Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 324.554
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Imam ovaj USB stick, brzina pisanja 55-60 mb/s (brzina nije konstantna), zavisno od datoteka koje se prenose, brzina čitanja 135 MB/s konstantno, verzija je od 32GB
Koristim ga nekih 7 mj. i sasvim sam zadovoljan a nije skup

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2016 16:45 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
ERROR1911 kaže...
softwaremaniac kaže...
ERROR1911 kaže...

Trebam preporuke USB Sticka 150-200kn da je što bolje brzina prijenosa, kapacitet veće 32 ili 64GB

Kingston DataTraveler R3.0 G2, USB 3.0, DTR30G2/64GB

 Kupio sam navedeni stik ali brzina kopiranja je relativno loša na USB 3.0 oko 9Mbps, zašto? 

 A što si kopirao?

Kad kopiraš hrpu malih datoteka kao što si stavio na slici 24601 komad nečega to će kopirati manjom brzinom nego kad kopira jednu veliku datoteku npr film of 5gb.

16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
jigsaw5063 kaže...

Imam ovaj USB stick, brzina pisanja 55-60 mb/s (brzina nije konstantna), zavisno od datoteka koje se prenose, brzina čitanja 135 MB/s konstantno, verzija je od 32GB
Koristim ga nekih 7 mj. i sasvim sam zadovoljan a nije skup

Prouči ovu moju poruku. Stvar je u tome što taj USB stick ima nekoliko stotina megabajta brzog keša, a kad se on zapuni (kad je količina sadržaja koji kopiraš na njega veća od keša) onda brzina drastično pada. Dakle, gledaj graf brzine kod kopiranja - preko njega možeš ocijeniti koliko otprilike keša ima tvoj USB stick. 16 GB verzija, kakvu ja imam, ima valjda 384 MB keša.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...
jigsaw5063 kaže...

Imam ovaj USB stick, brzina pisanja 55-60 mb/s (brzina nije konstantna), zavisno od datoteka koje se prenose, brzina čitanja 135 MB/s konstantno, verzija je od 32GB
Koristim ga nekih 7 mj. i sasvim sam zadovoljan a nije skup

Prouči ovu moju poruku. Stvar je u tome što taj USB stick ima nekoliko stotina megabajta brzog keša, a kad se on zapuni (kad je količina sadržaja koji kopiraš na njega veća od keša) onda brzina drastično pada. Dakle, gledaj graf brzine kod kopiranja - preko njega možeš ocijeniti koliko otprilike keša ima tvoj USB stick. 16 GB verzija, kakvu ja imam, ima valjda 384 MB keša.

 Da, u pravu si, brzina mi opada do 18-20mb kada je veličina datoteke preko 1gb otprilike, brzina nije konstantna ali sam svakako zadovoljan sa njim jer nije nešto skup.

9 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Pozdrav, treba mi USB stick za prebacivanje 4K filmova na njega te reprodukciju na 4K Tv-u. Postoji li nešto na što treba paziti pri kupovini (formati, brzina...) Uzeo bi od 64 ili 128GB za cca 200kn... Postoji li dobar stick za tu namjenu?

 

Na tv-u imam 1x 3.0 usb i 2x 2.0

 

Vjerujem da Tv može reproducirati 4k sadržaj preko usb-a?

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2016 17:23 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
matrix777 kaže...

Pozdrav, treba mi USB stick za prebacivanje 4K filmova na njega te reprodukciju na 4K Tv-u. Postoji li nešto na što treba paziti pri kupovini (formati, brzina...) Uzeo bi od 64 ili 128GB za cca 200kn... Postoji li dobar stick za tu namjenu?

 

Na tv-u imam 1x 3.0 usb i 2x 2.0

 

Vjerujem da Tv može reproducirati 4k sadržaj preko usb-a?

Ja imam ovakav 32 GB i sjajan je za sve što mi treba.

9 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

To je mali kapacitet. 4K film je cca 50GB. Ovaj mi se cini ok i povoljan sa 5god garancije: 

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7EsXZTIB3HaLK0ZeU-tAQGY8zeH8s2xvSr_NRzlE3BQWg..&check=b65c75ad1dca7d56b9b3ed51f48419cdb98183d4d1104459995ad645f085bd1f

 

Sad ne znam.koliko bi mi trebalo vremenski prebaciti 50GB file na ovaj stick?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Ma to sam dao kao primjer. Linkao sam ti 64 GB verziju. SanDisk kojeg gledaš je relativno spor i jako se grije.

9 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
softwaremaniac kaže...

Ma to sam dao kao primjer. Linkao sam ti 64 GB verziju. SanDisk kojeg gledaš je relativno spor i jako se grije.

 Nisi u pravu.. sandisk je brži... evo ti specke za oba...

9 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Kingston...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
matrix777 kaže...
softwaremaniac kaže...

Ma to sam dao kao primjer. Linkao sam ti 64 GB verziju. SanDisk kojeg gledaš je relativno spor i jako se grije.

 Nisi u pravu.. sandisk je brži... evo ti specke za oba...

Gdje piše koliko keša ima i kolika je brzina zapisivanja nakon što ga zapuni? Recimo 16 GB verzija ima 384 MB keša, u keš zapisuje brzinom od oko 38 MB/s, no u storage memoriju zapisuje brzinom od samo oko 10 MB/s.

 

Možda se i Kingston služi istim trikom, ne znam, samo kažem da na temelju specifikacija ne možeš znati koji je doista brži.

9 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Pa to me i brine... zelim sto vecu brzinu posto ce se zapisivati fileovi oko 50GB...

 

Recimo ova dva sandiska sto cu sad linkati po speckama su slicna a razlika je duplo u cijeni.. sto ih cini razlicitima?  

 

https://www.links.hr/hr/memorija-usb-3-0-flash-drive-128-gb-sandisk-cruzer-extreme-sdcz80-128g-g46-051300446

 

 

https://www.links.hr/hr/memorija-usb-flash-drive-128-gb-sandisk-ultra-flair-sdcz73-128g-g46-051300412

 

Cak je ovaj jeftiniji i brzi po speckama, nevezano za keš memotiju koja ne piše...

 

Možeš li preporučiti neki id 128GB sa solidnom brzinom od 300-500kn.. Barem da je 100mb/s zapisivanje na njega...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 11:30 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

evo bench za sandisk ultra flair 64GB kupljen u protisu - 139kn

 Razmišljam da uzmem taj od 128GB verziju u Linksu za 300kn.. Znas li mozda otprilike kolika bi bila brzina zapisa na njega, 4K video file od 50GB?

16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Ne mogu ti ništa konkretno preporučiti jer sam testirao samo nekoliko USB stickova. Mogu ti samo reći da Ultra Flair 16GB ima razočavarajuće performanse zapisivanja. Za očekivati je da kapacitetnije verzije imaju bolje performanse, a sad koliko bolje - to ne mogu znati. Sudeći prema ovoj temi na SanDiskovom forumu, 32 i 64 GB verzije zapisuju s oko 30 MB/s kad se zapuni keš. 128 GB verzija je možda brža, a možda i nije.

 

Što se tiče grijanja - ljudi se žale da se Ultra Flair grije. Pritom ignoriraju činjenicu da mu je vanjska površina metalna, znači služi mu kao hladnjak. Kod drugih USB 3.0 stickova čipovi možda nisu u izravnom kontaktu s kućištem, dakle ne hlade se preko njega nego se toplina zadržava unutar kućišta pa na opip nisu vrući ili topli, ali vrlo vjerojatno jesu vrući ili topli iznutra. Ultra Flair si valjda radi malih gabarita to ne može dozvoliti. Tako da tu toplinu ja ne bih uzimao kao nešto loše. Umjesto topline trebalo bi gledati koliko struje pojedini stick povuče - onaj koji povuče jednako ili više struje, a izvana je hladniji, znači da zadržava više topline unutar kućišta USB sticka, što je zapravo loša stvar ili u manju ruku manje dobra stvar.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 17:23 (mbaksa).
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
matrix777 kaže...
roby27 kaže...

evo bench za sandisk ultra flair 64GB kupljen u protisu - 139kn

 Razmišljam da uzmem taj od 128GB verziju u Linksu za 300kn.. Znas li mozda otprilike kolika bi bila brzina zapisa na njega, 4K video file od 50GB?

 mogu ti ga testirat samo sa nekim manjim fileom jer nemam film od 50GB :)

 

 

14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Ne znam dali je prava tema, ali trebao bih preporuku memorijske kartice do 300kn, što više kapaciteta, prvenstvena namjena bih bila za slike i video 4K u Galaxy S7 Edge i Canon 90D

 

Gledao sam Samsung 128GB EVO PLUS ali u trgovinama je pre skupa, ostaje mi jedino njušklo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

128GB kartice su općenito neisplative - puno kuna po GB kapaciteta. Vjerojatno najisplativije što se može kupiti je 64GB EVO Plus preko GearBesta (imaš i OK adapterčiće micro SD u SD) - cijena svako malo oscilira, svako malo je na nekoj akcijici, a kad je na akcijici kao sad još jedan dan, onda košta 18 dolara iliti oko 130 kuna. Bolje od toga jednostavno ne ide - ovo je orignalna Samsungova kartica, a na akciji je jeftinija i od skoro svih bezimenih kineskih kartica.

 

Pa sad, ako možeš prihvatiti 64GB, eto... Za fotoaparat ti ionako to ne bi trebalo igrati neku ulogu - još je i bolje da rasporediš sadržaj na više kartica - ak se jedna pokvari, slomiš ju ili izgubiš, nisi ostao baš bez svega snimljenog.

14 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...

128GB kartice su općenito neisplative - puno kuna po GB kapaciteta. Vjerojatno najisplativije što se može kupiti je 64GB EVO Plus preko GearBesta (imaš i OK adapterčiće micro SD u SD) - cijena svako malo oscilira, svako malo je na nekoj akcijici, a kad je na akcijici kao sad još jedan dan, onda košta 18 dolara iliti oko 130 kuna. Bolje od toga jednostavno ne ide - ovo je orignalna Samsungova kartica, a na akciji je jeftinija i od skoro svih bezimenih kineskih kartica.

 

Pa sad, ako možeš prihvatiti 64GB, eto... Za fotoaparat ti ionako to ne bi trebalo igrati neku ulogu - još je i bolje da rasporediš sadržaj na više kartica - ak se jedna pokvari, slomiš ju ili izgubiš, nisi ostao baš bez svega snimljenog.

 Kupio sam gore navedenu 2komada jednu za fotić i jednu za mobitel. Mislim da mi je 64GB sasvim dovoljno za slike te tu i tamo koji video u visokoj rezoluciji. 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Iako vidim na netu kako ljudi snimaju 4K i sa EVO Plus modelima, ali nije li ipak preporučljivo za 4K barem klasa U3 odnosno 30 MB/s brzine pisanja? Kartica se ne kupuje baš često (barem ja ne) pa nije li bolje investirati u nešto jače jer bi nadolazeći uređaji za snimanje 4K mogli zahtijevati više od tih 20-25 MB/s brzine pisanja što ju ima EVO Plus.

 

Vidim da su kartice već naručene, ali možda netko naleti na post pa evo nekoliko prijedloga s našeg tržišta do oko 300 kn koji mi se čine dobri. Vjerojatno najjeftinija je UltimaProX UHS-I U3 64 GB (od 250 kn), a dalje su tu PNY Elite Performance 64 GB (od 273 kn), Kingston UHS-I U3 64 GB (od 284 kn), Verbatim Pro UHS-I U3 64 GB (od 304 kn) i Sandisk Extreme UHS-I U1 64 GB (od 275 kn; iako nema U3, po recenzijama je brzina pisanja preko 50 MB/s).

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2017 22:27 (kiwi_91).
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
kiwi_91 kaže...

Iako vidim na netu kako ljudi snimaju 4K i sa EVO Plus modelima, ali nije li ipak preporučljivo za 4K barem klasa U3 odnosno 30 MB/s brzine pisanja?

Bitno je da je kartica dovoljno brza. A je li dovoljno brza ili ne, ne ovisi direktno o tome snima li se 4K ili ne, nego o bitrateu videa. Koliko vidim, Galaxy S7 snima 4K video bitrateom od 48 Mbit/s, što će reći 6 MB/s. Dakle za to je i više nego dovoljna bilo koja class 10 memorijska kartica (dakle kartica koja ima garantiranu brzinu zapisivanja minimalno 10 MB/s). Aktualni 4K fotoaparati obično koriste bitrate od 100 Mbit/s, dakle 12,5 MB/s, pa je kartica koja može zapisivati brzinom 20 MB/s dovoljno brza.

 

kiwi_91 kaže...

Kartica se ne kupuje baš često (barem ja ne) pa nije li bolje investirati u nešto jače jer bi nadolazeći uređaji za snimanje 4K mogli zahtijevati više od tih 20-25 MB/s brzine pisanja što ju ima EVO Plus.

Na svakom ponaosob je da si procijeni je li mu brža kartica ulaganje ili nepotrebni trošak. Kartice se troše, kartice se gube, fotići/kamere obično nude izbor između više bitrateova, nema garancije da će čovjek u dogledno vrijeme kupiti uređaj za koji će mu doista baš trebati brza kartica, a kroz koju godinu im možda i cijene padnu...

 

Lijepo od tebe što si naveo brže kartice pa da se ljudi mogu lakše odlučiti.

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Na Panasonicovoj stranici sam vidio da se preporucuje U3 za 4K i tamo ima malo objasnjeno o potencijalnim frame dropovima pa sam zato pomislio da ne bi bilo lose imati malo brze kartice za 4K, ali izgleda da trenutno ne treba potrebe za tim.

I cijena tih Evo Plus kartica na datom linku je stvarno dobra pa vjerujem da je to moza i trenutno bolji izbor.

16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Uzrok problema je zapravo lošSpeed class standard. Class staje na 10, znači 10 MB/s, što je vezano uz video višeg bitratea beskorisno - nije dosta za 100 Mbit/s. Pa onda imaš Class 10 kartice na koje se bez problema snima 4K video visokog bitratea, ali i one na koje to ne ide (recimo imam par starijih 16 gigabajtnih Kingstonovih Class 10 micro SD kartica koje jeeeedva jedvice postižu 10 MB/s, dok većina drugih class 10 kartica koje imam zapisuju s 15+ MB/s i bile bi iskoristive za 100-megabitni 4K video).

 

Uglavnom, zeznuli su što su Class ograničili na 10 MB/s.

 

Kasnije su to pokušali ispraviti tim U-oznakama, no to ne znači da i kartice po starom Class 10 standardu nisu dovoljno brze - stvar je samo u tome što ne znaš je li dovoljno brza prije nego li joj testiraš brzinu.

13 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
matrix777 kaže...

Pa to me i brine... zelim sto vecu brzinu posto ce se zapisivati fileovi oko 50GB...

 

Recimo ova dva sandiska sto cu sad linkati po speckama su slicna a razlika je duplo u cijeni.. sto ih cini razlicitima?  

 

https://www.links.hr/hr/memorija-usb-3-0-flash-drive-128-gb-sandisk-cruzer-extreme-sdcz80-128g-g46-051300446

 

 

https://www.links.hr/hr/memorija-usb-flash-drive-128-gb-sandisk-ultra-flair-sdcz73-128g-g46-051300412

 

Cak je ovaj jeftiniji i brzi po speckama, nevezano za keš memotiju koja ne piše...

 

Možeš li preporučiti neki id 128GB sa solidnom brzinom od 300-500kn.. Barem da je 100mb/s zapisivanje na njega...

 

 Pozz. Ne znam jesi kupio stick ili ne ali taj prvi nešto ima krivo u opisu. U originalu se zove sandisk extreme usb 3.0 i cijena mu je takva s razlogom jer je jedan od najbržih 3.0 stickova. Moram se pohvalit da već 2 godine koristim takav ali 64GB model i nemam s njim problema. Ako je tako veći file u komadu, uredno zapisuje 150MB/s, samo više.

 Ovdje je test pa vidi. No, s obzirom za što ti treba i o kakvoj se količini podataka govori, tebi treba nešto brže ako ne misliš 20min prebacivat jedan film. Tebi treba neki najjeftiniji ssd od 120giga da se ubaci u prijenosno usb3.0 kućište

16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...

Što se tiče grijanja - ljudi se žale da se Ultra Flair grije. Pritom ignoriraju činjenicu da mu je vanjska površina metalna, znači služi mu kao hladnjak. Kod drugih USB 3.0 stickova čipovi možda nisu u izravnom kontaktu s kućištem, dakle ne hlade se preko njega nego se toplina zadržava unutar kućišta pa na opip nisu vrući ili topli, ali vrlo vjerojatno jesu vrući ili topli iznutra. Ultra Flair si valjda radi malih gabarita to ne može dozvoliti. Tako da tu toplinu ja ne bih uzimao kao nešto loše. Umjesto topline trebalo bi gledati koliko struje pojedini stick povuče - onaj koji povuče jednako ili više struje, a izvana je hladniji, znači da zadržava više topline unutar kućišta USB sticka, što je zapravo loša stvar ili u manju ruku manje dobra stvar. 

Eto, baš sam se primio toga - provjeriti koliko struje koji stick povuče. Imam ih nekoliko - jedan ADATA-in, dva SanDiskova, jedan PQI, svi odreda USB 3.0. I moram reći da sam se neugodno iznenadio kad sam vidio brojke - SanDisk UltraFlair troši otprilike duplo više struje u svim režimima rada nego svi ostali! Dakle, da - ima metalno kućište koje mu pomaže da se lakše riješi topline, ali i njegovi čipovi troše osjetno više struje (i time generiraju osjetno više topline) nego u konkurencije. Hm... How about that... Moram priznati da se moja ljubav prema SanDisku počela topiti... Kupiš ime, a dobiš proizvod inferiornih karakteristika.

14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Ekipa da ne otvaram novu temu budem pitao ovdje možda netko zna

 

Kolega je kupio USB Stik Samsung 128GB 3.0 u Samsung Store u njemačkoj i sad taj stik vjerovatno krepaje ne može ništa kopirati na njega stalno baca neku 0x80070570 grešku dali ga može reklamirati kod nas ako ima uredan račun?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

razocarao sam se u te USb 3.0 stickove.

svi su oni solidni ako ih ne koristis precesto, ako ne zapisujes puno malih datoteka jer su neki sporiji u tim slucajevima od nekih boljih USb 2.0 stickova.

najbolji su za prebacit jedan film u komadu s diska na stick velicine od 15GB i tu pokazu superiornost.

 

uglavnom kad ih kupim gledam na garanciju a brzine su ima tu negdje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
ERROR1911 kaže...

Ekipa da ne otvaram novu temu budem pitao ovdje možda netko zna

 

Kolega je kupio USB Stik Samsung 128GB 3.0 u Samsung Store u njemačkoj i sad taj stik vjerovatno krepaje ne može ništa kopirati na njega stalno baca neku 0x80070570 grešku dali ga može reklamirati kod nas ako ima uredan račun?

Koliko vidim, Samsung nudi europsko jamstvo - vidi ovo, skrolaj do Jamstvo na području Europe.

 

DataX kaže...

razocarao sam se u te USb 3.0 stickove.

svi su oni solidni ako ih ne koristis precesto, ako ne zapisujes puno malih datoteka jer su neki sporiji u tim slucajevima od nekih boljih USb 2.0 stickova.

Posebno je glupo što neki proizvođači ističu "USB 3.0 brzinu", a konkretni stickovi ne mogu zagušiti ni USB 2.0.

 

Trebao bi netko napraviti sajt s poštenim benchmarkom pa bi se stvari počele mijenjati (pošteni benchmark bi uključivao brzinu zapisivanja na cijeli stick pa da se ujedno vidi koji proizvođači "varaju" korištenjem keša).

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...

Koliko vidim, Samsung nudi europsko jamstvo - vidi ovo, skrolaj do Jamstvo na području Europe.

kako se zapisuje na tim usb stickovima, obzirom da nema trim funkcije

jel moguće da je uvijek koristio uvijek isti dio memorije ako ga je punio sa manjim količinama podataka, koji je zbog toga otišao vrit pa sad baca grešku

16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...
kako se zapisuje na tim usb stickovima, obzirom da nema trim funkcije

jel moguće da je uvijek koristio uvijek isti dio memorije ako ga je punio sa manjim količinama podataka, koji je zbog toga otišao vrit pa sad baca grešku

Ne znam. Trim funkcija zapravo nema direktno veze s tim, nego si zapravo ciljao na wear-leveling (ujednačavanje trošenja). USB stickovi bi mogli imati implementirano to u svom firmwareu slično kao i SSD-ovi, ali imaju li ili ne, ili imaju samo neki (skuplji?) - ne bih znao.

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...
picajzla0707 kaže...
kako se zapisuje na tim usb stickovima, obzirom da nema trim funkcije

jel moguće da je uvijek koristio uvijek isti dio memorije ako ga je punio sa manjim količinama podataka, koji je zbog toga otišao vrit pa sad baca grešku

Ne znam. Trim funkcija zapravo nema direktno veze s tim, nego si zapravo ciljao na wear-leveling (ujednačavanje trošenja). USB stickovi bi mogli imati implementirano to u svom firmwareu slično kao i SSD-ovi, ali imaju li ili ne, ili imaju samo neki (skuplji?) - ne bih znao.

 eh, vidiš kad sam neupućen

da, mislio sam na ovo ujednačavanje trošenja, da svaki novi zapis ide na nove blokove i onda kad po jednom zapiše na sve blokove, da ide iznova drugi zapis otpočetka

 

to je baš zanimljivo pitanje, pogotovo kod tako većih usb stickova gdje vjerojatno najčešće koristiš manje zapise, pa ako nema taj wear-leveling, onda uvijek "lupa" po istim blokovima i troši ih

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice