Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 610.358
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
dv14 kaže...

Pitanjce.

Do nedavno sam imao Phenom II X2 i 4 pločice su normalno radile.
Sad kada sam prešao na Phenom II X6, 2 pločice rade, a 2 koje sam nedavno kupio, ne rade.

Pa me sad zanima, u cemu je caka? Jel moguće da CPU jednostavno ne podržava te druge pločice? Bi li pomogla zamjena matične ili jednostavno da kupim pločice kakve su ove stare?

Nedavno imao takav problem nije očitavalo sve pločice.

Riješeno tako da sam demontirao, pa opet namontirao procesor... očito nije sjelo točno u desetinku milimetra i nije očitavalo sav RAM.

9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozz, za ovi ram za ovi laptop

ty

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2017 18:31 (Gecko).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

društvo, imam pitanje.

 

starije desktop računalo 6GB rama, kupujem novo bla bla i skužim da bih stari komp mogao pojačati s ramom što bi mi vidno poboljšalo performanse.

 

imam ram Apacer DDR3, pc 10600/1333 - 2GB   3 komada kartica. ostao mi je još jedan utor slobodan.

 

mogu li u njega nakeljiti iste performanse ali karticu od 4GB? ili mora biti identična kao ove 3 kartice koje stoje u njemu?

 

neki mi govore da čak nije uputno ako imam Apacer strpati unutra neku drugu marku, zbog kompatibilnosti. Što je prava istina?

hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije

Koje su ostale komponente i koja je namjena računala? Ako PC služi samo za surfanje i multimediju 6GB je sasvim dovoljno.

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

ma koristim ga uglavnom za Adobe Premiere i žena do nedavno za Autocad. No u Premieru uvijek malo ostanem kratak za 400-500MB rama pa sam ga mislio iskoristiti i utrpati mu još jednu karticu kada ima slobodan utor jer komp radi inače super. a matična po specifikaciji može primiti do 16GB. inače je komp star 4 godine nekakav AMD phenom II, tako nešto.

7 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije

Trebalo bi raditi, isto provjeri na stranici matične da li je RAM službeno podržan.

My pleasure darlin
 
2 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

oće li bit problema ako stavim corsair vengance 4gb 1600 ddr3 latencije 9-9-9-24  na memoriju latencije 8-8-8-24 isto corsair vengance

hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Može preporuka za 8GB memorije? Hvala!

 Jel ovo OK: http://www.adm.hr/product.asp?product=ddr3-8gb-2x4gb-pc3-12800-1600mhz-cl9-corsair-vengeance-cmz8gx3m2a1600c9&code=06687ADM

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 16:27 (kipo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav,

 

otkad sam instalira Win10 na svoj stari (3 godine) laptop, jako se usporio. Malo sam se informira i rekli su mi da je to zbog 4GB RAM koji ima u njemu, tj. da to nije dovoljno da vrti windowse 10 kako bi ja zelio.

E sada, ja bi narucia jos 4GB ali sam naletia na drugi problem. Ne znam sta narucit.

Procita bi ja svih 30ak stranica ove teme, ali net mi je tu toliko spor da sam jedva i ovu otvoria, tako da nemojte zamirit na neznanju. Informira bi se da mogu.

 

Ispod su slike.

 

Prva je Speccy - ovo je sta ima na laptopu. Šta znace ove brojke koje sam zaokruzia (cita sam da je letencija, ali ne znam sta je to). Jel mi to bitno kad kupujem drugi keks od 4GB ?

Druga je opet Speccy - sa vise informacija o samoj memoriji

Treca je slika sa Crucial.com - s desne strane se vidi sta je izbacia za moj laptop. Primjetia sam da nudi DDR3L, a ja imam DDR3 (bez L) - šta L znaci i je li bitno? Osim toga nudi i 1600MHz i 1866MHz memorije - jel mi to bitno? Ima li smisla kupovati 8 GB  ove 1866MHz vs dodati samo 4GB 1600MHz na postojecu (s obzirom da je stari laptop, ima li smisla)?

 

Na kraju, koju memoriju mi je najbolje kupiti (ako moze link) da ne potrosim puno i pritom produzim zivot ovom laptopu jos godinu dana... Mislim da je najbolje samo dodati 4GB iste ovakve, samo me zanima koja je to, da budem siguran da ce raditi kako treba...

 

Nema mi smisla kupovati drugi laptop jer ovaj dobro radi, ima SSD, novu bateriju i bia je sasvim u redu dok nisam instalira Win10. Osim toga nema kameru, sto mi je jako vazno na poslu, jer ne smijem imati laptop s kamerom - tesko je naci novoga bez kamere i zelim tu muku odgoditi koliko je god moguce...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

evo nasa sam kod nas ovu sta mi je preporucena na crucial.com stranici - 240kn

Sad me samo brinu ove brojkice koje ne razumin i oce li to sve radit kako treba.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Radit ce bez ikakvih problema, inace nije problem ram nego scvhost koji najvjerojatnije drzi hdd stalno na 100% pa zato hebe disk, ctrl+alt+del pa pogledaj zauzece hdd
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Treba mi pomoc oko kupnje jos jedne pločice RAM-a. Koristim laptop acer aspire vn7-791g i u njemu se nalazi jedna plocica od 8GB ddr3l 1600MHz samsungov model. Sada bih kupio jos jednu plocicu od 8GB pa me zanima na sta moram paziti prilikom kupnje da se podudara sa trenutnom plocicom da bi sve radilo kako treba. Znam da brzina te radni napon trebaju biti jednaki a mozda jos nesto ? Npr. jel moguce da ova odgovara ? :

https://www.instar-informatika.hr/memorija-za-prijenosna-racunala-kingston-ddr3l-sodimm1600mhz-8gb/king-v1600ls11-8g/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
JoPa_CaR kaže...

Treba mi pomoc oko kupnje jos jedne pločice RAM-a. Koristim laptop acer aspire vn7-791g i u njemu se nalazi jedna plocica od 8GB ddr3l 1600MHz samsungov model. Sada bih kupio jos jednu plocicu od 8GB pa me zanima na sta moram paziti prilikom kupnje da se podudara sa trenutnom plocicom da bi sve radilo kako treba. Znam da brzina te radni napon trebaju biti jednaki a mozda jos nesto ? Npr. jel moguce da ova odgovara ? :

https://www.instar-informatika.hr/memorija-za-prijenosna-racunala-kingston-ddr3l-sodimm1600mhz-8gb/king-v1600ls11-8g/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 trebalo bi raditi sve kako treba ... radilo bi i sa nizim i sa visim brzinama .... ali u tom slucaju ti obje memorije rade brzinama one sporije

11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pitanje, imam 2x8 gb ram-a na 2400 mhz.. Da li mogu mirno spavati sto se tice memorije iduce 2-3 godine sto se tice gaminga? Hvala na odgovorima..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Treba mi pomoc oko odabira RAM-a planiram stavit maximalno sto moze ic koje rame kupit koliko mhz,koliko volti

npr dali ovi rami odgovaraju G Skill Ripjaws 16GB DDR3 PC17000 2133MHz 1,65V ili moraju biti 1,5V i dali mogu imat više od 2000mhz

Ovo piše na stranici matične
Gigabyte GA-970A-UD3
4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory (Note 1)
Dual channel memory architecture
Support for DDR3 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules (Note 2)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Zamjenio sam mjesta stickovima sinoc i stavio ih obrnuto nego sto su bili,  2gb je nestalo, i pokazivalo je samo da je iskoristivo 3,98gb, i vidjela se razilika da koristi manje..Danas kad sam ga upalio bez da sam ih vracao na staro mjesto opet koristi 6, tocnije 5,98?? Nista mi nije jasno.. ovo se prije isto dogadjalo swapam ih i pokazuje 4, opet ih swapam pokazuje 6..samo sto ih sad nisam vracao na staro mjesto a pokazuje 6gb..Da li je moguce da mi je ovaj stick od 2gb corrupted na neki nacin i da steti sistemu ali da radi? Takodjer na csgo me kicka jedna stvar za koju svi govori da je uzrok pokvarena ram memorija..(pak files).

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 14:03 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Želi kupiti novu matičnu ploču u njezinu opisu piše da je takt memorije 1600mhz a ja imam ram od 4gb koji radi na 1333 mhz i moje pitanje je hoče li računalo raditi?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
el.šef kaže...

Zamjenio sam mjesta stickovima sinoc i stavio ih obrnuto nego sto su bili,  2gb je nestalo, i pokazivalo je samo da je iskoristivo 3,98gb, i vidjela se razilika da koristi manje..Danas kad sam ga upalio bez da sam ih vracao na staro mjesto opet koristi 6, tocnije 5,98?? Nista mi nije jasno.. ovo se prije isto dogadjalo swapam ih i pokazuje 4, opet ih swapam pokazuje 6..samo sto ih sad nisam vracao na staro mjesto a pokazuje 6gb..Da li je moguce da mi je ovaj stick od 2gb corrupted na neki nacin i da steti sistemu ali da radi? Takodjer na csgo me kicka jedna stvar za koju svi govori da je uzrok pokvarena ram memorija..(pak files).

Drmni Memtest86+

15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Hoće, samo će ti oba keksa raditi na nižem taktu...

Sinoć sam lega jutros...
12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Stavia bi jos +1 keks na svoju konfu pod moj PC. Da imam full 32GB.
Nemogu naci ducan uopce niti ih ima na njusci vise. 2133Mhz Mushkin, nije bitno da li je redline ili blackline CL9 radi bez problema.

Ako moze savjet nekog ducana iz EU jer u HR ih vise nema.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Luka123 kaže...

Stavia bi jos +1 keks na svoju konfu pod moj PC. Da imam full 32GB.
Nemogu naci ducan uopce niti ih ima na njusci vise. 2133Mhz Mushkin, nije bitno da li je redline ili blackline CL9 radi bez problema.

Ako moze savjet nekog ducana iz EU jer u HR ih vise nema.

imaš u iponu ako ti nije bed tamo kupiti

8 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav,zanima me da li se isplati nadograditi jos 2gb rama na sadasnjih 4gb(1600mhz,cl 11),te da li ce imati ikakvog ucinka.Ugl koristim pc za surfanje,igrice..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

U želji da povećam ram memoriju u svom kompu, kupio sam karticu istih karakterika kao što je i trenutno u računalu.

Nakon što sam ram umetnuo u slobodni utor, poslije paljenja računalo se samo zamrzne.

Probao sam sa različitim kombinacijama u utorima, kao i solo na matičnoj ploči. I dalje isti problem.

Kada ostavim samo staru pločicu, PC normalno radi.

Stara ram memorija: Kingmax DDR3 1600 4GB -tekst prepisan sa pločice

Nova ram memorija: Kingmax DDR3 1600 4GB

MBO: Gigabyte GA-990XA-UD3

 

-u prilogu su karakteristike stare ram memorije i MBO

-staru pločicu u BIOS-u prepoznaje kao 1333MHz

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2017 16:05 (dalton).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
dalton kaže...

U želji da povećam ram memoriju u svom kompu, kupio sam karticu istih karakterika kao što je i trenutno u računalu.

Nakon što sam ram umetnuo u slobodni utor, poslije paljenja računalo se samo zamrzne.

Probao sam sa različitim kombinacijama u utorima, kao i solo na matičnoj ploči. I dalje isti problem.

Kada ostavim samo staru pločicu, PC normalno radi.

Stara ram memorija: Kingmax DDR3 1600 4GB

Nova ram memorija: Kingmax DDR3 1600 4GB

MBO: Gigabyte GA-990XA-UD3

 

-u prilogu su karakteristike stare ram memorije i MBO

 

Znači ako staviš samo tu novu isto se pc ne pali, odnosno smrzne?

15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Tako je, kada je samo nova pločica ubačena u MBO, PC se isto smrzne kod učitavanja Windowsa

Malo me zbunjuje što mi bios staru pločicu prepoznaje kao 1333 MHz.

11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

onda je ram neispravan, nosi ga nazad gdje si kupio i trazi povrat novaca/drugu pločicu ram-a

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
ibme74 kaže...
Luka123 kaže...

Stavia bi jos +1 keks na svoju konfu pod moj PC. Da imam full 32GB.
Nemogu naci ducan uopce niti ih ima na njusci vise. 2133Mhz Mushkin, nije bitno da li je redline ili blackline CL9 radi bez problema.

Ako moze savjet nekog ducana iz EU jer u HR ih vise nema.

imaš u iponu ako ti nije bed tamo kupiti

 Link? Jer nevidim da ima memorija od 2133Mhz?? Ima od 1600... najvise. Ostalo DDR4 meni treba DDR3.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Hmmm ne vidim ni ja sada... Ne znam jel imas koga u bosni da ti uzme klik

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
ibme74 kaže...

Hmmm ne vidim ni ja sada... Ne znam jel imas koga u bosni da ti uzme klik

 To je to sto mi treba, nazalost nemam :(.

Probat cu ih nazvati i pitati jeli dostavljaju u HR preko overseas ili nesto.

everyday i'm shuffling...
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

zanima me jedno! komp mi trenutno ima 3 gige rama pa me zanima dali mogu na njega dodat jos 8 giga rama dali ce pasat na tu maticnu plocu? ko zna pa neka mi objasni hvala

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice