4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

poruka: 19
|
čitano: 4.579
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
4 GB, a čita 3 GB (1.98 usable)

Pozdrav, kao što i naslov kaže, imam dvije pločice po 2 GB od Corsaira Dominator 8-8-8-24 na 1600 Mhz i Windowsi 8.1 Pro 64-bit vide 3 GB a od toga iskoristivo 1.98 GB. Na msconfig mi nudi samo do 3 GB na boot/advanced? Napomenuo bih samo da sam nedavno kupio i vratio još dva modula po 2 GB (4 GB ukupno) od G.Skyll-a jer su latencije bile drukčije tako da nije funkcioniralo. Prije toga su Windowsi normalno vidjeli 4 GB na 1600 Mhz od Corsaira. Module sam imao na 1. i 3. slotu pa sam premjestio na 2. i 4. slot ali ista stvar.. Imate kakve ideje? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 2:04 (lovacmaki).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

Modul po modul testiraj alatom Memtest86+ (modul po modul znači samo 1 modul u matičnoj).

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)
191x7 kaže...

Modul po modul testiraj alatom Memtest86+ (modul po modul znači samo 1 modul u matičnoj).

Probat ću večeras pa objavim rezultat..

16 godina
moderator
offline
Re: 4 GB, a čita 3 GB (1.98 usable)
lovacmaki kaže...

Imate kakve ideje? 

BIOS ima onu funkciju (memory hole remapping) pa vidi da ti nije uključena, jer tad ploča ne vidi sav RAM.

http://www.ocinside.de/go_e.html?http://www.ocinside.de/html/workshop/less_memory.html

12 godina
offline
4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

Da li imas integriranu graficku, mozda ti ona pojede dio rama

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

Nemam integriranu grafiku, mislim da mi BIOS nema opcije za memory remaping iako se možda varam, ploča je Gigabyte 990XA-UD3.. Jedino još ću kada dođem doma provjeriti sa memtest dal je riječ do memorije ali sumnjam jer ako je jedan modul neispravan s obzirom da vidi 3 GB, odnosno nije mi jasno kako vidi samo pola jednog modula?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: 4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)
lovacmaki kaže...

Nemam integriranu grafiku, mislim da mi BIOS nema opcije za memory remaping iako se možda varam, ploča je Gigabyte 990XA-UD3..

With Gigabyte boards, the only way to access hidden settings is to press CTRL+F1 at the main bios screen.

 

Probaj ovo pa vidi imaš li onda, jer djeluje kao mapping.

12 godina
neaktivan
offline
4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

Hvala vam svima na pomoći. Sada sam samo opet izvadio iz slota i sa stlačenim zrakom ispuhao slotove. Čita normalno 4 GB na 1600 Mhz. {#}

P.S. Kako da zaključim temu? {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 21:39 (lovacmaki).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)
lovacmaki kaže...

 

P.S. Kako da zaključim temu? {#}

Nikako {#}

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
10 godina
offline
4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

Ja imam problem ja mislim sa memory leak nemogu igrat ni jednu igricu dolazi mi da moram izgasit igricu da windows moze radit radi malo memorije imam 8 gb rama drr3 to mi se pocelo desavat nakon reisaranja windowsa jel zna netko kako rijesit taj problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)
Ice45 kaže...

Ja imam problem ja mislim sa memory leak nemogu igrat ni jednu igricu dolazi mi da moram izgasit igricu da windows moze radit radi malo memorije imam 8 gb rama drr3 to mi se pocelo desavat nakon reisaranja windowsa jel zna netko kako rijesit taj problem

Možeš malo bolje objasniti, postoji virus koji ti pojede sav ram mozda je do toga, alt+ctrl+del i provjeri processes.

10 godina
offline
4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

npr igram Dayz Stadalone koristi mi 2 gb rama  + google crome mi koristi 500k na procesima i doalzi mi da moram iskljucit dayz da windows moze normalno raditi a imam 8 gb rama

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

32 bit win?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)
ivanzu kaže...

32 bit win?

64 BIT 

9 godina
neaktivan
offline
Re: 4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

Vjerovatno ti graficka uzima mislim ako je graficka integrisana

BT
15 godina
odjavljen
offline
Re: 4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)
Ice45 kaže...

npr igram Dayz Stadalone koristi mi 2 gb rama  + google crome mi koristi 500k na procesima i doalzi mi da moram iskljucit dayz da windows moze normalno raditi a imam 8 gb rama

 

Upali memory remap u BIOSu.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

provjeri dal ti nije kad udjes u msconfig kao admin, boot tab, advanced, makni ako je kvacica na maximum memory i restart kompa

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4 GB a čita 3 GB (1.98 usable)

Meni se to nedavno dogodilo, igra mi pocela laggat otvorim open hardware monitor pise svaka jezgra da radi na 7,4ghz !? a za ram isto 3 i nesto sitno od 8gb, oso u bios namjestio brzine rama na standardno (npr. na 1600 ako si clockao na vise) sacuvo bootao i sve valja.
Ako si radio kakav overclock naj vjerojatnije ti je do tog, ja sam pokusavo procesor jos podizat i rame sam malo namjestao timinge i to, testirao pa se to dogodilo, vratio sve na zadnje stabilno i sve 5

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice