredjaj je tvornicki neispravan, treba ga zamijeniti i gotovo. Ne pristaj na nista drugo, i trazi pisanu diagnostiku od sluzbenog servisa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kako se može kabel raspasti i oštetiti a da nitko ništa ne dira oko njega?

 

Ekran ne može puknuti zbog oštećenog kabela. Ako je kabel oštećen odreagirati će kućni osigurač jer je riječ o kratkom spoju na instalaciji. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 8:17 (tiki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: SAMSUNG UE43KU6072U 43" kvar slika...
Alkaline kaže...

A ništa, pošalji na garanciju ako se ponovo dogodi. Ovo mi ne izgleda kao problem sa signalom ali provjeri za svaki slučaj jačinu TV signala.

 

mingad kaže...

Pozdrav.
Imam problem sa televizorom iz naslova. Kad se ukljuci radi normalno cca 40 minuta. Nakon toga slika pocne lagano podrhtavati da bi se nakon nekog vremena skroz razvukla po ekranu i drhti. Pokusat cu staviti video da vidite o cem se radi pa ako netko ima ideju sta bi to moglo biti...

 Ako ugasiš i odmah upališ TV da li je isti problem ili radi normalno pa opet nakon nekog vremena se pojavi?

 Ako ugasim dok slika treperi po cijelom ekranu i odmah upalim,otprilike nekoliko minuta je slika normalna da bi se opet razvukla i titrala. Ukoliko je period kada je iskljucen televizor duzi tako se i povecava vrijeme "normalne slike" do podrhtavanja.

Darko
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...
Pique kaže...

Pozdrav svima

 

imam samsung TV, model UE49NU7172, kupljen prošlo ljeto.

 

U zadnje vrijeme (po danu i po noći) TV se pali sam od sebe i radi dok se ne fizički ne ugasi... s daljinskim je sve u redu, testirano na više na načina. Resetirao postavke TV, ponovno se ista stvar događa.

 

Ima netko da je riješio ovakav problem?

 Isključi automatsko ažuriranje kanala i softwarea (ako ga ima).

 

isključio i nažalost ponovna se događa isto, trenutna je situacija kad se upali i ugasim, za par minuta se ponovno uključi.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 22:12 (Pique).
5 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Novi sam na ovom forumu i zelim da objasnim problem. Imam noviju tipu SONY TV i uspjesno sam instalirao u njega zemaljsku tv programe i ubacivao sam satelitske programe Astra i pronasao je puno programa i dosao do 100% i nije se htio iskljuciti stjalo je tako duze vrijeme i ja sam ga prinudno iskljucio iz zida. Kada sam ga ponovno ukljucko na sredini ekrana se pojavilo samo SONY i ugasilo se to isto je taman ekran i nije reagirao na daljincki samo je blicala zelena lampica ispod ekrana. Probao sam ga resetirati nije islo. Molim ako neko zna sta je u pitanju dali je pobrisao memoriju i dali ja ja to mogu nekako popraviti. Molim brzi odgovor. Lijep pozdrav !

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz. Nemogu upaliti tv, daljinski ne reagira isto tako ne reagira onaj joystick na tv-u. Crvena lampica gori non stop kao da je tv u mirovanju. 

Ima lj spasa ili da odem na garanciju.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Problem je ledica od pozadinskog osvjetljenja. Nije oslabila nego je doslo do ostecenja frosfora na povrsini ledice. Ako nema ovog sloja ledica emitira orginalnu plavu svjetlost.

Zamjenjeno i sada nema problema.

 

10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Moze pomomoc, mislim da mi probija pozadinsko osvjetljenje na Samsug TV-u LED. Na svetlijim bojama se jace vidi, dok na tamnijima ne toliko. Zna li netko o cemu se radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ispala plastična difuzna leća s ledice.

Popustilo ljepilo od topline.

Normalna pojava.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Isplati li se to uopce popravljat u servisu?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Edit: Sada je slika potamnjela al skoro skroz (ne pomazu postavke za svjetlinu), vidi se jos uvijek ali slabo. Ona stara "mrlja" sto je otpao difuzor je jos uvijek vidljiva.

 

Sto znaci da je vjerovatno za otpis...... ili se isplati tu nesto kemijat?

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 19:19 (koc007).
7 godina
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Aha, onda ledica ili više njh odlazi u vječna lovišta...

A čuj, isplati se kemijat ako nemaš računice nosit na servis.

Kupiš nove trake s ledicama i ubaciš, i to je to...

 

 

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav 

 

imam novi SAMSUNG LED TV 43NU7192, Ultra HD, SMART 43"...događa se sljedeće,sva tri hdmi porta su mi u funkciji (hdmi1-laptop,hdmi2-max-tv,hdmi-3playstation),ponekad mi kad upalim plejku stalno izbacuje crnu sliku na sekundu,malo slika,sekundu crnilo,i tako stalno..probal sam promjeniti hdmi kabel ali ništa,čak sam probal promjeniti raspored na hdmi portovima i jedno vrijeme je radilo,ali sad se opet javlja..danas npr. upalim tv i prvo idem na laptop kad ono opet malo slika malo crnilo,odštekam kabel iz drugog porta onda radi..neznam di je kvaka 

 

molim mahere da mi pomognu 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
garynumber6 kaže...

pozdrav 

 

imam novi SAMSUNG LED TV 43NU7192, Ultra HD, SMART 43"...događa se sljedeće,sva tri hdmi porta su mi u funkciji (hdmi1-laptop,hdmi2-max-tv,hdmi-3playstation),ponekad mi kad upalim plejku stalno izbacuje crnu sliku na sekundu,malo slika,sekundu crnilo,i tako stalno..probal sam promjeniti hdmi kabel ali ništa,čak sam probal promjeniti raspored na hdmi portovima i jedno vrijeme je radilo,ali sad se opet javlja..danas npr. upalim tv i prvo idem na laptop kad ono opet malo slika malo crnilo,odštekam kabel iz drugog porta onda radi..neznam di je kvaka 

 

molim mahere da mi pomognu 

 Da ti nije neki autoselect inputa uključen pa isprobava sva 3 hdmi porta ? Ako postoji funkcija autoselect input ili nešto slično stavi da je ručno odnosno da na daljinskome sam odabereš source i koji input želiš koristiti. 

14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

 

pred 3 dana mi je na novom (3 mj starom) LG 50Uk6950  (zadnji webOS gore) počeo lagani pičvajz...

 

ugasi se sam od sebe, upalim ga preko Bnet STBa, prikaže sliku i za 2 sek.... se ugasi...

 

po forumima vele: lagani udarac otraga gdje ulazi napajanje - učinio, upalio ga i na TVu iskopčao SmartLink (HDMI-CEC)

 

sad ga palim i gasim preko LG Magic Remotea, prebacim se na Bnet STBov daljinski za "štrikanje"...

 

 

na samom STBu mi je HDMI-CEC uključen...

 

da li ima još tko takav slučaj?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Priznata mi garancija, nisu mogli popraviti tv, dali su mi novi tv.

 

 

6 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

Zanima me ako je ikako moguce popraviti sliku na lcd televizoru.

Na trenutak se pojavi slika(skroz normalna) pa nestane na kratko i tako u krug. Pri tome zvuk radi normalno, i dok ima slike i dok nema.

Tv je star oko 4 godine

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice