Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 325.955
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...

Je netko naletko na mali, brzi i povoljni stick? Recimo 64GB.

Nešto s kukicom, da bi se stalno nosilo na ključevima.

 Npr ovo 

https://www.aliexpress.com/item/SanDisk-CZ73-USB-Flash-Drive-Super-Speed-USB-64GB-32GB-16GB-128GB-Memory-Stick-USB/32823414742.html

 

Netko je u komentarima čak i testirao:

 

 

Sve ostalo malo je ili USB 2.0 ili je jako skupo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...
Npr ovo 

https://www.aliexpress.com/item/SanDisk-CZ73-USB-Flash-Drive-Super-Speed-USB-64GB-32GB-16GB-128GB-Memory-Stick-USB/32823414742.html

 

Netko je u komentarima čak i testirao:

 

 

Sve ostalo malo je ili USB 2.0 ili je jako skupo.

To ti je notorni Ultra Flair!  Samo što u 64 GB verziji ima valjda veći keš i brži prijenos podataka.

12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...

To ti je notorni Ultra Flair!  Samo što u 64 GB verziji ima valjda veći keš i brži prijenos podataka.

 A nemoj me, jedini je kojeg sam našao! 

Zašto notorni? Jedan od onih koji smanje brzinu nakon koje sekunde prijenosa?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...
A nemoj me, jedini je kojeg sam našao! 

Zašto notorni? Jedan od onih koji smanje brzinu nakon koje sekunde prijenosa?

Tako je. (nakon koje sekunde snimanja - ne i čitanja)

 

16 GB verzija ima keš od 300-400 MB, 32 GB verzija 700-800 MB. Kakav keš ima 64 GB verzija, nećemo znati dok ne dođe u ruke nekome tko će to doista provjeriti. Ako ti je 700-800 MB keša dovoljno, onda ti i taj stick za koji si dao link može biti OK, jer sigurno neće imati manji keš - može eventualno imati veći. Tom sam sticku inače zamjerio i nešto veću potrošnju struje, a samim tim i zagrijavanje, od konkurencije. Nije to velika razlika, ali eto... Išao sam to testirati jer sam mislio da je vrućiji od ostalih stickova samo zato jer ima metalno kućište pa da se preko toga hladi.

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Imam ja ultra flair 64gb pa ako tko zeli mogu odvrtit neki test po zelji. Platio ga u protisu oko 140kn u ono vrijeme. 

 

Inace kaj se tice flash stikova totalno su neisplativi. Tko moze neka ganja crucial bx300 na uk amazonu i uzme usb3 encloser preko aliexpressa jeftino i eto super vanjski storage sa Mlc nandom. Znaci nema onog neugodnjaka dropanja brzine na hdd razinu.

16 godina
moderator
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

Imam ja ultra flair 64gb pa ako tko zeli mogu odvrtit neki test po zelji. Platio ga u protisu oko 140kn u ono vrijeme.

Uzmi neki veliki fajl, recimo nekih 2 GB i kopiraj ga na USB stick. Vidjet ćeš trenutak kad će brzina zapisivanja pasti (i dalje će ostati niska) - u tom trenutku pogledaš koliko ti još piše da mora iskopirati podataka. I onda jednostavno od veličine originalne datetoke oduzmeš koliko je još preostalo za iskopirati i dobiš okvirnu veličinu keša.

 

Znači, ako ti je fajl velik 2 GB, a brzina ti padne kad on napiše da ti je ostalo još 1,2 GB, znači da mu je keš 2 GB - 1,2 GB = 800 MB.

13 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Možda pitanje nije za ovaj topic ali vidim da ste prilično aktivni pa pls pomagajte..radi se o  SanDisk Ultra USB (64gb) koji se koristi samo za dječje crtiće ali od prije nekoliko dana nemogu niti brisati niti dodavati fajlove a niti ga ne mogu izformatirati..uvijek izbaci popup Disk je zaštićen od pisanja.

 

Guglao sam i ja a bogme i mudrije/IT sposobnije osobe od mene ali još uvijek ništa.

 

Dajte neki savjet/program/anything jer mi jedna trogodišnjakinja diše za vratom!

 

Hvala unaprijed!  

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Samo ono n00b pitanjce za pocetak. Da mozda nema negdje neki 'prekidac' koji ga jednostavno zakljuca ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...
roby27 kaže...

Imam ja ultra flair 64gb pa ako tko zeli mogu odvrtit neki test po zelji. Platio ga u protisu oko 140kn u ono vrijeme.

Uzmi neki veliki fajl, recimo nekih 2 GB i kopiraj ga na USB stick. Vidjet ćeš trenutak kad će brzina zapisivanja pasti (i dalje će ostati niska) - u tom trenutku pogledaš koliko ti još piše da mora iskopirati podataka. I onda jednostavno od veličine originalne datetoke oduzmeš koliko je još preostalo za iskopirati i dobiš okvirnu veličinu keša.

 

Znači, ako ti je fajl velik 2 GB, a brzina ti padne kad on napiše da ti je ostalo još 1,2 GB, znači da mu je keš 2 GB - 1,2 GB = 800 MB.

 Sutra ujutro cu to napraviti jer sam vec u krevetu sa zenom i kcerkom od dvije godine.

 

Mislim da cu snimiti mobitelom izbliza samo ne znam na koji site da uplodam video i tu zakeljim link? Bit ce jedan file copy sa ssda i jedan sa hdda. Makar 2gb je malo, ja obicno imam po 8-10gb filmove. 

13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

 http://ccm.net/forum/affich-687538-how-to-format-a-write-protected-usb-flash-disk

 

Procitaj ovo tu... Ovo sam nasao na brzinu... Objektivno tesko je dati savjet bez da se osobno pokusa, ako si pokusao masu toga...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 1:13 (Mrgud Veliki).
16 godina
moderator
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...
Mislim da cu snimiti mobitelom izbliza samo ne znam na koji site da uplodam video i tu zakeljim link? Bit ce jedan file copy sa ssda i jedan sa hdda. Makar 2gb je malo, ja obicno imam po 8-10gb filmove. 

Možeš i s većom datotekom. Za test je vjerojatno dovoljno i 2 GB, jer nije za očekivati da će imati 4x veći keš nego 32-gigabajtni model.

 

Ekran možeš snimiti i programom poput OBS Studio.

 

Upload barem danas nije probleamatičan - YouTube! Ako ne želiš da ti taj video bude na tvom kanalu (a korisnički račun na YouTubeu u osnovi dobiješ s računom na Gmailu), onda za postavku privatnosti odabereš Unlisted i pasteaš nam ovdje link. Unlisted u osnovi znači skriven za sve, osim za one koji imaju link.

 

Recimo ja sam tako nedavno kolegi demonstrirao što se događa kad pokušaš zapaliti kaljeno staklo, jer je on to jednom pokušao i rekao da se počelo taliti. S obzirom da se kaljeno staklo ne bi smjelo taliti pod vatrom upaljača, jasno je da screen protector koji je imao nije bio od kaljenog stakla (iako je kao takav navodno kupljen), nego do plastike.

 

 

Napomena prilikom testiranja - ako ćeš započeti kopirati pa odustati, nemoj odmah početi ponovno kopirat, nego pričekaj nekoliko minutai, jer mislim da mu treba neko vrijeme da obriše keš.

12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
nansale kaže...

Možda pitanje nije za ovaj topic ali vidim da ste prilično aktivni pa pls pomagajte..radi se o  SanDisk Ultra USB (64gb) koji se koristi samo za dječje crtiće ali od prije nekoliko dana nemogu niti brisati niti dodavati fajlove a niti ga ne mogu izformatirati..uvijek izbaci popup Disk je zaštićen od pisanja.

Guglao sam i ja a bogme i mudrije/IT sposobnije osobe od mene ali još uvijek ništa.

Dajte neki savjet/program/anything jer mi jedna trogodišnjakinja diše za vratom!

Hvala unaprijed!  

 Gdje je kupljen? Imaš račun?

Neki modeli imaju iznenađujuće dugi garantni rok. A nekako imam osjećaj da je ovaj tvoj na izdisaju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Kupljen je kod nas ali naravno da nemogu naći omot od pakiranja i račun.

 

Čak nije puno ni bio rewritan, cca 30tak puta

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
nansale kaže...

Kupljen je kod nas ali naravno da nemogu naći omot od pakiranja i račun.

 

Čak nije puno ni bio rewritan, cca 30tak puta

 Pokušaj savjet da gornjeg linka, možda ti ipak uspije. Sretno! :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

Inace kaj se tice flash stikova totalno su neisplativi. Tko moze neka ganja crucial bx300 na uk amazonu i uzme usb3 encloser preko aliexpressa jeftino i eto super vanjski storage sa Mlc nandom. Znaci nema onog neugodnjaka dropanja brzine na hdd razinu.

 uh, možda jesu neisplativi, ali su praktični za nositi na ključevima

to rješenje sa ssd-om je dobro za curke jer njima sve stane u torbicu ili baš kad znaš da ćeš nešto prebacivati i poneseš ssd sa sobom

meni je lexar na ključevima, malen, praktičan, uvijek pri ruci i nema dropanja brzine

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

 

evo slikano sa mobitelom, ekran je zmazan al to mala ordinira tak da sam otupio na cisenje.

 

kopirano sa C diska ssd na stick, vidi se drop.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 18:44 (roby27).
16 godina
moderator
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Znači, ima oko gigabajt keša. Lakše bi se vidjelo da si kopirao datoteku veličine recimo 1,2 GB, ali dobro. Brzina zapisivananja pada s cca 92 MB/s na cca 30 MB/s, što je i dalje sasvim solidan rezultat. Eto, često se isplati kupiti USB stick većeg kapaciteta zbog boljih performansi.

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

meni iskreno je to neprihvatljivo, imao sam samsungov T3 ssd i tamo je isto bilo razocaranje u zapisivanju nakon SLC kesiranja, kad sam to vidio ko da me netko mokrom krpom odalamio, nakon toga sam istrazivao TLC NAND i vidio koja je to kamuflaza zapravo prodavanje muda pod bubrege, nakon toga sam ga ekpresno prodao.

 

sad gledam da uhvatim neki m2, msata ili 2.5" ssd sa MLC Nandom i ubacim u usb3 enclouser, nadam se da ce to biti bx300 ili 850pro ako ga uhvatim jeftino na njuskalu.

 

zamisli da ides prebacivat par filmova i fino gledas kako transfer bar pada na hdd brzinu i tamo se zadrži sve do finiša. poludiš na te marketing spike up to

16 godina
moderator
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

poludiš na te marketing spike up to

Ja ti još više poludim kad ističu propusnost USB 3.0 sučelja, a ne napišu čak ni to "up to", nego uopće ne napišu nikakve brzine čitanja i zapisivanja! Nego pišu koliko je USB 3.0 sučelje u teoriji brže od USB 2.0 sučelja! 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

ma ustvari USB sucelje kao takvo je govno, puno problema i driver issua od strane microsofta i proizvodaca ploca chipseta koji je povezan sa usb-om, e-sata je bog i batina bio samo eto vise ga ne mozes nac na laptopima i maticnim plocama. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 19:09 (roby27).
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Molim preporuku USB sticka za Windows To Go - 64 GB eventualno 128 ako nije preskup.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 19:32 (mikach).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...
Nego pišu koliko je USB 3.0 sučelje u teoriji brže od USB 2.0 sučelja! 

 I još to slikovno poprate za one koji nisu razumjeli što su htjeli reći.. 

 

Video inače uploadam na ovaj link. https://sendvid.com/

Ne treba mi you tube

 

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 19:37 (Anđeo bez falinge).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Ultra Flair 128 Gb, kupljena 3.9.2016. u Linksu i plaćena 319 kn bez popusta. Ista memorija danas košta 360 kn sa popustom

 

Kopirao sam fajl 2.2Gb prek USB 3.0 porta.

22,7 sekundi preko štoperice na mobitelu. Malo kao da zastane na cca 950 Mb. Ništa nije pisalo koliko sekundi ostane (ubuntu linux).

16 godina
moderator
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Interland kaže...

Ultra Flair 128 Gb, kupljena 3.9.2016. u Linksu i plaćena 319 kn bez popusta. Ista memorija danas košta 360 kn sa popustom

 

Kopirao sam fajl 2.2Gb prek USB 3.0 porta.

22,7 sekundi preko štoperice na mobitelu. Malo kao da zastane na cca 950 Mb. Ništa nije pisalo koliko sekundi ostane (ubuntu linux).

Ako si dobro izmjerio, to bi onda značilo da 128 GB model ima istu količinu keša kao 64 GB.

12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
nansale kaže...

Kupljen je kod nas ali naravno da nemogu naći omot od pakiranja i račun.

 

Čak nije puno ni bio rewritan, cca 30tak puta

 Uzeo sam isti USB s eBaya, samo 32gb i došao mi je s tim problemom. Kontaktirao sam Sandisk, tražili su me da slikam usb sa svih strana i serijski broj nakon čega su mi odobrili reklamaciju, te su poslali podatk za UPS slanje, oni pokrivaju poštarinu u oba smjera. Tako da napravi account na Sandisku, registriraj proizvod i pokreni RMA. Nije trebao niti pakiranje niti račun, serijski broj je dovoljan

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
13 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Hvala na info, probaću na taj način.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...
Interland kaže...

Ultra Flair 128 Gb, kupljena 3.9.2016. u Linksu i plaćena 319 kn bez popusta. Ista memorija danas košta 360 kn sa popustom

 

Kopirao sam fajl 2.2Gb prek USB 3.0 porta.

22,7 sekundi preko štoperice na mobitelu. Malo kao da zastane na cca 950 Mb. Ništa nije pisalo koliko sekundi ostane (ubuntu linux).

Ako si dobro izmjerio, to bi onda značilo da 128 GB model ima istu količinu keša kao 64 GB.

 Vjerojatno je tako. Ali radi dobro, brzina od 80-110 mb /s. Prije toga sam imao 2.0 na 64 gb, to je bilo mučenje, brzina je pala na 4-6 mb, nikad da iskopira...

Ultra Flair se jako grije, ne da je topao, nego je vruć! Svaki put je odradio svoje tako da me zapravo nije briga, nek se grije.

Htio bih uzeti neki veći, 256 ili 512, ali cijene su im apsurdno i neopravdano visoke.

12 godina
odjavljen
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Molio bih preporuku 2 usba, svaki do nekih 200kn, jedan 16gb, a drugi 32 ili 64 ako se da naći do tih novaca..

Bitno mi je da je brz i da nije nekakav dječji šareni..

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Kupnja brzog USB stick-a

Samo da vam najavim... U novom Bugu bit će veliki test USB stickova na našem tržištu... 42 komada...

 
3 0 hvala 7
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice