Koji Je Linux za mene najbolji?

poruka: 25
|
čitano: 15.545
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji Je Linux za mene najbolji?

Pomoć želio,bih se prebaciti na linux, ali ne znam koja je inačica najbolja za mene!?, i dali se  Linux može deinstalirati sa windowsa ako želim ponovno koristiti windows? {#} 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?

imaš temu linux p&o pa tamo pitaj, a ne otvarat bezveze novu temu...

a i pisalo se dosta o tome, koristi tražilicu...

 

nemože se "deinstalirati sa windowsa" jer to nije program nego operativni sustav

možeš kasnije instalirati windows ponovo ili napravi dual boot

 

edit: za tebe je najbolje da ostaneš na čemu jesi

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2011 10:15 (XXX-Man).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
dominik.spajic kaže...

Pomoć želio,bih se prebaciti na linux, ali ne znam koja je inačica najbolja za mene!?, i dali se  Linux može deinstalirati sa windowsa ako želim ponovno koristiti windows? {#} 

Pa najbolja verzija za pocetnika na linuxu je ubuntu, i njega mozes da instaliras na windows i da ga uklonis iz add or remove iz kontrol ppanela.

...Queter you become more able you can hear..
15 godina
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?

Imas i online upitnik koji ce za tebe odrediti koja bi distribucija bila najbolja za tebe.

 

 

http://www.zegeniestudios.net/ldc/

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
syncmaster245b kaže...

Imas i online upitnik koji ce za tebe odrediti koja bi distribucija bila najbolja za tebe.

 

 

http://www.zegeniestudios.net/ldc/

E to prava stvar  {#}

...Queter you become more able you can hear..
15 godina
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
XXX-Man kaže...

imaš temu linux p&o pa tamo pitaj, a ne otvarat bezveze novu temu...

a i pisalo se dosta o tome, koristi tražilicu...

 

Tema Linux pitanja i odgovori je ogromna, nepregledna i u ovom obliku gotovo neupotrebljiva. Bolje rjesenje bi bilo kada bi moderatori otvorili podforum istog naziva.

 

Inace, uvijek su mi bile smjesne opaske tipa "bez veze otvaras novu temu". Pa sto ako ju je otvorio? Ne trosi papir i tintu, ili skracuje radni vijek monitora onoga tko procita takvu temu.....{#}

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
14 godina
moderator
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
syncmaster245b kaže...

Inace, uvijek su mi bile smjesne opaske tipa "bez veze otvaras novu temu". Pa sto ako ju je otvorio? Ne trosi papir i tintu, ili skracuje radni vijek monitora onoga tko procita takvu temu.....{#}

stvar je u tome što je na ovom forumu bar 50% nepotrebnih tema i tema što već postoje, a ionako je nepregledan...

ni postoji bezveze tražilica na ovom forumu, tu je da bi ju korisnici koristili...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
15 godina
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
XXX-Man kaže...

stvar je u tome što je na ovom forumu bar 50% nepotrebnih tema i tema što već postoje, a ionako je nepregledan...

ni postoji bezveze tražilica na ovom forumu, tu je da bi ju korisnici koristili...

 

Za razliku od super pregledne teme Linux p&o na koju si uputio kolegu?

 

Mislim da pretjerujes i da nije toliko zlo sto covjek otvara neku temu sa pitanjem na kojeg ne zna odgovor.

Tvoj prigovor bi bio potpuno pravovaljan kada bi vec postojala tema sa istim upitom, ovako to se svodi na natjeravanja maka na konac.

 

Mislim da bezpotrebno spocitavas covjeku.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
XXX-Man kaže...

imaš temu linux p&o pa tamo pitaj, a ne otvarat bezveze novu temu...

a i pisalo se dosta o tome, koristi tražilicu...

 

nemože se "deinstalirati sa windowsa" jer to nije program nego operativni sustav

možeš kasnije instalirati windows ponovo ili napravi dual boot

 

edit: za tebe je najbolje da ostaneš na čemu   jesi

  hahaha, slažem se  {#}

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
13 godina
offline
Koji Je Linux za mene najbolji?

Koji je linux najbolji za igrice i servere za igrice?? :D

Stime da bi na starom kompu napravio server za cod2... Ak bi se to dalo sredit :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
schwarz3108 kaže...

Koji je linux najbolji za igrice i servere za igrice?? :D

Stime da bi na starom kompu napravio server za cod2... Ak bi se to dalo sredit :)

Windows :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
13 godina
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
tnakir kaže...
schwarz3108 kaže...

Koji je linux najbolji za igrice i servere za igrice?? :D

Stime da bi na starom kompu napravio server za cod2... Ak bi se to dalo sredit :)

Windows :)

Zasto?

Po cemu je razlika?? :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?

Gotovo sve vece igre na trzistu su pisane ciljano za Windows platformu, te se ne mogu koristiti na Linux OS-u. Za server ne znam, ali postoje neki nacini da se(neke) igre mogu vrtiti na Linuxu. Zato ipak za igrice - Windows.{#} 

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
14 godina
protjeran
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
XXX-Man kaže...

imaš temu linux p&o pa tamo pitaj, a ne otvarat bezveze novu temu...

a i pisalo se dosta o tome, koristi tražilicu...

 

nemože se "deinstalirati sa windowsa" jer to nije program nego operativni sustav

možeš kasnije instalirati windows ponovo ili napravi dual boot

 

edit: za tebe je najbolje da ostaneš na čemu jesi

tip je zalutao..ok..

 

dakako da se može instalrati u Windowsima,jer ima WUBI instaler(ne sve inačice),ali tada ne može iči na ext file sustav nego samo na ntfs..kasnije se može deinstalirati,baš kao neki obični program..

 

edit:za tebe je najbolje da još malo učiš..{#}

15 godina
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
BLOGERX4 kaže...

Gotovo sve vece igre na trzistu su pisane ciljano za Windows platformu, te se ne mogu koristiti na Linux OS-u. Za server ne znam, ali postoje neki nacini da se(neke) igre mogu vrtiti na Linuxu. Zato ipak za igrice - Windows.{#} 

Vecina igara imaju linux servere...

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
15 godina
neaktivan
offline
Koji Je Linux za mene najbolji?

Ja bi reko da je za pocetak najbolji Ubuntu. Zato sta dolazi konfiguriran. Mozes instalirati program "wubi" i onda imati linux ko windows aplikaciju (normalno izabires izmedju winsa i linuxa na bootu) a kad (ako) zazelis maknuti linux odes u windowse pod add or remove programs kliknes wubi i maknes ga :P

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?

Instalacija preko wubija je pravo sr***e, sto se mene tice. Zato je najbolja "punokrvna" instalacija kao dual boot i to je to. Tako se najbolje uci i rjesavaju problemi.

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
14 godina
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
Dali se moze mozda LOTRO instalirat na Ubuntu!? Kako samo njega igram, mogao bih se napokon na malo duze vrijeme maknit od Windowsa...ovako sam malo na Ubuntu, a malo na Win 7. Bilo bi lijepo da uopce ne moram neko duze vrijeme razmisljati o Windowsima posto mi Ubuntu zadovoljava skoro sve kriterije + volim njegovu fleksibilnost, funkcionalnost i izgled. Samo da mi LOTRO ide gore i to je onda "to"! Na Lenovu mi je samo Ubuntu i netbook radi predivno!
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?

Na mojem kompjutoru LOTRO radi pod Ubuntu-om. Instalacija je jednostavna, samo malo proguglaj. Ja instalirao, igrao, ali mi se nije svidjelo, pa više ne igram. Radi i WoW, kao i hrpa drugih igara.

13 godina
protjeran
offline
RE: Koji Je Linux za mene najbolji?
win32 kaže...
Dali se moze mozda LOTRO instalirat na Ubuntu!? Kako samo njega igram, mogao bih se napokon na malo duze vrijeme maknit od Windowsa...ovako sam malo na Ubuntu, a malo na Win 7. Bilo bi lijepo da uopce ne moram neko duze vrijeme razmisljati o Windowsima posto mi Ubuntu zadovoljava skoro sve kriterije + volim njegovu fleksibilnost, funkcionalnost i izgled. Samo da mi LOTRO ide gore i to je onda "to"! Na Lenovu mi je samo Ubuntu i netbook radi predivno!

http://lorebook.lotro.com/wiki/LOTRO_under_Linux_and_Mac_OS/X

 

http://forums.lotro.com/showthread.php?85079-HOWTO-get-LOTRO-to-run-under-OS-X-or-Linux

Again.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2011 15:10 (Bypass).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Je Linux za mene najbolji?
dominik.spajic kaže...

Pomoć želio,bih se prebaciti na linux, ali ne znam koja je inačica najbolja za mene!?, i dali se  Linux može deinstalirati sa windowsa ako želim ponovno koristiti windows? {#} 

 Probaj prvo "paše" li ti preko nekog Live CDa.

Live CD je CD{#} na koji se snimi ISO dotičnog linuxa (preko snimi IMAGE, ne kao podatak) i onda se sa njega digne OS koji se može isprobati bez diranja u Windowse. Kad ga ugasiš (OS, ne samo PC) sve što si radio u njemu, kao i podaci (oni u njemu ne i oni u Windowsima) nestaju.

 

Zapamti dvije stvari:

  1. PC mora biti naštiman da diže prvo za CDa
  2. NE diraj programe za formatiranje jer možeš oštetiti Windowse.

 

 

Ubuntu (valjda i ostatak obitelji) ima Wubi koje može instalirati Ubuntu kao program pod Windozama. Od (Ubuntu) verzije 8 dolazi na s njim.

Trebaš samo ubaciti cd pod windowsima (i pokrenuti ručno ako ti je autorun ugašen).

Trebao bi žrtvovati (bar) nekih 10 GB. Zaboravio sam koliko je jednostavno proširivati taj prostor pa je nešto više bolja opcija.

Tako instaliran Ubuntu radi nešto sporije i nema hibernaciju.

Čitanje podataka sa win particija je (uglavnom) sigurno, ali pisanje po NTFSu nije najbolja ideja (FAT bi trebao biti OK).

Ovo se smatra najsigurnijom opcijom za dual boot, ali postoji opasnost da se Windowsi ne dignu!

 

Moja preporuka je probaj nekoliko najpoznatijih sa Live CDa.

Ubuntu, Mint, PCLinuxOS, Puppy.

42; To be, or not to be – THAT is the question
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 17:52 (bond).
14 godina
protjeran
offline
Koji Je Linux za mene najbolji?

Razmišljam sad unaprijed o Linuxu (kad kupim novi komp, jednog lijepog sunčanog dana). Dvoumim se između Mint-a i Ubuntu-a. Koje su bitnije razlike, koji bi mi bolje sjeo s obzirom da Linux nikad uživo nisam vidio? Inače, ne smeta mi malo experimentiranja il prčkanja, tako da ne treba biti ful debiliziran.

Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Je Linux za mene najbolji?
trackmanijak kaže...

Razmišljam sad unaprijed o Linuxu (kad kupim novi komp, jednog lijepog sunčanog dana). Dvoumim se između Mint-a i Ubuntu-a. Koje su bitnije razlike, koji bi mi bolje sjeo s obzirom da Linux nikad uživo nisam vidio? Inače, ne smeta mi malo experimentiranja il prčkanja, tako da ne treba biti ful debiliziran.

 Mint.

Baziran je na Ubuntu-u tako sa su međusobno kompatibilni.

Prva stvar koja se veže uz Mint je prisutnost multimedijalnih codeca. Naravno, mogu se dodati i u Ubuntu.

 

Mint ima bolji "izgled", tj. opcije nisu nabacane kao Ubuntu-u. Osim toga nešto više izgleda kao Windows (pa ti je možda jednostavnije?)

Izgleda da je i nešto stabilniji u zadnje vrijeme.

 

Probaj i PCLinuxOS.

 

Najbolje ti je probati svakog preko live cda, "s obzirom da Linux nikad uživo nisami vidio"

42; To be, or not to be – THAT is the question
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2011 21:14 (bond).
13 godina
neaktivan
offline
Koji Je Linux za mene najbolji?

ako može pomoć?
meni bi trebao linux?
da bude baziran za skidanje stvari sa neta
ili nešto barem slično ali za to mi treba pa ako neko nešto zna da če mi pomoći,neka napiše

{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Je Linux za mene najbolji?
Matej95 kaže...

ako može pomoć?
meni bi trebao linux?
da bude baziran za skidanje stvari sa neta
ili nešto barem slično ali za to mi treba pa ako neko nešto zna da če mi pomoći,neka napiše

{#}

Ubuntu ili mint?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice