Ubuntu Linux, SANE i Xerox Workcentre 3045

poruka: 3
|
čitano: 1.488
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Ubuntu Linux, SANE i Xerox Workcentre 3045

Pozdrav ekipa,

 

Imam problem vezan uz Ubuntu i multifunkcijski uređaj Xerox Workcentre 3045. Nikako ne mogu osposobiti skener na Linuxu, printer uredno radi a skener u alatu Simple Scan nije prepoznan. Probao sam sve moguće. Skužio sam da je problem s time što SANE backend koji koriste svi frontend alati (poput Simple Scan) ne prepoznaje skener. E sada, neznam da li ne prepoznaje niti u čemu je problem.

 

Pomoću naredbe u terminalu "sudo sane-find-scanner" prikazuje mi se linija koda nešto poput "scanner found", i imam 2 koda (vendor i product), na netu sam našao tutoriale za ubaciti te kodove u sane-ov backend file naziva "xerox_mfp". Sve sam to napravio već i nikako ne mogu dobiti mogućnost skenirati preko bilo kojeg alata. Nakon "sane-find-scanner" sam pronašao naredbu "scanimage -L" i ta mi naredba vraća poruku u smislu da nema priključenog skenera. 

 

Skener uredno radi na windowsu.

 

Ima li itko kakvu ideju što da napravim?

Hvala unaprijed 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubuntu Linux, SANE i Xerox Workcentre 3045

za svaki HW potreban je odgovarajući SW-driver. Ako postoji, pronađeš.. koliko vidim 2011ta.. 90% da nema 64bitnog, dalje znaš :)

edit: ... nema scanerdrivera, mora win-osx.. (možda u VM, ovisi koliko je (ne)praktično..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 10:27 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu Linux, SANE i Xerox Workcentre 3045

Hvala na odgovoru :) ..I to sam odavno probao, našao sam x64 driver u .deb datoteci na službenim stranicama, to sam instalirao i svejedno ništa. Hvala svejedno mislio sam da postoji neka caka 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice