Dali će odgovarati u isti RAM utor?

poruka: 11
|
čitano: 2.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dali će odgovarati u isti RAM utor?

Evo ovako ljudi. Nisam nikada imao posla sa zamjenom RAM memorije na laptopima, pa ovim putem želim biti 100% siguran da ne kupim nešto krivo i ne potrošim novce bezveze.

 

Imam samo jedan utor u kojem se nalazi pločica od 2GB, a zamjenit ću je sa 8GB.

 

Slika trenutnog RAMa: http://imgur.com/a/WEMqs

 

RAM koji planiram kupiti: http://www.adm.hr/product.asp?product=ddr3-8gb-pc3-12800-1600mhz-cl11-crucial-ct102464bf160b-sodimm&code=06992ADM

 

 

 

Stvar koja me zanima je dali ću moći staviti tih 8GB u isti utor. Dali će odgovarati?

 

Laptop sam već rastavio i provjerio, ali želim stvarno biti siguran.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 13:45 (rEady).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dali će odgovarati u isti RAM utor?

Koji laptop je u pitanju ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dali će odgovarati u isti RAM utor?
Nije bitno koji je laptop ako sam ti pokazao sliku izvađenog RAMa koji je bio u njemu
11 godina
offline
Re: Dali će odgovarati u isti RAM utor?
rEady kaže...
Nije bitno koji je laptop ako sam ti pokazao sliku izvađenog RAMa koji je bio u njemu

 

Pa bgti ne piše na toj pločici dal laptop podržava uopće 8gb rama, ta pločica koju si izvadio nam govori da je ddr3 memorija u pitanju i koji je proizvođač iste, a tvoje pitanje glasi ide li tu 8gb pločica gdje je bila ta od 2gb.

7 godina
offline
Re: Dali će odgovarati u isti RAM utor?
Pasat ce svaka ddr3 u utor, sad je pitanje jel ce radit, s obzirom da nema koji je laptop, ne moze se provjerit jel podrzava... Tak sam i ja kupil za stari lap 8 gb rama pa se nije htio bootat, i ispalo je da je previsoka frekvencija, a bilo je isto ddr3 i za moj laptop je bilo max 8gb pa opet nije radilo... Zato je bitno koji je laptop
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dali će odgovarati u isti RAM utor?

Evo ljudi, nisam znao to. Zove se Lenovo ideapad 100-15IBY

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dali će odgovarati u isti RAM utor?

Evo našao sam u user guideu ovo:

 

Dali je važno da bude DDR3L and ne DDR3 ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 20:10 (rEady).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dali će odgovarati u isti RAM utor?
blackeagle29 kaže...
Pasat ce svaka ddr3 u utor, sad je pitanje jel ce radit, s obzirom da nema koji je laptop, ne moze se provjerit jel podrzava... Tak sam i ja kupil za stari lap 8 gb rama pa se nije htio bootat, i ispalo je da je previsoka frekvencija, a bilo je isto ddr3 i za moj laptop je bilo max 8gb pa opet nije radilo... Zato je bitno koji je laptop

 Nece te frekvencija zezat, ram onda radi na nizoj. Koji model laptopa? moguce da ne podrzava 1x8 vec samo 2x4GB kekse. Si gledal u manualu?

rEady kaže...

Evo našao sam u user guideu ovo: 

Dali je važno da bude DDR3L and ne DDR3 ?

 

 

 Vis kak se moze kad hoce :D.

Reko bi DDR3L jer postoji razlika izmedju L i ne L, a to je napon na kojem rade. DDR3L radi na 1.35V, a DDR3 na 1.5V, DDR3L mozes staviti u DDR3 utor i on moze bez problema raditi na 1.5V, takav je standard. Obrnuto ne. Ti sad ne mozes znat hoce li raditi na DDR3 laptop ili ne, ovisi o maticnoj i biosu. No, ram kojeg kupujes je DDR3L, pise ti u sturim specifikacijama na adm.hr. 

 

ako googlas CT102464BF160B, broj modela rama dobis ovo http://www.crucial.com/usa/en/ct102464bf160b i prema specifikaciji proizvodjaca vidis da se radi o DDR3L ramu koji radi i na 1.35 i na 1.5V :D. Mozes kupiti bez brige.

Linux, Arch Linux.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dali će odgovarati u isti RAM utor?

EEE Antišaa hvala ti najviše na svijetu. Ovaj zadnji dio poruke me je razveselio ko malo dijete :D

14 godina
offline
Re: Dali će odgovarati u isti RAM utor?
rEady kaže...

EEE Antišaa hvala ti najviše na svijetu. Ovaj zadnji dio poruke me je razveselio ko malo dijete :D

 Drugi put imaj više razumijevanja kod odg na poruke forumaša, tu su da pomognu a ne da odmažu.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dali će odgovarati u isti RAM utor?

Hoću hoću, ma nisam mislio zvučat bezobrazno nego samo nisam znao da se i taj faktor uzima u obzir

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 21:36 (rEady).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice