Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 608.297
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Model laptopa, pise na njemu. Zadnja strana laptopa iappd baterije, a na novijima pise i naprijed model laptopa.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
online
Re: Nadogradnja RAM memorije
Patrick_cro kaže...
Model laptopa, pise na njemu. Zadnja strana laptopa iappd baterije, a na novijima pise i naprijed model laptopa.

I ovdje lijepo piše Asus X55U.

DDR3 1333 MHz SDRAM, 1 x SO-DIMM socket for expansion up to 4 GB SDRAM
Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Poprilično sam siguran da bi ovo radilo sasvim uspješno, ali zanima me ipak i mišljenje drugih, tj. iskustva.

 

Ako su na MBO 4 slota za DDR3, 2 slota su popunjena s modulima od 2 GB.

Mogu li se ostala 2 slota popuniti s istom memorijom, ali s modulima od 4 GB? 

Znači na taj način će imati 12gb. 

 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Tocno radilo bi.
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Tražim 8gb rama ddr2, 1066mhz, ako netko ima za prodat? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Za sad imam 4gb ovih rama Link. Sada bi htio ugraditi jos 4gb rama, ali vise nema onakvih koje do sad ima pa sam nasao ove koji mi se cine vrlo slicnima Link. Sad me zanima hoce li to raditi zajedno?

Bilo bi zgodno, ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Dundalo kaže...

Za sad imam 4gb ovih rama Link. Sada bi htio ugraditi jos 4gb rama, ali vise nema onakvih koje do sad ima pa sam nasao ove koji mi se cine vrlo slicnima Link. Sad me zanima hoce li to raditi zajedno?

 99,99% šljakalo bude, naponi i latencije su iste.

11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Za 2XDDR3 4GB 1600 plocice u cpu-z pokazuje frequency 665 mhz. Jeli to normalno ili se povecaje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Znaci da rade na 1333mhz, podesi u biosu xmp profil na 1600mhz ako podrzava, ako ne stavis rucno na 1600mhz.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Stavljeno je rucno 1600. Osjetili se pomak od 1333 na 1600 i koja se vise preporuca?

11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Uzeo sam si 16gb Crucial Balistix 1600mhz sta mislite dali to moze kvalitetno sljakat sa ovim RAMom koji vec imam ili je najbolje puknut samo novih 16gb...sutra stizem kuci u Hr pa cu vidjet kako sljaka.

I opcenito kakav je taj Ballistix....nisam imao vas previse modela na biranje,platio sam 75eu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije
Pozdrav, sada imam 16GB rama no planiram mozda uzeti jos 2X 8 GB... Ne znam da li je to toliko potrebno, no svako malo kada nesto radim izadje mi upozorenje od Windowsa da ce mi ugasit taj Program zato sto je 15.8/15.9 GB iskoristeno. Pa me zanima da li se isplati ta investicija (:
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
tireN1337 kaže...
Pozdrav, sada imam 16GB rama no planiram mozda uzeti jos 2X 8 GB... Ne znam da li je to toliko potrebno, no svako malo kada nesto radim izadje mi upozorenje od Windowsa da ce mi ugasit taj Program zato sto je 15.8/15.9 GB iskoristeno. Pa me zanima da li se isplati ta investicija (:

 pa koji vrag ti zauzme toliko rama?

11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, želio bih kupiti 8GB rama za računalo. DDR2 800mHz mi treba. Gledao sam na ebayu za 15$ ima "AMD only" ram dvije plocice od po 4GB. Šta je to i isplati li se, te hoće li ga moja matična podržati?

Matična je ASUS M4A78-AM sa procesorom AMD Phenom II X4 B50. Hvala

H3rc0
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

poz,ekipi imam ovu memoriju http://www.kingston.com/datasheets/KHX1600C9D3B1_4G.pdf 8 gb ( 2x4gb) pa me interesira sa kojom bih to mogao memorijom upariti da  mi to funkcijonira 

mislim na kingstonovu memoriju,uzeo bih još 2x4 gb

 

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

poz.ekipi

imam u kompu 8 gb rama i nadokupio sam još 8 GB i sve radi super (keksi su po 4GB) 

ali mi sa SSD diska nestane 8gb,kada umetnem druga dva keksa jednostavno sa nekih 64gb padne na 56gb neznam o čemu je riječ

 page file mi je upaljen i windowsi ga sami određuju neznam jel to ima kakve veze

kada izvadim novih 8GB rama opet se vrati na 64 GB slobodnog prostora na SSD-u

dnl
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 7:50 (roki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Kolega prodaje 8 giga rama za 150kn pa bih htio kupit od njega, njegovi su kingston 1333mhz evo slike http://prnt.sc/cevevz, moji su corosair 1600mhz ali rade na 1333, http://prnt.sc/cevfgc, hoće li to uredno radit na mom računalu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

je li ima ikakve veze da su 2 razlicita rama a iste su frekvencije

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ja sam kupio 8gb rama samsung (2x4) stavio sam 4gb radi ali kad stavim 6gb ili 8gb neradi.U cemu je problem?

Gabrijel
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Je li tko upućen da li se stavljanjem jedne pločice rama u laptop koji je pod garancijom ta ista garancija gubi ako laptop ima maintenance hatch? Tj. da li je ispod maintenance hatcha isto ona sigurnosna naljepnica?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

pozz ekipi,molim savjet ako je moguće. htio bi nadogradit RAM pa me zanimaju vaše preporuke i mišljenja? koji kupiti i zašto,kompatibilnost sa matičnom... htio bih 2X8Gb

ovo je moj pc:

 

Pc
Napajanje:Seasonic SS-520GB, 520W, aktivni PFC,hlađenje 120mm ventilator,
24-pinski konektor

Grafička kartica: ASUS Grafička kartica GTX660-DC2OCPH-2GD5, NVIDIA
GeForce, GTX660, PCIe 3.0, 2048 MB, DDR5, 192-bit

Procesor: Intel BOX Procesor Intel Core i7 4770

Matična ploča: ASRock H87 PRO4 H87 PRO4, 1150, Intel® H87, DDR3, Broj utora 4, 1600 MHz

RAM: KINGSTON Kingston 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM HyperX
black Series

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Vugla kaže...

pozz ekipi,molim savjet ako je moguće. htio bi nadogradit RAM pa me zanimaju vaše preporuke i mišljenja? koji kupiti i zašto,kompatibilnost sa matičnom... htio bih 2X8Gb

ovo je moj pc:

 

Pc
Napajanje:Seasonic SS-520GB, 520W, aktivni PFC,hlađenje 120mm ventilator,
24-pinski konektor

Grafička kartica: ASUS Grafička kartica GTX660-DC2OCPH-2GD5, NVIDIA
GeForce, GTX660, PCIe 3.0, 2048 MB, DDR5, 192-bit

Procesor: Intel BOX Procesor Intel Core i7 4770

Matična ploča: ASRock H87 PRO4 H87 PRO4, 1150, Intel® H87, DDR3, Broj utora 4, 1600 MHz

RAM: KINGSTON Kingston 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM HyperX
black Series

 Ove boldane si potraži a ako njih nema onda ti drugi novi modulu moraju imati isti napon i CL.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

ej stari,hvala. 

evo nasao sam i ovdje kompatibilne za moju maticnu:

http://eu.crucial.com/eur/en/compatible-upgrade-for/ASRock/h87-pro4

12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Kompjuter star 5 godina,phenom 2 4x3.2GHz,ati 6850...Unutra je 2x2GB ram,imam jos 2 slobodna utora.Da li mi je onda pametnije sada ubaciti 2x2GB ili jedan modul od 4GB pa sacuvati jedno mjesto ?Ima li smisla jednog dana ugradivati jos rama na ovakav komp ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam 3 keksa od 4GB 1600mhz. E sad, da li da ugradim još jedan takav od 4GB ili slobodno mogu uzet od 8GB da ukupno imam 20GB?

U biti, da li je 3x4-1x8 kombinacija uredu?

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
sylar951 kaže...

Imam 3 keksa od 4GB 1600mhz. E sad, da li da ugradim još jedan takav od 4GB ili slobodno mogu uzet od 8GB da ukupno imam 20GB?

U biti, da li je 3x4-1x8 kombinacija uredu?

 Nisam siguran i nek me netko ispravi ako griješim ali mislim da je bolje da ideš na 4x4GB zbog quad channela. Ako primarno igraš igre mislim da 12vs16vs20 GB daju potpuno iste preformanse, čak i dual-channel radi minornu razliku.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Hvala. Sad mi samo još nije jasno ovo oko dual i quad channel memory. Što to znači? Matična mi ima 4 utora, a piše da je dual channel.?

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
sylar951 kaže...

Hvala. Sad mi samo još nije jasno ovo oko dual i quad channel memory. Što to znači? Matična mi ima 4 utora, a piše da je dual channel.?

Dobije se dosta na preformansama ako se koristi integrirana grafička kartica.

Ti imaš GTX 1080 i tebi u praski dual channel ne donosi ništa. Nisam siguran da dual channel uopće može raditi s 3 modula RAMa, da su 2 onda ih postaviš u odgovarajuće slotove (piše u priručniku od matične) i provjeriš s CPU-Z jel rade u dual channel modu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2016 11:59 (Prince-Artas).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Prince-Artas kaže...
sylar951 kaže...

Hvala. Sad mi samo još nije jasno ovo oko dual i quad channel memory. Što to znači? Matična mi ima 4 utora, a piše da je dual channel.?

Dobije se dosta na preformansama ako se koristi integrirana grafička kartica.

Ti imaš GTX 1080 i tebi u praski dual channel ne donosi ništa. Nisam siguran da dual channel uopće može raditi s 3 modula RAMa, da su 2 onda ih postaviš u odgovarajuće slotove (piše u priručniku od matične) i provjeriš s CPU-Z jel rade u dual channel modu.

 ahaaa, zato su slotovi onak obojani... dva crna i dva sivkasta... zahvaljujem se :)

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice