Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 610.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Nadogradnja RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Može ali za svaki slučaj nabavi RAM modul istog proizvođača (kao i frekvencije i latencija). Postoje slučajevi da se moduli različitih proizvođača baš i ne vole.

 -da... ali.

ni isti brand ne znači istu-identičnu memoriju (seriju, teh.spec..) tj. bitni su sami chipovi dok su MHz i CAS samo stvar podešavanja ili optimalnog rada.. (ne toliko problema mada ih može biti pogotovo kod OCa..). Nova serija je jednako kao i s drugim brandom.. sve je samo 'možda' dok se ne isproba.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

 

pozdrav

dali ova  maticna Gigabyte GA-970A-UD3 moze podrzati 4*8GB RAMA i na kojoj frekfenciji i koje bi rame preporucili

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Drky1991 kaže...

 

pozdrav

dali ova  maticna Gigabyte GA-970A-UD3 moze podrzati 4*8GB RAMA i na kojoj frekfenciji i koje bi rame preporucili

 Naravno da podržava ali čemu 32GB rama?,za večinu korisnika su dosta 8 ili 16GB.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2016 13:28 (3n3m1).
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Drky1991 kaže...

 

pozdrav

dali ova  maticna Gigabyte GA-970A-UD3 moze podrzati 4*8GB RAMA i na kojoj frekfenciji i koje bi rame preporucili

 Matična podržava 32 GB RAM-a. Ja bih uzeo1600 MHz, C9.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

sta nije bolja neka memorija od 1866Mhz

12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Koju bi RAM memoriju od 8gb preporučili za moj Asus x550jk? Da nađem bilo što na nabava.net ili postoje razlike u kvaliteti između različitih proizvođaća? Hvala!

EDIT: moj model ima samo 6gb rama, ne 8.

 

RAM

  • Memory Speed
    1600 MHz
  • Configuration Features
    1 x 4 GB + 4 GB (soldered)

MEMORY

  • Max Supported Size
    12 GB
  • Technology
    DDR3L SDRAM
  • Speed
    1600 MHz
  • Slots Qty
    1
  • Empty Slots
    0
actore non probante reus absolvitur.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 15:05 (TCO 006).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Dobar dan,

trenutno imam ovu ploču:

 

ASUS P5B Deluxe koja podrzava 4 x DIMM, Max. 8 GB, DDR2 800/667/533 Non-ECC,Un-buffered Memory

 

 

i ovu radnu memoriju (2x1GB):

CORSAIR XMS2 DOMINATOR 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 800 (PC2 6400) Dual Channel Kit Desktop Memory Model TWIN2X2048-6400C4D

DDR2 800 (PC2 6400) Cas Latency4 Timing4-4-4-12 Voltage 2.1V

 

e sad, zelio bih nadograditi RAM, tj. dodati jos 2 GB.

 

 

Da li bi bilo pametno kupiti 2 komada ove memorije i tako popuniti sva 4 slota na maticnoj ploci?

Memorija PC-6400, 1 GB, G.SKILL Standard Series, F2-6400CL5S-1GBNT, DDR2 800 MHz

 

Speed DDR2-800 (PC2-6400) Test_Voltage 1.8 Volts

 

 

 

da li ce biti problema s obzirom na razlicite latencije?

 

Druga opcija (skuplja) je da stavim sasvim novu memoriju (2x2 GB) i ove stare memorijske module izvadim....

 

 

 

sto vi mislite?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ne možeš kombinirati različiti ram s različitim naponima, mogu biti od različitih proizvođaća ali im napon MORA biti isti također i latencije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
BoTiA kaže...

Dobar dan,

trenutno imam ovu ploču:

 

ASUS P5B Deluxe koja podrzava 4 x DIMM, Max. 8 GB, DDR2 800/667/533 Non-ECC,Un-buffered Memory

 

 

i ovu radnu memoriju (2x1GB):

CORSAIR XMS2 DOMINATOR 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 800 (PC2 6400) Dual Channel Kit Desktop Memory Model TWIN2X2048-6400C4D

DDR2 800 (PC2 6400) Cas Latency4 Timing4-4-4-12 Voltage 2.1V

 

e sad, zelio bih nadograditi RAM, tj. dodati jos 2 GB.

 

 

Da li bi bilo pametno kupiti 2 komada ove memorije i tako popuniti sva 4 slota na maticnoj ploci?

Memorija PC-6400, 1 GB, G.SKILL Standard Series, F2-6400CL5S-1GBNT, DDR2 800 MHz

 

Speed DDR2-800 (PC2-6400) Test_Voltage 1.8 Volts

 

 

 

da li ce biti problema s obzirom na razlicite latencije?

 

Druga opcija (skuplja) je da stavim sasvim novu memoriju (2x2 GB) i ove stare memorijske module izvadim....

 

 

 

sto vi mislite?

Ovo.

15 godina
online
Re: Nadogradnja RAM memorije
BoTiA kaže...

Dobar dan,

trenutno imam ovu ploču:

 

ASUS P5B Deluxe koja podrzava 4 x DIMM, Max. 8 GB, DDR2 800/667/533 Non-ECC,Un-buffered Memory

 

 

i ovu radnu memoriju (2x1GB):

CORSAIR XMS2 DOMINATOR 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2 SDRAM DDR2 800 (PC2 6400) Dual Channel Kit Desktop Memory Model TWIN2X2048-6400C4D

DDR2 800 (PC2 6400) Cas Latency4 Timing4-4-4-12 Voltage 2.1V

 

e sad, zelio bih nadograditi RAM, tj. dodati jos 2 GB.

 

 

Da li bi bilo pametno kupiti 2 komada ove memorije i tako popuniti sva 4 slota na maticnoj ploci?

Memorija PC-6400, 1 GB, G.SKILL Standard Series, F2-6400CL5S-1GBNT, DDR2 800 MHz

 

Speed DDR2-800 (PC2-6400) Test_Voltage 1.8 Volts

 

 

 

da li ce biti problema s obzirom na razlicite latencije?

 

Druga opcija (skuplja) je da stavim sasvim novu memoriju (2x2 GB) i ove stare memorijske module izvadim....

 

 

 

sto vi mislite?

 može.

Tiby kaže...

Ne možeš kombinirati različiti ram s različitim naponima, mogu biti od različitih proizvođaća ali im napon MORA biti isti također i latencije.

 -ne postoji 2.1v .. to je OC reklama (uobičajeno svaka može 10% OC 20% ..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

ok,

znaci moraju bit iste latencije u svakom slucaju?

 

ostaje mi onda jedino njuskalo kao mogucnost

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nadogradnja RAM memorije

-ne mora. Ali uvjek je preporuka da budu identični ili što sličniji.

s druge strane, svaki DDR2 (unutar specifikacija koje podržava chipset) mora raditi. Izuzetak su (uvijek) kasnije generacije chipova-RAMa (DIMM a od kojeg su sastavljeni, keks), tj njihova gustoća-kapacitet po utoru, 4-8/9 chipova, single-double sided.. Gustoća može biti problem, ne latencija.

latencije se automatski spuštaju na nižu zajedničku (veći broj), OC je nešto drugo.

+ problem koju svaka MBO-chipset može imati, npr bug-neispravno, kod npr korištenja svih utora ili max kapaciteta. U ovom slučaju 99% da radi svaka kombinacija (po 1 GB modul), dok s 2GB modulima može biti problem gustoća.. da ideš na max 8GB..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 12:06 (ihush).
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije
trenutno imam 4x 2gb rama, sada bi kupio jedan od 8 gb isti proizvodac i oznaka, dali smije onda u dual channel biti taj od 2gb i 8 gb i u drugom ova dva od 2gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav drugovi, imam u laptopu 2gb rama, kupio sam jos jednu plocicu od 2gb i stavio je. U BIOS-u fino pise 4gb i windows (sedmica ultimate 32-bitna) vidi 4gb, ali samo 2gb usable??? Da li mozda postoji neka opcija u BIOS-u koju nisam stavio ili mozda win zajebava? Nekak mi je bzv radit reinstalaciju ako se to da rijesit na neki drugi nacin...

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Shivi kaže...

Pozdrav drugovi, imam u laptopu 2gb rama, kupio sam jos jednu plocicu od 2gb i stavio je. U BIOS-u fino pise 4gb i windows (sedmica ultimate 32-bitna) vidi 4gb, ali samo 2gb usable??? Da li mozda postoji neka opcija u BIOS-u koju nisam stavio ili mozda win zajebava? Nekak mi je bzv radit reinstalaciju ako se to da rijesit na neki drugi nacin...

 

Hvala

treba ti 64 bitni windows da mozes iskoristit 4 gb rama

15 godina
online
Re: Nadogradnja RAM memorije
Shivi kaže...

Pozdrav drugovi, imam u laptopu 2gb rama, kupio sam jos jednu plocicu od 2gb i stavio je. U BIOS-u fino pise 4gb i windows (sedmica ultimate 32-bitna) vidi 4gb, ali samo 2gb usable??? Da li mozda postoji neka opcija u BIOS-u koju nisam stavio ili mozda win zajebava? Nekak mi je bzv radit reinstalaciju ako se to da rijesit na neki drugi nacin...

 

Hvala

-reset BIOSa, podešavanje.. uobičajena granica ako postoji u opcijama BIOSa je na 3GB..

-notebook zbog svih integriranih komponenti zauzme više resursa za svoje potrebe + VGA. Često je između 2,7-3GB (desktop 3-3,5GB) dostupno.

-32 ili 64 bita nemaju s tim veze, tj razlika bi bila cca 0,5GB i s više od 4GB.. (i to može OS, razlika je samo u appsima).

-probem je u 'verziji' win, .. provjeri msconfig postavke, ili zbog loadera.. ponekad potreban clean install.

-prije svega, pokreni memtest86+ s nekog live medija (hirans/linux..) i vidi što on prikaže 2 ili 4GB, ovisno o tome znaš dali je BIOS ili Win postavka..

- pod win taskmanagerom imaš detaljniji prikaz, vidljivo (fizičke memorije), dostupno, rezervirano, slobodno... npr hw reserved je MSova 'fora'.. može se patchirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Poz ljudi,

Imam laptop iz 2012. kupljen u Americi, tada je to bio fakat dobar komp (i sad je, da se razumijemo), ima i7 ivy bridge i 8 gige rama.

Naime, ram je 1333 MHz, a hard je samo 5400 RPM, i sada je laptop em malo natrpan i em je malo zaražen virusima i em ima užasni hard disk pa je zato dosta spor dok se ne "zagrije" ali

ni tada baš nije Munljeviti Jurić.

I sad, pošto je spor mislio sam prije ljeta nabacit u njega SSD od samsunga (Evo 850) jer na sreću ima sata 3 port.

Ugl, da vas ne tupim, vrijedi li i hoće li se osjetiti prelazak sa 1333 Mhz na 1866 ili 1600Mhz RAM (imam 8 GB, mislio sam tu i ostati).

Sad, glupo mi je davat još 400 kuna, a ostat na istoj količini rama, a opet ne znam hoće li komp bottleneckat ram.

Hvala puno :)

 

EDIT : Na laptopu igram igrice tu i tamo dok sam na moru, i nije mi bio loš FPS, da se razumijemo, ne kupujem RAM zbog 3 FPS-a već me samo zanima kakva je usporedba 1333 Mhzrama sa nekim bržim. Mogu li koristiti puni potencijal brzine koju mi SSD pruža (ne samo čitanje i pisanje, nego i općenito) sa 1333 ramom?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2016 20:32 (fpozar).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

RAM ne diraj. Samo ubaci SSD i više nećeš ni pomisliti na RAM u laptopu. Inače RAM je još uvijek kompomnenta čija brzina najmanje utiče na performanse računara. Već polako počinju da se javljaju aplikacije koje znaju iskoristiti brzinu RAM-a ali to nije tema ovdje i tim aplikacijama se u skorije vrijeme nećeš baviti.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Hvala :)
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Moze mi netko objasnit zasto mi se pc nece bootat kad ubacim jos ram memorije, znaci sad imam 2x2gb ddr2 jedna plocica je Transcend a druga Buffalo Select. Pokusao sam ubacit jos jednu Transcend plocicu od 1gb i pc se neprestano pali-gasi i nema beep-a ista stvar i kad ubacim Kingmax 2gb. Svi slotovi su ispravni, voltaže ramova su iste, pokusao sam s vađenjem baterije al ista stvar. Jel to može bit do modificiranog biosa posto sam ubacivao mikrokodove za Xeon 771 proc. LP!

Bilo kuda Opel svuda! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ja za Bufalo nisam nikad čuo pa je možda i to razlog, dakle nekompatibilnost sa matičnom pločom. Sa druge strane možeš još pokušati i da ručno postaviš frekvenciju i latencije prema najslabijoj pločici RAM-a koju imaš a tek onda dodaj sav RAM i uključi računar. Jesi li siguran da je sav RAM koji imaš ugraditi, ispravan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Siguran sam da svi rami rade posto su trenutno u kompovima, ( kod mene buffalo i transcend a kod buraza kingmax i transcend) Mozda sutra uzmem 2x1gb buffalo rame pa javim jel rade. LP!

Bilo kuda Opel svuda! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Evo, kako sam odradio veliki upgrade PC-a i sada imam jedini bottleneck RAM-e, razmišljam o barem 16 GB.

 

Trenutno imam 2x4 GB Kingston Genesis KHX1600C9D3/4GX čiji su heatspreaderi plavi (što mi relativno remeti unutarnji dojam kućišta) 

 

 

Zanima me vaše mišljenje, je li bolje 2x 8 GB u dual-channelu ili 4x 4GB?
Prvo da to riješimo pa ćemo onda dalje :D

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 0:51 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Svejedno će ti raditi u Dual Channel-u bez obzira 2x8 ili 4x4. Uzmi u obzir kako češ sa 4x4 imati nešto veće temperature procesora jer je veći napor na IMC-u ( ovo sam osobno primjetio nakon instalacije svih 4 memorijskih modula ). Možda bi bilo bolje da ideš 2x8 pa poslije ako ti treba 32 gb ugradiš još 2x8.

Unlock the Power Within
13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Puls3 kaže...

Svejedno će ti raditi u Dual Channel-u bez obzira 2x8 ili 4x4. Uzmi u obzir kako češ sa 4x4 imati nešto veće temperature procesora jer je veći napor na IMC-u ( ovo sam osobno primjetio nakon instalacije svih 4 memorijskih modula ). Možda bi bilo bolje da ideš 2x8 pa poslije ako ti treba 32 gb ugradiš još 2x8.

Tako sam si i mislio, future proof su moduli od 8 GB barem.
Eto, riješio si mi dilemu.

 

Hvala 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Znam da je ali jel ima netko za prodat Transcend ili Buffalo 800Mhz 2gb rama u ZG i okolici? Pozeljno bi bilo da su dvije plocice po 1gb. Hvala!

 

EDIT: Ne treba narucio sam s ebaya.

Bilo kuda Opel svuda! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 19:45 (macgyver 53).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

jel zna neko sta znaci ova zadnja oznaka u samsung memorijama 10600s-9-10-f2 vs 10600s-9-10-f3 tj koja je razlika izmedu ove , obe su Samsung 4GB 2Rx8 PC3 - 10600S 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 13:32 (someguy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Oprostite, ne razumim se bas u neke stvari, htio bih narucit laptop bez OS-a, najveci problem mi je sto ima samo 4gb rama pa sam htio nadogradit jos 4gb. Sad me zanima dali se to moze nadogradit prije instalacije OS-a ili treba biti OS na njemu da bi se to nadogradilo? Znam glupo pitanje je, ali ne kuzim se u to, unaprijed hvala :-)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Mozes RAM nadograditi kada god zelis.

15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam skromno znanje sa memorijama i moram pitati kakva su vam iskustva sa mješanjem memorija različitih proizvođača, latencija i napona.

Želim nadograditi kompjuter da imam ukupno 8 GB memorije.  

Trenutno imam 4 GB DDR2 (2x2) G. Skill F2-8500CL5D-4GBPK 1066 Mhz (2.0 - 2.1.V)  http://www.gskill.com/en/product/f2-8500cl5d-4gbpk 

Imam dostupno 2GB DDR2 Kingmax i 2GB Kingston DDR2 memorije 800 MHz, istih latencija i 1.8 V

Šta mislite da li bi se moglo to nekako upariti, da ovu moju G. Skill spustim na 800 Mhz, opustim latencije na 5-5-5-15 i postavim 1.8 V? 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice