Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.104.612
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Mogu reći da nvidia driver nije baš nešto. Kad mičem prozore malo se trgaju po rubovima. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Par korisnih sitnica za nas početnike

http://www.tecmint.com/linux-command-line-tricks-and-tips-worth-knowing/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+tecmint+%28Tecmint%3A+Linux+Howto%27s+Guide%29

 

Pogotovo komanda 'shred -zvu' za pravo brisanje s diska - s obzirom na histeriju oko ruskih hakera ;) Ili kako obrisati pr0n kolekciju like a pro

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 14:50 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...

Mogu reći da nvidia driver nije baš nešto. Kad mičem prozore malo se trgaju po rubovima. 

 Sta mislis na linuxima?

 

Meni nvidia normalno radi na windowsima...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 15:05 (Linux4ever).
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...

Mogu reći da nvidia driver nije baš nešto. Kad mičem prozore malo se trgaju po rubovima. 

 

Pretpostavljam da je riječ o laptop-u.

Uglavnom , ovo je problem već dugo vremena , Bumblebee (https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee) ga prilično dobro riješava.

Preporučam blagi oprez prilikom instalacije jer sam i sam u par navrata skršio display (primjerice , imaš bumblebee duže vremena i zaboraviš da je tu , nehotice apdejtaš nVidiju i nakon boot-a ode sve u quratz jer driver 1234 radi ali 1234-1-update ne radi s bumblebee).

Čini se kako bi cijela zavrzlama mogla biti trajno uklonjena u skorije vrijeme (https://devtalk.nvidia.com/default/topic/775691/linux/vsync-issue-nvidia-prime-ux32vd-with-gt620-m-/9).

Već duže pratim zbivanja na tom linku i zadnji su postovi obečavajući.

 

 

Linux4ever kaže...
Entry Point kaže...

Mogu reći da nvidia driver nije baš nešto. Kad mičem prozore malo se trgaju po rubovima. 

 Sta mislis na linuxima?

 

Meni nvidia normalno radi na windowsima...

 

 

Na Linux (laptop-u) pretpostavljam da ti ne radi kako treba , trganje ekrana zbog problema s VSync-om je stara boljka.

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
Koja bi uopce bila razlika između xubutnu i minta xfce?

Vode se borbe oko tih distri a u biti to je sve isti k samo drugo pakovanje.Isti auto samo druge boje i eventualno ima centralnu bravu i elektro podizace..

Kaj ne?
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Bas i ne.

Pakeri distre odlucuju koje sve pakete ce defaultno utrpati u iso distre. I onda ce ti npr u xfce mintu neka igra raditi od prve, a na xubuntu ili xfce fedori ce se igra rusiti pa ces u terminalu pokretati igru, po ispisu greske ces vidjeti koji lib fali pa bus ga rucno trazio i instalirao.

Isto vrijedi i za hrpu prateceg bitnog softvera tipa alsamixer, pavcontrol, bc wifi, usbmodeswitch...negde je to sve defaultno nabacano i podeseno, a negde bus jaja otego da to rucno dovedes u red....
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Sta mislis po pitanje brzine koja je brza,iako obje imaju xfce koji je lagan i brz? Sta zelis rec da mint ima vise toga u defoltu od xubuntua?

Ovo sta pises da cu otegnut jaja ,budi siguran da ja to necu radit,ja sam tu da korisitm OS a ne informaticar da bi nesto popravljo...Rjec popravak ne dolazi u obzir u ni kojem smislu..

Kupis auto da bis se vozio od tocke A do tocke B,a mehanicari nek rade popravke/generalke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 17:51 (Linux4ever).
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ok, samo moš ti kupit i stojadina pa svako malo obilaziti mehaničare...

Bez obzira na tvrdnje da je linux samo jedan, da je sve to softver, da je linux kernel svuda isti...ja iz svoje iskustvene pozicije tvrdim da razlika od distre do distre moze biti ogromna.

Od samog kernela kojeg developeri prilagode za svaku distru, pa do mora raznih aplikacija i pratecih zavisnosti koje se moraju prilagoditi bas za okruzje te distre...

Npr, na manjaro forumu se da lijepo vidjeti tijek : Izdaju unstable update, pa testeri iznesu sto problema, pa se fixa jedan po jedan problem, pa njihova ekipa ta temu izda update maia teme, pa opet fixanje ispocetka, pa kada to bude ok ide testni update, pa kada i tu sve popeglaju i prilagode zasebno za xfce i plasmu, onda tek ide stable update ... A sad distre koja odrzava one man band ili tri entuzijasta naravno da nemaju resurse potrebne za takav tijek dogadjaja, nego ti on utrpa repozitorij od ubunta ili fedore pa kak te grah strefi koji puta kad ubuntu nesto nadogradi a tebi dodje automatikom sa njihovog repoa makar se to mozda pokolje sa necim kaj je odprije u tvom sistemu.... jbg...sve ima svoju cijenu, ili novcanu ili u naturi ( potroseni zivci... )....
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

nema OS brzinu, nem ni DE brzinu.. to je stvar HWa, nakon tog, drivera (koji je zapravo dio HWa, proizvođača, ne OSa) .. i tek tad se može govoriti o utjecaju DE-GUIa na performanse. Zanemarive. OS već desetljeće ima iste req. (svi), utjecaj na performanse je bliži stat.grešci, sve suptorno je loš-bugovit OS.

sasvim nešto drugo je app, koja koristi (preduvijete-resurse koje nudi platforma, ne toliko OS, npr CUDA) sve raspoloživo, dok to OS samo isporučuje što manje smetajući. Upravo sad win patchira za gejmere.. prvo izbačen direktan pristup, pa sad kao vraćen... layer + pa minus, ping-pong.. izmišljotina koja je zbog njihovih interesa-planova (ili čak greška u planiranju) koju kao apple uvjek prikazuju kao revolucionarni napredak, tad i povratak na staro .. novi napredak :)

 

soft je vrlo jednostavna binarna stvar, juzer i biz su komplicirani, interesi. OS je kao BIOS, .. skoro sporedan, važnije je juzeru backgorund tema (vizualni efekt) nego par KB manje-više, + marketing koji to zamućuje (pogled, stvarnost).

MS izbacuje 'mehaničare' iz lanca.. tad će OS postati ono što bi trebao, ali juzeri će to platiti, pa čak i kao free (ne FOSS, licenca!), korištenje.

nije problem win-lin, koji je 'bolji' nego firma koja iza stoji, interes, biz, zarada. Tak da MS-vs-Canonical.. treba li prognozirati? Pri tome boli ih kifla jel motor dizel-benc.. svakome u biz je jedino važno da ON zarađuje, više..

 

Popravljaju li se mobiteli? moguće da će za par godina PC biti slično... dobiješ ga uz vip bon, palćaš korištenje, baciš. Popravak-majstor (onaj koji zna kako podesiti OS-soft..) je skup i nije u interesu npr MSa, Applea, Canonicala.. ide se na direkntno, bajpas i eventualno će trgovce-servise (distributere) zamijeniti telekom distribucija, na pretplatu.

Hoće li tad biti važan koji OS ili DE? .. MS trenutno zarađuje više na lin /od lin, nego većina (99%) linux distri ili Canonical. Novac je novac, ne zanima ih koji OS (mada ga oni proizvode).

 

hoće li tad OS biti brži? neće. Bit će vjerojatno sporiji, natrpan bloatwareom, browserom koji ždere resurse i prikazuje 'svoje' rezultate pretrage, ... jer to je biz i to je njihov interes, neovisno što reklama sugerira da oni rade sve za juzera. Juzer samo treba platiti, ako nije zadovoljan, baciti, kupiti novo-jače, tad će raditi, apple to zna, juzer misli da zna.. :) i opet to neće biti stvar OSa, nego interesa, bloata kojeg utrpaju... (+ interes proizvođača HWa da napravi kvalitetan HW+driver, a to je sve manje izraženo.. važnija je nova ambalaža i datum kao Božić, nego kvaliteta, performanse, ..).

 

Budućnost PC-OSa? Gledajte mobitele, devices.. dok soft može sve na bilo čemu, samo ga treba napraviti a to je stvar interesa proizvođača (i licenca).

 

@bmax, dllhell, distra je recimo provjerena nakupina, sve ostalo je entropija :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 18:21 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunkermax kaže...

Ok, samo moš ti kupit i stojadina pa svako malo obilaziti mehaničare...

Bez obzira na tvrdnje da je linux samo jedan, da je sve to softver, da je linux kernel svuda isti...ja iz svoje iskustvene pozicije tvrdim da razlika od distre do distre moze biti ogromna.

Od samog kernela kojeg developeri prilagode za svaku distru, pa do mora raznih aplikacija i pratecih zavisnosti koje se moraju prilagoditi bas za okruzje te distre...

Npr, na manjaro forumu se da lijepo vidjeti tijek : Izdaju unstable update, pa testeri iznesu sto problema, pa se fixa jedan po jedan problem, pa njihova ekipa ta temu izda update maia teme, pa opet fixanje ispocetka, pa kada to bude ok ide testni update, pa kada i tu sve popeglaju i prilagode zasebno za xfce i plasmu, onda tek ide stable update ... A sad distre koja odrzava one man band ili tri entuzijasta naravno da nemaju resurse potrebne za takav tijek dogadjaja, nego ti on utrpa repozitorij od ubunta ili fedore pa kak te grah strefi koji puta kad ubuntu nesto nadogradi a tebi dodje automatikom sa njihovog repoa makar se to mozda pokolje sa necim kaj je odprije u tvom sistemu.... jbg...sve ima svoju cijenu, ili novcanu ili u naturi ( potroseni zivci... )....

 Pa u tome i je poanta ako imas stojdina i stalno si na popravcima,prodas ga i ne pada ti na pamet da ces ga vise ikad u zivotu kupit.

Nikakvi popravci ne dolaze u obzir,nesto sto moras poravljat za mene nije OS nego velika sansa da bi taj laptop mogo letit kroz prozor u zaru borbe..

 

3S = stable speed security

10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Osim toga, nekako ti imas krivu predodzbu win lin odnosa. Pa i u windowsima malo malo pa naleti problematican kumulativni update na win 10, ili instaliras neku igru koja te jos onda trazi odredenu verziju net frameworka, dx ili sl...ili ti javi gresku da joj fali neki dll...

U biti, bez obzira na os, uvjek moš naletit na probleme koje buš ili sam rješavao ili buš nekome platio da to riješi...

Evo, za razmisljanje, jucer sam na dva pc 4 vure cistio malware ( 2+2 h, win 10 i defender, win 7 i avast... ) Na linuxu npr nema tih problema...

😊
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunkermax kaže...

 ..Na linuxu npr nema tih problema...

😊

 na mjesecu nema poplave. .. i? to je tad idealno mjesto za život (logika).. :)

 

edit: primjerenije: .. na selu nema gradske gužve. Odgovor-uzrok-posljedica..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 18:24 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush
Cinjjenica je da xfce leti naspram unitiya dokazano u praksi mali miljon puta..

Kako onda mozes rec da je brzina samo stvar HW-a?

15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

mogu, jer je glupost (skoro nemjerljiva)..

ne koristiš GUI, OS, koristiš app. Jasnije?

Prazan PC je teoretski najbrži.. i najbeskorisniji, analogija s autom, bez vozača-putnika.. koji je tad smisao osobnog vozila.. (ali jednog dana ćeš doći do user klase pa ćeš znati ..) :)

 

+ gdje je npr SteamOS, kao ubuntu temeljenja distra, za gaming..?

 

+ GUI-DE? vidi npr browsere koji već par godina koriste GPU.. istu stvar već 8 godina korisit win, AERO, sad i KDE.. tad je 'teži' GUI brži od lighta, ako imaš odgovarajuće resurse (HW).. ili nemaš ništa tj baciš PC u smeće, jer ništa ne možeš više na njemu, igrati, gledati YT, .. ni fiskalizirati od 1.1. ..

aplikacije imaju requirementse, OS ih samo kroz driver nudi, kao posrednik do HW-resursa, ništa više (osim buga, koji se fixa, svaki OS je savršen...). Ako imaš browser koji ina requirementse, đabe ti xubuntu.. i čemu, jer opet, ne koristiš OS, nego app. OS je samo posrednik+kompatibilnost. Na svakom proizvodu je i requirements, jel to wlan stik ili igra... to je važno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 18:38 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

@ihush

Stari provokatoru.....hehheeee....
Sretna ti 2017 ! 🎁

Nisi u pravu, ali ti to nebus nikad priznal. Jedan firefox bu se na jednoj distri vlekel, a na drugoj distri, uz isti kernel i drajvere i hardver bu taj isti firefox letio..

Nemoj se naljutiti, ali da svakodnevno isprobavas razne distre, kernele i sl na razlicitom hardveru, brzo bi uvidio iz prve ruke da je negdje ulozeno puno truda u fini tuning i nema depedency pakla, a negdje drugdje problem za problemom.

Testiraj na istom hardveru x vs opgl rendering plasme 5.8.x na par distri i odmah bu ti jasno o cemu pricam...
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunkermax kaže...

 ..ulozeno puno truda u fini tuning i nema depedency pakla, a negdje drugdje problem za problemom. 
..

 pa to je distra outofbox.. (teoretski).. i na svakoj ćeš kroz vrijeme imati hell-entropiju, + fragmentaciju... itd. (dok to win ima drugačije..).

zato će ti opet bolje radit 16, nego 14+.. ili 12+.. a nakon nekog vremena će app inzistirati da baciš npr lts-8.. kao što je XP, ubuntu 9... svejedno. Nema novog browsera, što tad, nema novog dx12 itd.

 

+ bilo bi dosadno, ovak imamo izbor :) a to je u duhu linuxa!... uvik kontra, pa i onih protiv.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

A cuj, bar ti moram priznati da si dosljedan, a i to je vrlina...

😊😊
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Pa sta ti mene zajebavas ili ozbiljno mislis???!!

Pa jesti ikad probao vrtit KDE ili XFCE na nekoj staroj kanti pa vidio pravu razliku,naravno da se na jacem kompu razlika manje vidi ili ni ne vidi..

Te resurse koje DE zdere kasnije isto tako fale za gonit app..

primjer : u xfce otvoris folder slika u kojima ih ima 1000 komada isti tren su prakticki sve slike otvorene,u unitiy treba recimo 2sec da ih po otvara,,,ovo samo govorim kako primjer brzine ,bubnuo sam sec na pamet

 

to su te neke finese koje se vide u radu

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 18:52 (Linux4ever).
 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori


@linux

Za kde 5 bi se malo zekno u koristenju resursa. Stari moj, plasma 5.8x iz verzije u verziju sve manji usage, respozivnija je i od gnomea, i od unitya, i od cinnamona....ajd tu negde je u rangu sa xfce... Upali ksysguard pa prati malo...iznenadil bus se...

A ihush je teoreticar, od njega nebus izvlekel nijedan konkretan precizan odgovor ili screenshot, vec bus eventualno dobil link na google upit sa 58230 rezulltata 😊 pa se ne iscrpljuj u prepucavanju..


😊 👮
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
dobro nisam bas radio sa tim novim plazmama pa...ali xfce stvarno ljepse klizi od gnoma i unitya jer sam ih imao na istom kompu..

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

pa ako želš da ti klizi.. ok, guštaj :) međutim, meni je kriterij da radi, requirements, .. i sve što trebam, meni radi. (suprotno bmaxovom uvjerenju, ali za prnscr na pokućnom nemam volje, davno su prošla vremena kad sam isprobavao). Opet floskula linux je jedan, KISS. (to nema veze s kizanjem, odnosno, surfaj malo, koristi nešto pa reci što klizi)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

@linux

Imas novi mint 18 kde, kubuntu 16.10, opensuse leap 42.2 , manjaro kde 16.10.3 , pa slobodno isprobaj u live modu... Mozda se skrasis na nekoj od tih distri, mozda tako rijesis probleme koji te muce...

Od xfce isto imas mint, xubuntu, opensuse, manjaro...

😊

Ja ti doma imam ( na vise pca ) mint xfce, manjaro xfce, manjaro kde, win 7, win 10, pa imam svakodnevnu priliku usporedbe brzine, usagea, stabilnosti, kvalitete...
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

@linux

Imas novi mint 18 kde, kubuntu 16.10, opensuse leap 42.2 , manjaro kde 16.10.3 , pa slobodno isprobaj u live modu... Mozda se skrasis na nekoj od tih distri, mozda tako rijesis probleme koji te muce...

Od xfce isto imas mint, xubuntu, opensuse, manjaro...

😊

Ja ti doma imam ( na vise pca ) mint xfce, manjaro xfce, manjaro kde, win 7, win 10, pa imam svakodnevnu priliku usporedbe brzine, usagea, stabilnosti, kvalitete...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunkermax kaže...

@linux

Imas novi mint 18 kde, kubuntu 16.10, opensuse leap 42.2 , manjaro kde 16.10.3 , pa slobodno isprobaj u live modu... Mozda se skrasis na nekoj od tih distri, mozda tako rijesis probleme koji te muce...

Od xfce isto imas mint, xubuntu, opensuse, manjaro...

😊

Ja ti doma imam ( na vise pca ) mint xfce, manjaro xfce, manjaro kde, win 7, win 10, pa imam svakodnevnu priliku usporedbe brzine, usagea, stabilnosti, kvalitete...

 I koji  je zakljucak,sa kojim si najvise zadovoljan?

Jel i na windows 7 svako malo nesto popravljas kao i na linuxima ili?

10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Pa, onako općenito, nemam problema niti na jednom os-u.

Za win 7 se vidi da je u padu: microsoft ga vise ne razvija, godinama vec nema novih funkcionalnosti ili mogucnosti, aktivna podrska je gotova, a do kraja extended perioda stizu samo sigurnosne zakrpe i neki fixevi znacajnijih bugova. Znatno je reduciran broj servera pa nadogradnje povremene znaju biti spore i problematicne, no os kao os dela.

Win 10 dela ok, vidi se da je u zaristu fokusa, kumulativni update zna ponekad raditi probleme, tu i tamo vanjske aplikacije znaju imati probleme sa kompatibilnoscu prema sistemu, no manje vise nema tezih problema. No os zahtijeva odrzavanje, av scan, defragmentaciju, tu i tam sfcscannow..a mozes sve to i prepustiti automatici no onda te moze ponekad iznenaditi da ga nemozes ugasiti jer je bas u tijeku nadogradnja i sl...

Mint je linux klasika, instaliraj, podesi, vrsi redovne nadogradnje, i ako imas srece da ti je hardver dobro podrzan kernelom, os bu nadzivio hardver...samo nemoj nista "popravljati i podesavati".

Manjaro mi je najbrzi, najrespozivniji, dizajnerski najdotjeraniji u svakom detalju, lako baratas verzijama kernela, no zbog rolling release filozofije prije svake nadogradnje pazljivo citam dan dva komentare na forumu pa ako nema puno kritika onda i ja pustim update. Plus kaj sam instalirao i timeshift pa imam opciju sistem restorea.

No, ja sam desetljecima u toj industriji, kontinuirano ucim i pratim dogadjanja, pa prilikom kupnje ili preporuke hardvera znam odabrati komponente na kojima linux neradi probleme... Jbg, fulaj wifi ili zvucnu karticu i evo niza problema, nekad lako rjesivih a nekad nerjesivih. Pogotovo izbjegavam sisteme sa dve graficke i sl.. Za printere uvjek biram hp...

I tak.. U biti, sa linuxom sam samo jednom, prije par godina, imao zesci problem sa kernelom koji se nekak zbrljal, i popravak je bio moguc samo kroz konzolu koju neznam i nezelim ju uciti jer sam puno sigurniji u gui nacinu, a taj problem mi je daljinski rijesio jedan jako dobar covjek ( jura...) na LZS forumu. S vremenom sam zatrazio brisanje mog profila sa tog foruma radi ideoloskog neslaganja sa tamosnjom jezgrom i adminima ...

😊
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ljepo opisano...

mislis na covjeka pod imenom jurastublic?
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Da. Divan i drag covjek, i zao mi je sto mu nisam bio u prilici bar pivu platiti jer stvarno mi je pomogao. Mislim da je u pitanju bio mint 13...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Linux4ever kaže...

Nikakvi popravci ne dolaze u obzir,nesto sto moras poravljat za mene nije OS nego velika sansa da bi taj laptop mogo letit kroz prozor u zaru borbe..

 

3S = stable speed security

 Uh, onda ni blizu Win10 nemoj ići.

https://www.google.hr/amp/www.infoworld.com/article/3131052/microsoft-windows/problems-continue-with-windows-10-anniversary-update-1607-kb-3194798.amp.html?client=ms-android-samsung

 

'Slucajno smrzavanje' danas cijeli dan čim se uđe u settings I app list Win10. KDE5 je za to rock solid. I to se dešava top svjetskoj IT kompaniji vrijednoj stotine milijardi. Ne kažem da Linux na desktopu nije oštar po rubovima, ali s pravom turpijom dobiješ ono što želiš. Kod MS-a strojobravar je jedino rješenje

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

 Uh, onda ni blizu Win10 nemoj ići.

https://www.google.hr/amp/www.infoworld.com/article/3131052/microsoft-windows/problems-continue-with-windows-10-anniversary-update-1607-kb-3194798.amp.html?client=ms-android-samsung

 

'Slucajno smrzavanje' danas cijeli dan čim se uđe u settings I app list Win10. KDE5 je za to rock solid. I to se dešava top svjetskoj IT kompaniji vrijednoj stotine milijardi. Ne kažem da Linux na desktopu nije oštar po rubovima, ali s pravom turpijom dobiješ ono što želiš. Kod MS-a strojobravar je jedino rješenje

 Nebi se to desilo da je bio iskljucen update..

 

Ja koristim update samo netom nakon instalacije,da se sve poslozi kak spada i eventualno kasnije ako mi treba zbog neceg specificnog,pa sam skinem..

 

Filozofija windowsa 10 da se automacki upadte dolazi u defoltu i nemoze se maknut (iako se moze) sam jos jedan sitni korak prema kontroli covjecanstva/big brother 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 0:08 (Linux4ever).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice