Dostupan BackTrack 5

poruka: 38
|
čitano: 26.896
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Dostupan BackTrack 5

od danas je dostupan BackTrack 5. poznata distribucija linuxa koja sadrži mnoštvo sigurnosnih i forenzičkih alata, namijenjena je za penetracijska testiranja, digitalnu forenziku i istragu, a koja je u nas poznata kao distra za "igranje" sa susjedovim wirelessom

 

od ove verzije možete birati željeno sučelje: KDE ili GNOME

 

možete ga skinuti odavde. ne morate se registrirati, samo kliknete na download (lijevi gumb) i birajte si željeno sučelje, arhitekturu i image.

 

Atomska bubamara
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 20:07 (jurluk).
 
4 0 hvala 8
13 godina
protjeran
offline
Dostupan BackTrack 5

U koliko wep-a će tek sad biti krekirano u hrvatskoj {#}

 

On topic: Ne želim ni probati distribuciju koja se temelji na pljačkanju ljudi preko tzv "penetration testing" certifikata.

 

Sve je to big shiny thingie za klince. I naravno too bloated jer ima bezveze brdo alata instalirano koje 99% uopće ni ne otvori, a kamoli zna što sa njima.

 

Da završimo, sve to možete imati u svojoj omiljenoj distribuciji, i bolje jer možete instalirati alate koji su vam korisni bez korištenja BT-a, a i bez korištenja VM-a.

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Dostupan BackTrack 5

Backtrack je za obicnog korisnika zastarjela, ruzna, komplicirana i natrpana glupostima distra.

Najbolje se drzat provjerenih stvari.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupan BackTrack 5

Jel moze netko navesti bar neke znacajnije promjene u odnosu na bt 4 final.

Jesu li barem neke nove wlan kartice podrzane?

 

A nista.. skidam ga. valjda ce bit kompatibilan sa  Intel(R) Wifi Link 1000 :D

Google is NOT your friend!!! (btw: 1domagoj1 IS time traveler)
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2011 16:43 (passat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan BackTrack 5

ja sam negdje procitao da sada sa kao moze napadati svi AP-ovi odjednom :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan BackTrack 5

KAda dobim laptop,isprobati ću to...

Ja sam Plavi zmaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dostupan BackTrack 5

Skinuh ga, ali nažalost čini se da imam nekompatibilan chipset u wifi kartici na lapotpu :(

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan BackTrack 5

A nego,pročitao sam negdje da je to live dvd,dali postoji mogućnost stavit ga na ssd?

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
offline
Re: Dostupan BackTrack 5
g12356 kaže...

A nego,pročitao sam negdje da je to live dvd,dali postoji mogućnost stavit ga na ssd?

Zašto ne... vjerujem da bi postupak trebao bit isti kao i za hdd

premda nemam osobnog iskustva (probaj nac odgovor u FAQ-u)

Google is NOT your friend!!! (btw: 1domagoj1 IS time traveler)
16 godina
offline
Dostupan BackTrack 5

Rade ga stavi na stick nego na disk. Nije to distra za svakodnevnu upotrebu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan BackTrack 5

A ja ga želim imati tako,prilagodio bih si ga...

Ja sam Plavi zmaj.
14 godina
neaktivan
offline
Dostupan BackTrack 5

Jel' radi to sa TP Linkovim Access Point-ovima?

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan BackTrack 5

Bi li mi tko znao reći kako instalirati flash player unutar Backtracka 5?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan BackTrack 5

?

adobe flash?

pa rukneš ga u $HOME/.mozilla/plugins

Note: Compiling chromium-beta or chromium-dev takes at least as long as compiling the linux kernel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan BackTrack 5
sumski kaže...

?

adobe flash?

pa rukneš ga u $HOME/.mozilla/plugins

  Kako iz tarrballa?

 

Budem probao.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
11 godina
neaktivan
offline
Dostupan BackTrack 5

Od neki dan sam se počeo zanimati za Backtrack, imal gdje kakav fin tutorijal ili da mi neko objasni kako on funkcioniše i koji je najbolji za rad?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan BackTrack 5
Vehid kaže...

Od neki dan sam se počeo zanimati za Backtrack, imal gdje kakav fin tutorijal ili da mi neko objasni kako on funkcioniše i koji je najbolji za rad?

  Youtube is your friend!

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
offline
Dostupan BackTrack 5

BackTrack je distribucija namijenjena sigurnosnom testiranju mreža i sustava. Nije namijenjena početnicima, već sigurnosnim profesionalcima. Također, nije namijenjena za svakodnevnu upotrebu kao Linux distribucija. Najbolje je koristiti zadnju verziju (Backtrack 5 R3) zbog najnovijih alata, updatea i ostalog. Međuitm, ako sad upališ Backtrack bez ikakvog znanja o Linuxu ili bilo čemu drugom, zaspamat ćeš forum pitanjima koja se pojavljuju najmanje jendom mjesečno. Ako te zanima Linux, a ne znaš ništa o njemu, uzmi neki Mint ili Ubuntu i polako uči; kad zapneš negdje, slobodno pitaj ovdje na forumu, svi će ti rado pomoći. Ako želiš biti hacker, žao mi je, nitko na ovom forumu te neće učiti kako biti "haker" i kako prijatelju "hakirati" Facebook.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2013 14:28 (Dementor).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Dostupan BackTrack 5

Gledam ovdje i ne vjerujem. Pa hrpa balavaca se popalila misleci da je ovo übercool hackerski OS i da ce bas dobro izgledat kad ga vide frendovi iz 6b ...

Djeco okanite se corava posla. Backtrack je pen-test distribucija, visoko specijalizirana za testiranje sigurnosti mreze. Nema flasha, nema tux pingvina, nema frozen bubble-a.

Tko se bavi mrezama i sigurnoscu, cjeniti ce jednostavnost sucelja i predinstalirane alate a ostala, velika vecina ce gadno prozujati ...

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Dostupan BackTrack 5

nego ako vec volite backtrack i natrpane linuxe, backtrack koristi gnome sucenje sto ga jako usporava

preporucavam vam backbox, ima manje stvari, i sucenje mu je xfce sto ga cini puno brzim neg backtrack

a za one koji ne vole pretrpane linuxe onda sam peri po Arch linuxu ;)

 

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/BackBox

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Dostupan BackTrack 5

ako hoces, mozes na backtrack instalirati i fluxbox (napravili su to vrlo jednostavno sa nekim skriptama, ne znam je li jos funkcioniraju). dobijes super brzo sucelje i ono sto je najvaznije, izgleda puno hakerskije od gnoma2 xD

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan BackTrack 5

Nego,izgleda da će unmjesto Backtracka 6 sada preimenovati distribuciju u "Kali",i da će biti veći redesign...

 

http://www.backtrack-linux.org/backtrack/kali-a-teaser-into-the-future/

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dostupan BackTrack 5

Moram vas obavjestiti da je izašao Kali Linux tj nova generacija Backtracka.

A sada molim jedan savjet.Koju wirelles karticu uzeti za Kali tj Backtrack,a da je jeftinija

Naravno za wep cracking

Što kažete na ovu:http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220950823515&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 10:04 (robimarko).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan BackTrack 5
robimarko kaže...

A sada molim jedan savjet.Koju wirelles karticu uzeti za Kali tj Backtrack,a da je jeftinija

Što kažete na ovu:http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220950823515&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

Ja sam na preporuku uzeo TP-LINKovu TL-WN722N u NetComu za kojih 100-tinjak kuna, savršeno radi sa BackTrackom.

ZOTAC: It's Time to Play.
13 godina
offline
Re: Dostupan BackTrack 5

Vidio sam da je i ona kompatibilna,a cijena mi se sviđa.

No zanima me može li se koristiti sa airmon-ngom i aircrackom za razbijanje wep-a

Izgleda da se može koristiti,no ako je netko ima i koristi za to da potvrdi ili demantira da ne bacim novce bezveze

 

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 10:03 (robimarko).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan BackTrack 5
robimarko kaže...

Vidio sam da je i ona kompatibilna,a cijena mi se sviđa.

No zanima me može li se koristiti sa airmon-ngom i aircrackom za razbijanje wep-a

Izgleda da se može koristiti,no ako je netko ima i koristi za to da potvrdi ili demantira da ne bacim novce bezveze

 

Može se korisiti za testiranje mreže, da vidiš koliko ti je zaštita jaka. 

 

Naravno da se po toj logici može "probiti" i susjedova mreža, ali to je zakonom zabranjeno pa bi mogao snositi posljedice. Koristi na vlasitu odgovornost.

ZOTAC: It's Time to Play.
13 godina
offline
Re: Dostupan BackTrack 5
Ma ja mislim testiranje svoje mreže samo
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Dostupan BackTrack 5
robimarko kaže...
Ma ja mislim testiranje svoje mreže samo

yeah right, ak već hoćeš biti siguran onda bi stavio WPA2...

Maurer
13 godina
offline
Re: Dostupan BackTrack 5
David87 kaže...
robimarko kaže...
Ma ja mislim testiranje svoje mreže samo

yeah right, ak već hoćeš biti siguran onda bi stavio WPA2...

Pa i stavljen je WPA2 odavno,ali i on nemože ništa reaveru koji cracka wps pin

robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Dostupan BackTrack 5

Evo nabavio sam prekjučer TP-Link WN722N karticu i instalirao Backtrack 5 R3 64bitni na laptop i instalirao drivere i stavio firmware za karticu i konačno je prorardila,ali imam problem sa injektiranjem paketa,jednostavno je presporo,nakon 5 minuta injektirano je bilo samo 60 paketa.

Mislim da nisam dobro firmware stavio.

Pisalo je da ga stavim u /lib/firmware ali svagdje na forumima čitam da se lokacija za firmware pomaknula i sada nemogu naći gdje ga trebam staviti

robimarko@gmail.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice