Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 609.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
x360gamer kaže...

Dobio sam ovakvu memoriju...

KLIK

Neznam sta bi s njome posto nemam vise ddr2 utor...

Dali to uopce jest "obicna" memorija koja pase na bilo koju ddr2 plocu ili je oov neko posebno izdanje?!

 

p.s.- stavio sam vec u procjenu, al sa premalo detalja (zeza me  tipkovnica).. kolko ovako nesto vrijedi?

To je ECC memorija za servere koja ne može da radi u "običnim" matičnim pločama. Možeš je samo pokloniti nekome a i to će ići teško....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Definitivno moraš uraditi update BIOS-a jer je jedan BIOS update izbačen upravo zbog memorije. Prije toga pokušaj da u BIOSu vratiš default postavke. Pročitaj i korisnički priručnik i vidi da li šta piše o načinu ugradnje modula RAM-a kao u tvom slučaju.

 dal je dovoljno napravit update na zadnju verziju BIOS-a te on zamjenjuje sve ili ide drugacije?

pitam jer nisam nikad radio update BIOS-a

14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Da. Zadnji BIOS nosi sve ranije izmjene.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ako ne bude išlo sa novim BIOS-om, u BIOS-u ručno postavi napon memorije na Auto, frekvenciju na 800 MHz i latencije na 6-6-6-18. Uključi i memory remap.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

sve sam napravio osim latencije, to nemogu naci, i opet se rusi windows

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Stavi tu samu od 4GB pa odvrti MemTest 86+. Mislim da je ova memorija od 4 Gb neispravna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

sad sam ja malo dosadan al dal je to onaj program koji se stavlja na usb (takav sam nasao na netu) 

http://www.memtest86.com/

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.2.2015 12:05 (josiq).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Jeste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

probao sam to preko usb-a i nemoze mi ga nikako ucitat onda

ali danas sam stavio samo tu problematicnu ram memoriju od 4gb, bez one 2x2 i radi cijeli dan normalno bez iakakvih problema, koristio sam net i igrao cs go, radi isto kao i 2x2, neznam onda u cemu bi mogao biti problem, sutra probam stavit 1x4 i 1x2 pa da vidim dal ce tako radit

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

DAn.Tehničko pitanje imam 2 X khx 1600c9ad3k2/4g....ali nemogu nać jedan stick od drugog kita.dali da stavljam tu jednu štap rama (znaći bila bi 3 )ili da ostavim na 2 ???puno hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Omen665 kaže...

DAn.Tehničko pitanje imam 2 X khx 1600c9ad3k2/4g....ali nemogu nać jedan stick od drugog kita.dali da stavljam tu jednu štap rama (znaći bila bi 3 )ili da ostavim na 2 ???puno hvala

 Ako tu pločicu rama imaš doma u ladici, stavljavi je, makar neki pomak na perfomansama ne budeš primjetio osim što ti bude pisalo 12 Gb memorije.

14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Dobivam ponudu da zamjenim omniu 7 za ddr3 8GB ram.

Posto mi ponuda zvuci preodlicna, prije nego se nadem da Vas pitam kolege:

Rjec je o ramu trvtrke "micron" o kojoj ja nemam pojma (nikad cuo)

Vlasnik kaze da ju potpisuje hp, al da radi na svima ddr3 plocama (da nije za servere)...

Rjec je o memoriji sa slike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 20:54 (x360gamer).
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

evo danas radi sa 6 gb 4+2, hvala na pomoci al neznam sta cu s ostalih 2 jer kad stavim 8 onda crusha stalno, nije problem ni u jednoj memoriji, svaka radi zasebno, updateo sam bio, namjestio frekvenciju i jednostavno nece

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Posudi jedan modul od 4GB pa testiraj kako će se računar ponašati sa 2x4GB. Ako bude radilo uredno prodaj ta 2x2 GB i kupi jedan modul od 4GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Ako netko od RAM znalaca zna odgovor na 2 posta iznad, postavljeno pitanje..
Prilicno mi se zuri.. Dobra ponuda, al nebi se htio zeznut!
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Najbolje da testiraš u svom računalu. Ovako na pamet teško će ti netko reći više o tome.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Nemoze se nista zeznit?
Ako ram odgovara utoru?
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ako memorija nije kompatibilna sa matičnom pločom računar se jednostavno neće uključiti ili će se smrznuti ili će se rušiti uz BSOD. Uglavnom, nema posljedica ili kvarova.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Isprobano, kompatibilno u potpunosti!

Istina, zezalo je malo posto sam do sada imao 1 keks od 4GB, a sada sam maknuo ga i stavio 4x pod 2 GB.

Trebalo je stavljat 1 po 1 keks. Vjerujem da je i do toga posto nemam gpu, vec koritim onu iz cpu-a:)

 

Uglavnom, dobar deal sam napravio. Memorija je 4x2GB DDR3, hp je udario svoje certifikate (da je proslo razne testiranja itd)

Pitanje, dali vrijedi imat mi 8GB Rama za svakodnevni rad? Ili je 4GB dovoljno.

Samo gledam FHD filmove, surfanje... to je to :)

Da znam koja plocica/ce ce ici na prodaju:)

 

14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

U biti 4bg je dovoljno ali je bolje imati 8gb za fluidan rad kod opterećenja i ako još imaš malo jači proc ,8gb bi bilo bolje ostaviti.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Se7en kaže...

U biti 4bg je dovoljno ali je bolje imati 8gb za fluidan rad kod opterećenja i ako još imaš malo jači proc ,8gb bi bilo bolje ostaviti.

 Procesor je g3258 od intela.. Ne igram igrice, te koristim gpu od cpua!

Bolje 8gb ostavit?

 

14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ostavi 8 GB jer ćeš nekad npr. otvoriti više browser prozora i to konzumira puno RAM-a a recimo možeš kreirati i mali RAMdisk i u njega staviti cache itd,itd....

Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Uredu..
Posto sam ovo zamjenio i na to nemam garanciju. Samo do toga mi je, a stari ram ipak ima 3 godine jamstva:)
Makar, ram se ne kvari koliko znam?!

Dali trebam ponovo radit reinstalaciju Winsa, posto sam sve utore popunio novom memorijom?
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
x360gamer kaže...
Uredu..
Posto sam ovo zamjenio i na to nemam garanciju. Samo do toga mi je, a stari ram ipak ima 3 godine jamstva:)
Makar, ram se ne kvari koliko znam?!

Dali trebam ponovo radit reinstalaciju Winsa, posto sam sve utore popunio novom memorijom?

 Netreba, reinstalacija je jedino u slucaju da cijelu maticnu mijenjas svi drugi djelovi se mogu odspajati i spajati.

14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
uredu, posto je bilo frke prilikom paljenja. A vidim da i net zeza malo..
Makar, ram uredno radi i W7 ih prepoznaje!

Vratio sam sada 4 GB natrag, samo zato da me net ne zeza.
Stavio sam procjenu ( u za to namjenjen forum), pa cu vidjet sta kazu kolege (slobodno i vi ram znalci se javite tamo!) ..
Mislim da cu ovih 4x2GB prodat, ostavit ovu 2 mjeseca staru transcend memoriju i dokupit jos jedan keks od 4 GB iste...
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

pozz,

 

znaci imam proc dual core 1,92 3 gige rama, i AMD radeon HD 6570. E sad zanimaju me 2 stvari, skuzio sam u zadnje vrijeme da mi komp dosta uzima rama od firefoxa i tak kad je tabova dos otvoreno i kad idem igrat LOL pa me zanima oce se sta promjenit ako uzmem jos 2 gige rama i dali je to pametno posto je komp mislim funkcionalan je al je star. Nedugo sam uzeo ovu grafu novu, a drugo pitanje je imam u ormaru nvidiju 96000gt ili neka jaca ugl jaca je od ove koju sad imam, za nju bi trebao jace napajanje kupit i onda bi ju mogao koristit dali da to radim kaj vi mislite ili je ova dovoljno jaka oce, neznam da ju stavim a ovaj slabi proc maticna ??

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Već sam pitao ovo pitanje ali nisam siguran dali OVAJ ram može na OVU matičnu?? Ja sam gledao memory support i tamo ne pise da ga podrzava da li možda greskom izostavljen koji model rama?? Možete li mi neki drugi preporučit ddr3 1600 2gb??Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
CPU kaže...

Već sam pitao ovo pitanje ali nisam siguran dali OVAJ ram može na OVU matičnu?? Ja sam gledao memory support i tamo ne pise da ga podrzava da li možda greskom izostavljen koji model rama?? Možete li mi neki drugi preporučit ddr3 1600 2gb??Hvala!

 Ta maticna ima samo 2 slota, ono sto preoprucam ako nemas trenutno nijednu plocicu jest minimum 4 gb rama. Maticna ti podrzava max 16gb rama, znaci dvije plocice od 8 gb.
Idealno bi bilo kupiti 1x4GB ddr3 1600 Mhz, i kasnije jos 4 istih da imas 8gb i to je to. 2 gb danas je neisplativo kupovati.

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Zlatko2701 kaže...

pozz,

 

znaci imam proc dual core 1,92 3 gige rama, i AMD radeon HD 6570. E sad zanimaju me 2 stvari, skuzio sam u zadnje vrijeme da mi komp dosta uzima rama od firefoxa i tak kad je tabova dos otvoreno i kad idem igrat LOL pa me zanima oce se sta promjenit ako uzmem jos 2 gige rama i dali je to pametno posto je komp mislim funkcionalan je al je star. Nedugo sam uzeo ovu grafu novu, a drugo pitanje je imam u ormaru nvidiju 96000gt ili neka jaca ugl jaca je od ove koju sad imam, za nju bi trebao jace napajanje kupit i onda bi ju mogao koristit dali da to radim kaj vi mislite ili je ova dovoljno jaka oce, neznam da ju stavim a ovaj slabi proc maticna ??

 9600 GT je jaca, mislim da netrosi previse ali opet nisi napisao koje napajanje imas, za LoL ti treba kojih 4 gb, jer sam lol trosi oko 1,5 gb rama koliko znam.

10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Luka123 kaže...
CPU kaže...

Već sam pitao ovo pitanje ali nisam siguran dali OVAJ ram može na OVU matičnu?? Ja sam gledao memory support i tamo ne pise da ga podrzava da li možda greskom izostavljen koji model rama?? Možete li mi neki drugi preporučit ddr3 1600 2gb??Hvala!

 Ta maticna ima samo 2 slota, ono sto preoprucam ako nemas trenutno nijednu plocicu jest minimum 4 gb rama. Maticna ti podrzava max 16gb rama, znaci dvije plocice od 8 gb.
Idealno bi bilo kupiti 1x4GB ddr3 1600 Mhz, i kasnije jos 4 istih da imas 8gb i to je to. 2 gb danas je neisplativo kupovati.

 Znam da je isplativije 1x4gb hvala što si predložio ali me zanima da li ovaj ram može na moju matičnu?!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice