Vivax Full HD TV problem sa pikselima na EvoTV

poruka: 5
|
čitano: 6.355
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vivax Full HD TV problem sa pikselima na EvoTV

Dakle ovako,kupio sam Vivaxov Smart TV sa FullHD rezolucijom,i kad je spojen na Evo TV slika je zrnasta,kao pikselizirana,a kad nije spojen onda je slika normalna,i tipa ako otvorim Smart TV tipa YT ili nešto slika je odmah normalna,znači samo je evo tv u pitanju. Moram li neke postavke na TV-u mjenjati ili na Evo tv-u i koje? Rezolucija je postavljena na 1080p,bila je na 576 ali nema nikakve razlike,i dalje je isti problem.

 

EDIT: Riješeno

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 9:37 (filipvk1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vivax Full HD TV problem sa pikselima na EvoTV

Vivax je najgora marka koja postoji. Taj prijemnik biš trebao pokloniti nekome koga mrziš.

 

Ja sam probao razne jeftine marke i nisu sve iste. Cijenom su možda jednake, ali u kvaliteti je ogromna razlika. Recimo Quadro me ugodno iznenadio. Jeftin je, nije vrhunska marka, ali radi sasvim ok. Možda neće imati svaki feature kao Samsung, ali za te novce dobiti ćeš sasvim solidan uređaj.

 

Dok recimo M-SAN uvozi samo zadnje smeće. Sve što sam ikad od njih kupio, od kompjutorskih dijelova do potrošačke elektronike, je uvijek bilo najgore smeće. Ali cijenu drže kao Quadro, jer su stvarno pohlepna i škrta gamad. Ako postoje dva kineska proizvoda, jedan košta 5.0 dolara, a drugi je duplo bolji i košta 5.1 dolar, oni će kupiti ono prvo smeće da uštede taj 0.1 dolar. Baš su ono dno dna, totalno grabežljivi ljudi.

 

Tako da Vivax lijepo daj neprijatelju i kupi si neki dobar prijemnik. Samo nemoj kupiti Elit, to je isto smeće. Kupi neku drugu jeftinu marku, recimo Strong. Sasvim dobri prijemnici, a jeftini.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 18:42 (at_strasnomlat).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vivax Full HD TV problem sa pikselima na EvoTV
filipvk1000 kaže...

Dakle ovako,kupio sam Vivaxov Smart TV sa FullHD rezolucijom,i kad je spojen na Evo TV slika je zrnasta,kao pikselizirana,a kad nije spojen onda je slika normalna,i tipa ako otvorim Smart TV tipa YT ili nešto slika je odmah normalna,znači samo je evo tv u pitanju. Moram li neke postavke na TV-u mjenjati ili na Evo tv-u i koje? Rezolucija je postavljena na 1080p,bila je na 576 ali nema nikakve razlike,i dalje je isti problem.

 

EDIT: Riješeno

Mene isto to zanima s evo tv-om,jacina signala mi je 100% a jos uvijek je slika zrnastija i pikselizirana dok recimo na Iskonu slika puno bolja.

U cemu je fora?

16 godina
offline
Vivax Full HD TV problem sa pikselima na EvoTV

U tome da su nagurali po 40 programa u jedan kanal, a da bi to stalo moraš smanjiti bitrate. A što je manji bitrate, to je slika gora, odnosno veća je kompresija.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vivax Full HD TV problem sa pikselima na EvoTV
karlo125 kaže...
..

Mene isto to zanima s evo tv-om,jacina signala mi je 100% a jos uvijek je slika zrnastija i pikselizirana dok recimo na Iskonu slika puno bolja.

U cemu je fora?

 -dvije odvojene stvari su prijem-kvaliteta signala (antena..) i kvaliteta emitiranog materijala npr SD-HD i kodek.. ako je prijem ok, to je to..

-klasični 'pixel' problem, da gledaš na 'lošijem' ekranu ne bi vidio pixelizaciju i efekte.. slika bi ti bila 'bolja' nego na 'jačem' ekranu.. na kojem primjetiš nedostatke. (npr prastari CRT-PAL TV i današnji HDtv lcd..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice