Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 325.194
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Jebagapas!

 

Pa daj ga pusti da otkopira jebeni fajl!

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 22:24 (mbaksa).
6 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

moram okinut screenie prije stopiranja, inace nestane...cemu psovanje? :D

Za zajebanciju, tu je forum. Za ozbiljnu spiku, tu je inbox.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...
picajzla0707 kaže...
i kako vidjeti koju vrst memorije ima lexar kad tako drži full brzinu do punog kapaciteta

U osnovi ne možeš vidjeti. Možeš iskoristi program ChipGenius pa ako on uspije iščitati model čipa, onda prema modelu čipa saznaš koji je tip (a nekad i sam zna napisati koja je vrsta flash memorije - a često napiše i nešto što nema veze s vezom).

 evo, programčić kaže da je micron mlc memorija

16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Gorstak79 kaže...

moram okinut screenie prije stopiranja, inace nestane...cemu psovanje? :D

Mnogo čudno zapisivanje. Dosta bolje od primjerka koji je od mene bio na testu. Iako i dalje neimpresivno. Sad samo ostaje pitanje - kad netko kupi taj model u dućanu, hoće li dobiti onakakav kakav sam ja testirao ili ovakav kakvog si ti kupio...

 

picajzla0707 kaže...
evo, programčić kaže da je micron mlc memorija

A vjerojatno onda i je MLC memorija. I HyperX kaže da koristi MLC čipove. Bilo bi i za očekivati da stickovi tog kalibra koriste MLC čipove.

 

Kontroler je isti kao kod HyperX-a, samo što je kod HyperX-a s novijom verzijom firmwarea pa kod njega podražava i USB 3.1 protokol.

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...
picajzla0707 kaže...
evo, programčić kaže da je micron mlc memorija

A vjerojatno onda i je MLC memorija. I HyperX kaže da koristi MLC čipove. Bilo bi i za očekivati da stickovi tog kalibra koriste MLC čipove.

 

Kontroler je isti kao kod HyperX-a, samo što je kod HyperX-a s novijom verzijom firmwarea pa kod njega podražava i USB 3.1 protokol.

 da, baš sam sad bacio oko na kontroler

potpuno istu kombinaciju kontrolera i memorije koristi i kingston u svojem top modelu, ultimate gt 2tb sticku - link

6 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

U linksu sam kupio svoj primjerak

Za zajebanciju, tu je forum. Za ozbiljnu spiku, tu je inbox.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...
picajzla0707 kaže...

evo još malo lexara p20, maksimalna veličina fajla

prve dvije slike su zapis sa ssd-a (crucial mx300 275gb) na lexar, brzina konstantna na 270-280mb/s od početka do kraja

treća slikica je sa lexara na ssd, zanimljivo da nakon nekih 30-ak gigabajta brzina pada sa 380 na 150mb/s

USB stick ti nema, a SSD ima SLC keš.  Odličan je taj USB stick, šteta što mi tako nešto nije stiglo na test (duduše, ne vidim ni u našim dućanima da ga prodaju).

 Bila je neka ogromna akcija na MyMemmory,  netko je napisao na Hardver ponude temi, (i pronašao sam kupon za dodatnih 10%), i onda smo pronašli ovaj stick. Picajzla i ja smo ga kupili. Ne znam dal je još netko s foruma, vjerojatno je :)

Ja budala sam kupio za ženu i brata, a ne sebi :(

 

Ako netko naleti na nekom lageru, nek odma javi :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...

 Bila je neka ogromna akcija na MyMemmory,  netko je napisao na Hardver ponude temi, (i pronašao sam kupon za dodatnih 10%), i onda smo pronašli ovaj stick. Picajzla i ja smo ga kupili. Ne znam dal je još netko s foruma, vjerojatno je :)

Ja budala sam kupio za ženu i brata, a ne sebi :(

 

Ako netko naleti na nekom lageru, nek odma javi :D

 da, tako nešto je bilo, uglavnom 27 funti s dostavom, tada oko 200 kunića (u travnju prošle godine)

sad mi je žao što nisam ubo barem dva komada, jednog da stoji u rezervi 

a šteta što nije bilo i 128gb modela na akciji tada, to bi bilo još bolje

13 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Kak bi to sve ferceralo s nekim m2 2242 ssdom i pripadajućim kućištem s usb kontrolerom?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Kak bi to sve ferceralo s nekim m2 2242 ssdom i pripadajućim kućištem s usb kontrolerom?

 Pretpostavljam jako dobro.

Pronađi testove na YouTube.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Kak bi to sve ferceralo s nekim m2 2242 ssdom i pripadajućim kućištem s usb kontrolerom?

 pretpostavljam isto ili skoro kao i sa običnim ssd-om

vidiš gore na mojim slikicama da zapisuje brzinom 260-280mb/s, što mu je i deklarirani maksimum

isto tako s njega ide brzinom od cca 380mb/s dok ssd koristi keš, što je tek malo ispod deklariranih 400mb/s

6 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

device manager / disk drives /desni klik

Za zajebanciju, tu je forum. Za ozbiljnu spiku, tu je inbox.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Imas na Linus tech tips mislim test.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
mbaksa kaže...

Ako imaš eSATA port, onda ti preostaje spajanje SSD-a na njega - to ti je zapravo najbolja opcija. Ako nemaš eSATA port, možda se može kupiti bracket ili kupiš eSATA kontroler. Nisam gledao testove u zadnje vrijeme, a koliko se sjećam uređaji spojeni na USB 3.0 s UAS-om prestizali su 300 MB/s (oni bez UAS-a vjerojatno iznad 200, ali manje od 300 MB/s), što je ipak daleko ispod mogućnosti SATA SSD-ova.

 

Bojim se da ti tražiš nešto što ne možeš dobiti, jer ako nije problem brzina flash čipova, onda je problem brzina USB sučelja. Pa ti preostaje eSATA ili eventualno Thunderbolt.

 Pa ne znam bas koliko je eSATA port bolji, mozda za manje 4kb brzine jer vidim da usb nema tako dobre 4kb brzine preko raznih CDM testova

 

A opet s druge strane sve nove mbo i laptopi vise nemaju taj port, eSATA ako nije eSATAp trazi i dodatno napajanje preko USB-a ako se ne varam na vanjskom kucistu.

 

Gledam mozda neki sata-usb3.1 adapter da mogu 2.5" ssd normalan stavit na adapter i vozi miško, da podrzava TRIM i UASP to je bitno, jos da je 3.1 gen2 protokol i USB-C da dobije vise struje na konektoru :)

 

Nesto ovako: https://www.startech.com/eu/HDD/Adapters/usb-3-1-gen-2-adapter-cable-2-5-sata-drives~USB31CSAT3CB

10 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Tražim neki usb stick, dosta mi je 64 GB (možda i previše, ali nema veze), da je solidne brzine i da nije preskup.

 

Ramatram ovaj: https://www.mall.hr/usb-kljucevi/sandisk-usb-stick-extreme-go-64-gb-usb-31?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ima li ga možda netko da iz prve ruke zna više o njemu? Mislim da bi za moje potrebe bio dobar, ali, može i preporuka nekog drugog približne cijene ako je bolji.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Neki EU shop osim mymemory.co.uk?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Chriss kaže...

Neki EU shop osim mymemory.co.uk?

 Kaj se tiče stickova, oni su se pokazali najbolji.

Imaš još Amazon de, uk, it...

I Computeruniverse i Alzashop.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Ok. Thanks!

 

 

 

Btw. Za one koji traže brže stickove, evo nešto od poznatog ebay sellera za čini mi se nelošu cijenu...

Ja sam u njega gledao jeftinije od 128gb al sad vidim da Extremovi nisu puno skuplji, bar što se GO-a tiče:

 

 

SanDisk Extreme GO 39,69 baksa.

 

 

SanDisk Extreme PRO 57,23 baksa.

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Jel mi moze netko preporucit neki jeftiniji USB iz Linksa cisto za potrebe faksa, dakle neko prebacivanje dokumenata i sl., dovoljno je 8/16 GB samo mi je bitno da je pouzdan i konkretan u smislu izrade.

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Zin8 kaže...

Jel mi moze netko preporucit neki jeftiniji USB iz Linksa cisto za potrebe faksa, dakle neko prebacivanje dokumenata i sl., dovoljno je 8/16 GB samo mi je bitno da je pouzdan i konkretan u smislu izrade.

Hvala

 Na FOI-u si? :D

 

Ja za faks imam ovo:

https://www.links.hr/hr/memorija-usb-3-1-flash-drive-16-gb-sandisk-ultra-fit-sdcz430-016g-g46-crni-051300527

 

Mali, ne može se potrgati, jeftin, 60mj garancije.

Samo što nije ni blizu tome da bude brz :)

I OBAVEZNO ga stalno imaj negdje svezanog! Užasno je malen.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Probao Zagreba i FSBa, pa se vratio doma na UNIN :)
Zahvaljujem!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Može preporuka nekog brzog i kvalitetnog USB 3.1 štapića do 200kn po mogućnosti 64GB, minimalno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 22:56 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kupnja brzog USB stick-a
playjob kaže...

Može preporuka nekog brzog i kvalitetnog USB 3.1 štapića do 200kn po mogućnosti 64GB, minimalno.

 Uzmi SanDisk USB stick Extreme Go, 64GB, USB 3.1.

Review

9 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Mile 74 kaže...
playjob kaže...

Može preporuka nekog brzog i kvalitetnog USB 3.1 štapića do 200kn po mogućnosti 64GB, minimalno.

 Uzmi SanDisk USB stick Extreme Go, 64GB, USB 3.1.

Review

 Da, baš sam njega i vidio danas.

Hvala!

11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

pozdrav treba mi usb od 128gb i od 64gb može neka preporuka

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Pero1998 kaže...

pozdrav treba mi usb od 128gb i od 64gb može neka preporuka

 Isti ovaj iznad tebe, u veličinama koje ti trebaju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Jel ima kakvih USB-a da su kolko tolko brzi i pouzdani, uzeo neke u linksu najjeftinije 3.0 i griju se ko ludi, ne valja nista. Trebao bih 16 ili 32Gb da je do 100kn pa da sam onda miran neko vrijeme? Po mogucnosti u futurijer cu uzimat kod njih novu konfu pa da mi to samo stave uz cijelu. Hvala

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
acmilan2 kaže...

Jel ima kakvih USB-a da su kolko tolko brzi i pouzdani, uzeo neke u linksu najjeftinije 3.0 i griju se ko ludi, ne valja nista. Trebao bih 16 ili 32Gb da je do 100kn pa da sam onda miran neko vrijeme? Po mogucnosti u futurijer cu uzimat kod njih novu konfu pa da mi to samo stave uz cijelu. Hvala

Za kojeg god bržeg pogledam review, SVI imaju minus ili su spori, ili se JAKO griju. Neki i oboje.

 

 

Pronašao sam ovaj:

https://www.futura-it.hr/usb-memorija-adata-32gb-s102-pro-usb-31-gray/0702797/product/

 

Loše: sporije zapisivanje od (vrućih) SanDiska, većina ljudi zadovoljna, ali ima onih kojima je krepao u prvih nekoliko dana. Sačuvaj račun.

Pogledaj reviewe:

https://www.amazon.com/ADATA-Ultra-Speed-Flash-AS102P-32G-RGY/product-reviews/B005Y8C2IG

 

P.S. možda netko od kolega ima bolju ideju do 100 kuna

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 21:01 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Moze, hvala ti!

Kovačić
6 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Tražim USB stick, bitna mi je brzina, 32 ili 64gb, na njemu će biti linux OS, u hg-spota ili linksa , do 100kn

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice