Najbolji linux? zaključana tema

poruka: 17
|
čitano: 10.065
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji linux?

Po vaše sudu, uopće najbolji linux i najbolji linux za početnike?  Molim obrazložite odgovor zbog veće objektivnosti ;)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji linux?

To je pitanje već bilo, LINK, a ja ostajem kod svog odgovora. Fedora 9

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji linux?
linux je jedan i to je kernel. a ovo kaj ti msilis da su "linuxi" su distribucije alid a ne pametujem, do sada mi se najvise svidel arch linux, a jako sam dugo bil na ubuntuu. koji stvarno ne preporucam nikome osim apsolutnim pocetnicima. najbolje je mozda cak uzeti nekaj tesko ali da se ne obeshrabris kaj dosta toga en radi u startu. i drzi se konzole. gui pusti drugima.
i nogom u guzicu je korak naprijed
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji linux?

Nepostoji najbolji Linux. Nekima je Ubuntu najbolji zbog lakoce koristenja, nekima Slackware "jer je Slackware", nekima Arch zbog minimalizma, nekima Gentoo zbog kompajliranja, nekima Fedora, nekima Debian... - got the point?

 

A najbolji za pocetnika ima odgovor. :) Po mome je Ubuntu zbog lakoce koristenja, ogromne zajednice. Takodjer svi hvale openSuse 11, iako ga nisam probao.

Gentoo user. :')
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji linux?

što mislite o PCLinuxOS distribuciji?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji linux?

openSUSE 11

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji linux?

spaceman911 kaže...

što mislite o PCLinuxOS distribuciji?

 dobar je ali ipak ici na nekja sa vecim communityem tipa ubuntu ili suse. pclos je malen.
mislim sve ti je to isto. vidjet ces.
i nogom u guzicu je korak naprijed
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji linux?
spaceman911 kaže...

što mislite o PCLinuxOS distribuciji?

 Ima potencijala, ali još to nije dovedeno na razinu Ubuntua i Fedore.
Kublach
16 godina
offline
RE: Najbolji linux?
spaceman911 kaže...

što mislite o PCLinuxOS distribuciji?

  Odlična distra, ali uzmi u obzir da je debelo zapela sa razvojem.
Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
protjeran
offline
Najbolji linux?

Za početnika i one koji se ne žele previše gnjaviti sa konfiguriranjem, Mandriva 200X. Trenutna verzija 2008. Ubuntu je u redu, ali se još mora dosta toga skinuti sa Interneta. Mandriva dolazi na DVD-u i ima sve što treba za početak.

Ne postoji najbolji GNU/Linux . Svaki korisnik ima neki razlog i potrebu zbog čega koristi određenu distribuciju.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji linux?

Najbolji za početnike?

Ubuntu (barem prvih pol godine - godinu)

 

(Inače koristim Fedoru, kojoj se može zamjerit bleeding edge, na primjer: trenutno nema jednostavne 3D akceleracije na Radeonima jer trenutna verzija Fedore (9) koristi X.Org 7.4 koji je tek danas službeno izašao, pa i nema službene podrške u ATI/AMD-ovim driverima, tako da ostaju opensource driveri koji nisu baš impresivni pri 3D-u).

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2008 22:16 (4ndY).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji linux?

Za početnike definitivno Linux Mint. Out of box od a do ž. Samo što na njemu bi upoznavanje sa samim linux sustavom trajalo ako ne i vječno, jer sve je skriveno i pojednostavljeno do boli. Trebate vidit kako su riješili instaliranje i traženje paketa... :) Probajte i sabayon, slična stvar...

A inače najbolji je Arch, klasa iznad svih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Najbolji linux?

Najbolji linux uopće? Gentoo!

 

Najbolji linux za početnika? Općenito su svi jedna velika bol u trbuhu... ;) anyway OpenSuse mi je dao dojam najbolje napravljenog desktopa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji linux?

najbolja i najkvalitetnija distribucija je debian.

na debianu se temelji 70-80  % distribucija, što izravno, pto neizravno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konekcija na internet na UBUNTU!!!

Zamolio bih vas za pomoc! Instalirao sam Ubuntu 8.04 pored xp professional-a, ali imam problem sto ne znam kako da se konektujem na internet, tj da napravim internet konekciju. Inace koristim adsl, i na xp mi nije problem da napravim konekciju. Molim za pomoc.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji linux?

s obzirom da večina ljudi kaže da je ubuntu za početnike zbog njegove jednostavnosti, koja je prednost neke druge distribucije pred ubuntuom za napredne korisnike. Postoji li nešto što ubuntu nema, a druge distribucije imaju, ili?

Igor
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Najbolji linux?

Dižete staru temu - off-topic pitanjem!

 

Lock!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice