Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 325.508
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...
roby27 kaže...

ajde kad stignes linkaj o trim problematici....

 

ne kuzim kako su prestali funkcionirat, mislis kao da su se diskonektirali?

 

ja sam citao da je bitno UASP da podrzava...

iskreno više se ne sjećam, negdje sam čitao kako je najveća zamjerka mobilnim ssd-ovima to što im ne radi trim funkcija preko usb 3.0 priključka i naišao sam u tim tekstovima kao preporuku na taj corsair, koji je ustvari ssd u obliku usb sticka, malen i prenosiv, sa ssd kontrolerom i kao plus - trim funkcijom koja radi i preko usb-a, a koja inače ne radi na drugim mobilnim ssd-ovima

neki kažu da je bitan dobar garbage collectio, drugi pak da ništa ne mijenja trim funkciju i sad se ti misli

 

ovi raniji usb-ovi su jednostavno pocrkali nakon intenzivnijeg korištenja, jbga, prebacivalo se gomile filmova, igrica i koječega na poslu, gdje mi je brzina bila 50/50 i puno lakše za poskidati sve i svašta nego doma gdje sam ranije imao 4/1 brzinu, a pocrkali su u smislu da jednostavno snimljeni fileovi s njih više ne bi bili čitljivi

 

koliko sam ja skužio, usb stickovi zapisuju podatke uvijek na prvi slobodni prostor u memoriji - znači uvijek dere po istim blokovima, dok ovaj sa ssd kontrolerom i trim funkcijom raspoređuje zapise preko cijele memorije ravnomjerno i time povećava njegovu dugotrajnost

 

zato sam ga htio uzeti, da mogu prenositi hrpe podataka, kad zatreba i one masivnije preko 60,70 ili 90gb i opet da mi potraje neko vrijeme, a u isto vrijeme da nemam ciglu u džepu nego privjesak

 

sad si me zamislio, morat ću opet iznova guglati i zajebavati se dumajući što je što i što uzeti 

 

evo ponešto o gc i trim funkciji

http://www.thessdreview.com/daily-news/latest-buzz/garbage-collection-and-trim-in-ssds-explained-an-ssd-primer/

http://arstechnica.com/gadgets/2015/04/ask-ars-my-ssd-does-garbage-collection-so-i-dont-need-trim-right/

 

reca corsaira u kojoj potvrđuju da trim radi i preko usb-a, s tim da je sad u prodaji novija verzija s drukčijim kućištem

http://www.anandtech.com/show/8567/corsair-flash-voyager-gtx-usb-30-256gb-flash-drive-capsule-review

 

evo i rece te novije verzije s alu kućištem

http://www.anandtech.com/show/9573/corsair-flash-voyager-gs-usb-30-512gb-flash-drive-capsule-review

 

evo i dijela o throtlanju, dakle oni kažu da to kod novog gtx-a nije problem

An important point to note here is that each of the first three blue and green areas correspond to 15.6 GB of writes and reads respectively. Throttling, if any, is apparent within the processing of the photos suite itself. The Corsair Voyager GS and the new GTX don't suffer from any such issues.

 

 

 

 procitao sam, treba jos prouciti UASP a o tome nigdje ni rijec nisu spomenuli...

 

trimm bi se morao ukljuciti ako adapter podrzava UASP...

14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Kupljeno, ali me stick zeza. R/W speed je puno, puno lošiji od deklariranog.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Realworld performanse su sigurno niže od deklariranih. Meni jako rijetko dođe do reklamne brzine i to isključivo ako je neki bjesno veliki file u jednom komadu. Probaj mjeriti chrystal mark-om pa vidi koliko je na testu brzina. Taj kingston bi trebao biti 350/250 kolkiko se sjećam ali mi je gadan za vidjet.
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Realworld performanse su sigurno niže od deklariranih. Meni jako rijetko dođe do reklamne brzine i to isključivo ako je neki bjesno veliki file u jednom komadu. Probaj mjeriti chrystal mark-om pa vidi koliko je na testu brzina. Taj kingston bi trebao biti 350/250 kolkiko se sjećam ali mi je gadan za vidjet.

Znam, ali 30 i 350, baš nije ista stvar.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
To nešto gadno ne štima. Prvo provjera jel utor usb 3.0 a onda vidi jel usb driver za taj kontroler instaliran jer po toj brzin un lupa taman u zid po usb 2.0 specifikaciji. Na mobu sam pa ne vidim koju ploču imaš u konfi ali probaj instalirat usb boost utility od te matične
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
To nešto gadno ne štima. Prvo provjera jel utor usb 3.0 a onda vidi jel usb driver za taj kontroler instaliran jer po toj brzin un lupa taman u zid po usb 2.0 specifikaciji. Na mobu sam pa ne vidim koju ploču imaš u konfi ali probaj instalirat usb boost utility od te matične

Je, to je USB 3.0 (ima onu plavu oznaku), sve je instalirano po P.S.-u. Asrock P67 Fatal1ty Performance. Postoji aplikacija XFastUSB, ali je ne mogu instalirati, jer ne radi na W10.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Imaš li stick isprobati gdje drugdje? Drugo računalo, kod prijatelja? Zadnje što mi pada na pamet je da su naši trgovci dobili pošiljku fejk stickova ali to je malo vjerojatno.
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Imaš li stick isprobati gdje drugdje? Drugo računalo, kod prijatelja? Zadnje što mi pada na pamet je da su naši trgovci dobili pošiljku fejk stickova ali to je malo vjerojatno.

Imam drugi stroj. Ma nije do sticka. Čitam da masa ljudi ima problema s USB 3.0 na W10.

EDIT: Da, evo, isprobao još 2 USB 3.0 sticka na svima identični rezultati.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 23:23 (softwaremaniac).
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

 

 

tu isto govore da se problemi primjete u brzini i zastajkivanju igri u radu...

 

a nis ako si ga kupio preko weba imas 14 dana rok za zamjenu za neki drugi ili povrat love...

14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Nije do stika. Do mog stroja je. Svi USB-ovi su mi limitirani tako. Sad sam stavio W7 i ista stvar. Vratit ću W10.

 

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

stavi ss od cristal disk mark ili atto

14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

stavi ss od cristal disk mark ili atto

 

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
12 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Očito ti je onda matična neispravna, uopće ti ne rade USB 3.0 portovi, tj. rade ali na 2.0 brzini.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
softwaremaniac kaže...
roby27 kaže...

stavi ss od cristal disk mark ili atto

 

Imao sam sličan problem s nec/renesas usb 3.0 kontrolerom koji je davao samo usb 2.0. brzinu.

 

Rješenje sam bio našao na Redditu (eh sad, nemam link probat ću nać naknadno),

gdje je jedan microsoftov inžerenjer rekao, da treba ugasiti računalo,

odspojiti kabel od napajanja cca minutu i pritisnuti POWER tipku na kućištu računala.

Ja sam tako učinio i došlo je do reseta BIOS-a i onda sam odabrao opciju "load opitimised defaults"

i nakon toga brzina se vratila na USB 3.0 brzine cca 80MB read i 55 do 60 MB write.

Taj inženjer je tvrdio da BIOS/UEFI tada rekonfigurira USB portove i da tu konfiguraciju

proslijeđuje Windows OS-u.

 

Probaj meni je pomoglo, pa javi. Žao mi je što nemogu pronaći post na Redditu.

14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

BINGO!

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Tako se resetuje bios samo ako je baterija na ploci crkla ili je nema uopste.
13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Sad napiši ovdje kako si riješio problem jer možda nekome bude od pomoći.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Sad napiši ovdje kako si riješio problem jer možda nekome bude od pomoći.

Prednji USB-ovi 3.0 su mi spojeni na USB 2.0 koji limitira brzinu, a na stražnoj strani su USB 3.0 koji rade na USB 3.0.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

to nije moguce posto prednji U3 ne moze fizicki ici na mbo sa U2 konektorima...

14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

to nije moguce posto prednji U3 ne moze fizicki ici na mbo sa U2 konektorima...

 Tako mi je rekao čovjek koji je slagao. Hardver ja ne radim, jer ne mogu (zdr. problemi), tako da ne znam, ali na stražnjima sve fercera kako treba.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
online
Kupnja brzog USB stick-a

Nešto je on drugo radio izgleda. Interni konektori nisu kompatibilni. Ma nema veze, glavno da sad radi

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
softwaremaniac kaže...

BINGO!

 Vidim da u sintetickom testu brzine nisu ni blizu deklariranih...

14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...
softwaremaniac kaže...

BINGO!

 Vidim da u sintetickom testu brzine nisu ni blizu deklariranih...

Da, ali svejedno je meni ovo jako velik skok i jako sam zadovoljan, ali na žalost zadesili su me puno ozbiljniji problemi s PC-em od USB koji sam riješio.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

koliko potegne u transferu videa otprilike?

14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

koliko potegne u transferu videa otprilike?

Jedna fajla od 2 GB se s WD Blacka na USB prenosila 105 MB/s.

S USB-a na WD 230 MB/s

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

to nije moguce posto prednji U3 ne moze fizicki ici na mbo sa U2 konektorima...

 neka kućišta imaju od usb 3.0 prednjeg porta kablove koji se mogu priključiti i na matične s usb 2.0

 

11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

evo bench za sandisk ultra flair 64GB kupljen u protisu - 139kn

 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Trebam preporuke USB Sticka 150-200kn da je što bolje brzina prijenosa, kapacitet veće 32 ili 64GB

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
ERROR1911 kaže...

Trebam preporuke USB Sticka 150-200kn da je što bolje brzina prijenosa, kapacitet veće 32 ili 64GB

Kingston DataTraveler R3.0 G2, USB 3.0, DTR30G2/64GB

14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
softwaremaniac kaže...
ERROR1911 kaže...

Trebam preporuke USB Sticka 150-200kn da je što bolje brzina prijenosa, kapacitet veće 32 ili 64GB

Kingston DataTraveler R3.0 G2, USB 3.0, DTR30G2/64GB

 Kupio sam navedeni stik ali brzina kopiranja je relativno loša na USB 3.0 oko 9Mbps, zašto? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2016 16:36 (ERROR1911).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice