Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.103.597
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
imaiden322 kaže...

trebam preporuku "lakseg" linuxa:

acer aspire one d-250 

 

-intel atom 1.7 ghz

-2gb ddr2 ram

-intel hd graphics

-160gb hdd

 

trenutno je instaliran win 7 starter ali svejedno je spor i steka pa trazim spas u linuxu

 instaliraj ubuntu 14.04 ili 12.04 biti će ti dovoljno da se komp preporodi

16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
1domagoj1 kaže...

Prvi pozdrav s Ubuntu GNOME-a 16.04. Zasad, ovih prvih pola sata sam zaista zadovoljan. Sve lijepo funkcionira, jos treba vratiti sve kopije podataka (isao sam na cistu instalaciju) i poinstalirati drajvere za graficku, instalirati Steam i razvojna okruzenja. Fontovi su mi malo cudni, nekako su "vitki", nalik na one s Win.

Jedino sto me malo smeta je izgled one trake s naslovom programa, nekako je to sve debelo, cudno mi je uglavnom. Priviknut cu se valjda. Od tih sitnih kozmetickih zahvata jos mi preostaje promijeniti misa u bijelu boju i instalirati Nitrux ikone. Sve u svemu, zasad zadovoljan.

Bio je samo jedan mali "problemcic" sto su mi Windowsi nestali s GRUB-ovog izbornika, rijeseno s jednim jedinim jednostavnim "sudo update-grub".

 Što se tiče fontova: 

 

     The patent blocking the subpixel rendering tool expires in 2018, but even now fonts on Fedora look much better than they did in past releases, thanks in part to the decision to back off font hinting, which now defaults to "slight" rather than "medium." The result is crisper text that's much closer to the very nice font rendering Ubuntu has long offered.

 

http://www.theregister.co.uk/2016/06/22/fedora_24_review/?page=2

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 7:48 (hrvooje).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
GNU+Linux kaže...

Kažem ti da sam stavio Lubuntu na puno stariji stroj i da je browsanje bilo ok. Čak sam mogao i Youtube na SD rezolucijama.

 

Darky kaže...
imaiden322 kaže...

trebam preporuku "lakseg" linuxa:

acer aspire one d-250 

 

-intel atom 1.7 ghz

-2gb ddr2 ram

-intel hd graphics

-160gb hdd

 

trenutno je instaliran win 7 starter ali svejedno je spor i steka pa trazim spas u linuxu

 instaliraj ubuntu 14.04 ili 12.04 biti će ti dovoljno da se komp preporodi

 lubuntu mi ne radi nakon instalacije sa bootabilnog usb-a..skidam mint 17.1 xfce pa cu probati

Iron Maiden
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
GNU+Linux kaže...

Kažem ti da sam stavio Lubuntu na puno stariji stroj i da je browsanje bilo ok. Čak sam mogao i Youtube na SD rezolucijama.

-starost nije kriterij, resursi-requiremensti i kompatibilnost.

-sve danas ima kriterij AERO kao granicu, dx90c-ogl2x ... zato danas tablet s tiska za 299kn može vrtiti yt video, dok neka vga generacije ispod ne može, a ovo je atom.. staro-slabo u odnosu na današnje. Govoriš u prošlom vremenu .. a probaj danas YT i browsati... i bit će sve teže sa starijim HWom.

netbook generacija od prije 8 godina... ograničen na 2GB, jednojezgreni CPU+ht, intel GMA950/950GSE koji je po spec. 9.0, nije 9.0c (ono .c je bitna razlika!)... uz nedostatak VT i sl opcija čak možda ne može instalirati w10 bez swicha (iz CMDa..) kao ni bilo koji noviji OS.

odnosno, jesli li probao na sličnom hardwareu..? to je slabo, staro.. ne za OS nego za aplikacije-internet.. nije npr za gaming, danas je to identičan kriterij.

PC/notebook iste generacije-starosti može (ili ne mora) zadovoljiti upravo te kriterije.. i tad nije uopće usporedivo.

 

imaiden322 kaže...
GNU+Linux kaže...

Kažem ti da sam stavio Lubuntu na puno stariji stroj i da je browsanje bilo ok. Čak sam mogao i Youtube na SD rezolucijama.

 

Darky kaže...
imaiden322 kaže...

trebam preporuku "lakseg" linuxa:

acer aspire one d-250 

 

-intel atom 1.7 ghz

-2gb ddr2 ram

-intel hd graphics

-160gb hdd

 

trenutno je instaliran win 7 starter ali svejedno je spor i steka pa trazim spas u linuxu

 instaliraj ubuntu 14.04 ili 12.04 biti će ti dovoljno da se komp preporodi

 lubuntu mi ne radi nakon instalacije sa bootabilnog usb-a..skidam mint 17.1 xfce pa cu probati

- moraš podesiti .. ako se išta može u BIOSu, koristiti switcheve npr ACPI-VGA.. jer linux je samo jedan, GNU/Linux OS, ovo su samo distre. Kernel.

uvjek prvo vidi liveboot, npr dali radi mreža-wifi i VGA.. nema smisla mučiti se, naravno zgodno je i pribaviti drivere za željeni OS, bar mrežne.

 

neovisno o light DE (nije to OS) ostat će ti malo više resursa za chrome.. ali nedovoljno za 2taba.. Tako da ne vrijedi se zezati s light distrama odnosno ne možeš ušparati par GBa koliko nedostaje niti pojačati VGA.. (btw, možda nju možeš ograničit u BIOSu na npr 32-64-128MB.. jer i ona uzme dio koji ne zna iskoristiti jer nema potrbnu snagu). To je konkretna ušteda veća od razlike DE zauzeća resursa-appsa..

Distra je samo nakupina appsa.. ništa više.

Svi današnji OSevi za minimum req imaju 512MB da bi samo installer-GUI radio.. a podrazumijeva se 1-2GB kao minimum (ne optimum...). U tvom slučaju to je cca 1.5GB na raspolaganju jer dio zauzima sam HW kao VGA-wifi... itd. Realni minimum je 4GB (kad OS + HW.. zauzmu do 1GB, ostalo za ugodan rad) i to samo kad ostatak HWa može baratati s materijalima kao video.. a to ovaj Atom-VGA ne mogu.

 

usporedba, šasija auta-gepek/prostor i motor. To su RAM i CPU(+VGA). To su requirementsi za korištenje, ne za sam OS jer on sam sebi nije svrha.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ja sam na još slabiji uređaj (Asus EeePC 1000 HG s 1 GB RAM-a) instalirao Win10 i Ubuntu MATE. Oba su upotrebljiva. Vrijeme boota je bilo nešto dulje kod windowsa. U normalnom korištenju je Ubuntu bio brži i općenito se ponašao "življe". HD video zaboravi jer ovi procesori u kombinaciji s grafičkom to jednostavno ne mogu reproducirati (ne ovisno o OS-u). Surfanje, mail, office, slušanje glazbe i ostle nezahtjevne radnje izvode se zadovoljavajuće. Zadovoljavajuće jer ne treba očekivati čuda od ovakvih uređaja.

Stručnjak za odmaganje...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Ja govorim o Pentiumu 3. Rad je uistinu bio tolerabilan u nedostatku boljeg uređaja.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...

Ja sam na još slabiji uređaj (Asus EeePC 1000 HG s 1 GB RAM-a) instalirao Win10 i Ubuntu MATE. Oba su upotrebljiva. Vrijeme boota je bilo nešto dulje kod windowsa. U normalnom korištenju je Ubuntu bio brži i općenito se ponašao "življe". HD video zaboravi jer ovi procesori u kombinaciji s grafičkom to jednostavno ne mogu reproducirati (ne ovisno o OS-u). Surfanje, mail, office, slušanje glazbe i ostle nezahtjevne radnje izvode se zadovoljavajuće. Zadovoljavajuće jer ne treba očekivati čuda od ovakvih uređaja.

 - to je 'identčan' HW ... :) odnosno Asus je štedio i koristi isti chipset-VGA (ali je nešto novija serija.. pa može imati prednost).

-izašao godinu kasnije 2009te, korisit malo brži RAM 667 i za dlaku je bolji od gornjeg modela, a to može biti baš ta razlika. + što s današnjim testovima mpeg4 itd.. (gledanje YTba prije 5-10 godina i danas nije ista stvar + browser.

Graphics performance was below average for the netbook category, with the 1000HE mustering a meager score of 558 on 3DMark03 and 66 on 3DMark06. You'll want to stick with casual games on this netbook.

The N280 processor supports a new chipset from Intel, the GN40, which has a hardware-based high-definition video decoder that promises enhanced playback of 720p HD content. However, ASUS chose to use the existing 945GSE chipset. And we don't blame them given that the Eee PC 1000HE itself doesn't have a 720p display. Plus, the 945GSE chipset displays 720p content just fine when you use an external monitor.

We output a sample 720p video from Microsoft's WMV HD Content Showcase--a two-minute clip called "Super Speedway"--to a 32-inch Samsung HDTV and set the resolution to 1360 x 768. Playback was smooth, and we could easily make out reflections in the racing cars and even drivers' helmets.

- upravo o takvim sitnicama ovisi što se može (a instalirati OS se može i na peglu.. no to ne znači da će raditi kako bi korisnik želio, glatko..) :)

+ BIOS i namjerna ograničenja (sakaćenja) da se onemogući normalan rad (u vrijeme kad su počeli tableti tad je MS krenuo s free-win kao starter, u vrijeme w8 je OEM dobijao refound 10-15$ od cijene licence tako da je OS ispadao besplatan ovisno o diagonali ekrana.. ali i nekim ograničenjima). Ako se može instalirati jedna ne znači da se može i na drugi tj ovisi o BIOSu i starosti OSa koji se instalira tj odbačenom supportu iz kernela, tako će lakše biti instalirati npr ubuntu 9 na stari HW..

 

oko w10 requirements je SLAT (VTx-NX-DEP...) i npr na mom i5 koji to sve podržava, za 64bit OS, nema u BIOSu.. i moram swichem updateati boot.. kao i to da mi se jezgre pojave-izgube u vboxu :) i fix:

How to Force NX Bit in Windows

..

  1. bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOn

  2. - inače nema installa-bootanja ili opcije kao hyperV, naravno CPU podržava..
  3. i kao 'btw' moja intelHD nije dovoljno dobra-jaka ni za minecraft.. minimum OpenGL 1.3/2.1.. :) najs! .. onak za usporedbu kako su 'iste' stvari različite.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Moj ima samo 1 utor za RAM (kapacitet je 1 GB) a HD video šteka ko lud, negledljivo.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...

Moj ima samo 1 utor za RAM (kapacitet je 1 GB) a HD video šteka ko lud, negledljivo.

 koji je CPU?
koja VGA? vjerojatno intelica bez HD-a

13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Darky kaže...

 koji je CPU?
koja VGA? vjerojatno intelica bez HD-a

Asus Eee PC 1000HG

CPU: Intel Atom N270
RAM: 1GB DDR2 667 MHz
VGA: Intel i945GME
LCD: 10″ display (1024 x 600 px)
HDD: Seagate 160GB HD 5400 rpm
BAT: Li-Ion 6600mAh
CON: 3xUSB , 1xRJ45 , 1xVGA , audio
WIR: Wi-fi, Bluetooth and 3G
OTH: MMC/SD/MS card reader, webcam

 

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...
Darky kaže...

 koji je CPU?
koja VGA? vjerojatno intelica bez HD-a

Asus Eee PC 1000HG

CPU: Intel Atom N270
RAM: 1GB DDR2 667 MHz
VGA: Intel i945GME
LCD: 10″ display (1024 x 600 px)
HDD: Seagate 160GB HD 5400 rpm
BAT: Li-Ion 6600mAh
CON: 3xUSB , 1xRJ45 , 1xVGA , audio
WIR: Wi-fi, Bluetooth and 3G
OTH: MMC/SD/MS card reader, webcam

 

 http://www.tlbhd.com/can-i-play-hd-content-on-a-netbook-10286/

 

 

13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Možda smo se krivo razumijeli ali ja znam da ne mogu gledati HD sadržaje na ovom Asusu (nevezano koji OS gore stavio). Toga sam bio svjestan prije instalacije Win 10 i Ubuntu-a. Kad sam čistio radni stol iz ladice sam izvukao ovaj Netbook i odlučio isprobati (prvo Win 10 a zatim Ubuntu MATE) da li ga se može koristiti. Zaključak mi je bio da se isti može koristiti (s oba OS-a) i da je Ubuntu nešto "brži" ali ne treba očekivati čuda od njega. Niti jedan, noviji, OS ne može promijeniti njegove slabašne karakteristike.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...

Možda smo se krivo razumijeli ali ja znam da ne mogu gledati HD sadržaje na ovom Asusu (nevezano koji OS gore stavio). Toga sam bio svjestan prije instalacije Win 10 i Ubuntu-a. Kad sam čistio radni stol iz ladice sam izvukao ovaj Netbook i odlučio isprobati (prvo Win 10 a zatim Ubuntu MATE) da li ga se može koristiti. Zaključak mi je bio da se isti može koristiti (s oba OS-a) i da je Ubuntu nešto "brži" ali ne treba očekivati čuda od njega. Niti jedan, noviji, OS ne može promijeniti njegove slabašne karakteristike.

 e onda samo jedan savjet ubaci unutra SSD, pa da vidiš veselja na ubuntu, nečeš požaliti

 

16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Mijenjao osobnu i nakon nekoliko sati čekanja pred šalterima dobio osobnu s čipom i kuvertu. U kuverti inicijalna lozinka za neki eid.hr portal i tamo kao mogu skinit softver i certifikate za korištenje elektroničke osobne iskaznice. Kliknem na skini softver kad imam što i vidjet. Nigdje verzija softvera za gcc5, gnome3.18, xorg1.18 i kernel 4.3. Možda bude dogodine, al sa novijom gtk verzijom za oba dva korisnika :) Uglavnom, ni jedan Apple nije bolje prošao. 

 

 

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2016 23:57 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ionako ti je to beskorisno bez readera.

 

Ja se u te državne portale prijavljujem sa tokenom od banke

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori

SLES11/32bit + Ubuntu.. (13-14/32-64bit), dobar indikator što je podržano je neka banka npr zaba (ostale institucije ne rade ništa, ne rade ni banke.. ali ipak predvode čistavu platformu, fina-lana itd..). kad to ubaciš kao kriterij u većinu domaćih firmi dobiješ odgovor zašto je Win glavni (ili zašto je sad XP mrtav).

 

treba razmisliti kod vađenja e-IDa, po sjećanju nude korištenje bankovne kartice-keya, zdravstvene iskaznice.. upravo zbog takvih sitnica (da ne spominjemo potrebu čitača).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 11:17 (ihush).
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

SLES11/32bit + Ubuntu.. (13-14/32-64bit), dobar indikator što je podržano je neka banka npr zaba (ostale institucije ne rade ništa, ne rade ni banke.. ali ipak predvode čistavu platformu, fina-lana itd..). kad to ubaciš kao kriterij u većinu domaćih firmi dobiješ odgovor zašto je Win glavni (ili zašto je sad XP mrtav).

 

treba razmisliti kod vađenja e-IDa, po sjećanju nude korištenje bankovne kartice-keya, zdravstvene iskaznice.. upravo zbog takvih sitnica (da ne spominjemo potrebu čitača).

cijeli je problem kaj ti državni i bankarski programeri razmišljaju vrlo usko

onda naprave u asp i aktivx aplikaciju koja radi samo na IE i ničim drugim

 

umjesto da naprave nešto kao java app (je samo samo za javu treba platiti programera, dok za asp dobiju za kikiriki)

15 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori

da-i-ne.. btw, java se napušta. Bit će opet 'starinske' app klijent-server (sigurnost, malware, rasnom.... i šuplja java, ssl, certifikati..). Tad će opet 'bankari' raditi app, ovak je to nešto 3rd partyevo.

a zašto radi smao na IE? .. pa vidi radilo je na chromeu.. i jendog dana google kaže NE. .. MS je unazad 20 godina sve potrebno ubacio i supporta. Bezbroj malih ciglica za platformu. Browser je samo browser. OS je smao OS. Support je važan a u ovom slučaju (sigurnosni problemi i potreba za tajnošću podataka kao kriptkeyeva-certifikata.... besmisleno je to objavljivati na sva zvona, to radi uži krug partnera (ne bezbroj distri i nevažnih softweraka) no ni to ne pomaže da druga strana dođe do keya.. i tad je sve nesigurno, dok juzeri dobiju obavijest o potrebi skrivanja pina.. LOL)

podsjetnik, na najveću pljačku u povijesti, prije 2 godine, izlazak java8.. kad je XP trebao biti mrtav. To je odgovor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ovo kao da je moja mama pisala: "Mnogi su se uključili, a među njima i Linux, koji ne odustaje sa svojim planovima unatoč moćnoj konkurenciji.

Njihov Automotive Grade Linux (AGL) projekt odgovor je na Apple CarPlay i Android Auto, s iznimkom da je otvorenog tipa i time ide u smjeru svega čime se Linux i inače bavi."

 

Tko je taj gospodin Linux, da mi je samo znati.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
1domagoj1 kaže...
Tko je taj gospodin Linux, da mi je samo znati.

To ti je dečko koji obećava....

 

 

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

 

Jaka neka firma taj Linux.

Mislim da se ovo nije moglo dogoditi zbog gugl trenslejta.

10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Moze mala pomoc. Instalirao sam linux mint cinnamon 17.3 i ne radi mi wifi. Instalirao sam broadcom drivere za wifi ali mi ne pokazuje uopce wifi opciju nego samo wired cable.

Moze pomoc cudno mi je ovo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Chico12 kaže...

Moze mala pomoc. Instalirao sam linux mint cinnamon 17.3 i ne radi mi wifi. Instalirao sam broadcom drivere za wifi ali mi ne pokazuje uopce wifi opciju nego samo wired cable.

Moze pomoc cudno mi je ovo.

 A koji imaš čip, jer o tome ovisi koji driver trebaš? Otipkaj u terminal označeni kod, pa javi šta kaže:

(lspci izlistava pci sabirnice, -v znači verbose, nn number i name za vendor i device, grep Broadcom daje redove samo gdje se spominje Broadcom)

lspci -vnn | grep Broadcom

 

Izbacit će ti nešto poput ovog:

Broadcom Corporation BCM4306 802.11bgn Wireless Network Adapter [14e4:4320] (rev 03)

 

I onda na linku ispod, s obzirom na PCI.ID (masni broj u redu iznad npr. 4320) nađeš koji ti driver treba i instaliraš po uputama.

Bit će npr. sudo apt-get install firmware-b43-installer ili sudo apt-get install bcmwl-kernel-source. Nakon toga, za učitavanje drivera je najlakše restart i trebalo bi radit. Osim ako nije neki posebni slučaj.

http://askubuntu.com/questions/55868/installing-broadcom-wireless-drivers

 

 

Zanimljivo kako je provala na Ubuntuforums prošla lagano ispod radara. Tek kad su skužili da se emailovi prodaju na darknetu reagirali su. Uzrok je sql injection s rupom u nekom plugin-u. Navodno lozinke su sigurne.

http://insights.ubuntu.com/2016/07/15/notice-of-security-breach-on-ubuntu-forums/

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 8:06 (hrvooje).
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Evo ovo dodje: 03:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN [14e4:4311] (rev 01)

Uradio to kao sto si mi napisao i opet nista.

U pitanju je fujitsu siemens amilo xa 2528(amd x2 tl-60, 2gb ram, nvidia 8600m gt).

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 9:17 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori
Chico12 kaže...

Evo ovo dodje: 03:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN [14e4:4311] (rev 01)

 sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...
Chico12 kaže...

Evo ovo dodje: 03:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN [14e4:4311] (rev 01)

 sudo apt-get install b43-fwcutter firmware-b43-installer

 Nista, pise fwcutter already installed.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Chico12 kaže...

Evo ovo dodje: 03:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN [14e4:4311] (rev 01)

Uradio to kao sto si mi napisao i opet nista.

U pitanju je fujitsu siemens amilo xa 2528(amd x2 tl-60, 2gb ram, nvidia 8600m gt).

 E sad pitanje je što znači to ništa ... I što si to uradio, jer napisano je svašta. S lsmod možeš vidjet učitane drivere pa potraži wl ili b43. U linku koji gore s askubuntu možeš vidjet pod drugim odgovorom da lik isto ima 4311 kao i ti i da je riješio micanjem s blackliste red s bcm43xx. 

But how do it know
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Ok, hvala. Nov sam na linuxu pa su mi ove sifre jos previse jer se ne kuzim bas nesto. Pokusat cu
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
Chico12 kaže...

Evo ovo dodje: 03:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN [14e4:4311] (rev 01)

Uradio to kao sto si mi napisao i opet nista.

U pitanju je fujitsu siemens amilo xa 2528(amd x2 tl-60, 2gb ram, nvidia 8600m gt).

 E sad pitanje je što znači to ništa ... I što si to uradio, jer napisano je svašta. S lsmod možeš vidjet učitane drivere pa potraži wl ili b43. U linku koji gore s askubuntu možeš vidjet pod drugim odgovorom da lik isto ima 4311 kao i ti i da je riješio micanjem s blackliste red s bcm43xx. 

 Dosta sam gledao po stranim forumima i na nekoliko strana sam vidio da driveri ne rade za amd procesore već samo za intel. Pored wlan-a imam problema i sa tonom, koji nije baš najbolji.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice