Kubuntu problem

poruka: 14
|
čitano: 9.089
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kubuntu problem
pitanje

Kad podignem Kubuntu sa CD-a javlja mi ovu poruku:

 

To run a command as administrator (user "root"), use "sudo <command>".

See "man sudo_root" for details.

 

Zna netko što uraditi?!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kubuntu problem

Nije ti ovo nikakva greškia, više poruka informativnog karaktera :)

Tu ti kaže da ako neku komandu želiš izvršiti sa administratorskim privilegijama

trebaš prije komande kucati "sudo". Nakon toga će te pitati za tvoj password...

Je li ti se ovo javlja u LiveCD okruženju ili u instaliranom Kubuntu-u?

Jaunty user :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kubuntu problem

Imam problem sa kubuntuom(isti se javlja i sa ubuntuom).

Znači prije instalacije sve normlano radi ali nakon što instaliram kubuntu i restartam slika je prepolovljena,znači ekran počinje od sredine i završava na sredini.

Očito da je problem u driverima grafičke(ati radeon hd 6450) pa sam ih probao ručno instalirati.

Nakon što sam omogučio pokretanje pod "permission" terminal me traži lozinku ali ju ne prihvaća pa ne znam u čemu je problem jer sam podesio da

imam privilegije nad root.

Dali netko zna drugi način ili riješenje problema?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kubuntu problem
vlatko kaže...

Imam problem sa kubuntuom(isti se javlja i sa ubuntuom).

Znači prije instalacije sve normlano radi ali nakon što instaliram kubuntu i restartam slika je prepolovljena,znači ekran počinje od sredine i završava na sredini.

Očito da je problem u driverima grafičke(ati radeon hd 6450) pa sam ih probao ručno instalirati.

Nakon što sam omogučio pokretanje pod "permission" terminal me traži lozinku ali ju ne prihvaća pa ne znam u čemu je problem jer sam podesio da

imam privilegije nad root.

Dali netko zna drugi način ili riješenje problema?

uh malo je stara tema, probaj postavit pitanje ovdje http://www.bug.hr/forum/topic/linux/linux-pitanja-odgovori/57979.aspx?jumpto=2660426&sort=asc&view=flat&page=223

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kubuntu problem
golatificon kaže...
vlatko kaže...

Imam problem sa kubuntuom(isti se javlja i sa ubuntuom).

Znači prije instalacije sve normlano radi ali nakon što instaliram kubuntu i restartam slika je prepolovljena,znači ekran počinje od sredine i završava na sredini.

Očito da je problem u driverima grafičke(ati radeon hd 6450) pa sam ih probao ručno instalirati.

Nakon što sam omogučio pokretanje pod "permission" terminal me traži lozinku ali ju ne prihvaća pa ne znam u čemu je problem jer sam podesio da

imam privilegije nad root.

Dali netko zna drugi način ili riješenje problema?

uh malo je stara tema, probaj postavit pitanje ovdje http://www.bug.hr/forum/topic/linux/linux-pitanja-odgovori/57979.aspx?jumpto=2660426&sort=asc&view=flat&page=223

Sto mu vrijedi ako tamo postavi?Jbt ako mu mozes pomoci,pomogni mu ovdje nemoj ga slat na neke prastare teme kakva korist od toga tak i tak ce lakse ljudi ovdje vidjet pitanje

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kubuntu problem

Probaj otvoriti izbornik i upisi Additional drivers te od tamo probaj instalirati drivere.Iako i ja imam ATI HD 5770 i nisam nikada instaliravao dodatne drivere za graficku jer mi uvijek uspori sustav.Bez instalacije drivera sve mi radi normalno,od compiza do 3d akceleracije.I pogledaj savjete ovdje,isti problem kao tvoj http://www.linuxquestions.org/questions/linux-general-1/strange-ubuntu-display-problem-248098/

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2012 21:42 (LinuxForever).
16 godina
neaktivan
offline
Kubuntu problem

Riješio sam problem,instalirao sam drivere preko repozitorija,nisu bili instalirani driveri za grafičku,sad radi.hvala svima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kubuntu problem

Imam novi problem u kubuntu.

Htio bih napravit upgrade na 12.04 ali mi update manager ne daje opciju tj. ne nalazi novu verziju kubuntua.

Igro sam sa podešenjima za izvore i probao podesit da traži normal release i lts ali ništa ne pomaže.

Dali netko zna riješenje problema?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kubuntu problem

koliko znam još nema nove verzije kubuntua. zadnja je 11.10. ljudima koji rade kubuntu, tj. jednom čovjeku nakon što izađe ubuntu 12.04 treba neko vrijeme da složi kubuntu 12.04. mjesec-dva sačekaj i bit će ;)

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kubuntu problem

zanimljivo. tekst je pisan 25-og, a novi ubuntu je izašao 26-og. 

 

do sada je bila praksa barem mjesec dana poslije. očito je blue systems dobro odradio posao sa sponzorstvom :)

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
16 godina
neaktivan
offline
Kubuntu problem

Pozdrav!

Muči me jedan problem s kubuntuom.

Znači nadogradio sam kubuntu na najnoviju verziju 14.10 utopic unicorn i javio se sljedeći problem.

Koristim ZTE usb stik za internet (carnet vip) i nakon što upalim ili resetiram kompjuter ne želi se povezati na net

sve dok ga ne ištekam i uštekam ponovno u usb utor. Nakon toga se normalno poveže.

Prije nadogradnje je sve radilo normalno.

Dali neko zna u čemu bi mogao bit problem  i kako ga riješiti?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kubuntu problem
vlatko kaže...

Pozdrav!

Muči me jedan problem s kubuntuom.

Znači nadogradio sam kubuntu na najnoviju verziju 14.10 utopic unicorn i javio se sljedeći problem.

Koristim ZTE usb stik za internet (carnet vip) i nakon što upalim ili resetiram kompjuter ne želi se povezati na net

sve dok ga ne ištekam i uštekam ponovno u usb utor. Nakon toga se normalno poveže.

Prije nadogradnje je sve radilo normalno.

Dali neko zna u čemu bi mogao bit problem  i kako ga riješiti?

Jeli ga možda spajaš na usb 3 port jer je otprije poznat bug sa usb 3 portovima i usb modemima?

Ako jest probaj ga spojiti u usb 2 port (ako ga imaš) pa isprobaj.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kubuntu problem

Hvala na odgovoru no proradilo je normalno.

Zasad funkcionira kao i prije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice