Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 610.082
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Cromar kaže...

Ja sad uopce ne kuzim sta pricate, znaci gore lik napise to je DDR2 server memorija, oke mene zanima hoce ic u DDR2 ne server slot??

Da je DDR3 onda bi valjda usao u slot na mojoj maticnoj posto ne ide unutra valjda je DDR2?? A i pise na stranici DDR2 gdje sam nasao taj ram.

- da je DDR3 ... a tvoj slot je? Upravo tu počinje zbrka, imaš MBO-utor/slot za DDR3 i uguravaš DDR2 koji je možda/verovatno i FB-ECC..

@Luka.. pogledaj početak. A google izbacuje oba rezultata, puna oznaka bi bila jednaka + FB-DIMM ECC, vjerojatno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Omgggg, znaci , ja imam DDDR3!!!!!!!!!! 2gb 2x1gb u svom pcu, isao sam stavljat ne  znajuci DDR2, zanima me posto je to serverski DDR2 da li moze radit na obicnoj ploci ak to ima veze, tocno sve isto kako sam podatke trazio na netu izbaci isti ram i pise DDR2 Server ...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Cromar kaže...

pozz, znaci ram neki Kingston niti ne pise na njemu kolika je frekvencija.., sto mene muci zadnjih sta vremena pokusavam to ugurat uslot WTF nemres znaci cak mi je pukla kvacica.. ali uspio sam ju slozit , !?!? DDR3 je sto posto da nebi bilo takvih pitanja.. A ovaj moj ram ide unutra bez pol frke

 -ipak je tvoja MBO DDR2, problem je što ništa ne napišeš i zapetljaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Odustajem, znaci sory za sve ovo ali odustajem, mogli ste barem procitat koju imam, ne nije DDR2 nego je DDR3, imam 2 plocice i na njima pise DDR3 1gb itd, ali nema veze prodat cu ju svejedno!

Pozdrav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Cromar kaže...

Odustajem, znaci sory za sve ovo ali odustajem, mogli ste barem procitat koju imam, ne nije DDR2 nego je DDR3, imam 2 plocice i na njima pise DDR3 1gb itd, ali nema veze prodat cu ju svejedno!

Pozdrav.

 Pusti ti ovog iHusha, ja neznam sto on prica vise. Tvoja maticna ima ddr3, memorija koju si pokusavao staviti je workstation ddr2 memorija, i nemoze raditi na obicnim ddr2 maticnim plocama. Rijesen problem.

14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

imam jedno pitanjce, da li se isplati u laptop Lenovo Z50-70 ubaciti još koji keks rama, možda 4 gige još? odigram pokoju igru, više manje surfanje, fillmovi, itd

 

eo par slika iz CPU-Z

 

 

mrzim internet TD ratnike
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 17:52 (JuXo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Isplati se definitivno staviti još jedan keks jer ti sada radi u single channel modu,kad bi stavio još jedan dobio bi dual channel mode i malkoc brži rad.

E sad ako hoćeš možeš ugraditi jedan keks od dve gige ili 4 zavisi od tebe,ali ako neradiš niš pretjerano zahtjevno onda ti je dosta jedan od 2gb

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Mala ispravka. Može. Kupi 4GB Samsung 1600 MHz C11 RAM.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 18:07 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Mala ispravka. Može. Kupi 4GB Samsung 1600 MHz C11 RAM.

 I ja bi ovako.

Samo zasto ti pise 798.1 a ne 800 mhz trenutno nekuzim.

14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Daj, nemoj ga zezati!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
JuXo kaže...

imam jedno pitanjce, da li se isplati u laptop Lenovo Z50-70 ubaciti još koji keks rama, možda 4 gige još? odigram pokoju igru, više manje surfanje, fillmovi, itd

 

eo par slika iz CPU-Z

 

 

 -postoječi je Low 1.35V provjeri prije spec.notebooka dali podržava samo Lvoltage ili i normalan RAM..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

U laptopu (Lenovo G510) imam 4GB rama, DDR3. Kupio bih si još 4GB, pa me zanima preporuka s obzirom na latencije/frekvenciju. U attachmentu sam stavio screenshot iz CPU-Z programa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 12:28 (paradajz).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

DDR3 Samsung 1600 MHz C11 1,35V. Kada budeš kupovao obavezno naglasi da je za laptop.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 19:52 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
phoenix2003 kaže...

DDR3 Samsung 1600 MHz C11 1,35V. Kada budeš kupovao obavezno naglasi da je za laptop.

 

Imaš link na trgovinu di ga imaju? Nisam uspio naći na nabava.net. Kakav je u odnosu na druge proizvođače (Kingston, Corsair etc.)?

14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

To imaš u svakoj trgovini. Čak bi bilo najbolje da odneseš laptop jer će ti besplatno ugraditi RAM u njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam jedan keks 4GB HyperX Blu 1600.. Je l' bi bio problem dodati jos jedan keks 4GB Hyperx Fury-a isto 1600 (ne kupuje mi se polovan hyperx blu).. Da li bi to sve radilo kako treba i bez problema? Nisam upucen u ove 'novije' rame, tako da pitam vas ovdje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Nadogradnja RAM memorije
GaBe kaže...

Imam jedan keks 4GB HyperX Blu 1600.. Je l' bi bio problem dodati jos jedan keks 4GB Hyperx Fury-a isto 1600 (ne kupuje mi se polovan hyperx blu).. Da li bi to sve radilo kako treba i bez problema? Nisam upucen u ove 'novije' rame, tako da pitam vas ovdje 

 Radilo bi, samo pazi latencije ( ono 9-9-9-24 mislim kako su to od Hypera ) trebaju biti iste na Fury.

15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav!

Imam jedan problem, naime, tija bi nadogradit ram, imam corsair dominator 3x2 gb 1600,triple channel.

S obzirom da, koliko sam gledao, u nas nema vise kupit takvih kiteva, da li bi rješenje bilo kupit 3 pločice po 4 gb,

i dali bi to radilo u triple channelu, ili da jednostavno kupim dva modula od 6 gb i da radi u dual channelu?

 Ploča je gigabyte x58 ud5 i i7 930

kikolo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
kikolo kaže...

Pozdrav!

Imam jedan problem, naime, tija bi nadogradit ram, imam corsair dominator 3x2 gb 1600,triple channel.

S obzirom da, koliko sam gledao, u nas nema vise kupit takvih kiteva, da li bi rješenje bilo kupit 3 pločice po 4 gb,

i dali bi to radilo u triple channelu, ili da jednostavno kupim dva modula od 6 gb i da radi u dual channelu?

 Ploča je gigabyte x58 ud5 i i7 930

 kupis 3 ista sticka, i problem rješen

15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Hvala, rasho!

kikolo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije
Odsjec cu ti obe sake,pa ces da skrolas nosem :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Koju ima matičnu ploču?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 19:34 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

stavil bi jos 2gb rama(ddr2) al me brine latencija...e sad bas moram staviti istu ili morem malo manju posto nemrem najti nigdje cl 6 ram?

ne kuzim se bas nekaj previse v to tak da vas molim pomoc...imate scrn shot pa prosudite i uputite me sami malo bolje...hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imaš mogućnost da kupiš na e-bay 2 GB  ili da kupiš 4 GB (koje će ti ugraditi besplatno tamo gdje kupiš) a ta svoja 2 GB prodaš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

z e-baya mi se ne naruciva jer kao prvo ne ceka mi se tak dugo a drugo nemam bas povjerenja kupovat na takvu daljinu a ganc novo kupovat nisam lud a brijem da ddr2 vise ni nema za kupi po ducanima jer je zastarjela vrsta rama...polovni kostaju ko sam vrag da da ima ganc novi bil bi lud kad bi isel kupiti...

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
rounderer kaže...

z e-baya mi se ne naruciva jer kao prvo ne ceka mi se tak dugo a drugo nemam bas povjerenja kupovat na takvu daljinu a ganc novo kupovat nisam lud a brijem da ddr2 vise ni nema za kupi po ducanima jer je zastarjela vrsta rama...polovni kostaju ko sam vrag da da ima ganc novi bil bi lud kad bi isel kupiti...

 Imaju kupit u ducanu, ali su skupi. Na njuskalu ih ima koliko hoces, također ebay. Ja sam sebi kupio tako da sam otiso do lokalnog servisa i covijek mi je dao za 100 kn onako ispod ruke, 2gb ddr2 800 mhz plocicu, u servisu imaju toga na bacanje tako da probaj prvo tamo.... pitaj ako ima viska da ti proda.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

znam...al mi jos niko nije odgovoril na moje pitanje!

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
rounderer kaže...

znam...al mi jos niko nije odgovoril na moje pitanje!

 mozes ti koju hoces staviti nisu bitne latencije, uvijek ce ti radit na manjim. Ja imam dvije razlicite plocice isto, obe su 2gb ddr2 i 800 mhz, ali latencije su im razlicite, i radi normalno, samo naravno na manjim latencijama, ali to ti je -0.001 fps u igrama ako ti to sto znaci...

14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
rounderer kaže...

stavil bi jos 2gb rama(ddr2) al me brine latencija...e sad bas moram staviti istu ili morem malo manju posto nemrem najti nigdje cl 6 ram?

ne kuzim se bas nekaj previse v to tak da vas molim pomoc...imate scrn shot pa prosudite i uputite me sami malo bolje...hvala

Najbolje da opet kupiš Samsung 800 MHz RAM. Latencije mogu i niže od C6 (C4 ili C5) s tim da će se podesiti (ako ne automatski onda ćeš morati to sam da uradiš u BIOS-u) na C6 vrijednosti što donosi i određeni pad performansi što se baš i neće primjetiti obzirom na dodani kapacitet. Ali da te ne zbunjujemo dalje: Samsung DDR2 800 MHz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.2.2015 18:58 (phoenix2003).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

fala na objasnjenju...kaj se tice biosa to nisam siguran dal bum mogel podesiti jer je to komp pd HP-a...dc 7900 sff tocnije nije nekakva pila al za cudo sluzi svrhi...e sad za bios! ima naprednih postavki al nije to to, ima samo par opcija tak da se nadam da se bude sve automatski podesilo

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice