Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 325.189
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...
eh, vidiš kad sam neupućen

da, mislio sam na ovo ujednačavanje trošenja, da svaki novi zapis ide na nove blokove i onda kad po jednom zapiše na sve blokove, da ide iznova drugi zapis otpočetka

 

to je baš zanimljivo pitanje, pogotovo kod tako većih usb stickova gdje vjerojatno najčešće koristiš manje zapise, pa ako nema taj wear-leveling, onda uvijek "lupa" po istim blokovima i troši ih

Problem je što nemamo pristup konkretnim blokovima u čipu pa da testiramo, nego samo pristup na logičkoj razini, koju generira firmware. Tako da se jedino možemo voditi onime što kažu marketingaši ili inženjeri, a ako ništa ne kažu - ne znamo niti možemo znati.

 

S obzirom da se na USB stickove gleda kao na potrošnu robu, pretpostavio bih da oni to nemaju implementirano (isto kao ni memorijske kartice), te da kad bi neki i imao, vjerujem da bi ljudi iz marketinga to istaknuli u reklamnim materijalima. Ali eto, to je samo moja pretpostavka.

11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

ma ok što je to potrošna roba dok se radi o stickovima od stotinjak plus-minus kuna

ali bogme da se ispružim za neki skuplji stick od 120+ giga, volio bi da ima tu opciju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

42 pjesme u flacu prebacivanje min 38  nax 50mb/s  vecinom je stajalo oko 45-47mb/s ..prebacivanje 2 filma jedan od 3i nesto gb drugi 6.5 gb min 49 prosjek 50-51mb/s   ako još nekoga nešto zanima nek upita ...Naime radi se o modelu Kingston DTR30G2 16GB (DataTraveler R3.0 G2)  međutim zanimljivo je to da npr pokusao kopirati program files sa C diska (SSD 850 EVO)   i tu je brzina varirala od 500kb/s do npr 30mb/s u cem je stvar nznm. Pa eto ako sam kome pomogao ....

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Pozdrav ekipa, tražim neki USB 3.0 stik (32GB) i uvjet je da bude što brži i vidim da su neki prethodno već spominjali Kingston DataTraveler R3.0 G2, pa me zanima kako se nosi sa brdom malih datoteka jer mi treba nešto što ću koristiti za sve tipove datoteka. Dosad sam kupio dva USB 3.0 stika i ni s jednim nisam zadovoljan (DataTraveler 100 G3 16GB i Ultra Flair 16GB). Ne znam što se događa sa Corsairom i zašto su njihovi Flash Voyageri GT toliko bolesno skupi, ali ako ni ovaj Kingstonov nije neka sreća radije ću kupiti Voyager GT.

Davno sam imao jedan GT od 2GB kojeg sam nažalost uništio i imao je bolje brzine zapisivanja i od Kingstona i SanDiska zajedno.

 

Isto tako mi treba još brzih stikova ali manjih kapaciteta za Linux i Windows PE, ali sve manjeg kapaciteta je katastrofalno sporo. Dođe mi da kupim rabljeni Voyager ili Voyager GT manjeg kapaciteta na njuškalu, ali nema nijednog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

danas stigao lexar p20 64gb iz engleske

rezultati nisu loši 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Kolko para? Link?
11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

mymemory trgovina

na računu mi stoji 26,94 funte s poštarinom

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...

danas stigao lexar p20 64gb iz engleske

rezultati nisu loši 

 ovo za 1GB nije bas neki pokazatelj stvarnog stanja, stavi 10GB test plizz...

 

ili jos bolje transfer 10GBmkv datoteke na stick pa bacis ss , isto tako mozes i random folder sa 100 manjih datoteka da vidimo kako tu dise

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 19:53 (roby27).
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...
picajzla0707 kaže...

danas stigao lexar p20 64gb iz engleske

rezultati nisu loši 

 ovo za 1GB nije bas neki pokazatelj stvarnog stanja, stavi 10GB test plizz...

ili jos bolje transfer 10GBmkv datoteke na stick pa bacis ss , isto tako mozes i random folder sa 100 manjih datoteka da vidimo kako tu dise

 Konstantno je ta brzina na velikim fajlvima.

http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/usbdeview-benchmark-test-usb-uredaja-pohranu/170792.aspx?page=1&jumpto=5161174&sort=asc&view=flat

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...
picajzla0707 kaže...

danas stigao lexar p20 64gb iz engleske

rezultati nisu loši 

 ovo za 1GB nije bas neki pokazatelj stvarnog stanja, stavi 10GB test plizz...

 

ili jos bolje transfer 10GBmkv datoteke na stick pa bacis ss , isto tako mozes i random folder sa 100 manjih datoteka da vidimo kako tu dise

 evo iso file od 20gb, nije baš 270 kako reklamiraju, no i ovih 180 je fantazija prema stickovima koje sam dosad imao

sutra mogu još par testova baciti, jel ima neke razlike u iso ili ovaj mkv što si predložio, jer mkv fileova imam u filmovima daleko manjih, možda po koju gigu

 

za drugu sliku - prebacujem isti file na intelov 520 ssd i počne sa više od 300 i onda brzina padne na 80-120 

koji kujac je to, valjda do ssd-a?

 

 

 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

mozes probat sa mkv fileom od 20GB ako imas optiku :) al bojim se da ce brzina biti losija jer ssd intel 520 koristi SF-2281 kontroler koji nije dobar za vec kompresirane podatke, inace kompresira on the fly pa brzine mogu jako varirati bez obzira na MLC NAND

 

ajd bas me zanima rezultat a i ovisi o chipsetu tj. usb kontroleru matične...

 

možda si ga i ja naručim preko stare jer 1.5 ide u london ;) kad sandisk spava otkako ih preuzeo WD, ne izbacuju nista novo i bolje inovativnije..

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

mozes probat sa mkv fileom od 20GB ako imas optiku :) al bojim se da ce brzina biti losija jer ssd intel 520 koristi SF-2281 kontroler koji nije dobar za vec kompresirane podatke, inace kompresira on the fly pa brzine mogu jako varirati bez obzira na MLC NAND

 

ajd bas me zanima rezultat a i ovisi o chipsetu tj. usb kontroleru matične...

 

možda si ga i ja naručim preko stare jer 1.5 ide u london ;) kad sandisk spava otkako ih preuzeo WD, ne izbacuju nista novo i bolje inovativnije..

 nemam optiku, brzina neta mi je 30/5

jel bitno da li je mkv file ili iso kakav sam testirao, doduše snimao sam na stick sa hdd wd blue - dakle test je write na lexar sa hhd-a

možda da snimam na stick sa ssd-a?

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

tako je snimaj sa ssd-a, ne treba mkv moze i taj ISO koji imas, hdd ga ocito koci...

11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

evo sad je bolje, vrti se oko 250, ide i skoro do 270

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

super sad daj citanje sa usb-a na hdd i ssd... ;)

 

thnx 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

super sad daj citanje sa usb-a na hdd i ssd... ;)

 

thnx 

 gore imaš sa lexara na ssd, zbog nečega je brzina više nego bijedna - oko 80-100mb/s

pretpostavljam zbog intelovog ssd-a, a onda na hdd nema smisla baš

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...

za drugu sliku - prebacujem isti file na intelov 520 ssd i počne sa više od 300 i onda brzina padne na 80-120 

koji kujac je to, valjda do ssd-a?

 

nije, sve je u redu..

nije kriv SSD.

on vozi 300 Mb nekoliko sekundi dok ne popuni svoju USB cash memoriju i onda brzina drasticno pada.

tako ti je kod svakog diska, bio on SSD, tvrdi ili USB flash.

budi sretan ako zavrsis na 100 MB s fileom od 20 GB

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 15:27 (DataX).
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
DataX kaže...
picajzla0707 kaže...

za drugu sliku - prebacujem isti file na intelov 520 ssd i počne sa više od 300 i onda brzina padne na 80-120 

koji kujac je to, valjda do ssd-a?

 

nije, sve je u redu..

nije kriv SSD.

on vozi 300 Mb nekoliko sekundi dok ne popuni svoju USB cash memoriju i onda brzina drasticno pada.

tako ti je kod svakog diska, bio on SSD, tvrdi ili USB flash.

budi sretan ako zavrsis na 100 MB s fileom od 20 GB

 nisam siguran da sam te skužio, ako si vidio gore sam prebaciovao file veći od 20gb i brzina pisanja na lexar je konstantnih 260-270mb/s

to što ti govoriš se događa kod primjerice sandisk extreme, gdje pada brzina, lexar nema tih problema

 

kod mene je problem bio sa prebacivanjem sa lexara na ssd, no testirat ću za koji dan kod kolege prebacivanje na samsung ssd 850 od 500gb

7 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Moze li mi sad netko na koncu reci koji USB 16 GB stick da kupim i da kad prebacujem film od 10 GB u komadu GB brzina zapisivanja nakon dvije tri minute ne padne ispod 20 MB/s ????

tko mi moze garantirati da takav stick postoji ?? 

ima li ga u Rvackoj ?

platit cu, nije problem.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...

 nisam siguran da sam te skužio, ako si vidio gore sam prebaciovao file veći od 20gb i brzina pisanja na lexar je konstantnih 260-270mb/s

to što ti govoriš se događa kod primjerice sandisk extreme, gdje pada brzina, lexar nema tih problema

 

kod mene je problem bio sa prebacivanjem sa lexara na ssd, no testirat ću za koji dan kod kolege prebacivanje na samsung ssd 850 od 500gb

nemoj se ljutiti, ali to mi izgleda nevjerojatno niti sam vidio koji vanjski USB disk s 64 Mb cashe koji tako brzo zapisuje konstantnom brzinom od skoro 300 MB/s a ne to malo govance od sticka.

 

volio bih vidjeti video....

 

bez ljutnje, to mi se cini nevjerojatno... 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
DataX kaže...

nemoj se ljutiti, ali to mi izgleda nevjerojatno niti sam vidio koji vanjski USB disk s 64 Mb cashe koji tako brzo zapisuje konstantnom brzinom od skoro 300 MB/s a ne to malo govance od sticka.

 

volio bih vidjeti video....

 

bez ljutnje, to mi se cini nevjerojatno... 

 ne ljutim se, nema frke

bilo je o tome riječi već na ovoj temi, već je kolega CyberDemonVZ testirao istu stvar i išle su usporedbe sa sandisk extreme kojem se događa upravo to što govoriš

lexar je jedan od rijetkih koji s tim nema problema, zato sam i uzimao njega makar ga se mora naručivati iz engleske

 

kasnije ću postat video, nema problema

15 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...

 nisam siguran da sam te skužio, ako si vidio gore sam prebaciovao file veći od 20gb i brzina pisanja na lexar je konstantnih 260-270mb/s

to što ti govoriš se događa kod primjerice sandisk extreme, gdje pada brzina, lexar nema tih problema

 

kod mene je problem bio sa prebacivanjem sa lexara na ssd, no testirat ću za koji dan kod kolege prebacivanje na samsung ssd 850 od 500gb

Mom SanDisk Extremeu 64GB (ni prethodnom od 32GB) ne pada brzina kod zapisivanja velikih fileova, pada samo na onom minijaturnom sticku SanDisk Ultra Fit.

 

Moram priznat Lexar je osjetno brži, a razlika u cijeni i nije neka. Šteta što pravo ograničenje nije stick nego HDD-i koji se koriste za storage, ako nisu u RAID-u očekujte oko 100MB/s brzine kada zapisujete sa sticka na disk ili obrnuto.

Fortune favours the brave
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Hyperion kaže...

Mom SanDisk Extremeu 64GB (ni prethodnom od 32GB) ne pada brzina kod zapisivanja velikih fileova, pada samo na onom minijaturnom sticku SanDisk Ultra Fit.

 

Moram priznat Lexar je osjetno brži, a razlika u cijeni i nije neka. Šteta što pravo ograničenje nije stick nego HDD-i koji se koriste za storage, ako nisu u RAID-u očekujte oko 100MB/s brzine kada zapisujete sa sticka na disk ili obrnuto.

 ah, mislio sam na ovu poruku od mbakse, ali on tu govori o varanju keširanjem na sandisk ultra, pa sam krivo ubrao da je riječ o extreme modelu

 

pa da, problem jest kad kopiram sa hdd, brzina je dosta slabija, makar zapisuje i s hdd-a na lexar sa 180mb/s i tek kad kopiram sa ssd-a ide na 250-270mb/s

gore imaš testove s 20gb fileom sa hdd-a na lexar, sa ssd na lexar i sa lexara na ssd

 

EDIT:

evo kopiranje iso file od 37gb sa ssd-a na lexar

brzine od 210-270mb/s, pretpostavljam da su veće oscilacije jer sam s tim fileom zapunio ssd skoro na max

DataX, ne da mi se snimat video, vidi se na slici kopiranje od početka do kraja, a ako mi ne vjeruješ - tvoj problem

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 17:08 (picajzla0707).
8 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

jel ima tko ovaj stick ?  po mogucnosti da zna štogod o njemu....djeluje za oke cifru za perfomanse i omjer GB

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
sseennoonn kaže...

jel ima tko ovaj stick ?  po mogucnosti da zna štogod o njemu....djeluje za oke cifru za perfomanse i omjer GB

Imam ja, ali 256GB varijantu. Super je ako radiš s velikim fajlama, na malim stvarima je užasan. Zna stati i pola minute nema aktivnosti i onda opet počne prenositi.

8 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

S obzirom da na papiru taj od 256gb ima jos bolje perfomanse od ovog dosta mi je jedna recenica  da ga ne kupim btw ima tko onda kakvu preporuku stika od 64 gige

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2017 21:34 (sseennoonn).
11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

jedan od najboljih ti je lexar p20 - 400r/270w

bez problema dostiže deklariranih 270mb/s zapisivanja i bez ikakvih padova brzine i na fajlovima od 20gb

problem je jedino što je cijela tvrtka ugašena, pa ga je već teže pronaći za kupnju

 

druga preporuka je sandisk extreme pro koji je brži, no čini mi se i papreno skuplji i uopće nemam pojma gdje je dobavljiv

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

ovaj? Lexar  i ovaj sandisk??

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice