Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.094.705
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Gorstak79 kaže...

lipo izgleda, moram priznati, ali steka san dojam da to sve kodiraju neke skupine raznoraznih degenerika, svaki sa zasebnom agendom u tikvi...windowse su barem do sada radili profici, no vidim da i to polako ide u k...jos mi se mota neki haiku po tikvi:

 

alternativni desktop

jer windowsi ne valjaju

jeban

 

ilitiga haiku os :) 

 

nista, nadam se da ce oni ludi rusi dovrsit onaj svoj klon windowsa nt, ako ne, provat cu negdi nabavit os/2, odnosno onaj e-commerce station...

 Ti ni sam ne znaš što hoćeš, baš su me nasmijala ova tvoja dva posta (bez uvrede). Kao i svaki početnik, sve bi novo koristio, al odmah da znaš, kao da staviš knjigu preko noći ispod jastuka i ujutro je sve unutri. Nema kru'a bez motike :) Čini se da prelako odustaješ, a i načinio si osnovnu grešku u koracima, a ta je da si uzeo prevelik korak. 

 

Znam to po sebi. Ako učiš neku tehnologiju, kreni od najjednostavnijih koraka, uči kroz korištenje i onda se nadograđuj. Danas kad se Windowsi mogu instalirati bez ključa, meni skoro nema razloga da koristim Linux na desktopu. Al nećeš ništa naučit ako ne koristiš. 

 

 

Gorstak79 kaže...

nisam radio screenshotove, inache da jesam bi ih zalipija odi...od drkice da bih dobio ekvivalent windows sonicu, odnosno 7.1 zvuk, do skidanja drajvera za intel integrushu iz blago recheno sumnjivih izvora, pa do rucnog stavljanja GUI-ja te hebe sa wineom...da nisam vec chelav, bio bih ochelavio zahvaljujuci linuxima....i s obzirom da je sve open source, apsolutno za sve je neki shime iz podgorice napravio app, koji eto, ima neke sideefects ili se kolje s nechim drugim....windowse rade programeri koji rade u parovima i dok jedan kucka, drugi ga nadgleda, pa se "partneri" mijenjaju...i to skolovani programeri, a ne priuceni prijenavedeni shime iz podgorice...bar je do sada to tako bilo, no sad vidim neke insajder fore, tako da ce to kroz koju godinu biti takvo smeche da cu biti prisiljen traziti alternativu...

 

Kad tako pišeš nitko te neće ozbiljno shvatit :) Prouči malo kako radi FOSS, što je Linux kernel, što je Linux distribucija, tko stoji iza koje distribucije, kojih to 225 kompanija radi na  razvoju kernela u fondaciji u baš zanimljivom odkumentu naziva 2017 State of Linux Kernel Development. Pa ćeš tu tako naći i Microsoft sa 'duplim kucašima' :)

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 11:26 (hrvooje).
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
..

 Ti ni sam ne znaš što hoćeš, baš su me nasmijala ova tvoja dva posta (bez uvrede). Kao i svaki početnik, sve bi novo koristio, ..

 

 -haker (gledao slaš-end-burn + lupanje entera)...

ignorirati, pokoji put se nasmijati.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
 Ti ni sam ne znaš što hoćeš, baš su me nasmijala ova tvoja dva posta (bez uvrede). Kao i svaki početnik, sve bi novo koristio, al odmah da znaš, kao da staviš knjigu preko noći ispod jastuka i ujutro je sve unutri. Nema kru'a bez motike :) Čini se da prelako odustaješ, a i načinio si osnovnu grešku u koracima, a ta je da si uzeo prevelik korak. 

 

Znam to po sebi. Ako učiš neku tehnologiju, kreni od najjednostavnijih koraka, uči kroz korištenje i onda se nadograđuj. Danas kad se Windowsi mogu instalirati bez ključa, meni skoro nema razloga da koristim Linux na desktopu. Al nećeš ništa naučit ako ne koristiš. 

 

 

Povrsan sam...nemam ja volje ulazit toliko u dubioze...ponekad zapnem ko mazga da rijesim neki problem i na kraju se osjecam ko da sam spickao milijardu dolara na razvoj kemijske koja moze pisati u svemiru, a neko drugi jednostavno uzme grafitnu olovku...volio bih razumjeti kako stvari rade, jer sam u doba dosa imao racunala u malom prstu...i ne samo zato, vec zato sto i zelim pomochi drugima da se zastite od kriminalaca....ponekad mi neko doma donese neki komp s odredjenim problemom i ja to zelim znati rijesiti, a trenutno ne mogu osigurati niti vlastiti komp, jer jednostavno ne znam kako stvari rade...znam nesto, ali ne sve...i ktome bolujem od shize i pijem lijekove koji bi konja oborili...mozak mi je u raspadu i stalno dolaze nove informacije i jednostavno ne mogu keep up i hebe me to maksimalno, jer mi je nekad um bio britva, bar za kompove....prije dvajs-triest godina bih mijenjao sve zene svijeta za racunalo, dok nisam imao svoj maksimalno dosadjivao frendovima koji su imali, a sad kad sam ih promijenio gomilu bih najradije sve skupa shupirao u svemir...u biti nezadovoljan sam samim sobom, a ne windowsima ili linuxom....pretvorio sam se u govno, u sjenu sebe kakav sam nekoc bio i to me zdere...i jos me raznorazni mlatimudani onlajn vrijedjaju, ocijenjuju i sprdaju...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

A čuj, to nam je svima neminovno, da nas vrijeme dostigne. U svemu tome elan, volja, motivacija za učenjem na gura naprijed.

 

Inače, za sve one koje uvijek zanima kako nešto radi, nedavno pogledao '

' , 41 video po 10 min. , preporučujem za ubit vrijeme dok čekate kod zubara ili autobus.

Only real programmers collect their own garbage.
 
5 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Gorstak79 kaže...

Povrsan sam...nemam ja volje ulazit toliko u dubioze...ponekad zapnem ko mazga da rijesim neki problem i na kraju se osjecam ko da sam spickao milijardu dolara na razvoj kemijske koja moze pisati u svemiru, a neko drugi jednostavno uzme grafitnu olovku...volio bih razumjeti kako stvari rade, jer sam u doba dosa imao racunala u malom prstu...i ne samo zato, vec zato sto i zelim pomochi drugima da se zastite od kriminalaca....ponekad mi neko doma donese neki komp s odredjenim problemom i ja to zelim znati rijesiti, a trenutno ne mogu osigurati niti vlastiti komp, jer jednostavno ne znam kako stvari rade...znam nesto, ali ne sve...i ktome bolujem od shize i pijem lijekove koji bi konja oborili...mozak mi je u raspadu i stalno dolaze nove informacije i jednostavno ne mogu keep up i hebe me to maksimalno, jer mi je nekad um bio britva, bar za kompove....prije dvajs-triest godina bih mijenjao sve zene svijeta za racunalo, dok nisam imao svoj maksimalno dosadjivao frendovima koji su imali, a sad kad sam ih promijenio gomilu bih najradije sve skupa shupirao u svemir...u biti nezadovoljan sam samim sobom, a ne windowsima ili linuxom....pretvorio sam se u govno, u sjenu sebe kakav sam nekoc bio i to me zdere...i jos me raznorazni mlatimudani onlajn vrijedjaju, ocijenjuju i sprdaju...

 zastita je i tako zavaravanje sebe samog da si siguran, za neku normalnu dozu zastite je dovoljno ne klikati po random linkovima na stranicama i razmisliti sta radis.

za zastiti se od toga da te prate neki tipa google ili MS ti je dovoljno odstekati kabl iz zida, iskopcati wireless i mobitel baciti u smece. a i to je pitanje jel dovoljno...

 

nisam jedan od onih koji tvrdi "nista ne skrivam pa me nije briga za privatnost", ali ne treba se ni zavaravati da kad instaliras OpenBSD si siguran. Da ima svoje prednosti sto se sigurnosti tice, ima, ali bas zato sto je "zastario"; rade na tome da se featuri koje ima poprave i unaprijede a ne da ima pregrst novih, ali zato je tih featurea tako malo i to su oni featuri koji developerima OpenBSD-a trebaju a ne prosjecnom korisniku....

 

a trollove na interentu ignoriras, uvijek ih je bilo i uvijek ce ih biti; vise trebas poraditi na tome da ne ides u sukobe s njima, a sudeci po tvom temperamentu ne bih rekao da ce ti to biti lako (bar sam tako procjenio po tvojim komentarima po temama)

 

sretno!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
Inače, za sve one koje uvijek zanima kako nešto radi, nedavno pogledao '
' , 41 video po 10 min. , preporučujem za ubit vrijeme dok čekate kod zubara ili autobus.

 

tnx, interesantan kanal, vidim da ima dosta zanimljivih playlista

 

btw. koga zanima ovo su playliste:
https://www.youtube.com/user/crashcourse/playlists

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 14:07 (DanijelX).
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Gorstak79 kaže...
..vec zato sto i zelim pomochi drugima da se zastite od kriminalaca..

- nema zaštite.

- i dovoljno te kužim da bez tog znam zašto si kemijao s BSDom.. -uzalud, tj vidi problem od prije godinu i pol.. ssl, kao novi spectre&melt, svi OSevi, sav HW uz foru da se od javnosti skrivao problem dok se važni sustavi nisu pokrpali, pvri BSD (banking..).. no, kao što si se sam uvjerio, nije taj OS za tebe ili neko rješenje. Kao što se u nesigurnost vjerojatno moraš sam uvjeriti pa je gornji text suvišan.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 15:31 (ihush).
8 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Izašao OpenSUSE Leap 15.

Ima novih fora, npr "Kubic" sistem nadogradnje sustava u pozadini ("Atomic Updates"), na novom OS imageu, koji se aktivira po restartu.
Ako nešto pođe po zlu, postojeći sistem ostaje kao backup. Riješenje o kojem bi i Microsoft mogao razmisliti, imho.

Wayland je defaultni, GNOME ili KDE DE po želji.

YaST je dodatno izbrušen (šmrc, nostalgija) sa novim particionerom i firewallom; apt-get je i dalje no-no, naravno (odma me prošla nostalgija).

3 godine podrške, service pack jednom godišnje.

Vratili live verzije pa se može isprobati sa sticka ili DVDa, što je super.
Opet, čitava distra mi djeluje kao navlakuša za "ozbiljno, profesionalno (komercijalno) riješenje" - SLE, što ne da mi ne treba nego ne želim ali nikako.

 

Neki prepjev na rvacki ođe:
http://www.linuxzasve.com/opensuse-leap-15-ono-sto-ostali-jos-ne-mogu

 
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Nepoznat netko uplatio gnomeu milijun USD. Satoshi, Microsoft, KDE :) ?!

https://itsfoss.com/gnome-anonymous-donation/

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 9:33 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Da im nije @zechina uplatio... ?

😊

12 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Je li itko vidio ovu objavu? Što vi mislite - kada će Linus preseliti repo negdje drugdje?

Ne znam, možda se MS stvarno toliko iz temelja promijenio otkada je Satya zamijenio Ballmera, ali nisam baš jako uvjeren. Vidjet ćemo što će biti sa GitHub-om.

Mislim, ljudi se uredno služe i Bitbucketom koji je Atlassianov.

 

EDIT: Link na Reddit raspravu. Čini se da će ekipica seliti na GitLab - "đabalesko edišn", naravno.

 

EDIT2: Tema već postoji...

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 11:04 (pr0n_addict).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Notepad++ kao snap

 

Only real programmers collect their own garbage.
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunker kaže...

Da im nije @zechina uplatio... ?

😊

 Ne bi ja ni Clemu uplatio, osim da mi Mate u Mintu po želji doradi. I da imam para za takve igre, ofkors.

Obzirom da Gnome trola po Linux ekosustavu skoro ko ti po ovom forumu, ne bih se čudio da je Microsoft u igri ;)
I, jel ima Linuxaša mešu obiteljašima? Čitah da je Markićkin buraz preuzeo SAP Hrvatska. Bit će pinke...

15 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Malo bih se nadovezao na par prethodnih komentara:

 

Što se tiče openBSD-a, sjetite se da je bilo špekulacija da je FBI početkom stoljeća ubacio backdoor u ipsec. Nikad dokazano, ali bugovi su nađeni, crv sumnje dovoljan čak i za nekakav opskuran OS.

Treba biti svjestan da ne postoji sigurni OS, HW, SW, sigurnost u informatici NE POSTOJI. Ili postoji, računalo bez fizičkog pristupa mreži, smješteno unutar faradayevog kaveza?

K vragu, ne samo da SVAKI software ima "bugove", vidimo da i hardware ima "bugove" (spectre/meltdown), pitanje gdje je tu kraj. Onda i IntelME koji i kad je "onemogućen" i dalje radi.

Što se nalazi u 20GB windows foldera, da nije neki easter egg 4k video? Je li tko ovdje ikad otvorio source code kernela ili neke aplikacije, utilityja i uvjerio se da nema bugova, backdoorova?

 

Kad već razmišljaš o isprobavanju OS2, ecomstation je zadnji release izdao prije 7 godina, razmisli o ArcaOS, baziran na OS2 4.52, , zadnja verzija iz drugog mjeseca ove godine, samo što je malo preskup za isprobavanje. Inače, šteta što je IBM, kao i mnogo drugih stvari, svojom politikom uništio poprilično dobar OS.

Možeš probati MenuetOS ili Kolibri, OSovi napisani u assembleru, zgodna zanimacija.

 

Interesantna ova stvar sa githubom, obzirom da je git napisao Linus, na njegovom mjestu bih zaposlio odvjetnika i tražio postoje li elementi za tužbu zbog imena :-D

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
redrum781 kaže...

Malo bih se nadovezao na par prethodnih komentara:

 

Što se tiče openBSD-a, sjetite se da je bilo špekulacija da je FBI početkom stoljeća ubacio backdoor u ipsec. Nikad dokazano, ali bugovi su nađeni, crv sumnje dovoljan čak i za nekakav opskuran OS.

Treba biti svjestan da ne postoji sigurni OS, HW, SW, sigurnost u informatici NE POSTOJI. Ili postoji, računalo bez fizičkog pristupa mreži, smješteno unutar faradayevog kaveza?

K vragu, ne samo da SVAKI software ima "bugove", vidimo da i hardware ima "bugove" (spectre/meltdown), pitanje gdje je tu kraj. Onda i IntelME koji i kad je "onemogućen" i dalje radi.

Što se nalazi u 20GB windows foldera, da nije neki easter egg 4k video? Je li tko ovdje ikad otvorio source code kernela ili neke aplikacije, utilityja i uvjerio se da nema bugova, backdoorova?

 

Kad već razmišljaš o isprobavanju OS2, ecomstation je zadnji release izdao prije 7 godina, razmisli o ArcaOS, baziran na OS2 4.52, , zadnja verzija iz drugog mjeseca ove godine, samo što je malo preskup za isprobavanje. Inače, šteta što je IBM, kao i mnogo drugih stvari, svojom politikom uništio poprilično dobar OS.

Možeš probati MenuetOS ili Kolibri, OSovi napisani u assembleru, zgodna zanimacija.

 

Interesantna ova stvar sa githubom, obzirom da je git napisao Linus, na njegovom mjestu bih zaposlio odvjetnika i tražio postoje li elementi za tužbu zbog imena :-D

 Ovo je teži paradoks, da bi se uvjerio da nema bugova, trebao bi prvo znati pronaći bugove, a da bi pronašao sve bugove, trebao bi biti najveći genije

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Kod oss imaš tu mogućnost, ali tko je u stvari koristi?
Ne treba biti genijalac, čak i prosječni anesteziolog bi mogao doprinijeti poboljšanju.
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
8 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Kao što su prije mjesec dana na Google I/O najavili, krenuo je razvoj Linux Crostinija na druge Chromebooke.
(Crostini projekt - nativne Linux aplikacije, za sad prvenstveno za Linux developere i napredne korisnike).
Samsung Chromebook Plus Adds Linux App Support
https://chromeunboxed.com/news/samsung-chromebook-plus-crostini-linux-apps-dev-channel

 

Već ove godine možemo očekivati regularne Linux aplikacije na Chromeboocima preko Play dućana.
Moji favoriti (vlažne želje):

GIMP, Inkscape, Audacity, Blender, DraftSight, Natron, možda čak i Nuke/Mari* (Adobe After Effects alternativa pa i više od toga).

 

Codeweavers (> WineHQ) su se tu požurili - prije par dana su ponudili "CrossOver on Chrome OS" (beta):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codeweavers.cxoffice

"Run Windows utility software like Quicken and Microsoft Office, or DirectX games like Wizard101."

^edit: ovaj update je od 1.6.2018., CrossOver je u Play storeu od početka godine; Android verzija

 

Novi krombuci su mrcine i mogu vrtiti vrlo zahtjevne appse. Ostaje još problem sa naprednim graf. driverima (ali lavina kreće, pa će se i to valjda riješavati).

 

 

*Nuke se u Hollywoodu koristi još od Avatara, Harry Pottera... do zadnjih Star Warsa, Blade Runnera 2049.

https://www.foundry.com/industries/film-television/decade-of-vfx-winners
Besplatne (non commercial) Linux verzije: NukeMari
https://www.foundry.com/non-commercial-faqs

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 21:48 (Zechina).
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

KDE Plasma 5.13 out

https://www.kde.org/announcements/plasma-5.13.0.php

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=41&v=C2kR1_n_d-g

 

Na Kubuntu 18.04 je u backport repozitoriju:

 

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports

sudo apt update && sudo apt full-upgrade -y

 

 

*Ima li tko iskustva s Mono-om? U kojem smjeru ide .net core. Treba upoznati 'neprijatelja', izgleda da je 'pred vratima

 
 

 

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 11:04 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Dođe mi da instaliram kde desktop. Na rubu sam.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Čekamo vas na kde-u...

😊

15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

.. ''mama, mama! gle tata ima vindovse'' :)) .. isti ko moj

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
Only real programmers collect their own garbage.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunker kaže...

Čekamo vas na kde-u...

😊

 Još se nedamo, do posljednjega daha

Trust nobody, become the best !
6 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

šibnija san neki dan betu Minta novu, xfce 64bit...kako to lipo izgledaaaa...i ogroman desktop sa prelijepom i ostrom pozadinom, ima duplo vise prostora nego na desetci ili se bar tako doima...i kristalna slika za razliku od ove mutnoce na desetci...jedino sto i dalje neke pizdarije ne stimaju...tipa udjem u igru, da cu ukucat svoje ime, ne mogu dobit hrvatska slova...plus sto mi je kroz apdjet osa nudilo neke sumnjive skripte za skidanje po defaultu...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 13:18 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

*Ima li tko iskustva s Mono-om? U kojem smjeru ide .net core. Treba upoznati 'neprijatelja', izgleda da je 'pred vratima

 

Radio sam nešto sa Monom i Unityijem. Nije loše, ali nije baš u rangu Visual Studia, pogotovo debugger. Ali radilo je sve što je meni trebalo.

Ako planiraš koristiti .NET Core, Microsoft preporuča korištenje Visual Codea s C# ekstenzijom. Kolega je radio jednu web aplikaciju u tome i deployao na Azureov Linux server, kaze da radi odlično, i bey ikakvih problema. Probaj, ništa te ne košta.

10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ne znam je li smijem reklamirati konkurenciju, ali lijepo je ovo vidjeti

 

 

Only real programmers collect their own garbage.
 
7 0 hvala 3
14 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Kako srediti sustav da prozor ne kasni za kursorom dok ga mičem po ekranu?

Bilo koja distra, DE, WM, driver, itd... nikad ne riješe problem.

 

Nekad je prekomično; povučem miš sa lijeve strane skroz u desno, a prozor još na sredini ekrana pa se u troskoku dovuče na mjesto.

 

Čak je i macOS kriv po tom pitanju, ali ne tolko tragično kao linux. Jedino na Windowsima to radi kako spada.

Konfa je pod moj PC.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 14:24 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Alkaline kaže...

Kako srediti sustav da prozor ne kasni za kursorom dok ga mičem po ekranu?

Bilo koja distra, DE, WM, driver, itd... nikad ne riješe problem.

 

Nekad je prekomično; povučem miš sa lijeve strane skroz u desno, a prozor još na sredini ekrana pa se u troskoku dovuče na mjesto.

 

Čak je i macOS kriv po tom pitanju, ali ne tolko tragično kao linux. Jedino na Windowsima to radi kako spada.

Konfa je pod moj PC.

 Nisam imao ovakav problem 10 godina. Nešto nije u redu na liniji hardware-software.

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Alkaline kaže...

..

Bilo koja distra, DE, WM, driver, itd... nikad ne riješe problem.

 

...

 što je u tome distra? de-wm? možda vm..

vm nije stvar za glatkoću.

kako god okreneš stvar je drivera, iskoristivosti hw-a kao gui-a i logičnije je probati npr KDE/kubuntu ako imaš odgovarajući (normalan) hw .. ili imaš nerealna očekivanja. Dodatno, ovisno o taskovima, možeš koristiti RT kernel (za video-audio i sl. montaže i sl..). Čak me ne bi začudilo da je 'problem' npr povezan s hdd-om (nekom 'sporednom' komponentom, jer sve to zajedno daje gladak sys, cpu, količina rama pa i opcije biosa.. no prosječno računalo danas ima 4gb rama, neku gpu.. i tad zadovoljavaš kriterije svij OSeva ili browsera koji su realno gladniji resursima.. a tad bi i iscrtavanje frontenda trebalo biti dovoljno glatko, ako nije, tad ili nije zadovoljavajući hw ili driver-tj distra tj upravo ono što razlikuje distre kao xfice i kde.. a to je gui dio + korištenje gpua za sve.. kao gaming, pod win je to AERO).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice